Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Летећи Полип Wed Mar 28, 2018 11:22 am

    bruno sulak wrote:udju jeste u zescem frustu. njemu je i cale bio slikar, daleko neuspesniji po merilima neke internacionalne karijere od urosa, pa je opet covek kupio stan i vodio celu familiju na more u italiju kada bi prodao sliku beogradskom sajmu na redovnom otkupu. jednostavno u socijalizmu je postojalo trziste umetnosti. mozda ono nije bas vredelo za konceptualce ali je postojalo za moderno slikarstvo i od toga se zivelo sasvim pristojno.



    aha  Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 2304934895


    Last edited by Летећи Полип on Wed Mar 28, 2018 11:23 am; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by kondo Wed Mar 28, 2018 11:23 am

    bruno sulak wrote:a telenor art kolekcija je sljam. bila i ostala. tekstove koje taj decko pise ne bi pojeo ni pas s maslom a tokom upada u galeriju kontekst se ponasao ko najgori advokat gradskih vlasti.

    mislim nije ovde korupcija glavni problem. tu imamo kontinuitet. problem je, makar meni, oliver ivanovic i mrtvi nocni cuvar i pretnje deci s daunovim sindromom i mafijaski advokat u vlasti i atak na stanove i penzije. to je evropska desnica danas i to svi treba da shvate.

    pretnje deci sa daunovim sindromom?

    jbga telenor kolekcija je klasican tadić residue. žena koja je tamo dobila posao na osnovu druženja sa njegovim prijateljicama je kupovala slike tako što se naokolo raspitivala šta je investicija a najstrašnije je što je u paketu ubijala cenu pa je neke stvari uzela i za sebe. eto to je to srpsko kolekcionarstvo. u telenoru se udala i danas je u norveškoj. mislim zvučim grozno ali ona mi je žena pick sve vreme jer soooo not norwegian taj ceo bullshit a ovde se prica o telenor korporpativnoj kulturi sa ljudskim licem.

    mislim možda ne bi srao ovoliko da nisu kupili sliku biljane đurđević koju volim i žao mi je što su je dobili za jako bedne pare.



    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Wed Mar 28, 2018 11:24 am

    e a sto muzej fk arkanove gusle ne kupuje naveliko umetnicka dela urosa djurica Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 1399639816

    jadnicici bi svi od drzave da se naplate, al da se ne vrati uredjenje zle sfrj


    Last edited by xie saike on Wed Mar 28, 2018 11:24 am; edited 1 time in total
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 11:24 am

    pa ja to stalno pricam. jugo socijalizam - trziste u prizemlju, drzava na prvom spratu. ovaj sto sada podvriskuje na kinu ne kapira da nas kopiraju pa ce tako i da prodju Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 2304934895


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 11:25 am

    Kondo wrote:
    bruno sulak wrote:a telenor art kolekcija je sljam. bila i ostala. tekstove koje taj decko pise ne bi pojeo ni pas s maslom a tokom upada u galeriju kontekst se ponasao ko najgori advokat gradskih vlasti.

    mislim nije ovde korupcija glavni problem. tu imamo kontinuitet. problem je, makar meni, oliver ivanovic i mrtvi nocni cuvar i pretnje deci s daunovim sindromom i mafijaski advokat u vlasti i atak na stanove i penzije. to je evropska desnica danas i to svi treba da shvate.

    pretnje deci sa daunovim sindromom?

    jbga telenor kolekcija je klasican tadić residue. žena koja je tamo dobila posao na osnovu druženja sa njegovim prijateljicama je kupovala slike tako što se naokolo raspitivala šta je investicija a najstrašnije je što je u paketu ubijala cenu pa je neke stvari uzela i za sebe. eto to je to srpsko kolekcionarstvo. u telenoru se udala i danas je u norveškoj. mislim zvučim grozno ali ona mi je žena pick sve vreme jer soooo not norwegian taj ceo bullshit a ovde se prica o telenor korporpativnoj kulturi sa ljudskim licem.

