Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    USA - США - SAD

    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Tue Feb 05, 2019 10:33 am

    девојка је небитна, она је само ходајућа реклама своје редакције, не много више од тога
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Tue Feb 05, 2019 10:45 am

    Možda nije mnogo važna ali takvi lični pozivi od ličnosti koje imaju javnu pratnju (followers) nisu potpuno nebitni.

    Samo od nje, gde su drugi, dobiti desetine hiljada glasova onih koji ili nisu izlazili na izbore ili su za prethodne bili maloletni nije zanemarljivo.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Filipenko Tue Feb 05, 2019 8:48 pm

    USA - США - SAD - Page 20 286371741


    yoyogi, uopste ne govori o pevacici Taylor Swift, nego o novinarki koja je gostovala kod Dzoa Rogana. Spominje redakciju.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Fri Feb 08, 2019 4:56 pm

    Чујем од ћерке да је један ланац хамбурџгеријаРЖ попушио у рекламној кампањи за најјефтинији минибургер, јер су за исте паре за које је конкурент нудио четвртину нормалног, нудили трећину. Не мош убедити Амере да је трећина већа...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 08, 2019 8:17 pm

    USA - США - SAD - Page 20 190203_Tax_Comparison_fullwidth
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Fri Feb 08, 2019 8:31 pm

    KinderLad wrote:...
    na prvu loptu, Vorenkin plan je bolji i unosniji. đavo je u detaljima, Vorenkin plan bi bilo znatno teže provesti.

    https://www.economist.com/leaders/2019/02/02/how-to-tax-the-rich
    But Ms Warren’s levy would be crude, distorting and hard to enforce. A business owner making nominal annual returns of around 5% would see much of that wiped out, before accounting for existing taxes on capital. That prospect would squash investment and enterprise. Meanwhile, bureaucrats would repeatedly find themselves having to value billionaires’ art collections and other illiquid assets. Eight rich countries have scrapped their wealth taxes since 1990, often amid concerns about their economic and administrative costs. In 2017 only four levied them.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Feb 08, 2019 8:36 pm

    I meni se više sviđa AOC plan
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon Feb 11, 2019 7:52 pm

    toe the line


    https://www.theguardian.com/commentisfree/2019/feb/11/elizabeth-warren-foreign-policy-trump-war

    Warren’s foreign policy shows she’s missing why Trump was elected

    ...

    Warren’s meaty article in Foreign Affairs is worth paying attention to, not so much because she is saying anything that others won’t. I imagine in fact that she is saying what all the Democrats will: end perpetual war, get out of Afghanistan and Iraq, “a foreign policy that works for all Americans”.

    And I understand as well that the purpose of these articles is to cover a lot of ground and not be too far off the beaten path, perhaps to say something to appease the experts and the news media, but not to write some treatise that is set in stone.

    Still I have very bad news for Warren: she will get none of it. And what is more, in laying blame at Donald Trump’s door, certainly red meat for her party loyalists, Warren doggedly misses why Trump was elected, and why under him, things have not changed and gotten worse.

    ...

    She may not think it, but Warren is merely genuflecting before this deep state, declaring her allegiance to a “muscular military” and calling for “strong yet pragmatic security policies”. She of course offers a laundry list of things that must be preserved or strengthened that’s non-military – from technological superiority to diplomacy to strong alliances. And she decries the military and civilian policymakers who “seem [in]capable of defining success”. But in her innocence as to why we are stuck in seemingly endless wars she also seems oblivious to the fact that she is already capitulating to the very forces that ensure that we can’t change anything.

    Warren’s tour of the world – a Russia that is “belligerent and resurgent”, a China that has “weaponized” everything, nuclear proliferation in North Korea, “looming unrest in the western hemisphere” – seems intent on proving herself neither a dove nor naive. Along the way she wants to “face down antidemocratic forces around the world”, end terrorism and deal with the “challenges” of cyber-attacks.

