Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Daï Djakman Faré Sat Nov 01, 2014 4:47 pm

    samo generalna opaska: vepar je pored svega sto ste vec pomenuli - tipa ratnistva i nepokorenosti - na keca anticki simbol varvarskog vitalizma koji je znacajan za keltske neopaganske zajednce ali i za tradicionaliste, trecepozicioniste i ostalu fasovsku efemeru. npr. kada franko batjato zaziva eru belog vepra na svom prvom albumu za EMI, on maltene oce nacizam.

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Mr.Pink Sat Nov 01, 2014 5:51 pm

    Ongnonlou Dolo wrote:samo generalna opaska: vepar je pored svega sto ste vec pomenuli - tipa ratnistva i nepokorenosti - na keca anticki simbol varvarskog vitalizma koji je znacajan za keltske neopaganske zajednce ali i za tradicionaliste, trecepozicioniste i ostalu fasovsku efemeru. npr. kada franko batjato zaziva eru belog vepra na svom prvom albumu za EMI, on maltene oce nacizam.



    vepar kod kelta stoji nasuprot medveda i predstavlja duhovni autoritet, odnosno druidsku kastu. a to se opet nadovezuje na hindu tradiciju gde je varaha treći od deset avatara Višnu-a, i predstavlja našu eru (Shwêta-varâha-Kalpa).

    mislim da je Batjato izabrao taj naziv zbog Ričarda III koji mislim da nije slučajno izabrao vepra za emblem.

    reportovan si zbog podmetanja nacizma batjatu. dragos like this - genon, tradicija, nacizam 2348298330
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Daï Djakman Faré Sat Nov 01, 2014 6:32 pm

    Mr.Pink wrote:vepar kod kelta stoji nasuprot medveda i predstavlja duhovni autoritet, odnosno druidsku kastu. a to se opet nadovezuje na hindu tradiciju gde je varaha treći od deset avatara Višnu-a, i predstavlja našu eru (Shwêta-varâha-Kalpa).
     
    naravno™️

    Mr.Pink wrote:mislim da je Batjato izabrao taj naziv zbog Ričarda III koji mislim da nije slučajno izabrao vepra za emblem.  
    reportovan si zbog podmetanja nacizma batjatu. dragos like this - genon, tradicija, nacizam 2348298330
    ne znam sa sigurnoscu, al mogao bih da se kladim da je batjato izabrao vepra kao topos iz evolinog ili genonovog sistema.

    a nacizam je batjatu ovde ono sto bi pokojni filbi rekao realno njegove zelje dragos like this - genon, tradicija, nacizam 1861198401
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Mr.Pink Sat Nov 01, 2014 6:44 pm

    Ongnonlou Dolo wrote:
    Mr.Pink wrote:vepar kod kelta stoji nasuprot medveda i predstavlja duhovni autoritet, odnosno druidsku kastu. a to se opet nadovezuje na hindu tradiciju gde je varaha treći od deset avatara Višnu-a, i predstavlja našu eru (Shwêta-varâha-Kalpa).
     
    naravno™️

    Mr.Pink wrote:mislim da je Batjato izabrao taj naziv zbog Ričarda III koji mislim da nije slučajno izabrao vepra za emblem.  
    reportovan si zbog podmetanja nacizma batjatu. dragos like this - genon, tradicija, nacizam 2348298330

    kao topos iz evolinog ili genonovog sistema.

    a nacizam je batjatu ovde ono sto bi pokojni filbi rekao realno njegove zelje dragos like this - genon, tradicija, nacizam 1861198401


    pa da, iz genonovog.

    ne znam kako si ti tu došao do prikrivenog nacizma. zapravo, ako preslušaš pesme, pa i same nazive, on čak i da poziva na vitalnost, on poziva na onu spiritualnu, koje je kod genona zapravo intelektualna.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Daï Djakman Faré Sat Nov 01, 2014 9:27 pm

    au, ovo je ozbiljan oftopik - al to ti je mnogo slippery slope. imo, svaki genonovac koji ne ode u maticnu tradicionalisticku zajednicu ili tarikat/pleme po izboruna koju ima fiksaciju je neka vrsta naciste. cak je mozda nacista cak i kad ode tamo.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81189
    Join date : 2012-06-10

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Erős Pista Sat Nov 01, 2014 9:35 pm

    Word.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Mr.Pink Sat Nov 01, 2014 10:16 pm

    Ongnonlou Dolo wrote:au, ovo je ozbiljan oftopik - al to ti je mnogo slippery slope. imo, svaki genonovac koji ne ode u maticnu tradicionalisticku zajednicu ili tarikat/pleme po izboruna koju ima fiksaciju je neka vrsta naciste. cak je mozda nacista cak i kad ode tamo.


    nema veze što je težak off, nema nas mnogo ovde, pa nam se za sada može.