    mislim možda ne bi srao ovoliko da nisu kupili sliku biljane đurđević koju volim i žao mi je što su je dobili za jako bedne pare.


    ma mrak. to je sve oposlovao sale janjic koji je glup i kvaran. 

    snsovci su zvali udruzenje riditelja dece sa daunom i pretili im prestankom finansiranja sa gradskog budzeta ako se ne stave na neku listu podrske.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Wed Mar 28, 2018 11:28 am

    Летећи Полип wrote:
    bruno sulak wrote:udju jeste u zescem frustu. njemu je i cale bio slikar, daleko neuspesniji po merilima neke internacionalne karijere od urosa, pa je opet covek kupio stan i vodio celu familiju na more u italiju kada bi prodao sliku beogradskom sajmu na redovnom otkupu. jednostavno u socijalizmu je postojalo trziste umetnosti. mozda ono nije bas vredelo za konceptualce ali je postojalo za moderno slikarstvo i od toga se zivelo sasvim pristojno.



    aha  Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 2304934895

    živ nisam da čujem argumentovano obrazloženje ovog aha Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 2304934895
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 11:32 am

    ma zajebava se. kao priznao da je felerican jugo socijalizam. a ja sve pricam da mu je ta liberalizacija bila feature a ne bug.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 11:35 am

    e pustite dete da potprcava. meni (uglavnom) ne smeta a kad mi zasmeta ja mu kazem. a od njega ocekujem isto kada ga mi podbadamo.

    od prvih dana na forumu i on i disident zele da pricaju. kod frnjaua sam se ja zajebao. zao mi je sto je suvar pobegao i nadam se da je dobro i on i porodica.

    dajmo sansu miru sa milenijalcima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Wed Mar 28, 2018 11:39 am

    pa mozemo i mi njega malo da potprcavamo.
    istina je da od pocetka zeli da prica i iskreno pozdravljam ovaj novi pocetak,
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Летећи Полип Wed Mar 28, 2018 11:41 am

    Redovan otkup ne može biti tržište. Tržište je kada nešto naslikaš, iznajmiš prostor u galeriji da to izložiš, i prodaš. Ono kada nešto našaraš po svojoj volji, to ti otkupe ortaci iz komisije, uzmeš pare i boli te kara - tržište нет.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Wed Mar 28, 2018 11:44 am

    zasto bi drzava otkupljivala umetnicka dela od umetnika koji se skoro listom slazu da je prethodna drzava bila tamnica i slavili su njenu propast. neka im otkupi ravnogorska likovna kolonija dela.
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Wed Mar 28, 2018 11:54 am

    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 11:57 am

    Летећи Полип wrote:Redovan otkup ne može biti tržište. Tržište je kada nešto naslikaš, iznajmiš prostor u galeriji da to izložiš, i prodaš. Ono kada nešto našaraš po svojoj volji, to ti otkupe ortaci iz komisije, uzmeš pare i boli te kara - tržište нет.

    pa nije tacno. to je bilo trziste zato sto su na njemu ucestvovale firme koje su kupovale radove, imale zaposlene kustose, razvijale zbirke i tako to. kupovala su i fizicka lica (mislim fizicka lica su kupovala art i pravila kolekcije i u sssr poput kostakis kolekcije).

    mislim kako ti zamisljas da fondovi, korporacije, banke i kurcipalci kupuju umetnost u npr amerikama? fizicka lica kolekcionari su manji deo trzista umetnosti. 

    ovom tvojom logikom je jedino pravo trziste pijaca (i to bez nakupaca).


