Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Hardver

    Anonymous
    Guest

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by Guest Sat Jun 27, 2020 2:54 pm

    Naravno  Hardver - Page 2 4101625831 Najbolji je kad se ne fetišizuje (oh, moj dragoceni sloj polimera, nikako paradajz u njega, nikako deterdžent, ugroziće dragocene polimere...), nego koristi za kuvanje kao i bilo koji drugi tiganj.
    Anonymous
    Guest

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by Guest Sat Jun 27, 2020 2:55 pm

    Osim što u drugim tiganjima ne možeš da pečeš pite u rerni, hleb, deep dish picu...
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by plavaivy Sat Jun 27, 2020 3:18 pm

    i stvarno je sve bolji i bolji sto se vise koristi Hardver - Page 2 1143415371

    moram uzeti i obicni,bez grill nabora
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by Sotir Tue Aug 10, 2021 9:48 am

    У Лидлу од прекосутра имају ливене тигање, 1600 дин.
    Као и таландару и плочу за роштиљање.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by plavaivy Wed Sep 08, 2021 3:25 pm

    nije bas kuhinjski ali nasla sam lovacki noz u sumi,izgleda zajebano

    Hardver - Page 2 24163510
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by bela maca Wed Sep 08, 2021 3:57 pm

    odlično izgleda


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by fikret selimbašić Wed Sep 08, 2021 4:30 pm

    Guglam BUCK noževe i vidim da taj i slični koštaju od 70 do 120 eura. Jaka srednja klasa, metalci, rekli bi na Burundiju Hardver - Page 2 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by bela maca Wed Sep 08, 2021 4:45 pm

    Hardver - Page 2 1233199462


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by plavaivy Wed Sep 08, 2021 5:20 pm

    pih a ovde ni 2000 din Hardver - Page 2 1949538119

    https://www.kupujemprodajem.com/lov-i-ribolov/lov-lovacki-nozevi-fiksni/noz-buck-hunting-knife/oglas/53536612?filter_id=1324359722
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by паће Wed Sep 08, 2021 6:16 pm

    Буцко, буцко...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by Guest Wed Sep 08, 2021 6:45 pm

    plavaivy wrote:nije bas kuhinjski ali nasla sam lovacki noz u sumi,izgleda zajebano

    Hardver - Page 2 24163510

    I jeste zajeban, odličan nož. Čestitam situaciju. Trebalo je vlasnik bolje da ga pazi jbg Hardver - Page 2 286371741
    Ovaj na kupujemprodajem je falsifikat naravno. Možda je i ovaj tvoj ali ne verujem, izgleda mi legit.
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by plavaivy Wed Sep 08, 2021 6:53 pm

    super...bas dobro lezi u ruci,odmah se vidi da je zajeban..a iako je falsifikat posluzice Hardver - Page 2 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by Guest Wed Sep 08, 2021 7:37 pm

    možda je neko zaklan njime pa bačen u šumi da ne nađu
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by fikret selimbašić Wed Sep 08, 2021 7:43 pm

    Turul madár wrote:možda je neko zaklan njime pa bačen u šumi da ne nađu

    Hardver - Page 2 MN_LMS_557


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by Guest Wed Sep 08, 2021 7:46 pm

    ju dobro si me podsetio, treba da odem po novi specijal dilan doga
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by паће Wed Sep 08, 2021 8:22 pm

    Никад ми није било јасно кад је Лун стизао да пише те магнус стрипове, и то туђе, уз сав остали посао.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    bela maca

    Posts : 11020
    Join date : 2014-10-28

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by bela maca Thu Sep 09, 2021 12:00 am

    ovaj je moj, i isto ima neobično poreklo

    Hardver - Page 2 IMG-20210908-234313750

    dao mi ga je neki kamiondžija koji me je pokupio sa stopa negde između tvin folsa u ajdahu i aerodroma u solt lejk sitiju.
    pitao me je da li nosim neki vid zaštite, na šta sam mu ja rekla samo veru u ljude, lol, i on se na to nasmejao i dao mi nož
    e sad nisam smela da unesem nož u avion, ali srećom postojala je pošta na aerodromu pa sam pre ček ina mogla da ga pošaljem na sopstvenu adresu.
    ima 13 godina od tad Hardver - Page 2 1143415371


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    plavaivy

    Posts : 3127
    Join date : 2014-11-21

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by plavaivy Thu Sep 09, 2021 8:38 am

    uuu bas je dobar i taj jos moze da se savije..uvek sam za noz koji moze da se savije
    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by fikret selimbašić Thu Sep 09, 2021 10:28 am

    Jedan drugar koji živi u CH mi svakog ljeta donosi noževe ili čakije. Ovo je moja kolekcija za prirodu, odnosno pecanje-gljivarenje-teferičenje.Upaljač je tu radi razmjere.

