Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    DJB - Nrdule

    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Sun Nov 11, 2018 4:43 pm

    Laže za Bošković.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Sun Nov 11, 2018 4:55 pm

    Naravno da laze, Jebes takav djb ako nisu svi protiv njih. Kao, problem je sto Pavlovic, Stevanovic, Mihajlovic ne vracaju mandate a i kad bi vratili bili bi licemerni zato sto bi mandati pripali nekoj novoj Nadi Kostic. Kako god okrenes, svi su protiv DJB


    Last edited by ficfiric on Sun Nov 11, 2018 4:56 pm; edited 1 time in total


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Sun Nov 11, 2018 4:56 pm

    Jel pominju softver i raspored kandidata na listi?
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Sun Nov 11, 2018 4:57 pm

    I softver je protiv DJB


    _____


    Uprava napolje!

    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by beatakeshi Sun Nov 11, 2018 5:09 pm

    I teorija igara je protiv DJB.
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Sun Nov 11, 2018 5:44 pm

    Preokret. Ode kursista Peste i prve ljubavi g17

    Troje bivših članova DJB vraća poslaničke mandate

    Bivši funkcioneri pokreta Dosta je bilo Dušan Pavlović, Jasmina Nikolić i Ratko Jankov vratiće poslanički mandat, rečeno je danas agenciji Beta.

    O svojoj odluci o podnošenju ostavke na mesto narodnih poslanika predsednicu Skupštine Srbije Maju Gojković obavestiće prvog radnog dana.

    Njih troje je pre nekoliko dana napustilo pokret Dosta je bilo i u parlamentu formiralo poslaničku grupu "Politika mora biti drugačija" zajedno sa takodje bivšim funkcionerima DJB Branislavom Mihajlovićem i Anom Stevanović.

    Medjutim Pavlović, Nikolić i Jankov ipak su danas odlučili da napuste parlament.

    Pavlović je inače odlučio da istupi iz DJB jer kako je ranije naveo, DJB napustio svoj ideološki profil i pomerio se previše udesno.

    Umesto ta tri poslanika na njihova mesta trebalo bi da dodje sledeće troje koji su bili na izbornoj listi DJB za vreme parlamentarih izbora. Sledeći na izbornoj listi su inače diplomirani politikolog Nemanja Radojević, novinar Svetlana Palić i advokat Vojin Biljić.

    Raskoli u DJB počeli su posle izbora za predsednika Srbije 2017. godine, kada su pokret napustila tri poslanika i ostala da deluju u parlamentu samostalno. Potom posle beogradskih izbora ove godine, DJB je napustilo pet poslanika koji su ostali da deluju u parlamentu i formirali Pokret centra.

    Poslanik Miloš Bošković je vratio mandat tada i umesto njega je u parlament ušla Nada Kostić, koja nastupa u skupštini samostalno.

    Početkom novembra DJB je napustilo Pavlovića, a potom još nekoliko poslanika posle čega je usledilo i razrešenje skoro izabranog predsednika DJB Branislava Mihajlovića.

    Saša Radulović je u parlamentu ostao bez poslaničke grupe i uz podršku samo Branke Stamenković koja je izabrana u subotu 8. novembra za novog predsednik pokreta.



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Sun Nov 11, 2018 7:15 pm

    Ko će sad umesto njih? Ima li još neko na toj listi ko već nije preleteo?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Sun Nov 11, 2018 8:35 pm

    Evo, pise

    diplomirani politikolog Nemanja Radojević, novinar Svetlana Palić i advokat Vojin Biljić

    Biljic je uz Radula, za ovo dvoje ne znam


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Mon Nov 12, 2018 1:42 pm

    Indy wrote:Jel ima negde na netu rezime raspada DJB.


    Evo, DJB je na sajtu napravio pregled desavanja
    http://dostajebilo.rs/blog/2018/11/12/stranka-za-one-sa-cvrstim-stomakom/

    Странка за оне са чврстим стомаком
    пре 45 минута

    Својом појавом 2014. године ДЈБ је изазвао велику промену на тадашњој политичкој сцени. Прво је уследио шок што се бивши министар дрзнуо да се отворено конфронтира власти, напусти министарско место и крене да се бори за реформе које је предлагао. Други, што је критиковао опозицију сматрајући је директно одговорном за долазак СНС-а на власт, изневерену идеју петооктобарских промена, успостављање партократије, због спорних приватизација и прања прљавог новца кроз исте, оснивање агенција за извлачење пара. И, трећи, што је кренуо сам, жестоко критикујући највише систем који је све то омогућавао, инсистирајући на његовој тоталној промени и на постојању политичке воље да се то уради. То је био преседан у дотадашњој политичкој историји.