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 12:09 pm

    mislim danas nema budzeta za otkup radova, stvaranje zbirke, oplemenjivanje radnog prostora umetnoscu. to je glavni novac koji se upumpava u trziste umetnosti danas. ispod toga su individualni kolekcionari koji kupuju da kace po salonima. to bi bilo to.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Летећи Полип Wed Mar 28, 2018 12:26 pm

    Za umetnost bi i trebalo da bude pijaca. Kada kupuješ umetnička dela valjda je bitna ta intimna reakcija na svako delo ponaosob. Ne kupuješ deset slika ko deset džakova krompira. Nego više kao lubenice. Dođeš, pokucaš svako ponaosob, i kupuješ šta ti se sviđa. Kao na pijaci.



    Kupovina umetnosti na veliko, za kancelarijske prostore i sl, tu važi čist virtue signaling. Tu se kupuje šta je moderno, tj radi tržište. Ako je npr. trenutno patriotizam na ceni, kupovaće se patriotsko, bez obzira šta umetnička komisija kaže . Tamo gde postoji redovan otkup od strane državnih firmi, tu nema tržišta. Komisija otkupljuje udjuovog ćaleta, a u narodskim kućama i direktorskim kancelarijama - Pavle Orlović na goblenu.



    Ne kažem ja da je to bilo loše. Ja zapravo mislim da je Jugoslavija radila dobro, odnosno da je fino balansirala izmedju udjuovog ćaleta i Zorana Čalića, ali to nije bilo tržište. Barem ne u onom kapitalističkom smislu. Drugovi umetnici su mislili da jeste, pa su udarali na socijalizam misleći da im se položaj neće promeniti. Tj. da će se poboljšati. Valjda su mislili da će svi biti Marine Abramović.  Zajebali su se. I tu upućujem jedan +trilion drugu Xie Saikeu.




    xie saike wrote:zasto bi drzava otkupljivala umetnicka dela od umetnika koji se skoro listom slazu da je prethodna drzava bila tamnica i slavili su njenu propast. neka im otkupi ravnogorska likovna kolonija dela.


    + trilion


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Wed Mar 28, 2018 12:29 pm

    Imaš dosta uzano shvatanje tržišta, usudio bih se reći libertarijansko.
    Da li znaš da Deutche Bank ima kolekciju od 60.000 umetnlčkih dela? Ona ih kupuje po izboru kustosa.
    Ništa drugačije nisu radile ni velike socijalističke firme. Tržište je susret ponude i potražnje, ne daj da ti bilo ko kvari tu lepu, jednostavnu radnu definiciju ideološkim natruhama, ni s leve ni s desne strane.


    Last edited by Vasilij on Wed Mar 28, 2018 12:32 pm; edited 1 time in total
    Летећи Полип

    Posts : 11139
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Летећи Полип Wed Mar 28, 2018 12:29 pm

    Nema potrebe da se  vređamo.  Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 1844795956


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Wed Mar 28, 2018 12:33 pm

    Pogledaj edit: ovo je stvar semantike.
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 12:41 pm

    Летећи Полип wrote:Za umetnost bi i trebalo da bude pijaca. Kada kupuješ umetnička dela valjda je bitna ta intimna reakcija na svako delo ponaosob. Ne kupuješ deset slika ko deset džakova krompira. Nego više kao lubenice. Dođeš, pokucaš svako ponaosob, i kupuješ šta ti se sviđa. Kao na pijaci.



    Kupovina umetnosti na veliko, za kancelarijske prostore i sl, tu važi čist virtue signaling. Tu se kupuje šta je moderno, tj radi tržište. Ako je npr. trenutno patriotizam na ceni, kupovaće se patriotsko, bez obzira šta umetnička komisija kaže . Tamo gde postoji redovan otkup od strane državnih firmi, tu nema tržišta. Komisija otkupljuje udjuovog ćaleta, a u narodskim kućama i direktorskim kancelarijama - Pavle Orlović na goblenu.