    Hardver - Page 2 AyltGMV



    A klasičnu švicersku čakiju nosim na privjesku* za ključeve, zajedno sa njima. 

    Privjesak = alkice osigurača od ručne bombe od kojih sam '92. napravio privjesak i kao taliju ga nosim od tad Hardver - Page 2 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by kondo Tue Sep 21, 2021 8:25 am

    Sotir wrote:У Лидлу од прекосутра имају ливене тигање, 1600 дин.
    Као и таландару и плочу за роштиљање.

    kud ne vido ovaj post na vreme, inače sam se baš taj dan vratio u bgd sa mora pa je tehnički bilo moguće. talandara mi treba.

    ukratko, primio sam se na prženje ribe. sasvim slučajno pošto mi je u poseti drugarica koja je mega zgodna riba a komšija fotis koji je težak pićkopaćenik je došao da je upozna i doneo kilo ribe koju je ulovio da se počastimo. i najbrže je bilo da ispržimo, sitniji arbuni, skušice pelagijske, gope i slično. pala je improvizacija pošto slabo stojim sa vulgaris tiganjima pa smo uzeli jedan tučani koji je drugar spasio sa zrenjaninskog buvljaka, očistio ga, ispolirao i zaštitio uljem premda koliko vidim po svemu, proces spaljivanja sa slojem ulja nije odrađen. tako da nisam imao šta da razjebem, ubacio sam 2 deci ulja, ribice uvaljane u besan (nisam imao pravo brašno u kući eto takav sam debil) i par minuta pržio. ispalo je strava a možda je bio sam utisak jer nas je narajcani fotis megalo zabavljao svojim lupetaranjem.

    enivejs od tada samo gledam talandare na KP i na netu i razmišljam šta ću da donesem ovde kad sledeći put budem dolazio kolima. sinoć rešim da ponovim operaciju i setim se da na spratu imam nekorišćen tučani vok sa gazprom pumpe, 2000RSD letos. ponovim celu operaciju, ribica ispadne super kao i prethodni dan jedino što se ispostavi da je tiganj sa buvljaka mnogo veća laća za pranje od ovog voka jer mu je površina finija sa razliku od naboranog voka. tako da moram vok da probam uskoro u svojoj primarnoj funkciji a da će potraga za hardverom za prženje ostati aktuelna u srbiji. ortak je na pijaci u zadru kupio kotlovinu prohromsku, malo zahrđalu (!) od soli ili lošeg materijala, to bumo probali uskoro. zapravo sam pikirao na nešto što može da se stavi na stari vulgaris gorenje plinski šporet bez topova, usmerenih gorionika i sličnih pizdarija koje trebaju za vokove talandare i slično, jer to jbga nemam a ne znam baš da li može da se improvizuje nekakvim prstenom na plameniku. 

    no sinoć se kuća solidno usmrdela od prženja pa sam sada bliži rešenju da kupim talandaru sa plinskim gorionikom za full napolje ali ni to nije bez problema. na ostrvu je ograničen izbor plinskih boca i za sada znam da postoje samo 2, obe su velike a za ovo bi dobro došla ona mala od 3kg koja se može lepo izneti napolje po potrebi jer nešto ne bi držao bocu na direktnom suncu od 35C preko leta. OK mogu da je donesem iz srbije ali ne mogu da je zamenim kad se isprazni niti da je napunim - to ovde ne postoji nego sa kupuje od corala (shell) za 40e za bocu od 13,2kg čistog gasa za pro upotrebu ili za 30e za 11kg mešavine za kuću. i to je to. dobro neću da smaram, problemi prvog sveta, tek moram da vidim kako i šta za to prženje napolju, plus bi ta gas skalamerija bila korisna za pečenje na gusanoj gril ploči koja je bila hit ovog leta (toliko da sam za sada samo jednom palio ćumur i to ne ja nego drugar u gostima).

    drugi povezani problem je bacanje korišćenog ulja, ove 2 ture sam ispraznio u wc šolju i otišlo je u septičku jamu. ne bi to radio, trudimo se da je odgovorno koristimo tako da se ne ugrozi predviđena samoregulacija pristustvom neželjenog nerazgradivog otpada u njoj. moram da razmislim.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by паће Tue Sep 21, 2021 10:09 am

    Marius Lăcătuș wrote:... a za ovo bi dobro došla ona mala od 3kg koja se može lepo izneti napolje po potrebi jer nešto ne bi držao bocu na direktnom suncu od 35C preko leta.

    Само је изнеси пре употребе и унеси кад завршиш. Боца сама себе хлади док се празни, ширење гаса... неки од оних закона физике за други разред, који никад не прођу скупштинску процедуру за укидање. У ствари на пипање можеш да осетиш колико још има гаса, до које висине је хладна.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Hardver - Page 2 Empty Re: Hardver

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 8:58 pm