Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Severna Makedonija

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:23 pm

    Pa mora malo da se nastela, barem 670K.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 30, 2018 8:24 pm

    Bungee jump wrote:
    KinderLad wrote:

    S kim je on dobar u Tirani, znaš li?

    Ahmeti je vrlo verovatno procenio da ce referendum da dozivi neuspeh, pa je tihim bojkotom dodatno  pogurao stvari ka zeljenim vanrednim izborima. On je skroz lokalni tip politicara, najbolje se oseca kada deli plen sa VMRO, ionako su ga jedva ugurali u Zaevljevu vladu.

    Da, ok, kapiram.

    William Murderface wrote:Dobro primeceno, ali primeti da je Kinder nesto u tom smislu napisao jos pre pet strana. Samo si tad bio isuvise zauzet hajkanjem i ludjenjem da to primetis

    Hvala. Inače mislim da Srbija generalno ne treba da se svrstava nešto mnogo blisko uz VMRO bez neke ne znam kakve potrebe. Videli smo uostalom kakvi se tu likovi muvaju oko te stranke, daleko neprijatnija ekipa od ovih
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:25 pm

    Filipenko wrote:Naravno da neće odustati. Nakon ove velike pobede, proglasiće da je narod podržao sa 99% "za" put u EU i Nato i da to daje legitimitet da se nastavi sa politikom vlade koja obezbeđuje evropsku perspektivu. Da je imao 50%+1 samo bi konstatovao da je referendum uspeo i da se država od sada zove Severna Makedonija, te da će je uskoro primiti u EU, Nato, Galaktičku Imperiju i Transkosmički Savet.

    Ponudio je on izbore samo je to izgledalo "pobednicki"
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:27 pm

    KinderLad wrote:
    Hvala. Inače mislim da Srbija generalno ne treba da se svrstava nešto mnogo blisko uz VMRO bez neke ne znam kakve potrebe. Videli smo uostalom kakvi se tu likovi muvaju oko te stranke, daleko neprijatnija ekipa od ovih

    Vidis kako te emocije vode.
    Mi bas treba danas da stanemo iz VMRO jer je to Makedonija oduvek.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Erős Pista Sun Sep 30, 2018 8:29 pm

    VMRO je fasisticki sljam, to je jasno. A kome nije bilo, posle Zuperove podrske nema prostota za sumnju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:31 pm

    Nemoj da se nerviras lazni druze Vilijame mali.
    Ja bih mogao cak i da se slozim sa tobom oko istorije VMRO ali to nas sada ne zanima.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 30, 2018 8:32 pm

    Zuper wrote:
    KinderLad wrote:
    Hvala. Inače mislim da Srbija generalno ne treba da se svrstava nešto mnogo blisko uz VMRO bez neke ne znam kakve potrebe. Videli smo uostalom kakvi se tu likovi muvaju oko te stranke, daleko neprijatnija ekipa od ovih

    Vidis kako te emocije vode.
    Mi bas treba danas da stanemo iz VMRO jer je to Makedonija oduvek.

    Nema ništa oduvek i zauvek. Ne vode me emocije, nego nešto drugo, previše sam fašova video na tim njihovim protestima, a i ti bi mogao da pogledaš ponovo, prepoznaćeš neke simbole i sa...zapdnih strana

    Elem

    Ахмети: Македонија има поважни прашања од предвремени парламентарни избори
    Денешниот ден е важен за сите граѓани, за институциите и за демократијата. Денеска демонстриравме демократија, процес за интеграција во НАТО.
    Овој процес значи реформи, затворање на прашањето со Грција, економски прогрес. Денес кажуваме дека Собранието треба да ја донесе одлуката за овој процес. И ние ќе гласаме за таа одлука. На изброите во 2016 –та година кажавме дека сме за НАТО и ЕУ, и тоа го кажаа сите политички партии, затоа што друга алтернатива нема.
    Референдумот беше само консултативен, Македонија има многу поважни прашања отколку предвремени парламентарни избори.

