Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    UK - Politika i društvo

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nino Quincampoix Wed Mar 20, 2019 11:39 pm

    Može gore i biće gore.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 20, 2019 11:40 pm

    Juruš lake Common Market 2.0 brigade

    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Wed Mar 20, 2019 11:41 pm

    U ovom trenutku izgleda da ce biti mnogo gore, ali to ce biti direktan ishod politike koju je Kinder opisao.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Wed Mar 20, 2019 11:44 pm

    Inace, ja bih Mejkinu politiku pre opisao kao drugu poznatu srpsku strategiju - "ce gi prejebemo!". Koga? Sve. EU. MP's. Laburiste. ERGevce. Rimejnere. Livere. "Sklon'te mi se s puta - mene mozak ne opterecuje!". Mad woman theory.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 20, 2019 11:54 pm

    William Murderface wrote:Inace, ja bih Mejkinu politiku pre opisao kao drugu poznatu srpsku strategiju - "ce gi prejebemo!". Koga? Sve. EU. MP's. Laburiste. ERGevce. Rimejnere. Livere. "Sklon'te mi se s puta - mene mozak ne opterecuje!". Mad woman theory.

    Ne, dobro, to kad shvatiš da nema šanse da uradiš kako treba, jer je nemoguće Onda nastupa sledeća faza - "čekaj, a šta ako na primer..."
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Wed Mar 20, 2019 11:56 pm

    dakle Terezin plan neće proći sve i da bude stavljen na dnevni red (nešto ne vidim da se Bercow predomislio), mislim da je to sasvim jasno sudeći po reakcijama, ona neće da da ostavku, EU ne pada na pamet da nudi ustupke, i ostalo je devet dana da dođu do rešenja, a situacija je znatno gora i složenija nego pre nedelju dana.

    mislim da će play-by-play no deal Brexita biti vrlo zanimljiv.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Wed Mar 20, 2019 11:58 pm

    Ali ne, bas tad treba jos jace da zapnes!

    Sto je najludje, mozda joj i prodje. Taktika najbolje pali kad si na samoj ivici provalije.

    U tom smislu, opasnost od probijanja dedlajna nije propust ili nemar, nego sustinski deo taktike.

    Et Kinder


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:00 am

    E, to sa ostavkom ima jedna stvar. Kad dođu "ljudi u sivim kaputima" to je to. To niko nije preživeo. Ali da li će doći to je veliko pitanje. Jer, šta će onda?
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:02 am

    William Murderface wrote:Ali ne, bas tad treba jos jace da zapnes!

    Sto je najludje, mozda joj i prodje. Taktika najbolje pali kad si na samoj ivici provalije.

    U tom smislu, opasnost od probijanja dedlajna nije propust ili nemar, nego sustinski deo taktike.

    Et Kinder

    To je istina. U ogromnoj većini slučajeva završava se survavanjem, ali ako si na samoj ivici provalije i težište ti je u stvari već iznad nje...ovo je jedina šansa da se preživi. Momenat ludila je već prošao, to je bilo ono kada je trčala ka provaliji. Sad dolazi onaj momenat u kome se ili strada ili bog čuva pijane i lude.
    bemty

    Posts : 3794
    Join date : 2014-11-12

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by bemty Thu Mar 21, 2019 12:03 am

    nije da ce da pomogne, ali ima neceg hipnotisuceg u rastucim brojkama ove peticije za ostajanje u eu. poraste za 10 hiljada svakih pet minuta.


    _____
    Warning: may contain irony.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nino Quincampoix Thu Mar 21, 2019 12:05 am

    Kada je People's Vote miting?
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Mar 21, 2019 12:07 am

    Pazi, ako bude uspela da stavi deal na jis jedno glasanje, svi ce morati da podnesu odgovornost za no deal ako ne glasaju za njega. ERG scum je naravno neosetljiv na takve stvari, ali ostalima ce verovatno biti ozbiljna frka. Mozda na kraju i glasaju, sta god inace pricali po kuloarima, pa cak i samoj Mej u facu. Naprosto vise nije pitanje dal im se svidja deal, Mej, EU, Tusk, torijevci, ili bilo sta drugo. Preuzece odgovornost za katastrofu, a verujem da ima solidan broj ljudi koji na to naprosto nihe spreman.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:07 am

    Creepy Uncle wrote:dakle Terezin plan neće proći sve i da bude stavljen na dnevni red (nešto ne vidim da se Bercow predomislio), mislim da je to sasvim jasno sudeći po reakcijama, ona neće da da ostavku, EU ne pada na pamet da nudi ustupke, i ostalo je devet dana da dođu do rešenja, a situacija je znatno gora i složenija nego pre nedelju dana.

    mislim da će play-by-play no deal Brexita biti vrlo zanimljiv.