    ali batjato nema fiksaciju na daleka plemena, nego na društvo u kojem živi.

    on peva (u pesmi koju si linkovao) o iluzijama običnoga čoveka bez identita koji provodi odmore u prepunim hotelima u nekom tamo Tunisu (he, he), koji se oblači kao i svi ostali, itd. kada priziva tu eru, on zapravo lamentira nad (konzumerističkim) sistemom koji guši svaku individualnost.

    pretpostavljam da ne razumeš italijanski.  

    obrati pažnju iz koje je godine to, tj. koliko je on bio ispred svoga vremena.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by boomer crook Sat Nov 01, 2014 10:22 pm

    e bre, zanimljivo vam je ovo. otvorite temu na muzici. mislim na ovom vasinom sealandu ima dosta praznog prostora.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Daï Djakman Faré Sat Nov 01, 2014 11:02 pm

    Mr.Pink wrote:ali batjato nema fiksaciju na daleka plemena, nego na društvo u kojem živi.

    on peva (u pesmi koju si linkovao) o iluzijama običnoga čoveka bez identita koji provodi odmore u prepunim hotelima u nekom tamo Tunisu (he, he), koji se oblači kao i svi ostali, itd. kada priziva tu eru, on zapravo lamentira nad (konzumerističkim) sistemom koji guši svaku individualnost.

    pretpostavljam da ne razumeš italijanski.  

    obrati pažnju iz koje je godine to, tj. koliko je on bio ispred svoga vremena.
    ma razumem ja™️ italijanski vrlo dobro. on sedi u salonu (ali bukvalno, bez ™️ dragos like this - genon, tradicija, nacizam 3579118792 ) i hejta turiste jer ne razumeju da ne treba samo da kupuju fesove i kaftane ispred holiday resorta vec da treba da se desi full blown konzervativna revolucija. tako da nece biti da je u pitanju hakimbejovska kritika turizma ili neindividualnosti, vec je to malo siri simptom nedostatka identiteta, korenja u tih ljudi i kako bi reko, organske baze ! (dakle u pitanju je 1 modernisticka konfuzija, tj. njena kritika iz salona)

    inace nazi no nazi, ja jako volim batjata i la era del cinghiale bianco iz 1979 jeste jedno od najranijih popkulturnih tretiranja novodesnicarskih tema. u tom smislu je pionirski album, ali je i prvi album iz batjatove pop faze.

    inace, ovo mi omiljena sa LP-ja  :flower:

    Erős Pista

    Posts : 81189
    Join date : 2012-06-10

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Erős Pista Sat Nov 01, 2014 11:29 pm

    Dragoš Kalajić likes this.

    E, Timure, aj splitni ovaj razgovor pa napravi temu na muzici.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by boomer crook Sat Nov 01, 2014 11:36 pm

    cek da provalim kako.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by boomer crook Sat Nov 01, 2014 11:41 pm

    shit nepismeno sam splitovao. no dobro, zivite s tim.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Mr.Pink Sat Nov 01, 2014 11:49 pm

    Ongnonlou Dolo wrote:
    Mr.Pink wrote:ali batjato nema fiksaciju na daleka plemena, nego na društvo u kojem živi.

    on peva (u pesmi koju si linkovao) o iluzijama običnoga čoveka bez identita koji provodi odmore u prepunim hotelima u nekom tamo Tunisu (he, he), koji se oblači kao i svi ostali, itd. kada priziva tu eru, on zapravo lamentira nad (konzumerističkim) sistemom koji guši svaku individualnost.

    pretpostavljam da ne razumeš italijanski.  

    obrati pažnju iz koje je godine to, tj. koliko je on bio ispred svoga vremena.
    ma razumem ja™️ italijanski vrlo dobro. on sedi u salonu (ali bukvalno, bez ™️ dragos like this - genon, tradicija, nacizam 3579118792 ) i hejta turiste jer ne razumeju da ne treba samo da kupuju fesove i kaftane ispred holiday resorta vec da treba da se desi full blown konzervativna revolucija. tako da nece biti da je u pitanju hakimbejovska kritika turizma ili neindividualnosti, vec je to malo siri simptom nedostatka identiteta, korenja u tih ljudi i kako bi reko, organske baze ! (dakle u pitanju je 1 modernisticka konfuzija, tj. njena kritika iz salona)



    ok, taman sam na vreme primetio da je splitovano.

    daklem, ne bih se složio, jer to baš i nije salonska kritika, pošto se batjato ne javlja iz salona (sa ili bez tm-a), već iz tog hotela u Tunisu, a kasnije verovatno i iz Damaska, a na kraju iz bara/bioskopa.

    i tu dolazimo do "full blown konzervativne revolucije", prema kojoj takođe imam rezerve, jer kaže 1 car:

