Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Sex Pistols

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Mr.Pink Wed Oct 31, 2018 1:56 pm

    slusala se yu muzika po celom istocnom bloku. mi smo za njih bili london
    Anonymous
    Guest

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 1:58 pm

    yoyogi wrote:

    Rock muzika je uvek morala da bude engleska ili američka. To je uvek bio stav kako se ta kultura prihvaća. Mora od njih da dođe.


    Naši  (srpski) najbolji bendovi nikada nisu napravili prodor ni na koje tržište, možda malo u bivši SSSR.

    A engleski bendovi si oblikovali naš životni stil.
    Tačno. Rok je ili-ili brit-ili-amero. Sve drugo je (turbo)folk. To važi i za rege izlete Kleš, koji uostalom i nisu imali žicu za rok (osim kada su pravili obrade i obrade su im najveći hitovi) i možda je to objašnjenje za njihovu popularnost s London kolingom i sandnističkim turbofolkom.
    Koliko je ovde odsustvo smisla za rok, može se videti na Gitarijadi koja više liči na Vaš šlager sezone i "kako mali Čehoslovak zamišlja hevi metal", nego na rok festival. 
    Naš rok je kao kada folklorno društvo skine opanke i čakšire pa krene da svira muziku za ples na baštama sndikalnih odmarališta. "Slow rock" 5 minuta a onda skrenu na tamburice i armonike. 
    Za pankrok i rokenrol moraš da zaboravip ime, naciju i veru, što bi rekao Pavić. I frulu svog đeda Ercegovca.
    Mi (SFRJ, znači "mi") smo imali samo 3 (tri) ozbiljna rok/pank benda, od kojih su dva zapravo svirali obrade, a treći je - avangardno - odmah počeo kao post-punk bend. 
    Svi ostali su se pokazali kao blede kopije, turbofolkeri, guslari, verski mahnitovci, seka perse, plagijatori, četnici, sinovi više klase s badava poklonejnim isntrumentima.
    Anonymous
    Guest

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 2:11 pm

    Mr.Pink wrote:jojogi. 'o prodorima na trzista' da se zahvali odsustvu bilo kakve 'menadzerske kulture' u socijalista

    kvaliteta je itekako bilo

    Mislim da nije to u pitanju. Anglosaksonska kulurna imperija, koju smo upijali a sami se ponižavali obožavajući i imitirajući je.

    Cela rock muzika je socijalna pojava u kojoj smo mi bili beznačajni, pa i smešni kopiranti. Naša deca UDBE i vojnih lica su postajala rock zvezde da vode naš rock dok im se običan narod divio. Ko nije bio od njih, prošao je kao Koya (lično ga pozanjem).

    Kako god da sam voleo Stonse, uvek sam znao da su društvena pojava a ne muzika. Tako i Sex Pistols. Društveno značajna a muzički ništavna pojava.

    Muzika živi u klasicima, u ruskim, ravnopravno sa Zapadnim. Ostalo je, ne za muziku, nego za teme "Društvo".
    Anonymous
    Guest

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 2:36 pm

    Samo da dodam, Keith Richards, The Rolling Stones, reče jednom "Da nije bilo nas (The Rolling Stones) vi danas ne bi ste smeli da poljubite svoju devojku na ulici".
    U pravu je, to i ja mislim o njihovoj društvenoj a ne muzičkoj misiji.

    Svaka im čast!
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by beatakeshi Wed Oct 31, 2018 3:09 pm

    Pa nema više ljubljenja na ulici. Drugi vakat.
    Lepi in prazni, to je bila obrada na nivou.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by beatakeshi Wed Oct 31, 2018 3:13 pm

    A glede turbo folka - pa r'n'r je obrazac turbo folka.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Mr.Pink Wed Oct 31, 2018 3:17 pm

    cirjakovicu vrati se sve ti je oprosteno. gde si sad da malo o autokolonijalizmu drvis?

    o 'melosu' cu kasnije, danas mi je haos dan


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Mr.Pink Wed Oct 31, 2018 3:42 pm

    yogi, koju zna pola grada

    a snimio je vrhunski album u londonu koji je prosao prilicno neopazeno

    mora biti da ga je udbina ruka i tamo stigla
    Anonymous
    Guest

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 3:49 pm

    Koje su ovo Krstarica polemike.... dosta neugodno.
    Anonymous
    Guest

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 4:12 pm

    zamalo da pitam koja smo 3 rok benda imali

    sad ne smem
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by паће Wed Oct 31, 2018 4:49 pm

    beatakeshi wrote:A glede turbo folka - pa r'n'r je obrazac turbo folka.

    То ако заборавиш да су се народњаци појавили неколико година пре него што се реч рок код нас уопште користила. Тад се то још звала бит музика, па су се онда сетили да га назову поп музиком, а док се номенклатура мало истесала, народњаци су већ харали.

    Мислим да је један кључни тренутак око развоја народњака био кад је Мики Јевремовић отпевао "Пијем", коју је као мазнуо од Замбетаса (с којим се онда као попичкао па су после били велики другари) - тад су народњаци масовно кренули са тим грчким, па су ту видели да се од мажњавања лепо живи и кренули да убацују и мексиканску музику, па арапско-персијску и отприлике све што виде у излогу.

