Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Niš kao takav

    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Jun 04, 2015 2:20 pm

    Ali u niškoj varijanti, to je još i veća komika. Vi ™ bar imate priče o Srpskoj Atini, itd, koje nisu bez osnova - NS jeste bio intelektualni centar (naravno da je ova fetišizacija o kojoj pričaš budalaština, kao i sve priče o staaarom ovom ili onom). Ali Niš je vazda bio palanka. Zapravo, zaličio je na grad tek pod socijalizmom, tad je postao i kakav-takav univerzitetski, industrijski i kulturni centar. Ali staaare Nišlije slabo mare za socijalizam (najblaže rečeno), pa onda idealizuju predratnu palanku.

    Moja omiljena varijanta ove priče je ona Deksina o tome kako je pre rata Niš imao Mercedesovu prodavnicu!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Jun 04, 2015 2:22 pm

    E, da, tu postoji i problem što stari novodađani veličaju austrougarsko nasleđe, a mi jbg, imamo samo ono otomansko - naša tvrđava je turska tvrđava. Zato moramo da kopamo u potrazi za Konstantinovim đinđuvama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Thu Jun 04, 2015 2:35 pm

    još kad bi ti što se lože na srpsku atinu , hteli da priznaju da je bila srpska Niš kao takav - Page 5 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Jun 04, 2015 2:44 pm

    Pa, heh, bila je i srpska koliko je bila i austrougarska, zar ne? Tj tipičan gelnerovski primer Ruritanaca, koji školovani u Megalomaniji i zagledani u njenu visoku kulturu, pokušavaju da naprave ruritansku visoku kulturu.
    Spoiler:

    Inače, ne znam kako kod tebe, ali u Nišu, staaaro nišlijstvo tipično (mada ne i nužno) ide u paru sa nacionalizmom. Uostalom, čitaj Konstantinovo raskršće (šalim se, nemoj).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Thu Jun 04, 2015 2:59 pm

    vojvođanestvo se meša sa svim ideologijama - imaš unitariste koji su u fazonu da li smo Srbima građansku kulturu, imaš vojvođane neonaciste kojima smeta što se Srbi "dole" mešaju sa Turcima , a imaš i mi smo oduvek bili Evropa vojvođanere- komonvelt ideja Niš kao takav - Page 5 1399639816
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8089
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Daï Djakman Faré Thu Jun 04, 2015 3:06 pm

    Šuvar i varivo wrote:http://www.gradjanin.rs/palilulsko-vece-je-sinoc-bilo-pucanj-u-gradanski-nis/

    Ne znam šta je palilusko veče, al "pucanj u građanski Niš" ima taj jedan kome smeta jak Šuvar šmek Niš kao takav - Page 5 1399639816
    ovo za kante za smece je endemski problem u nis, makar bio. odn nije ni cudo da grad grca u smecu kad nema kanti za djubre ni u uzem centru.

    vazda mi bili puni dzepovi raznoraznih otpadaka ili makar praznih kesa za iste tamo.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Jun 04, 2015 3:07 pm

    Pa tako i staro nišlijstvo - zajedničko im je samo što mrze seljake i komunjare. E sad, nekad se to prelije i na mržnju prema nacionalizmu, a nekad samo prema nacionalizmu radikalsko-naprednjačkog tipa (za koji ionako glasaju samo seljaci).


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Thu Jun 04, 2015 3:08 pm

    Ongnonlou Dolo wrote:
    Šuvar i varivo wrote:http://www.gradjanin.rs/palilulsko-vece-je-sinoc-bilo-pucanj-u-gradanski-nis/

    Ne znam šta je palilusko veče, al "pucanj u građanski Niš" ima taj jedan kome smeta jak Šuvar šmek Niš kao takav - Page 5 1399639816
    ovo za kante za smece je endemski problem u nis, makar bio. odn nije ni cudo da grad grca u smecu kad nema kanti za djubre ni u uzem centru.

    vazda mi bili puni dzepovi raznoraznih otpadaka ili makar praznih kesa za iste tamo.


    Pusto tursko!

    E, će dolaziš opet u Niš?

    Edit: obratiti pažnju na ispravnu upotrebu glagola "će".


    Last edited by William Murderface on Thu Jun 04, 2015 3:09 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8089
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Daï Djakman Faré Thu Jun 04, 2015 3:09 pm

    heh, verovatno necu skoro Niš kao takav - Page 5 1143415371


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    plachkica

    Posts : 16200
    Join date : 2014-11-06

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by plachkica Thu Jun 04, 2015 3:12 pm

    Ne znate vi stare Šapčane, kad krenu sa prvim klavirom, prvom pozorišnom predstavom (nema veze što je bila u Nakučanima, sve je to Šabac!) o lepim gradskim ulicama, pravljenim po uzoru na austrougarske.... dok nisu sišli sa brda i iz ravnice i sve pokvarili!
    ficfiric

    Posts : 34267
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Thu Jun 04, 2015 3:37 pm

    Svako staaaaarogradstvo je isto.

    A kad vec pominjes Sabac, nasao sam clanak iz Politike od pre WWI ("zlatno doba" Sapca). U clanku pise kako je svaka treca kuca propala od vlage i kako je grad veoma prljav.