    Тада је ДЈБ на челу са Радуловићем дошао као освежење на политичку сцену. Некомпромитован, са успешном каријером стручњака у ИТ сектору, остварен у свету… идеалан лидер. Како медији још нису били затворени, разочарани гласачи демократских опција похрлили су да му дају подршку и покрет је нагло почео да расте. Када се мало погледа уназад, нико од тадашњих лидера опозиционих странака није могао да се упореди са њим по кредибилитету. Што би рекли, штрчао је за главу од свих.
    Акција за акцијом, без средстава, самофинансирањем од чланарина, ентузијазам, гостовања на локалним ТВ станицама, трибине, штандови, а нарочито интернет кампања, продјоше некако испод радара служби и ДЈБ оствари пристојан резултат на изборима 2016. године. На опште изненадјење и опозиције и власти – уђоше у парламент.
    Тада су им се омакли.

    Већ 2016. године почиње да се ствара култ Саше Јанковића, заштитника грађана, будућег Дон Кихота, председничког кандидата и велике наде градјанске Србије – круга двојке. „Аха, и ми коња за трку имамо“, вичу бивши ЈУЛовци, СПСовци, реликти Милошевићеве Србије, обучени у демократске одоре и њихова деца и унуци а ла династије Кркобабић, што су их министарства, агенције, коморе, пуни и дан данас. Оснива се, уз велику свечану трибину на Новом Београду, ПСГ као велика подршка грађанске елите Јанковићу, будућем председничком кандидату… а уједно и са циљем скупљања демократских опозиционих гласача из осталих политичких групација и враћања оних „заведених“ од стране Радуловића.

    Година 2017. Председнички избори. Почиње захуктавање. ДЈБ креће у акцију. Обилазе све. „Само један кандидат доноси победу“, вичу на сав глас. „Ако није само један кандидат, Вучић побеђује у првом кругу.“ Опозиција се прави мртва.
    Уместо договора, ПСГ дигне грађанску елиту и почне кампања. Заштита људских права, слобода и остале фоскуле. Позиви познатима. Крене еуфорија потпомогнута медијима, и сви похрлише. За то време, подстрекава се чланство ДЈБ-а позивима и СМС порукама да гласа за Јанковића и да напусте покрет, јер сви већ одлазе. (Чичак style.) Тако је први клин забоден. Био је то први покушај разбијања ДЈБ. Одлазе три посланика и десетак одборника. Похрлили код Јанкаре, сликају се са њим озарених лица, мисле: паметни смо. Али, испаде да су били за једнократну употребу.

    После грчења у Бечу, када му је Бриселска администрација рекла да им је Вучић све обећао и да нико не може тако ниско да клечи као он, то јест да немају намеру да га мењају, ожалошћени и разочарани глумци, писци, такозвана грађанска елита, схвативши да нема ништа од скорашњег доласка на власт, како им је обећавао Дон Кихот, одоше без поздрава.
    Међутим, за ДЈБ следе нови проблеми: опструкција у вези регистрације странке. „Не знате да попуните обрасце“, ругају се опозиционе странке, „толико сте стручни“. „Ни странку не умете да оснујете“. Постоје потписи, воља 10.000 грађана, али се инсистира на форми, обрасцима. Крећу поступци пред судовима који још увек трају. У међувремену, оспорава се и име покрету (много им боде очи), па се води и спор око тога, али џабе објашњавати.

    Негде у то време, стиже преко Дојче веле-а чланак: оптужба за дуг у Америци. Дугује Радуловић, по евиденцији из катастра, ни мање ни више него милион долара пореза. Разлог? Рушење кредибилитета по сваку цену. Креће машинерија, не знам са које стране већа паљба и напади, да ли са стране демократске опозиције или власти. „Лопов“, „стечајни“, виче Ристичевић. „Побегао, не сме у Америку, преварант“, виче опозиција. ДЈБ под унакрсном ватром. Долази до све веће поларизације ДЈБ-а с једне стране, и опозиције и власти, са друге. Остаде ДЈБ сам, нападан од свих.

    Тада се већ неки међу првим сарадницима Радуловића повлаче из јавних наступа. Пола посланика све ређе долази у Скупштину, не учествују у акцијама, трибинама, понекад се само протоколарно појаве на конвенцијама.
    Пошто је пројекат са Јанковићем пропао, тј. он изгубио кредибилитет лидера, морао се пронаћи други. Почиње да се све више спомиње Ђилас у таблоидима. Ђилас ово, Ђилас оно… и тако је у јавности створен „нови“ (стари) месија опозиције, који је једини лидер, а уједно и љути противник Александру Вучићу, бившем ортаку из дана када су се бавили маркетингом и уредјивањем новина. Лидер који је „љуто“ четири године тиховао у КСС и хвалио БГ на води и пројекат фонтане на Славији, али ко то сада памти. О односу према својој ДС да и не говорим. Како имамо кратко памчење. Ми све опраштамо и заборављамо. Наравно, кад неко има пара.

