Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Senke nad Balkanom

    plachkica

    Posts : 16195
    Join date : 2014-11-06

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by plachkica Mon 20 Nov 2017 - 1:15

    ne znam gledate li babylon berlin, neke scene su bukvalno preslikane,
    što ne bi bilo čudno da se ne emituje u isto vreme.
    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by boomer crook Mon 20 Nov 2017 - 1:16

    mozda je dragan video po nekim marketima i festivalima.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by boomer crook Mon 20 Nov 2017 - 1:17

    mislim abitno originalnost je najmanji problem


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50130
    Join date : 2017-11-16

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Nektivni Ugnelj Mon 20 Nov 2017 - 1:17

    neko i da napise nasim glumcima normalan razgovor to bi svejedno izgledalo ko razgovor dva subjekta vestacke postene neinteligincije
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon 20 Nov 2017 - 1:21

    Glumci na stranu, sa ovim dijalozima, ne bi pomogli ni Džeremi Ajrons i Glen Klouz. Prosto, užasno pisanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50130
    Join date : 2017-11-16

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Nektivni Ugnelj Mon 20 Nov 2017 - 1:25

    Ma verujem Ne gledam, naravno.
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon 20 Nov 2017 - 1:27

    Šteta, mogao bi mnogo toga da naučiš o istoriji kojoj nas nisu učili.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 1:27

    Mene iskreno šokira kad čujem od ljudi da je ovo dobra serija. I to od ljudi koji inače vole dobre serije. Kao, stvar ukusa, tebi je sranje a meni nije. Ama nije stvar ukusa nego je loše, kretenski loše, loš je tekst, loša gluma, kako si bre tako regresirao da ti je ovo dobro. Jednostavno ne razumem.
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 1:31

    Blind Lime Pie wrote:Mene iskreno šokira kad čujem od ljudi da je ovo dobra serija. I to od ljudi koji inače vole dobre serije. Kao, stvar ukusa, tebi je sranje a meni nije. Ama nije stvar ukusa nego je loše, kretenski loše, loš je tekst, loša gluma, kako si bre tako regresirao da ti je ovo dobro. Jednostavno ne razumem.
    mnogi ljudi, a kad kazem mnogi ljudi mislim ja, su stava da treba popustati domacoj produkciji, posebnoo ako je zanrovska. nije to bez rezona.
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon 20 Nov 2017 - 1:32

    Pa ima te neke "reference"... Jezivo je loše, zaista, ali... liči na strane serije. Evo, i rikeperka koja mora da hvali seriju, ne može da kaže ništa drugo osim - e, ovo je k'o u onoj seriji... Pa gledaj tu seriju, jbt, šta gledaš ovo đubre.

    Uspeva - dva bambija za momka - da poentira još jedanput, i, kunem vam se, pročita mi misli: Počelo je kao srpski Peaky Blinders, a po svoj prilici biće Inglorious Bastards. Što je - ne znam shvatate li to onako suštinski - mnogo, mnogo bolje.

    A Pletikosić. Smela sam da se kladim da je amaterčina, a ono frajerčina! Šarmira mladu doktorku, samo puca, a ona ga onda vodi na neko opskurno mesto - ulazak u salon asocira na From Dusk Till Dawn, kažem vam, Tarantino - gde Žika puši opijum i pipka svoju učenicu za guzu.
    Pikiblajndersovska scena - sada Pletikosić kao Šelbi (iako je pandur) ulazi u Jatagan malu. Haos. Nišlija, već po običaju, sređuje situaciju, objašnjava Pletikosiću da nisu isti zakoni i ista pravila svuda. "Pa ne može bre to su naši zakoni, vi imate bre one vaše zakone bre. U Skupštinu što one budale glasaju bre. Ovo je Jatagan mala bre!"

    Svecko, a naše! Samo glupo u pičku materinu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon 20 Nov 2017 - 1:34

    Gotam wrote:
    Blind Lime Pie wrote:Mene iskreno šokira kad čujem od ljudi da je ovo dobra serija. I to od ljudi koji inače vole dobre serije. Kao, stvar ukusa, tebi je sranje a meni nije. Ama nije stvar ukusa nego je loše, kretenski loše, loš je tekst, loša gluma, kako si bre tako regresirao da ti je ovo dobro. Jednostavno ne razumem.
    mnogi ljudi, a kad kazem mnogi ljudi mislim ja, su stava da treba popustati domacoj produkciji, posebnoo ako je zanrovska. nije to bez rezona.

    Nije, samo što je, šta? - glupo u pičku materinu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 1:39

    Gotam wrote:
    Blind Lime Pie wrote:Mene iskreno šokira kad čujem od ljudi da je ovo dobra serija. I to od ljudi koji inače vole dobre serije. Kao, stvar ukusa, tebi je sranje a meni nije. Ama nije stvar ukusa nego je loše, kretenski loše, loš je tekst, loša gluma, kako si bre tako regresirao da ti je ovo dobro. Jednostavno ne razumem.
    mnogi ljudi, a kad kazem mnogi ljudi mislim ja, su stava da treba popustati domacoj produkciji, posebnoo ako je zanrovska. nije to bez rezona.

    Jedino merilo uspeha serije je broj dupeta u foteljama. Ti bi proveo sat vremena gledajuci nesto sto je lose snimljeno jer verujes da tako podrzavas domacu produkciju? U kom univerzumu se podrzava kvalitet tako sto se zmuri na nekvalitet, navedi mi jednu jedinu oblast ljudskog delovanja u kojoj je to moguce?
    boomer crook

    Posts : 36933
    Join date : 2014-10-27

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by boomer crook Mon 20 Nov 2017 - 1:41

    kako ce se zavrsiti kao srpski inglorious basterds? keca i bjela pale bioskop u kojem je pavelic?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon 20 Nov 2017 - 1:47

    Ma to su gluposti, da ne kažem - autošovinizam! Što je Srbin gluplji od Amerikanca? 

