Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by bela maca Sun Nov 04, 2018 1:57 pm

    Kod mene u kući je decenijama bila tradicija da se pica jede subotom, bez obzira gde smo, bilo na letovanju, bilo u gostima, bilo kući. Tata ju je pravio, razvio bi testo u četvrtasti pleh, pa je onda sosom od paradajza nama crtao po testu, nama je to bilo urnebesno smešno. Kad sam bila neki peti šesti razred sam ja krenula da preuzimam, jedno vreme smo zajedno pravili - ja testo, on seckanje i ređanje, na kraju su svi učestvovali po malo. Svako je imao različite stvari od gore, neko nije voleo masline, neko je stavljao jaje i tako to.
    Happy times.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 2:06 pm

    Kod mene se pekla nedeljom, i tempirana je tako da bude gotova do pet do sedam, kada je počinjao duži, nedeljni crtać tipa Štrumpfovi. Sad je i ja često pečem nedeljom, ovaj mali samo krcka i uživa. Kućna pica mi je svakako najvažnije jelo od svih jer nosi puno uspomena.

    Pečem je tako da testo bude debelo. Sos pravim od pelata iz limenke i koncentrata paradajza, nekad dodam i malo vina. Prilozi variraju ali najčešće je to mocarela kombinovana sa nekim jačim sirom kao što je gauda, a gore je pršuta, panceta i srodna mesa. Masline su obavezne, uvek kalamata sa košticom.
    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by bela maca Sun Nov 04, 2018 2:16 pm

    meni debljina testa često zavisi od toga kolko je kvasac svež, a i od toga kolko sastojaka upadne, pošto sve odokativno stavljam, ništa ne merim.

    stavim luk, kapare ili masline, tonu najrazličitijeg sira, od gore šampinjone, ponekad jaje, od gore origano

    nedelja je bila rezervisana za supu, rinflajš, pečeno meso i krompiriće


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 2:17 pm

    Inače zaista nisam nikada u restoranu probao picu na koju sam otkinuo. Jednostavno niko ne pravi to što je za mene ideal pice još od četvrte - pete godine života,, a što nema nikakve veze sa formalnim receptom.
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 2:22 pm

    bela maca wrote:meni debljina testa često zavisi od toga kolko je kvasac svež, a i od toga kolko sastojaka upadne, pošto sve odokativno stavljam, ništa ne merim.

    stavim luk, kapare ili masline, tonu najrazličitijeg sira, od gore šampinjone, ponekad jaje, od gore origano

    nedelja je bila rezervisana za supu, rinflajš, pečeno meso i krompiriće

    Ja imam za testo svoje lične mere - imam posudu za mešenje, lonče za starter itd...uvek mi je isto testo jer nema vrdanja sa tim merama.
    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by bela maca Sun Nov 04, 2018 2:29 pm

    Ja podjednako volim tanko i debelo testo, pa mi je svejedno kakvo će mi ispasti.

    Od kupovnih sviđa mi se Botako, ali da, uvek mi je lepše kad si spravim sama.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by kondo Sun Nov 04, 2018 2:38 pm

    Creepy Uncle wrote:Sos pravim od pelata iz limenke i koncentrata paradajza, nekad dodam i malo koka kole.

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 903208043


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 2:39 pm

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 3579118792
    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by bela maca Sun Nov 04, 2018 2:40 pm

    ja isključivo mamin kuvani pa proceđeni sok od paradajza. imam ga još u zalihama..


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:22 pm

    ja pravim testo koju razvučem u pleh koji je išao uz rernu, četvrtasti

    paradajz kombinujem svež, sečen tanko, sa sokom od paradajza i kečapom koji se zatekne u frižideru

    origano stavljam, a onda stavljam kukuruz šećerac, papriku sitno seckanu, crvenu, šunku sečenu na trake širine par mm, obavezna je sitno sečena pančeta, kulen i kačkavalj, najčešće iriški

    testo je deblje kada ja pravim, supruga uvek pravi tanje, oba su mi ok

    jeo sam svašta od kupovnih pica i nemam ništa da izjavim izjavim za televiziju
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by паће Sun Nov 04, 2018 3:23 pm

    Creepy Uncle wrote:Inače zaista nisam nikada u restoranu probao picu na koju sam otkinuo. Jednostavno niko ne pravi to što je za mene ideal pice još od četvrte - pete godine života,, a što nema nikakve veze sa formalnim receptom.

    Хммм... кад се овде отворила прва пицерија ("Тифани" иза "Слоге", на крају ћорсокака који се завршава обалом), то је отприлике поставило мерила за убудуће. Било је можда још пар пута да је добацило, једном у Немачкој и једном у Мађарској (цирка 1994). У Америци јок, горе него овде, нарочито Запонетијева, ту има свашта само оригана нема, а и тесто им је онако, ни тамо ни овамо, чак је наша ресторанска боља него њихова доставна.

    Домаћа...