    Dealing with it all, she says, requires “more than a strong military”. And so she wants multilateral arms control, more investments in diplomacy, increased foreign aid to advance US interests, strong and large alliances where our partners pay their fair share. Oh and she’s for peace, which she describes as “preventing problems from morphing into costly wars” and “not policing the world”, which somehow she twists to make an innovation after two years of Trump.

    Trump campaigned against policing the world, for America first, against this permanent government, this swamp, and in his two years in office they have squarely subordinated him to be in “command” of nothing. It is of course Trump’s fault in his shallowness. But Barack Obama also experienced this crowd, and the full force of being unable to change hardly anything.

    The American people, Warren says, “have less faith in their government today than at any other time in modern US history”. There’s no danger in saying it; it’s provable by polls. She doesn’t elaborate or name the culprits behind the many national security misfortunes she identifies. And in that is presidential weakness of the worst kind.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Gargamel Mon Feb 11, 2019 10:29 pm

    ^bs. ništa on tu nije razumeo.

    ovo što je Voren napisala je u velikoj umivena i očešljana verzija pokliča "America First!". ne da je ona nekakva lepša verzija Trampa, već se radi o tome da se Vorenkin esej i ne bavi previše spoljnom politikom. svega par opštih mesta bez neke razrade.

    američke porodice ovo, poštena radnička klasa ono, neravnopravnost u SAD ono treće...
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Feb 11, 2019 10:32 pm

    Гроф Паћомкин је градио чвршће.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Mon Feb 11, 2019 10:33 pm

    Gargamel wrote:^bs. ništa on tu nije razumeo.

    ovo što je Voren napisala je u velikoj umivena i očešljana verzija pokliča "America First!". ne da je ona nekakva lepša verzija Trampa, već se radi o tome da se Vorenkin esej i ne bavi previše spoljnom politikom. svega par opštih mesta bez neke razrade.

    američke porodice ovo, poštena radnička klasa ono, neravnopravnost u SAD ono treće...

    And I understand as well that the purpose of these articles is to cover a lot of ground and not be too far off the beaten path, perhaps to say something to appease the experts and the news media, but not to write some treatise that is set in stone.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Feb 11, 2019 10:35 pm

    Ma Warrenka bi što se spolj. politike tiče bila nešto kao Obama i to je to. +/-
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by паће Mon Feb 11, 2019 10:38 pm

    KinderLad wrote:Ma Warrenka bi što se spolj. politike tiče bila nešto kao Obama

    a да јој не уђе, као што није ни њему.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Летећи Полип

    Posts : 11104
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Летећи Полип Wed Feb 13, 2019 8:08 pm

    Izgleda da je Bajden ozbiljan favorit. Debelo ispred Sandersa, i još ima rezervoar glasova u Kamali, Bukeru itd. Da sam Trampara, zabrinuo bih se.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 13, 2019 9:04 pm

    Jel se kandiduje? Bajden naravno da jeste ozbiljan kandidat, mogao bi da pobedi Trampa.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 13, 2019 9:07 pm

    Morning Consult interviewed 11,627 registered voters who indicated they may vote in the Democratic primary or caucus in their state. The firm said it will release updated results each week going forward.

    According to the results, Biden is at 29 percent among Democrats nationwide. The former vice president is seriously considering running in 2020. So is Sanders, who stands at 22 percent in the survey. The independent senator from Vermont battled eventual nominee Hillary Clinton throughout the 2016 primaries.

    Harris polls at 13 percent, with Warren at 8 percent. Former Rep. Beto O’Rourke of Texas – who’s considering a White House run – stands at 7 percent, with declared candidates Sen. Cory Booker of New Jersey at 5 percent and Sen. Amy Klobuchar of Minnesota at 3 percent. None of the 12 other candidates or potential contenders listed in the survey topped 2 percent.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Feb 13, 2019 9:11 pm

    Pa dobro se drži Berni u anketama. Nije to neka nesavladiva razlika. Ali Bajden, jbg, nije Hilari, biće tesno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Wed Feb 13, 2019 9:16 pm

    meni nikako ne ide u glavu što bi Bajden bio ozbiljan kandidat.
    tri puta je bio predsednički kandidat. 1984 je osvojio jednog delegata, 1988 je osvojio dva delegata, 2008. je osvojio nula delegata.
    kako mu neko da mikrofon tako se upuca u nogu.