    Sad bez zajebancije - nema nikakve potrebe za popuštanjem, dobar žanr ne čini velika lova, nego dobra ideja i pristojan zanat. Kad imaš to, sve ostalo se pokrpi (videti ovaj film koji sam već preporučivao - ije ni low-fi, nego no-fi, ali ima sve što treba). Imam ja razumevanja za produkcijska ograničenja, ali ne znam što bih imao za loše pisanje - nemaju artiju? Ne valja im olovka?


    Last edited by William Murderface on Mon 20 Nov 2017 - 1:49; edited 1 time in total


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 1:48

    u pravu je zuper da je ovo sa djordjem malo propaganda protivu viteskog kralja
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 1:52

    Blind Lime Pie wrote:
    Gotam wrote:
    mnogi ljudi, a kad kazem mnogi ljudi mislim ja, su stava da treba popustati domacoj produkciji, posebnoo ako je zanrovska. nije to bez rezona.

    Jedino merilo uspeha serije je broj dupeta u foteljama. Ti bi proveo sat vremena gledajuci nesto sto je lose snimljeno jer verujes da tako podrzavas domacu produkciju? U kom univerzumu se podrzava kvalitet tako sto se zmuri na nekvalitet, navedi mi jednu jedinu oblast ljudskog delovanja u kojoj je to moguce?
    pa knjige se prave od drugih knjiga sto ono reko Kormak Makarti, tako da nisu nekorisna losa umetnicka dela.




    Problem s ovim je sto ujedno preambiciozno (ima jedno dvaes podzapleta i svi idu nigde) i plitko (sve kao da si negde vec gledao). Nije dobro, nego aj sta sad, lepo je da domaca produkcija nalazi inspiraciju i u zanru i u nacionalnoj istoriji, posto nam se sveo serijski program, na bas banalno ismevanje seljaka.
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon 20 Nov 2017 - 1:57

    Kakav je sad to kriterijum "korisnosti"? Korisna su kao primer kako ne treba raditi, ali nismo pričali o tome, nego dal to išta vredi, ili ne. A ne vredi ništa.

    Ne razumem ni ovaj argument "lepo je da domaca produkcija nalazi inspiraciju i u zanru i u nacionalnoj istoriji", šta tu ima da bude lepo ili ružno? Sad si ko uskok, kome je bitno da se pomenu ključne reči - "vampir", "zmaj", "Perun", i odma je u nekom smislu "dobro".

    Nek nalaze inspiraciju gde hoće, pitanje je samo jel to fercera ili ne, a odgovor je ne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 1:59

    istina je da ne, stvarno ne, dosadnjikava je serija.
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 2:02

    Kapiram da je serija super svim onim ljudima koji vole da bistre srpske nedoumice i stranputice i zavere raznorazne. Kao sto je meni dobro svako SF djubre, daj svemir neki i ja zadovoljan.
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 2:05

    Ima i ljudi (kad kazem ljudi mislim ja) sto vole da gledaju los film i traze momenat kad je mogao da postane dobar.

    tako treba ceo DC extended universe gledati Senke nad Balkanom - Page 15 1949538119
    Erős Pista

    Posts : 81482
    Join date : 2012-06-10

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Erős Pista Mon 20 Nov 2017 - 2:10

    Ma ima loše koje je neuspelo dobro, to je ovo o čemu ti pričaš, negde se skrenulo levo od Albukerkija, ali je moglo da bude bolje, vidiš u njemu mogućnost boljeg. I ima prosto loše, a ovde je o tome reč.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Zuper Mon 20 Nov 2017 - 2:21

    Nije lako prodati seriju sa istorijskim motivima u Srbiji. Srbi vole "bolji zivot" "srecni ljudi" zato i ti srecan budi. Morate da racunate da ovo gleda vaskoliko srpstvo i jugoslovenstvo a tu prosek nije bas najbolji.
    Serija ima jake amplitude zbog glumaca, makedonski gumci koji glume VMRO, vrlo dobri, Lausevic i Jezdic isto dobro odradjuju posao. Sa druge strane, imas sabloizirane beogradske velicine poput Djuricka i Kicica koji su losi, zenski likovi uglavnom losi, osim one male sto glumi prostitutku.
    Sama serija je izvlacenje love od Bjelogrlica i drugara, ali da ne ulaizmo u to.

    Meni nije samo jasno kako Acika Crnidjordjevic postade takav negativac na ovim prostorima. Za sve on kriv. Srbima, sto nije storio grose serbland. Ovim ostaila sto je protezirao Srbe.
    Ostade Acika upamcen kao zlikovac.
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 2:25

    i Zika Todorovic je sasvim dobar, mislim ima to neko kao prisustvo ™


    Last edited by Gotam on Mon 20 Nov 2017 - 2:26; edited 1 time in total
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by uskok i ajduk Mon 20 Nov 2017 - 2:25

    Gotam wrote:ovaj sto je pisao dijalog na dejtu, nikad nije video uzivo dve osobe da razgovaraju.

    Није точно, ја увек тако нешто слично причам на дејтовима.  Senke nad Balkanom - Page 15 1403342043


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Guest Mon 20 Nov 2017 - 2:26

    Senke nad Balkanom - Page 15 Empty Re: Senke nad Balkanom

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 10 May 2024 - 11:49