    "studenti di Damasco
    vestiti tutti uguali'"

    studenti iz Damaska
    koji su svi obučeni isto


    dakle, ne samo da je stigao taj zapad do Tunisa, i ne samo do hotela i resortova, dakle samo preko turista i odmora (vacans - prazni hod/rad), već i do škole u Damasku.

    ali kapiram šta hoćeš da kažeš: da su svi oni, orijent included, zaboravili svoju organsku bazu, i da im to batjato zapravo zamera.

    ja mislim da na kraju dana on sedi u baru i razvaljuje se od alkohola i cigareta (imaš tu i onaj momenat kada mu se nudi ona bazna, tj. "ona turska"), tako da može biti da si u pravu.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 7993
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Daï Djakman Faré Sun Nov 02, 2014 3:43 am

    Mr.Pink wrote:dakle, ne samo da je stigao taj zapad do Tunisa, i ne samo do hotela i resortova, dakle samo preko turista i odmora (vacans - prazni hod/rad), već i do škole u Damasku.
    nisam siguran da je to interpretacija sa kojom bi isao. 'studenti di damasco' najverovatnije nisu bukvalno studenti iz damaska, nego je to mozda neka njegova tradicionalisticka metafora za ko zna sta.
    _

    timure, samo promeni naziv teme u rightwing music - pa cemo tu i murderface i ja da nastavimo sta smo poceli na PPP-u (inace razlog zasto naziv teme ne bih da bude prosto 'hate music 2: the revenge' je sto gomila muzike o kojoj smo pricali u osnovi nije bila hatefull vec vise desnicarska u generalnom smislu).
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Mr.Pink Sun Nov 02, 2014 10:57 am

    Ongnonlou Dolo wrote:
    Mr.Pink wrote:dakle, ne samo da je stigao taj zapad do Tunisa, i ne samo do hotela i resortova, dakle samo preko turista i odmora (vacans - prazni hod/rad), već i do škole u Damasku.
    nisam siguran da je to interpretacija sa kojom bi isao. 'studenti di damasco' najverovatnije nisu bukvalno studenti iz damaska, nego je to mozda neka njegova tradicionalisticka metafora za ko zna sta.
    _


    hehe, ja bih baš išao sa tom interpretacijom, jer su baš u Damasku otvarane te engleske škole.

    pa i Bašar je njihov đak.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by boomer crook Sun Nov 02, 2014 3:16 pm

    koja je ono stvar kojom otvara koncert u bagdadu 1992. godine?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Agdw Hmlkh Sun Nov 02, 2014 3:31 pm

    vidim odma si iskopo prljavstine  dragos like this - genon, tradicija, nacizam 3579118792

    to ti je arapska verzija l'ombra della luce

    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by boomer crook Sun Nov 02, 2014 3:51 pm

    pa ono je bas super ludilo. kapiram da taj koncert ima neke veze sa pustinjskom olujom. ne?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Agdw Hmlkh Sun Nov 02, 2014 3:57 pm

    of course ! ima sve zamislive veze sa pustinjskom olujom :flower:


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Mr.Pink Sun Nov 02, 2014 4:00 pm

    taj koncert je održan u okviru jedne talijanske humanitarne akcije i organizacije, za decu iraka fazon. a to što je otvara tom molitvom držim da nije slučajnost, i da ima itekako veze sa olujom, razaranjima i ovim svetom in general.

    ...

    zanimljivo je da je ta organizacija operisala i '99. u jugoslaviji.

    http://www.unponteper.it/english/


    Last edited by Mr.Pink on Sun Nov 02, 2014 9:48 pm; edited 1 time in total
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Sergen Yalçın Sun Nov 02, 2014 4:59 pm

    Cerco un centro di gravita permanente
    che non mi faccia mai cambiare idea sulle cose, sulla gente

    moji omiljeni njegovi stihovi iz onako malo banalne pesme.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Mr.Pink Tue Nov 04, 2014 1:02 pm

    evo jedne koju posvecujem pokojnom kimu, o revolucionarnom zanosu:


    Erős Pista

    Posts : 81189
    Join date : 2012-06-10

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Erős Pista Tue Nov 04, 2014 1:10 pm

    Ne znam italijanski pa sam morao da pogledam prevod na engleski, za koji ne znam koliko je tačan, ali mi se čini da je pre kontra-revolucionarna nego revolucionarna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Mr.Pink Tue Nov 04, 2014 1:37 pm

    nije toliko o revoluciji, koliko o toj generaciji u tranziciji i deci revolucije.
    boomer crook

    Posts : 36649
    Join date : 2014-10-27

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by boomer crook Tue Nov 04, 2014 3:26 pm

    ja poceo da uspavljujem dete onim irackim koncertom.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    dragos like this - genon, tradicija, nacizam Empty Re: dragos like this - genon, tradicija, nacizam

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:49 am