Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Van kategorija, društvo kao takvo

    паће

    Posts : 40139
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by паће Fri Oct 01, 2021 5:38 pm

    То што су ишле да се порађају другде... има породилишта где не би нико нормалан отишао ни заноктицу да среди а не нешто јаче. Напросто су била на злу гласу због јавашлука, курцобоље, лекара запослених преко везе, начелника који су више политичари него лекари итд.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    rumbeando

    Posts : 13739
    Join date : 2016-02-01

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by rumbeando Fri Oct 01, 2021 6:16 pm

    bemty wrote:tako je, mozda je majka rekla sinu uzeli su mi te, umesto da kaze jbg dala sam te na usvajanje.

    A što onda kao ime bioloških roditelja u dokumentaciji stoje nepostojeće osobe umesto saglasnih roditelja (ili samo majke)?
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by boomer crook Fri Oct 01, 2021 6:30 pm

    rumbeando wrote:
    bemty wrote:tako je, mozda je majka rekla sinu uzeli su mi te, umesto da kaze jbg dala sam te na usvajanje.

    A što onda kao ime bioloških roditelja u dokumentaciji stoje nepostojeće osobe umesto saglasnih roditelja (ili samo majke)?

    pa dobro ali onda je pitanje kome su platili njegovi usvojitelji, zar ne? ako su platili uopste.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by boomer crook Fri Oct 01, 2021 6:36 pm

    da ne ulazim u neke sada porodicne price ali moja baka je bila soc. radnik i iz njenih iskustava znam da svakako nije bilo potrebe da bracni par iz jugoslavije nabavlja bebu ovim putem i fingira usvajanje od nepostojecih ljudi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 8:21 pm

    Ja koliko znam dece za usvajanje je bilo uvek, a proces nije bio nimalo lak vec bas rigorozan. Mamina koleginica je vise od decenije sa muzme bila u postupku da bi konacno usvojili napusteno dete. Svakako je i tu bilo korupcije i veza, ali bas da je to funkcionisalo na nivou coma 1978 muvija, nije mi izvesno.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 8:33 pm

    treba pratiti organizacije i advokate koji to guraju, jer u prinicpu novcano steti samo budzet, tak oda ne bi ni cudilo da je neka sema za  sisanje para. Kao one fore osiguranje sud mup za lazne saobracajke. Ili lazni ujedi ulicnih pasa, smece je ovo ima toliko dobrih kreativnih ideja.


    Last edited by Turul madár on Fri Oct 01, 2021 9:00 pm; edited 1 time in total
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Mr.Pink Fri Oct 01, 2021 8:45 pm

    pa da. scenario za klasican drugorazredni con film


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    rumbeando

    Posts : 13739
    Join date : 2016-02-01

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by rumbeando Fri Oct 01, 2021 9:01 pm

    mustang tamo:
    Oatavila neprijateljima i kinezima dna u potrazi za starijim bratom, rodjen 1973. Od malena palim za zive, filip... Klasicna prica, dete zdravo, pravo, posle dva dana nema, umrlo, idi kuci mlada si... A prvo pa musko za crnogorca. Jos keva iz bg porodice, visegradska i u bolnicu peske iznad se porodjala... Od traume tu nikad vise nije krocila. Sestra i ja u dragise misovica rodjene iako je dalje.

    Naravno nista umrlica niti da ga vidi. Obecala sam sebi da kad ostanem duze od dva dana u bg ima time ozbiljno da se pozabavim.