    Ne kažem ja da je to bilo loše. Ja zapravo mislim da je Jugoslavija radila dobro, odnosno da je fino balansirala izmedju udjuovog ćaleta i Zorana Čalića, ali to nije bilo tržište. Barem ne u onom kapitalističkom smislu. Drugovi umetnici su mislili da jeste, pa su udarali na socijalizam misleći da im se položaj neće promeniti. Tj. da će se poboljšati. Valjda su mislili da će svi biti Marine Abramović.  Zajebali su se. I tu upućujem jedan +trilion drugu Xie Saikeu.




    xie saike wrote:zasto bi drzava otkupljivala umetnicka dela od umetnika koji se skoro listom slazu da je prethodna drzava bila tamnica i slavili su njenu propast. neka im otkupi ravnogorska likovna kolonija dela.


    + trilion

    to je veoma uzano shvatanje trzista. moguce da je virtue signaling kupovina umetnosti za firme ali je i dalje trziste. inace gresis kod fizickih lica, direktora sto ti kazes, su na zidovima visili hegedusici, konjevici, ivanjicki i slicno. ne gobleni. ako hoces kritiku tog trzista bolje je reci da je javni ukus bio uskladjen sa privatnim koji jeste (malo)gradjanski.

    sto se reakcije na umetnost tice nemojmo u kaubojstinu. ona nije samo stvar stomaka vec i uma, kulture, ukusa, klase, neke odluke i sve tako.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 12:46 pm

    e da sto se patriotizma tice: mozes da pazaris micu popovica koji slika kako onom mucenom martinovicu nabijaju flasu ili da pazaris, sta ja znam, nekog frika koji se trudi da slika ko paja jovanovic. jedno i drugo je btw losa umetnost ali postoje formalne razlike.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36996
    Join date : 2014-10-27

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by boomer crook Wed Mar 28, 2018 12:48 pm

    inace da veliki broj tih mazala je mislio da ce biti pikaso (marina je tada bila niko i nista za njih) cim dodje kapitalizam. kao sto su svi lekari mislili da ce zaradjivati kao debejki. samo da dodje kapitalizam i pobijemo siptare i gle srece.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Joó János

    Posts : 485
    Join date : 2016-06-29

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Joó János Wed Mar 28, 2018 12:51 pm

    bruno sulak wrote:kupovala su i fizicka lica (mislim fizicka lica su kupovala art i pravila kolekcije i u sssr poput kostakis kolekcije)
    sa time da je kostakis kolekcija sve do devedesetih bila kostakis polulegalni arhiv a manje kolekcija jer je covek sve vreme ziveo u strahu da ce da mu bane policija. znaci vise artpool fazon (partizanska DIY inicijativa u stanu) nego gugenhajm (kolekcija - javno se oglasava, izlaze, procenjuje, etc). mislim da mozemo da pricamo o kostakis kolekciji kao kolekciji tek sa dolaskom trzisnog konteksta.


    _____
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Santa Dog's a Jesus Fetus
    Has no presents
    Has no presence
    In the future
    In the future
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Filipenko Wed Mar 28, 2018 12:53 pm

    Vasilij wrote:Da li znaš da Deutche Bank ima kolekciju od 60.000 umetnlčkih dela?



    Imam umetnicko resenje za Deutche Banku arhitekturno-likovnog tipa.


    Spoiler:
    Anonymous
    Guest

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Guest Wed Mar 28, 2018 1:11 pm

    vajni umetnici bi bez blama prihvatili i da im jedna narodna banka srbije danas otkupi radove, nema veze sto tamo upravlja najbedniji zlocinacko kriminalni radikalski olos. jadna je srbijica.
    disident

    Posts : 15085
    Join date : 2016-03-28

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by disident Wed Mar 28, 2018 1:36 pm

    Meni kao nižoj klasi ništa nije jasno osim da je mala bara puna krokodila, i da su domaći umetnici sljam ko i svaki drugi deo domaće elite 
    #kolačvamjespremljen


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija) - Page 9 Empty Re: Liberal nosi Pradu (Biljana Keller život i priključenija)

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 9:05 pm