    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:35 pm

    Emocije te vode.
    VMRO je danas potvrdjeno najjaca etnicki makedonska stranka. 
    Oni ce opet tamo zavladati i dugo vladati, nebitno od eu i nato, koji ce mozda i oni podrzati uskoro.
    Mi smo kao Srbija uvek ratovali sa vmro, to nije najbolje zavrsilo za nas.
    Treba im prici.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Erős Pista Sun Sep 30, 2018 8:37 pm

    Zupere, tebi su samo fasisti pravi Makedonci, Srbi, Hrvati, Nemci, Englezi, end ofkors Rusi. Za tebe je politika samo sukob nasih i njihovih fasista, ostalo ne registrujes niti razumes, niti te zanima. To je poenta, a ne istorija VMROa.


    Last edited by William Murderface on Sun Sep 30, 2018 8:38 pm; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 30, 2018 8:37 pm

    Zuper wrote:Emocije te vode.
    VMRO je danas potvrdjeno najjaca etnicki makedonska stranka. 
    Oni ce opet tamo zavladati i dugo vladati, nebitno od eu i nato, koji ce mozda i oni podrzati uskoro.
    Mi smo kao Srbija uvek ratovali sa vmro, to nije najbolje zavrsilo za nas.
    Treba im prici.

    Jeste. Tako i u Hrvatskoj najbolje prići pravašima i ostalim ustašama. Bog s tobom i s tvojom logikom.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Esterházy Márton Sun Sep 30, 2018 8:38 pm

    KinderLad wrote:
    Zuper wrote:

    Vidis kako te emocije vode.
    Mi bas treba danas da stanemo iz VMRO jer je to Makedonija oduvek.

    Nema ništa oduvek i zauvek. Ne vode me emocije, nego nešto drugo, previše sam fašova video na tim njihovim protestima, a i ti bi mogao da pogledaš ponovo, prepoznaćeš neke simbole i sa...zapdnih strana

    Elem

    Ахмети: Македонија има поважни прашања од предвремени парламентарни избори
    Денешниот ден е важен за сите граѓани, за институциите и за демократијата. Денеска демонстриравме демократија, процес за интеграција во НАТО.
    Овој процес значи реформи, затворање на прашањето со Грција, економски прогрес. Денес кажуваме дека Собранието треба да ја донесе одлуката за овој процес. И ние ќе гласаме за таа одлука. На изброите во 2016 –та година кажавме дека сме за НАТО и ЕУ, и тоа го кажаа сите политички партии, затоа што друга алтернатива нема.
    Референдумот беше само консултативен, Македонија има многу поважни прашања отколку предвремени парламентарни избори.


    Ahmeti u svom stilu, jedno kaze, drugo misli i trece radi. Naravno, ne bi odmah izbore. Zna on da je ovde igra izmedju VMRO i SDSM, pa ceka da ucari u fajtu.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Esterházy Márton Sun Sep 30, 2018 8:39 pm

    Zuper wrote:
    KinderLad wrote:
    Hvala. Inače mislim da Srbija generalno ne treba da se svrstava nešto mnogo blisko uz VMRO bez neke ne znam kakve potrebe. Videli smo uostalom kakvi se tu likovi muvaju oko te stranke, daleko neprijatnija ekipa od ovih

    Vidis kako te emocije vode.
    Mi bas treba danas da stanemo iz VMRO jer je to Makedonija oduvek.
    Severna Makedonija - Page 2 2952840586
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:40 pm

    Je l' u hrvatskoj pravasi imaju 30%+?
    Po cemu je to hdz bolji? A snjime se saradjuje?
    Pri cemu to nije za poredjenje zbog devedesetih.
    Ovo je jedinstvena prilika da Srbija stane kao podrzavalac makedonskog naroda.
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 8:40 pm

    https://www.ft.com/content/62bae1a2-c4c3-11e8-8670-c5353379f7c2

    Macedonian voters shun referendum on name change
    A yes vote would pave way for Skopje’s entry into both EU and Nato


    An attempt to integrate the former Yugoslav republic of Macedonia more closely into the west was struggling on Sunday, as hundreds of thousands of voters stayed away from a crucial referendum on changing the country’s name.