    Za sad mi iskacu treca, 4 kolena po belom svetu, od rusa, nemaca do albanaca!
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 9:08 pm

    ppp ekipa ispred prodavnice drzavna masovno otimala najzdraviju i najbolju decu lol u sta se pretvorilo to mesto gde je nekad bilo ljudi sa zbirom iq i proseka u skoli vecim od 3
    Erős Pista

    Posts : 81473
    Join date : 2012-06-10

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Erős Pista Fri Oct 01, 2021 9:09 pm

    Dobro, mustang svakako treba uzimati sa zrnom soli, da ne upotrebim neki jaci izraz.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 9:10 pm

    Ostavila kinezu dnk i svaki mesec joj stigne po jedan brat sestra hahahaha ok zona sumraka novi tekst
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 9:44 pm

    ja nemam nikakve dokaze da su pokušali da mi ukradu ćerku, ali su hteli suprugu da porode u osmom mesecu, pričao joj čuveni dr kako to nije ništa, biće dva dana u bolnici i ide kući, a oslobodićemo se foke

    bilo je kao u nekom romanu frederika eštona kada sam došao i odveo je kući neporođenu, platio porođaj preko jedne privatne klinike

    bilo je mnogo više detalja, supruga u šoku, 10+ drugih mišljenja gde niko nije hteo otvoreno protiv čuvenog dra, ali suština je da sam i dan danas ubeđen da bi mi ukrali dete da smo legli na rudu

    eno je foka, 180 cm, ništa joj ne fali, osim što je previsoka (tako bar misli)

    sestra je bila u zbunu što sam plakao kao kreten kada sam prvi put video dete

    razmotajte je molim vas

    ????

    ma samo da vidim ruke i noge, mnogo mi znači

    razmota je, sve na broju, ja pljas
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 9:45 pm

    i posle ostani normalan, to kao može
    rumbeando

    Posts : 13739
    Join date : 2016-02-01

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by rumbeando Fri Oct 01, 2021 10:12 pm

    Ovde se nekima činjenice ne uklapaju u narativ pa kenjaju protiv jadnih ljudi, to je bilo to visokohumano socijalističko, još malo pa egalitarno komunističko društvo gde majci koja rodi zdravu bebu samo dođu i kažu umrlo dete, aj' zdravo, ne fali ti ništa, rodićeš drugo, al zato predsednik može da uzme ekskluzivno za sebe grupu jebenih ostrva.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 10:24 pm

    pokret nesvrstanih je bio zapravo medjunarodna organizacija poput SPECTRE, koja je i formirana kako bi njene vodje upravljale trgovinom i gepekovanjem dece. tito ukrao milion tek rodjenih beba is new tito streljao osam miliona cestitih srpskih domacina. ne treba ni napominjati da su u tom zlocinu ucestvovali lekari koji su pre i posle toga i masovno vakcinisali pretezno goloruki srpski narod protiv navodno zaraznih bolesti, kojekakvih boginja, tuberkuloza itd. pametnome dosta. nwo je provaljen.
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by bemty Fri Oct 01, 2021 10:29 pm

    rumbeando wrote:
    bemty wrote:tako je, mozda je majka rekla sinu uzeli su mi te, umesto da kaze jbg dala sam te na usvajanje.

    A što onda kao ime bioloških roditelja u dokumentaciji stoje nepostojeće osobe umesto saglasnih roditelja (ili samo majke)?

    nemam objasnjenje, i ocito je da je to problematicno i da se nesto tu desilo. ali to i dalje ne znaci da je postojala uigrana mreza kradje i prodaje dece. ne kazem da je nemoguce, ne kazem da sve izgleda super i cisto, samo mi okamova ostrica i dalje sece na ovu stranu.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 10:35 pm

    a mozda su se i neki tako resavali nezeljene dece, pa se onda posle u nekim novim kombinacijama pojavljuju kao zrtve, ako vec ispredradnjasimo.
    rumbeando

    Posts : 13739
    Join date : 2016-02-01

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by rumbeando Fri Oct 01, 2021 10:36 pm

    Turul madár wrote:pokret nesvrstanih je bio zapravo medjunarodna organizacija poput SPECTRE, koja je i formirana kako bi njene vodje upravljale trgovinom i gepekovanjem dece. tito ukrao milion tek rodjenih beba is new tito streljao osam miliona cestitih srpskih domacina. ne treba ni napominjati da su u tom zlocinu ucestvovali lekari koji su pre i posle toga i masovno vakcinisali pretezno goloruki srpski narod protiv navodno zaraznih bolesti, kojekakvih boginja, tuberkuloza itd. pametnome dosta. nwo je provaljen.

    a mozda su se i neki tako resavali nezeljene dece, pa se onda posle u nekim novim kombinacijama pojavljuju kao zrtve, ako vec ispredradnjasimo.