    Медијски мрак, игнорисање од стране јавности, односно тотална медијска изопштеност и стална спиновања отежавају кампању за београдске изборе у коју се кренуло са Дверима у коалицији, ороченој и тематски и временски.
    Конвенција у Сава центру крајем 2017. године, када је представљен тим кандидата за скупштину Града Београда, када је сала импозантно попуњена са преко 1.000 чланова, симпатизера и гостију – мислим и сигурна сам да је била кап која је прелила чашу партократији свих боја и када је упаљен црвени аларм. По мом дубоком уверењу, тада се СИСТЕМ покренуо по принципу и народски речено: „доказаћемо ми вама“. Знамо како су прошли избори за скупштину Града Београда. Овог пута им се није омакло.

    После избора су кружиле гласине да су напредњаци и социјалисти, углавном пензоси из унутрашњости, и сви запослени по јавним предузећима, масовно довођени да гласају и да се преко Центра за социјални рад давала корисницима једнократна помоћ за глас. Било је немогуће борити се против свих трикова на свим бирачким местима, довођења, плаћања за гласање, доказати уцене, објаснити да је било онемогућен приступ изборном материјалу… али џабе.

    Тада наступају ломови у ДЈБ. Траже се главе. Врх подноси оставку. Спавачи који су тиховали се буде, лобирају, желе да се докопају врха, каријеристи испливавају на површину, мешетаре. Заједно желе да избаце Радуловића. Не успевају. Цепају покрет. Одлази трећина чланова. Нека им је са срећом.

    Нису успели тада, па би да заврше сада. Ваљда смо као чланови већ огуглали на такве покушаје, па је изостала нека бурна реакција чланства. Постаје ми симптоматично тражење длаке у јајету код Радула. Док постајемо све више колонија од стране ЕУ и Немачке, док све пропада, љуто се боримо за форму, јер „како ће водити државу ако овако ради“ и сличне мантре које већ и врапци знају. Ваљда тако мора. Неко види и препознаје, неко не. Нисмо сви исти.

    Писах по друштвеним мрежама и када су одлазили виђенији чланови, блиски сарадници Радуловића: нема свако петљу да стоји иза неког ко гура прст у око Фрау, ко има став о ЕУ као инструменту доминације Немачке, ко указује на сукобе великих и потребу избора савезника, јер то су још увек овде табу теме. Закон о Косову и Метохији – и то је табу тема, јер је Фрау зацртала Косово Репубљик и шлус.

    Писала сам и када је одлазила Мацура. Не може црвена линија и политика ДЈБ уз незамерање властима. Не може. Ако им попустиш и уђеш у њихов „клуб“, губиш идентитет борца против система. Постајеш политикант, сутра партократа са неком функцијом… тако и Ана и остали. Овакве појаве се могу и убудуће очекивати. Ко има слаб желудац за одласке, прелетања – нека чува здравље. Ово је покрет за оне са чврстим стомацима, оне који могу да подносе подметања, спинове, лажи.

    И на крају, ДЈБ је ЈЕДИНА анти-системска странка. Отуд и константни напади, роварења, покушаји уништавања, претње нестанком, јер не би имао ко да поставља питања бившима, онима пре напредњака, о силним злоупотребама, о инсталирању партократије и урушавању институција.

    Зато сваки напад на ДЈБ доживљавам као удружени злочиначки подухват партократо-мафије свих боја, идеологија и вера.
    Ово је, наравно, само моја ретроспектива и хронолошко виђење развоја ДЈБ, од када пратим дешавања и учествујем. Задржавам право да је ово моја лична перцерција, из мог угла посматрања.

    А ви, како сте?
    Ако вам све је добро, онда ништа…

    DJB - Nrdule - Page 23 Radulo11


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Mon Nov 12, 2018 1:46 pm

    nisam čitao dalje od linka: stranka za one sa čvrstim stomakom DJB - Nrdule - Page 23 2304934895
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Mon Nov 12, 2018 1:48 pm

    Šta je "čvrst stomak"? Six-pack? Onda me ne čudi što su izbacili Nenada Božića.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Erős Pista Mon Nov 12, 2018 1:52 pm

    Својом појавом 2014. године ДЈБ је изазвао велику промену на тадашњој политичкој сцени.

    ...koja je bila prekorumpirana...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Mon Nov 12, 2018 1:56 pm

    Постоје потписи, воља 10.000 грађана, али се инсистира на форми, обрасцима.

    DJB - Nrdule - Page 23 3579118792

    Da, zamisli, tiranski, partokratski rezim nece da ti ucini uslugu i registruje stranku bez potrebne dokumentacije. Plaky, tugy.
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Mon Nov 12, 2018 2:12 pm

    William Murderface wrote:Šta je "čvrst stomak"?