    Е јебига сад ми се једе пица а имамо сарме за бар још два дана. Ех.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Sun Nov 04, 2018 3:26 pm

    e da, bitno je što trake zbuflam
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Wed Sep 04, 2019 8:31 am

    u ns pice samo ovde trenutno, sve potaman od testa preko pelata do sastojaka i zacina


    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 EBiI0_YUwAY9ZxF?format=jpg&name=4096x4096


    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 67850014_136602554220659_7035402133042102272_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_oc=AQl3m_MvEb2IU65ecJZ5cDk8zyoezGbMXeGqFKuTf8Fdj7-gAZfzlOIYNwjF81r4HsU&_nc_ht=scontent.fbeg10-1
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by kondo Wed Sep 04, 2019 8:55 am

    ja i dalje s radoscu jedem u fabrici, mini gustoza sa par intervencija, najcesce ekstra pesto ekstra mocarela


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Јанош Винету

    Posts : 5173
    Join date : 2016-01-26

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Јанош Винету Wed Sep 04, 2019 9:06 am

    Fabrika Pizza ili Pizza Fabrika?


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by kondo Wed Sep 04, 2019 9:44 am

    Picerija Fabrika u Pozarevackoj. Sad kad si me podsetio, mislim da cu ih posetiti malo kasnije. Da proslavim povratak u Kenjigrad, sve iz toceni Urquell.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by kapetanm Wed Sep 04, 2019 12:25 pm

    Meni je pica omraženo jelo - cetvrt veka je ne jedem.
    A evo zašto. 93 god nas 4 odraslih i jedno malo dete od prihoda smo imali ukupno 6 dem, pola ćale pred penzijom pola ja. Mi nismo imali nikog na selu i bili prinudjeni da se snalazimo po radnjama i pijacama. Medjutim, jedna moja koleginica imala je burazera šefića u lokalnom mlinu i cela služba se navadila po džak mesečno. E onda je krenulo svaki drugi dan nekad i češće, pica koja nam je izlazila na nos i posle, kad prođem pored picerije uhvati me muka zbog sećanja na to vreme
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by kondo Wed Sep 04, 2019 1:01 pm

    i onda si postao grobos


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Nino Quincampoix Wed Sep 04, 2019 1:22 pm

    Moj pokojni ćale je Beograd zvao Kenjigrad. Jel to neka generacijska stvar?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by kondo Wed Sep 04, 2019 2:04 pm

    Ne znam, ja sam cuo kod Fleke. Mozda ti je cale bio nasih godina?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by kapetanm Wed Sep 04, 2019 2:55 pm

    Kondo wrote:i onda si postao grobos
    Pa valjda sam i pre bio mjkmu
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Wed Sep 04, 2019 5:00 pm

    Quincy Endicott wrote:Moj pokojni ćale je Beograd zvao Kenjigrad. Jel to neka generacijska stvar?
    Kenjigrad je omiljeni izraz Miomira Grujića Fleke s "Radio Šišmiša", emisije ponedeljkom noću na B92ojci. 
    Ne znam sad da li izraz koristi i Nik Kejv u svojoj prozi, a sasvim sigurno u američkoj neobukovskijevskoj prozi je omiljeni izraz. (Po mišljenju prevodilaca s engleskog.)
    Anonymous
    Guest

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Guest Wed Sep 04, 2019 5:05 pm

    Sredinom 1990-ih - da se vratim na temu - praktično sam živeo na home-made picama.
    Imao am jednu plastičnu vanglu, u njoj je stajalo crveno lonče od 2 i po decilitra, kašičica iz servisa, plastična špahtla za guljenje smese za torte i varjača, srednje duga.
    I to je bio alat.
    Brašno T-500, sveži kvasac PKB, šećer, so. 
    Sećam se da sam kupovao na pijacama veća pakovanja kvasc i delio na porcije od po 15-ak grama i uvijao u foliju kao sarme i to čuvao u frizeru frižidera. 
    Za hleb, ali najčešće za pice.
    A pekao sam je u nekom aluminijumskom plehu od pre II svetskog rata, koji mi i sada stoji u rerni.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by kondo Thu Sep 05, 2019 1:13 am

    jel si siguran da pricas o testu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by паће Thu Sep 05, 2019 2:08 am

    Т500 је тип брашна, не тенка... све ок.

    Изгледа да је та склоност ка проклињању оној што смо јели кад смо били сиротиња некаква ендемска ствар. Моји, на челу са бабом, су имали некакав списак ствари које никад више неће јести, што је онда мени голицало радозналост. Наравно, списак је био у главама, но сам натрчавао на та јела којегде па питао што ми то никад немамо, и добијао по њоњи речима "немој да ми слутиш", "јаој то смо јели за време рата није било ништа друго" и тако остао ускраћен за гастрономску информацију, а можда ми је то и озбиљна рупа у образовању.

    Није пица крива...


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено

    Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče" - Page 2 Empty Re: Domaća pizza vs. u restoranima i "na parče"

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 4:25 am