Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DJB - Nrdule

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 1:06 pm

    Neplaćanje i izbegavanje prijave se vrlo razlikuju. Prvo je obligaciona stvar i rešava se oduzimanjem imovine itd, a drugo je krivično delo i to vrlo teško. Ima tu raznih nijansi između ali ovo je suština. Prvo znači nemam, a drugo - ne dam, a to IRS drakonski goni.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Thu Nov 22, 2018 1:08 pm

    yoyogi wrote:Vidi šta rade onom Jeremiću.

    Vidim, citas nasu stampu. Alal vera.

    Soder, google, trt-mrt a ovamo cita Kurir DJB - Nrdule - Page 26 286371741


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 1:10 pm

    Ukucao je adresu direktno u address bar, to se ne računa  DJB - Nrdule - Page 26 2304934895
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 1:19 pm

    Ne znam možda te detalje, znam lično. Pre 2 godine, odem da prijavim porez u City Council (imao sam velike zdravstvene troškove oko žene) i da mi vrate neke pare koje se odbijaju od poreza. Pare su vratili ali je taj činovnik pogrešio i nije uknjižio moje extra prihode od akcija koje sam imao od firme te godine a bio sam sva dokumenta doneo . Bilo je 30,000 dolara.

    Pozovu me, posle godinu dana, nisi platio porez na taj novčani iznos. Ja izbegao? To je vaš činovnik pogrešio.
    Plati sada (godinu dana kasnije) 10,000 dolara tog poreza. Ja platim. Oni mi skinu kaznu jer je bila njihova greška.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Thu Nov 22, 2018 1:29 pm

    Како год, ДЈБ је била и остала једина грађанска опозициона партија.

    Све друге су квислиншке опције под маском (мало)грађанштине.
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by plachkica Thu Nov 22, 2018 1:30 pm

    yoyogi wrote:Ne znam možda te detalje, znam lično. Pre 2 godine, odem da prijavim porez u City Council (imao sam velike zdravstvene troškove oko žene) i da mi vrate neke pare koje se odbijaju od poreza. Pare su vratili ali je taj činovnik pogrešio i nije uknjižio moje extra prihode od akcija koje sam imao od firme te godine a bio sam sva dokumenta doneo . Bilo je 30,000 dolara.

    Pozovu me, posle godinu dana, nisi platio porez na taj novčani iznos. Ja izbegao? To je vaš činovnik pogrešio.
    Plati sada (godinu dana kasnije) 10,000 dolara tog poreza. Ja platim. Oni mi skinu kaznu jer je bila njihova greška.

    Je l nisi rekao da je lečenje u Japanu besplatno?
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 1:40 pm

    ficfiric wrote:
    yoyogi wrote:Vidi šta rade onom Jeremiću.

    Vidim, citas nasu stampu. Alal vera.

    Soder, google, trt-mrt a ovamo cita Kurir DJB - Nrdule - Page 26 286371741

    Što da ne čitam?

    Posebno me iritira da je Vuk Jeremić osnovao "Narodnu stranku". On, privilegovani tip koji je išao na školovanje u inostranstvo, (ne znam o čijem trošku, državnom, ako o njegovom, tim gore) kakve on veze ima sa narodom?
    Nije on u inostranstvo bio poslat Kao Branko Radičević u Beč i još nekoliko drugih da nam se, srpska seljačija finansira, tamo izškoluje elita koja će da nas vodi u budućnost.

    On, hej, on, osniva nekakvu "Narodnu stranku".
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 1:43 pm

    plachkica wrote:
    yoyogi wrote:Ne znam možda te detalje, znam lično. Pre 2 godine, odem da prijavim porez u City Council (imao sam velike zdravstvene troškove oko žene) i da mi vrate neke pare koje se odbijaju od poreza. Pare su vratili ali je taj činovnik pogrešio i nije uknjižio moje extra prihode od akcija koje sam imao od firme te godine a bio sam sva dokumenta doneo . Bilo je 30,000 dolara.

    Pozovu me, posle godinu dana, nisi platio porez na taj novčani iznos. Ja izbegao? To je vaš činovnik pogrešio.
    Plati sada (godinu dana kasnije) 10,000 dolara tog poreza. Ja platim. Oni mi skinu kaznu jer je bila njihova greška.

    Je l nisi rekao da je lečenje u Japanu besplatno?

    Pa i jeste. Ako je mesečni račun 30,000 dolara, plaćaš samo 200 dolara. To za velike stvari.
    Za male (kašalj, grlo, dečje bolesti) plaćaš ništa.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Thu Nov 22, 2018 1:52 pm

    yoyogi wrote:Što da ne čitam?

    Zato sto lazu. Mislim, citaj ali nemoj verovati dok sa vise strana ne dobijes potvrdu da je informacija tacna.

    Informer, Kurir, Srpski telegraf, Alo, Kurir su najgore smece i tesko da se moze naci bilo kakav tekst, na bilo koju temu, bez lazi. Ovde imas jedan fin sajt koji proverava tacnost informacija koje objavljuju domaci mediji https://www.raskrikavanje.rs/ . Bar da steknes kakvu-takvu sliku kakve veze sa stvarnoscu imaju tekstovi koji se objavljuju po portalima.