    Ona ako je gotova i zna da je gotova,  i ne prođe joj deal ni treći put, ladno može da stavi u deo koji je politička deklaracija da će se budući odnosi bazirati na Norway+ i progurava deal ko od šale. Cerovatno čak i samo ako stavi Carinsku uniju i "close alignment" sa SM. Da, vlada bi bila gotova, sve bi bilo gotovo, ali deal bi prošao. Ona nije osoba koja koja je potpuno lišena sense of duty, mala je šansa, ali nije 100% da će prevladati osećaj odgovornosti prema stranci u odnosu na isti prema državi. Šansa je možda 10%, ali nije potpuno nemoguće.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:08 am

    Quincy Endicott wrote:Kada je People's Vote miting?

    Subota
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:13 am

    William Murderface wrote:Pazi, ako bude uspela da stavi deal na jis jedno glasanje, svi ce morati da podnesu odgovornost za no deal ako ne glasaju za njega. ERG scum je naravno neosetljiv na takve stvari, ali ostalima ce verovatno biti ozbiljna frka. Mozda na kraju i glasaju, sta god inace pricali po kuloarima, pa cak i samoj Mej u facu. Naprosto vise nije pitanje dal im se svidja deal, Mej, EU, Tusk, torijevci, ili bilo sta drugo. Preuzece odgovornost za katastrofu, a verujem da ima solidan broj ljudi koji na to naprosto nihe spreman.

    Šta će da radi Korbin? Nema dovoljno Torijevaca samih da izglasaju deal. Ima minimum miniumuma 10-15 koji apsolutno nema šanse da podrže deal. Štaviše, ako je opcija no deal, tek onda nema šanse da podrže i još mnogo više od 10-15. Tad je glavno pitanje šta radi Korbin. Da li to the bitter end želi da namakne krivicu Torijevcima i ošteti ih za dug period ili preovlađuje nekakav ne znam kakav osećaj dužnosti? Ja bih se kladio na ono prvo i da će bukvalno bičevati laburističke poslanike da glasaju protiv.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Mar 21, 2019 12:21 am

    Cak i ako bude tako, mislim da to u ovakvom trenutku vrlo malo znaci, taj whipping fercera samo u relativno normalnim okolnostima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Guest Thu Mar 21, 2019 12:23 am

    Matori lisac William Hague kaze da su opsti izbori sve verovatniji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:26 am

    Creepy Uncle wrote:Matori lisac William Hague kaze da su opsti izbori sve verovatniji.

    Od kad je drugi put pao deal nekakav izlazak na biralista je uvek bio najverovatnija opcija. Međutim, sad više uopšte nije isključeno da im EU kaže da za tako nešto moraju da "revoke" A50. Mada možda i ne bi, niko više ništa ne zna.
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Mar 21, 2019 12:27 am

    Mislim da je Tusk rekao da su spremni da daju long delay zbog izbora.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:28 am

    William Murderface wrote:Cak i ako bude tako, mislim da to u ovakvom trenutku vrlo malo znaci, taj whipping fercera samo u relativno normalnim okolnostima.

    Mogu da se pozdrave sa vlascu ako nakon svega progutaju ovakvo govno. 70% njihovih glasaca su rimejneri. A da ne pricam da ako uspe subotnji miting u nameri da dovede pola miliona ljudi na ulicu da će pritisak biti ogroman. Jer među tim ljudima neće biti puno Torijevskih glasača.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:28 am

    William Murderface wrote:Mislim da je Tusk rekao da su spremni da daju long delay zbog izbora.

    Ok, onda je Hague u pravu, defo, to je onda najverovatniji scenario "as of now"
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Mar 21, 2019 12:31 am

    Brussels expects the British government to request a lengthy extension, and hold European elections, if the deal fails in the Commons at the third time of asking, so as to allow time for cross-party talks on a soft Brexit or a general election or second referendum.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50116
    Join date : 2017-11-16

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 21, 2019 12:33 am

    da, ok. 

    kakav game of chicken... Što reče ovaj jedan - trodimenzionalni game of chicken
    Erős Pista

    Posts : 81477
    Join date : 2012-06-10

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Erős Pista Thu Mar 21, 2019 12:34 am

    UK - Politika i društvo  - Page 2 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Zuper Thu Mar 21, 2019 12:35 am

    Briselu je vazno da izadju na evropske izbore.

    UK - Politika i društvo  - Page 2 Empty Re: UK - Politika i društvo

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 09, 2024 1:40 am