    Foreign leaders including German chancellor Angela Merkel and US defence secretary Jim Mattis have all visited the Balkan state in recent weeks, seeking to persuade voters to pave the way for Macedonia’s entry into both the EU and Nato.

    Greece struck a provisional agreement with Macedonia in July to withdraw Athens’ veto on its neighbour’s progress towards membership of both organisations, on the condition that it changed its name to “Republic of North Macedonia”.As part of the deal to defuse the three decade-long dispute, Skopje agreed the name change to affirm that it did not imply a claim to Greek territory, while Athens officially recognised the Macedonian language and ethnicity.

    But as of 5pm local time, only 29 per cent of the 1.8m eligible voters had taken part, following calls for a boycott from the country’s conservative opposition party and president Gjorge Ivanov. “We want to be in the EU and Nato, but on our terms,” said Vladimir Kavadarkov, one of the leaders of a demonstration against the proposals that took place near a giant statue of Alexander the Great.“We don’t want to come in with our heads bowed through a back door, we want to stand tall and come in through the front.”

    While the referendum is consultative, rather than legally binding, a conclusive result would make it easier for the country’s government to push the opposition to back the constitutional amendments necessary for the name change to go through.

    Macedonia has been plagued by political crisis, corruption, and mass emigration in the decade since Greece blocked its Nato accession at the 2008 summit in Bucharest.

    But by mid-afternoon, a dance club-turned polling station in the centre of Skopje was relatively quiet, with people trickling in and out and voting without a wait.“I voted for a better future,” said Goran Popovski, 50. “I don’t agree with the name change, but I voted for Nato and the EU and I don’t think I gave up that much.”“Our government has to have courage to proceed with this,” even if the turnout is not high enough, added Dori Kimovala, a lawyer who voted Yes. “I am worried because most people are led by emotion on this issue.”

    Nevertheless David Stephenson, a political consultant and former US diplomat, said the referendum could have legitimacy with as few as 600,000 votes — a third of those eligible to take part.

    He said that since the country narrowly averted a civil war in 2001, the biggest number of votes for a single candidate or issue had been 550,000 in 2004: “If the referendum receives more votes than that, it can be a unifying factor.”
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:41 pm

    Bungee jump wrote:
    KinderLad wrote:

    Nema ništa oduvek i zauvek. Ne vode me emocije, nego nešto drugo, previše sam fašova video na tim njihovim protestima, a i ti bi mogao da pogledaš ponovo, prepoznaćeš neke simbole i sa...zapdnih strana

    Elem



    Ahmeti u svom stilu, jedno kaze, drugo misli i trece radi. Naravno, ne bi odmah izbore. Zna on da je ovde igra izmedju VMRO i SDSM, pa ceka da ucari u fajtu.

    Ti si mi odnekud poznat.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Erős Pista Sun Sep 30, 2018 8:42 pm

    Dveri Srbija oduvek, HDZ Hrvatska oduvek, VMRO Makedonija oduvek itd. To je ta pamet.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 30, 2018 8:43 pm

    Zuper wrote:Je l' u hrvatskoj pravasi imaju 30%+?
    Po cemu je to hdz bolji? A snjime se saradjuje?
    Pri cemu to nije za poredjenje zbog devedesetih.
    Ovo je jedinstvena prilika da Srbija stane kao podrzavalac makedonskog naroda.