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16200
    Join date : 2014-11-06

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by plachkica Thu Jun 04, 2015 3:43 pm

    A i za to ima opravdanje, pričala mi staaaara Šapčanka (moja generacija otprilike, ali to je ne sprečava da priča iz ličnog iskustva), to je zato što su Karađorđevići hteli da satru sve Obrenovićevo,
    a prosvetitelj Jevrem Obrenović...I tako je Šabac umesto klavira dobio narodnjake!
    ficfiric

    Posts : 34267
    Join date : 2012-02-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by ficfiric Wed Jun 17, 2015 8:35 pm

    Sta se ovde desilo?


    Novinar nakon napada umro u policiji

    Valter Ismailović (43) iz Niša, novinar i član niške NVO Ponos, preminuo je prostorijama policijske stanice Crveni Krst, tri časa nakon tuče u romskom naselju Stočni trg u kojoj je povređen.

    Incident se zbio prošlog četvrtka kada je Ismailović sa sa aktivistima Ponosa obilazio ovo naselje radi realizacije akcije podizanja pismenosti mladih Roma.

    Međutim, došlo je do tuče u kojoj ga je za sada nepoznata osoba udarila u glavu palicom. Još uvek nije poznato da li su povrede koje je zadobio u posledičnoj vezi sa njegovom smrću. To će se pouzdano znati tek pošto stignu rezultati obdukcije.

    U policiji je potvrđeno da je toga dana oko 20 časova došlo do narušavanja javnog reda I mira na Stočnom trgu u kojem je učestvovalo šest osoba.

    -Učesnici narušavanja su pozvani u policijsku stanicu Crveni Krst radi davanja izjava o tom događaju kada je oko 23 časa jednom od njih pozlilo. Došla je hitna pomoć i ukazala mu pomoć na klupicama u prostoriji policijske ispostave. Taman kada su se lekari spremali da krenu, pozlilo je drugoj osobi koja je preminula uprkos intervenciji lekara, potvrđeno je u policiji.

    U NVO Ponos, gde je Ismailović radio kao projekat menadžer, juče su odbili da komentarišu događaj dok se ne prikupi sva potrebna dokumentacija I saglasnost porodice.

    -Tek po dobijanju rezultata obdukcije oglasićemo se, ukoliko za to dobijemo saglasnost porodice - kažu u Ponosu.

    Ismailović je bio dugogodišnji novinar “City” radija i RTV “Nišava”.




    _____


    Uprava napolje!

    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Ferenz Tue Jun 23, 2015 11:50 am

    Srušen mit! 


    Snimanje filma o FK”Radnički” Niš u autorskoj izradi Agencije “Sinopsis” se zahuktava, a pikanterije iz istorije ovog kluba samo “pršte” po gradu prepričavajući se za kafanskim stolovima, raznim društvima jer sećanja naviru, ponovo sećaju na slavne dane.
    Niš kao takav - Page 5 V3j5z4
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Wed Jun 24, 2015 5:35 pm

    jesmo imali ovog bilmeza, nisam pratio

    Niš kao takav - Page 5 11252456_10207345778911130_6853998842356969564_n
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Wed Jun 24, 2015 5:45 pm

    Niš kao takav - Page 5 1498756251


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Ferenz Fri Jul 03, 2015 5:36 am

    Slike starog Niša 2


    Nakon velikog uspeha koji je imao album „Senke starog Niša“, Nišlija Davorin Dinić odlučio da još malo proširi ediciju, pa sa zadovoljstvom predstavlja „Senke starog Niša 2″.
    avatar

    Posts : 18434
    Join date : 2014-12-12

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by beatakeshi Sun Jul 05, 2015 11:15 am

    Žena sad slušala Đokicu Jovanovića  ( http://www.danas.rs/danasrs/dijalog/lustrirani_erudita.46.html?news_id=257976 ) na radiju i potpuno je oduševljena. Šta staaaaare Nišlije kažu?
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Mon Jul 06, 2015 7:59 am

    Odličan lik.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Fri Jul 17, 2015 2:07 pm

    Niš kao takav - Page 5 BBjbpyvCQAAvStv

    Niš kao takav - Page 5 321320_463476897045048_1500018677_n


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Guest Fri Jul 17, 2015 2:14 pm

    Niš kao takav - Page 5 3579118792
    паће

    Posts : 40172
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Fri Jul 17, 2015 3:10 pm

    Нешто вам пикселизована зграда на левој страни...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Erős Pista

    Posts : 81499
    Join date : 2012-06-10

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Erős Pista Fri Jul 17, 2015 3:12 pm

    Dinosaurusi su umreli od pikselizovanu zgradu.

    Niš kao takav - Page 5 800x600_robna-kuca


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40172
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by паће Fri Jul 17, 2015 3:20 pm

    Ау ал је нагрдише... ово је спектакуларно ружно. Ал' бар су заклонили соцреалистичко сивило.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Ferenz Sat Jul 18, 2015 12:58 pm

    Williame, ne propustimo večeras!

    Niš kao takav - Page 5 Empty Re: Niš kao takav

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Mon May 13, 2024 6:09 pm