    Kao što rekoh, neki ovde kenjaju jer im se činjenice ne uklapaju u narativ.
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by boomer crook Fri Oct 01, 2021 10:38 pm

    rumbeando wrote:Ovde se nekima činjenice ne uklapaju u narativ pa kenjaju protiv jadnih ljudi, to je bilo to visokohumano socijalističko, još malo pa egalitarno komunističko društvo gde majci koja rodi zdravu bebu samo dođu i kažu umrlo dete, aj' zdravo, ne fali ti ništa, rodićeš drugo, al zato predsednik može da uzme ekskluzivno za sebe grupu jebenih ostrva.

    daj ne lupaj. ne radi se o socijalistickom vec o bilo kom modernom drustvu. 

    dakle jos jednom: ko je profitirao od ovog konkretnog slucaja? zasto su ga dali bas tim ljudima? da li su platili? oni sami bili rankoviceva vanbracna deca?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 10:38 pm

    inače, od te 2000.g. niko od nas četvoro nije bio ni u jednoj državnoj zdravstvenoj ustanovi

    to je poprilično koštalo
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by boomer crook Fri Oct 01, 2021 10:40 pm

    rumbeando wrote:
    Turul madár wrote:pokret nesvrstanih je bio zapravo medjunarodna organizacija poput SPECTRE, koja je i formirana kako bi njene vodje upravljale trgovinom i gepekovanjem dece. tito ukrao milion tek rodjenih beba is new tito streljao osam miliona cestitih srpskih domacina. ne treba ni napominjati da su u tom zlocinu ucestvovali lekari koji su pre i posle toga i masovno vakcinisali pretezno goloruki srpski narod protiv navodno zaraznih bolesti, kojekakvih boginja, tuberkuloza itd. pametnome dosta. nwo je provaljen.

    a mozda su se i neki tako resavali nezeljene dece, pa se onda posle u nekim novim kombinacijama pojavljuju kao zrtve, ako vec ispredradnjasimo.

    Kao što rekoh, neki ovde kenjaju jer im se činjenice ne uklapaju u narativ.

    pa koje su cinjenice?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by boomer crook Fri Oct 01, 2021 10:41 pm

    Talason wrote:inače, od te 2000.g. niko od nas četvoro nije bio ni u jednoj državnoj zdravstvenoj ustanovi

    to je poprilično koštalo

    ne znam moju zenu je privatni ginekolog nagovarao da abortira zdravo i pravo dete. jednostavno je lose procenio.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 10:42 pm

    jel ti znaš šta je foka??
    boomer crook

    Posts : 36926
    Join date : 2014-10-27

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by boomer crook Fri Oct 01, 2021 10:44 pm

    ma znam samo kazem da se nama nesto slicno desavalo kad smo platili sve.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Guest Fri Oct 01, 2021 10:48 pm

    istraživao sam moj slučaj dok se dešavao, frka je nastala kada sam pokazao printove sa merama butne kosti iz sedmog meseca i pitao ako je tu bilo pre mesec dana, da li je moglo da se istopi za ovih mesec dana, izbacio me je napolje

    tako da u procene uopšte ne sumnjam u mom slučaju

    namere i šta bi bilo kad bi bilo ne znam, ali sam bio priseban da izvedem izbezumljenu suprugu iz bolnice bez papira

    Van kategorija, društvo kao takvo - Page 33 Empty Re: Van kategorija, društvo kao takvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 8:32 pm