    Pre nego sto poverujes nekom mediju, treba da se obavestis ko stoji iza njega.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 2:04 pm

    Baš me briga šta mediji misle.

    Narod, kao narod, uvek je zadovoljan svakom posudom u koju može da se smesti i da u nju ceo stane. Bila ona geografska ili politička.
    To se vama dešava.

    Radi se na tome da ceo taj narod u posudu uđe, ratovi 90-ih su kao to hteli, nisu uspeli. Ni današnje vaše vlasti u tome ne uspevaju.

    Možda nije vreme, narod povuče u kola jednom u 100 godina i tamo gde izbije, to mu je bio cilj.

    паће

    Posts : 40219
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by паће Thu Nov 22, 2018 2:24 pm

    Creepy Uncle wrote:Ukucao je adresu direktno u address bar, to se ne računa  DJB - Nrdule - Page 26 2304934895

    Чуј, укуцао адресу. Ушао, попио једну, другу, трећу... рачуна то келнер, без бриге.



    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 2:29 pm

    aj nemojte citirati japanca kad pisete postove, kao i za onu seseljevsku nakazu vazi ista molba
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 2:32 pm

    xie saike wrote:aj nemojte citirati japanca kad pisete postove, kao i za onu seseljevsku nakazu vazi ista molba

    Duvaljku u usta
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by beatakeshi Thu Nov 22, 2018 4:37 pm

    xie saike wrote:aj nemojte citirati japanca kad pisete postove, kao i za onu seseljevsku nakazu vazi ista molba
    +1
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 4:49 pm

    beatakeshi wrote:
    xie saike wrote:aj nemojte citirati japanca kad pisete postove, kao i za onu seseljevsku nakazu vazi ista molba
    +1

    Ta nakaza je vaše pravo lice. Mandarite je?
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Thu Nov 22, 2018 6:06 pm

    yoyogi wrote:
    beatakeshi wrote:
    +1

    Ta nakaza je vaše pravo lice. Mandarite je?

    e sad malo da vam vratim što citirate uskoka

    a i da vidite kako je kada neko piše sa razumevanjem
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ontheotherhand Thu Nov 22, 2018 7:03 pm

    Što tolko velik porez Yo?
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Fri Nov 23, 2018 10:25 am

    ontheotherhand wrote:Što tolko velik porez Yo?

    Iznos poreza je tačan ali suma je bila 22,000 dolara. Skoro pola je otišlo na porez. To je najviša stopa koja stupa na snagu posle određene sume. Tako je i u Australiji. Danska to ima na 60%, Švedska na 56%.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ontheotherhand Fri Nov 23, 2018 11:57 am

    Pod kojim imenom se vodi taj porez, nije capital gains tax?
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Fri Nov 23, 2018 12:14 pm

    ontheotherhand wrote:Pod kojim imenom se vodi taj porez, nije capital gains tax?

    Mislim kao običan prihod preko redovnih prihoda na koje si već platio porez. Isto ti se desi kada imaš mesec dana neiskorišćenog godišnjeg odmora i ako napuštaš firmu oni ti to plate a porez uzme skoro pola.

    Još gore, neki koji su imali akcije, nisu ih prodali (nikakve pare nisu uzeli) samim pravom da ih prodaš podležeš istom režimu - moraš da platiš porez na prodate ili "not-exercized" akcije.

    Isto kao u Australiji. Capital gain je drugo, uglavnom na nekretnine i špekulacije oko njih. Kupio po jednoj ceni, prodao po višoj, to je ta vrsta poreza, na to.

    U Japanu nema toga (sa nekretninama), kako kupiš i prekoračiš prag, stan ili kuća više nisu novi i cena im padne. Kao auto, čim ga izvezeš iz garaže, novog, tog trenutka je postao polovan.

    Raduletu je neka druga stvar (ili jednostavno ništa nije kriv), ne bi se on lako izvukao za porez, zato mi i nije jasno.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Miki Fri Nov 23, 2018 1:16 pm

    Pa nije se lako izvukao, efektivno je morao da završi američki san i da se vrati ovde da sa Krugolinom Borup tvituje o Kosovu.
    ficfiric

    Posts : 34313
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Fri Nov 23, 2018 10:13 pm

    Dosao je da deca ne zaborave srpski


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by beatakeshi Fri Nov 23, 2018 10:41 pm

    DJB - Nrdule - Page 26 1233199462 Glupo zvuči, ali je istina (da je rekao - za neupućene).
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Filipenko Fri Nov 23, 2018 10:44 pm

    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by plachkica Fri Nov 23, 2018 10:45 pm

    malo reakcija na dešavanja

    [img]DJB - Nrdule - Page 26 IdqZGfW[/img]

    DJB - Nrdule - Page 26 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sun May 19, 2024 5:32 pm