    Ama mi smo njih priznali pod ustavnim imenom, i jezik i naciju. Ja sam za to da im se da i autokefalnost. I šta više? To je što se "naroda" tiče. Ovo je nešto drugo.
    Esterházy Márton

    Posts : 1037
    Join date : 2017-10-28

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Esterházy Márton Sun Sep 30, 2018 8:44 pm

    Zuper wrote:Je l' u hrvatskoj pravasi imaju 30%+?
    Po cemu je to hdz bolji? A snjime se saradjuje?
    Pri cemu to nije za poredjenje zbog devedesetih.
    Ovo je jedinstvena prilika da Srbija stane kao podrzavalac makedonskog naroda.

    Srbija kao podrzavalac makedonskog naroda. Pa jbt....


    Last edited by Bungee jump on Sun Sep 30, 2018 8:44 pm; edited 1 time in total
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:44 pm


    He said that since the country narrowly averted a civil war in 2001, the biggest number of votes for a single candidate or issue had been 550,000 in 2004: “If the referendum receives more votes than that, it can be a unifying factor.”

    Severna Makedonija - Page 2 286371741

    Pa cela koalicija koja trenutno vlada je uzela oko 670k na izborima 2016.
    Ma nebitno, jasno je sta oni hoce i guraju.
    Nema tu demokratije, to su okupirane zemlje.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Erős Pista Sun Sep 30, 2018 8:45 pm

    Zuper wrote:
    Bungee jump wrote:

    Ahmeti u svom stilu, jedno kaze, drugo misli i trece radi. Naravno, ne bi odmah izbore. Zna on da je ovde igra izmedju VMRO i SDSM, pa ceka da ucari u fajtu.

    Ti si mi odnekud poznat.

    Aj potrudi se da jos malo spekulises o identitetu drugih forumasa. Make my day.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:46 pm

    KinderLad wrote:
    Zuper wrote:Je l' u hrvatskoj pravasi imaju 30%+?
    Po cemu je to hdz bolji? A snjime se saradjuje?
    Pri cemu to nije za poredjenje zbog devedesetih.
    Ovo je jedinstvena prilika da Srbija stane kao podrzavalac makedonskog naroda.

    Ama mi smo njih priznali pod ustavnim imenom, i jezik i naciju. Ja sam za to da im se da i autokefalnost. I šta više? To je što se "naroda" tiče. Ovo je nešto drugo.

    Nije drugo.
    Ovo je jedinstvena prilika da se uspostave jake veze sa makedonskim narodom.
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 8:46 pm

    Cvetin Chilimanov
    @Cvetin
     19 мин

    Mickoski - the referendum is deeply unsuccesful. Zaev and his policies are defeated. The number of citizens who abstained or voted against is greatly larger than the ones who supported it
    Mickoski - you did not break the people with your blackmails and brutal threats
    Mickoski - those who were forcing people to vote today will be held responsible
    Mickoski to SDSM - we will stay with the people and we will defeat you, for your crimes and corruption. Nobody can defeat people
    Mickoski - Zaev knows that it's over. We have now a new reality - Macedonians and Albanians, Roma, Turks.. refused to be defeated
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49679
    Join date : 2017-11-16

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 30, 2018 8:47 pm

    Veze sa makedonskim narodom su odlične, ako si išta tamo boravio u poslednjih  godina to bi mogao da skapiraš
    Anonymous
    Guest

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Guest Sun Sep 30, 2018 8:47 pm

    Zuper wrote:
    Ovo je jedinstvena prilika da Srbija stane kao podrzavalac makedonskog naroda.

    Severna Makedonija - Page 2 3137070404
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Zuper Sun Sep 30, 2018 8:48 pm

    William Murderface wrote:
    Zuper wrote:

    Ti si mi odnekud poznat.

    Aj potrudi se da jos malo spekulises o identitetu drugih forumasa. Make my day.


    Ako provocira, stalkuje i troluje mora da se reaguje i to bi trebao prvo ti da uradis.

    Severna Makedonija - Page 2 Empty Re: Severna Makedonija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 9:21 am