    У праву си утолико што се дан кад су почели да мажњавају од рокера може рачунати као дан кад су пронашли то дугме на ком пише турбо.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by beatakeshi Wed Oct 31, 2018 6:31 pm

    Ma ja to o američkoj muzici.
    паће

    Posts : 39805
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by паће Wed Oct 31, 2018 7:03 pm

    beatakeshi wrote:Ma ja to o američkoj muzici.

    А па они још нису нашли то дугме. Само полако одврћу постојеће дугмиће.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 7:33 pm

    Sex Pistols - Page 4 Vasude10
    Anonymous
    Guest

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 7:56 pm

    beatakeshi wrote:Ma ja to o američkoj muzici.
    U stvari ti si u pravu po mnogo osnova. Ne plediram da sam ukapirao na šta si mislio, uostalom ova rasprava je postala apsolventna.

    U pravu si što moderna povest roka u SAD tvrdi da je folk proširio tematske vidike rokenrola koj ise idzuvao krajem 1950 u šubidubi jejeje, jer je Čak Beri smislio već sve što treba. Dalje, pronicljivi stalkeri su ustanovili da su zvezde roka 1960.ih potekli iz folka, da je i Dilan bio prilično narodnjčaki - jedna od retkij elektrorok distoruivnih pesama jeste ono što pušta Pati Smit na trakama pre i posle njenih /svojih?/ koncerata.
    Možda si, pak, mislio na univezitetsku definiciju rokenrola kao nastavka crnačke muzike uz tam-tam, kao i iz džeza, gospela pa i kantrija. 
    S tim da je odnos kantrija i folka šućmurast, kao odnos administracije i vlade. 

    I to je sve tačno. Pod uslovom da sam re razumeo. To bi moglo da važi za SAD.

    S tim da bih ja polemisao sa "širenjem tema" , jer je rok pre svega urbana stvar.
    A pank je sto posto superurban.
    A što se tiče definicije s gospelom, robovima, ritmom itd. to je kao prastara definicija pizze: "Znaš li, sine, da je pica siromako jelo, Žabari nisu imali pta da jedu, pa ture mas' i truli paradajz ili ni to nego beli lukac na testo...?! Kašlj kašlj, dođi sedi djedu na krilo!"
    Ali to više ne važi, jer je rokenrol otišao u grad u domove ljudi kojis us mogli da kupe elktriku i pojačala, a i pica se me ejde čak ni kao spiza poverita, već kao fast fud sa dodacima koji mogu biti i siromapki i bogataški, pretereani i besmisleni - kao nprs. ananas i pršuta koja se urniše u rerni i tako dalje.

    A za pank uopšte nevaži definicija, osim ako nećemo da pobliže pogledamo slučaj Džonatana Ričmana koga nazivaju ocem pamka.

    Britanski je pank nastao u gradovima koji trule. Nezaposleni građani, premda iz londonskog Žarkova i Ritopeka su ga smislili slučajno, po ideji ženskastog Meklarena pod suknjom Vivijen Vestvud, koja je prebrancem hranila Džona i Dćona, od kojih je prvi uzeo nadimak Sid.
    Pardon, to je rekao britanski Želimir Žilnik, Aleks Koks. A u filmu nema da je Metlok prao noge u lavabou.

    E sad, nemoj da brineš zbog ovoga što sam napisao, to ja nešto pravim koncept za kolumnu u bltenu kladionice u Titelu.
    Anonymous
    Guest

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by Guest Wed Oct 31, 2018 8:03 pm

    Do you remember the good old days before the ghost town?
    clone of yoyogi

    Posts : 133
    Join date : 2012-02-10

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by clone of yoyogi Wed Oct 31, 2018 8:11 pm

    yoyogi wrote:
    Panker sam bio, već sam pisao, 1976. sa prvim pasošem SFRJ išao na koncert Sex Pistols, autostopom u Norvešku, Trondheim University.
    Nije ta muzika bila baš te godine toliko popularna.

    "Pretty Vacant" su kod nas prevodili kao "Lepa skitnica".

    Ne.

    To je bio koren punka, Margaret Tačer, PM  Velike Britanije tada na vlasti, koja je privatizovala šta god može i ne može i ostavila stotine hiljada ljudi + njihove prodice nezaposlenima i bez hleba.

    "Pretty vacant", u smislu te pesme Sex Pistols znači - nezaposlen sam, na ulici, nema šanse da nađem posao, zbog ove vlasti.

    Sensei, ako dozvolite malu ispravku, verovatno Vas mi neuki googlatori iz blata previše umaramo pa ne možete da održite koncentraciju: Margaret Tačer je bila PM Ujedinjenog kraljevstva od 1979. do 1990.


    _____
    完璧な
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by beatakeshi Wed Oct 31, 2018 8:40 pm

    Mr. Moonlight wrote:Do you remember the good old days before the ghost town?
    Imam rođaka, u suštini džezer, ali o Spešlsima može da priča satima
    bela maca

    Posts : 10959
    Join date : 2014-10-28

    Sex Pistols - Page 4 Empty Re: Sex Pistols

    Post by bela maca Wed Oct 31, 2018 9:02 pm

    ko su ti spešlsi, mora da su neki anonimusi poput na primer ded kenediza i ostale boranije.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 10:07 am