    a voleo bih i da vidim gde je to debelo ispred Bernija. među bumerima u Delaveru?

    uostalom, teško mi je da vidim kako će mejnstrim demokrate da opravdaju podršku njemu pored, recimo, 1 Kamale kad će cela poenta njihovog delovanja do konvencije biti da se spreči da izvesni beli matori muškarac postane kandidat...
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Feb 13, 2019 9:19 pm

    A pa to je priča za prošlu sezonu, sad smo u fazonu žene glupe, neiskusne, igraju po krovovima... Sad nam treba pre svega jedna normalnosti i pristojniti, koje će nam pomoći da se izborimo sa Trampom. Jedna očinska figura koja će da nas čuva i brani od ludila.

    Negde se duh trenutka najbolje video u suzama prolivenim za Mekejnom - žal za nekim boljim vremenima, "pristojnijim" političarima, etc.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Wed Feb 13, 2019 9:25 pm

    ne znam baš, pre neki dan je glavna tema bila da li će Berni da odgovara Trampu pre ili posle crne političarke. Bajdenu dajte mesec dana da za neku ženu, još bolje crnkinju, izgovori pandan onome first African American candidate who is clean and nice-looking što je rekao za Obamu. ili da plagira neki govor. ili da napravi neki već treći gaf ili glupost.

    nije on board sa zaokretom ulevo simpatizera partije, gunđa starački na omladinu, nije PoC kandidat, mator je i ima istorijat isključivo katastrofalnih predsedničkih kampanja. ja bih zapravo voleo da DNC zapne za njega jer mislim da bi bio super protivnik Berniju.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 13, 2019 9:32 pm

    Bajdenu dajte mesec dana da za neku ženu, još bolje crnkinju, izgovori pandan onome first African American candidate who is clean and nice-looking 

    To je danas plus
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 13, 2019 9:33 pm

    Mene samo zanima kako smo došli do toga da je 2020 najizgledniji predsednicki duel onaj izmedju osoba rodjenih 1940tih. I to ne kasnih 1940tih...
    Anonymous
    Guest

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Guest Wed Feb 13, 2019 9:36 pm

    KinderLad wrote:
    Bajdenu dajte mesec dana da za neku ženu, još bolje crnkinju, izgovori pandan onome first African American candidate who is clean and nice-looking 

    To je danas plus

    ne, to je bio plus za Trampa, to ne bi bio plus za demokratskog kandidata. pogledaj kako među demokratama prolazi npr. Ralph Northam ovih dana.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50032
    Join date : 2017-11-16

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Feb 13, 2019 9:39 pm

    Salim se. 

    Elem, Bajden je dovoljno dugo tu okolo negde da  je, da, vidjen kao "očinska figura", neko ko može da vrati "red" u "haos". Apsolutno sam ubeđen da bi dobio Trampa. Doduše, naravno, mislim da bi ga i Bernie dobio, samo na malo drugačiju foru. Harris ima nula šanse da dobije Trampa. Za Warren nisam siguran, mada mi je dublja strepnja nego nada.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Erős Pista Wed Feb 13, 2019 9:43 pm

    KinderLad wrote:Salim se. 

    Elem, Bajden je dovoljno dugo tu okolo negde da  je, da, vidjen kao "očinska figura", neko ko može da vrati "red" u "haos".
    Apsolutno sam ubeđen da bi dobio Trampa. Doduše, naravno, mislim da bi ga i Bernie dobio, samo na malo drugačiju foru. Harris ima nula šanse da dobije Trampa. Za Warren nisam siguran, mada mi je dublja strepnja nego nada.


    Pa to. Plus je to zapravo proxy glas za Obamino zlatno doba.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    USA - США - SAD - Page 20 Empty Re: USA - США - SAD

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 11:35 pm