    To su valjda ovi sto mogu svakakva govna da pojedu a da im ne bude nista.


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Filipenko Mon Nov 12, 2018 2:44 pm

    Creepy Uncle wrote:
    Постоје потписи, воља 10.000 грађана, али се инсистира на форми, обрасцима.

    DJB - Nrdule - Page 23 3579118792

    Da, zamisli, tiranski, partokratski rezim nece da ti ucini uslugu i registruje stranku bez potrebne dokumentacije. Plaky, tugy.



    Zato je tu volja!
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by beatakeshi Mon Nov 12, 2018 3:11 pm

    Ово је, наравно, само моја ретроспектива и хронолошко виђење развоја ДЈБ, од када пратим дешавања и учествујем. Задржавам право да је ово моја лична перцерција, из мог угла посматрања.
    Za Paćea, da ne troši vreme i oči.
    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Mon Nov 12, 2018 3:25 pm

    jaooo kako je dobro lutati po DJB topiku na tamou... priseti se čovek raznih stvari, a nabasa i na bisere koji su mu svojevremeno promakli. kao npr ovo

    #udobromdruštvu


    DJB - Nrdule - Page 23 3579118792
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Mon Nov 12, 2018 3:43 pm

    DJB - Nrdule - Page 23 3579118792


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Guest Mon Nov 12, 2018 3:51 pm

    Zanimljivo je da je celokupan profil Radulea dat na prvih pet strana tog topica: sujetni, nekompetentni, nesolidni tip sa bizarnim ekonomskim idejama. Ali obećao je 1000 evra od akcija, pardon manje poreze i kresanje javnog sektora. Pamet ćao.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by паће Mon Nov 12, 2018 5:15 pm

    beatakeshi wrote:
    Ово је, наравно, само моја ретроспектива и хронолошко виђење развоја ДЈБ, од када пратим дешавања и учествујем. Задржавам право да је ово моја лична перцерција, из мог угла посматрања.
    Za Paćea, da ne troši vreme i oči.

    Мислим да му се омакло по инепцији.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Tue Nov 13, 2018 11:06 am

    Creepy Uncle wrote:Zanimljivo je da je celokupan profil Radulea dat na prvih pet strana tog topica: sujetni, nekompetentni, nesolidni tip

    У поређењу са ....? И да је то све 100% тачно, опет остаје да је био бољи од конкуренције. 
    Идеалних политичара нема нигде! :фицфириц:
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Nov 13, 2018 12:00 pm

    Kako mislis bolji od konkurencije? Hajde samo jedan segment price da vidimo. Od svojih ideja u delo je sproveo samo ovaj deo sa izborom kadrova (poslanika) na konkursima po istim kriterijumima za sve - i kako se to zavrsilo?

    Gle cuda, nije bilo tesko pogoditi da ce se tako zavrsiti. Secam se da sam te u toku kampanje x puta pitao kako mozes da garantujes da ce poslanici ostati zajedno i nakon izbora ako u tom trenutku ne znas ni njihova imena, a kamoli nesto vise. Ti si verglao kako ce svi ostali pretrcati kod Vucica i da je jedini siguran glas za opoziciju bio za Radula.

    Na kraju, ti si pretrcao kod Vucica, Radulovo drustvo se raspalo a opozicija je, u najvecem delu, i danas opozicija


    _____


    Uprava napolje!

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by uskok i ajduk Tue Nov 13, 2018 12:30 pm

    Победио је конкуренцију идејама, прописно их преплашио, целу 2017.-ту све опозиционе и позиционе партије су нон-стоп говориле о партократији као великом  друштвеном злу. Друго, ја сам реплицирао на Васино да је Радуле лично "несолидан", а бољи је знатно од Ђиласа, Бошкића, Јанковића и деце из Патколенда.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by boomer crook Tue Nov 13, 2018 12:31 pm

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:jaooo kako je dobro lutati po DJB topiku na tamou... priseti se čovek raznih stvari, a nabasa i na bisere koji su mu svojevremeno promakli. kao npr ovo

    #udobromdruštvu


    DJB - Nrdule - Page 23 3579118792

    pa hit. drzava kao superhik za tomicu momirovica.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by ficfiric Tue Nov 13, 2018 12:36 pm

    uskok i ajduk wrote:

    Kakvim idejama? Njegova prica je budalastina. Ja ti upravo pisem kako se zavrsila jedina ideja koju je sproveo u delo. Na planeti zemlji te ideje ne funkcionisu.


    _____


    Uprava napolje!

    DJB - Nrdule - Page 23 Empty Re: DJB - Nrdule

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 9:54 am