Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dijaloženje

    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Sun Aug 20, 2017 3:27 pm

    I opet mislim da se vrlo precizno izrazila: iz Brisela nadzirana diktatura. Pa to je to. Ne znaci da Brisel vuce sve konce, on nadzire. I to je naravno tacno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Bluberi Sun Aug 20, 2017 3:32 pm

    Ako ne bude Brisel, uleteće neko drugi.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 3:32 pm

    Ima još jedna stvar u tekstu koja je netačna. Kinetički represivni mehanizam ove vlasti sastoji se od par stotina batinaša koje po potrebi šlepuju na neuralgične tačke. U slučaju izborne pobede opozicije ne bi došlo do nasilnog odgovora vlasti jer ne bi imali ljude za to. Davno je prošlo vreme kada si mogao da staviš pandura u vruć autobus i pustiš ga na demonstrante kad poludi. Ulice i trgovi svakako, ali oni nisu jedini put.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 3:33 pm

    Ali ja ne mislim da smo diktatura. Mi smo zemlja ugrožene demokratije. Turska je tek ove godine postala diktatura.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Sun Aug 20, 2017 3:37 pm

    Podrzavam svako preterivanje protiv ove vlasti. Mislim da je nitpicking reci da ovo nije diktatura. U akademskom diskursu to ne bih nikad napisao. U publicistickom, bih. Srbija nije ni radni logor, ali NINova naslovnica je meni okej. Proslo je vreme za odmeravanje reci.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Bluberi Sun Aug 20, 2017 3:40 pm

    Tekst koji polazi od teze da je SNS na izdisaju za mene je loš.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Sun Aug 20, 2017 3:44 pm

    Okej, evo jos ovo i prestajem da branim Lukac koja mi nije ni rod ni pomoz bob, i cije tekstove ne citam skoro nikad.

    Publicisticki tekst nikad nije samo objektivna analiza, on je i politicka intervencija i poziv na mobilizaciju. Kada napises da SNS samo sto nije pukao, to nije konstantiv, nego performativ.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 3:45 pm

    Murderfejs

    Ne mogu to tako, isuviše sam ravnodušan postao jer ne vidim kvalitetnu alternativu ovom režimu a nisam pristalica teze "bilo ko samo ne Vučić". Takođe,  daj da se dogovorimo govorimo li  o tekstovima analitički ili razmatramo njihovu borbenu vrednost.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Sun Aug 20, 2017 3:46 pm

    Uvek i borbenu vrednost. Muka mi je od objektivnih analiza.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 3:47 pm

    Taj performativ ima isključivu funkciju olakšavanja života u neprijateljskom okruženju. Kao kada vojska priča da će.rat.biti gotov do Uskrsa
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 3:48 pm

    William Murderface wrote:Uvek i borbenu vrednost. Muka mi je od objektivnih analiza.

    Pošten stav
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Sun Aug 20, 2017 3:50 pm

    Pa ne, ovo je call to arms. Neprijstelj je pobediv i ima smisla boriti se.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Sun Aug 20, 2017 3:52 pm

    Mislim, objektivne analize nikad nisu objektivne analize, one su uvek sanktifikacija status quo. Just the facts ma'am


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Bluberi Sun Aug 20, 2017 3:52 pm

    Ne zanima me anti EU i za Dveri tekst.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Sun Aug 20, 2017 3:54 pm

    Sto bi reko BLP, posten stav.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 4:32 pm

    "Mislim da je dijalog počeo. I ljudi koji kažu 'mi ne želimo da učestvujemo u takvom dijalogu i to je stav koji označava dijalog. Ne mislim da je naročito odgovoran, ali je stav", rekla je Brnabić novinarima posle otvaranja međunarodne konferencije "Editovanje genoma: biomedicinske i etičke perspektive" odgovarajući na pitanje da li planira da se uključi u unutrašnji dijalog o Kosovu i kako joj zvuči dosadašnja polemika.

    Brnabić je dodala da "nema posebno mišljenje o tome kako polemika" o pitanju Kosova zvuči.

    Ona je ocenila da je dobro što je debata počela i dodala da bi Srbija i svi njeni građani trebalo da znaju koji su naši nacionalni ciljevi o tako važnom pitanju.

    "Nastavlja se dijalog. Ne znam kako drugačije možemo da se dogovorimo oko tako važnog nacionalnog pitanja, a čini mi se da nemamo dovoljno konsenzusa i oko drugih nacionalnih pitanja i da stalno nešto dovodimo u pitanje kada smo se već dogovorili da idemo tim putem", rekla je Brnabić.

    Spoiler:
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Kinder Lad Sun Aug 20, 2017 4:54 pm

     a čini mi se da nemamo dovoljno konsenzusa i oko drugih nacionalnih pitanja i da stalno nešto dovodimo u pitanje kada smo se već dogovorili da idemo tim putem

    E da, ovde ima zrna istine. I zato sam i okacio onaj Proticev intervju (nebitno kakva je on licnost, moze neko da ga mrzi kolio hoce) zato sto jedini zove na pristup od opsteg prema pojedinacnom.


    _____
    alt-lib
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Nino Quincampoix Sun Aug 20, 2017 5:12 pm

    Meni samo nije jasno koga se i na kakav tačno dijalog poziva? Priznaj Kosovo, ko ti brani, ali puši malo kurac da ti drugi preuzimaju krivicu za to.

    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 5:16 pm

    Hubert de Montmirail wrote:Meni samo nije jasno koga se i na kakav tačno dijalog poziva? Priznaj Kosovo, ko ti brani, ali puši malo kurac da ti drugi preuzimaju krivicu za to.


    pa to je jedini cilj, a naci ce dovoljno korisnih idiota da podele sa njim taj teret.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Nino Quincampoix Sun Aug 20, 2017 5:17 pm

    I ova vlast jeste diktatura. Ustavni sud već dve godine ne sme da donose odluku o zakonitosti smanjenja penzija.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Nino Quincampoix Sun Aug 20, 2017 5:17 pm

    Blind Lime Pie wrote:
    Hubert de Montmirail wrote:Meni samo nije jasno koga se i na kakav tačno dijalog poziva? Priznaj Kosovo, ko ti brani, ali puši malo kurac da ti drugi preuzimaju krivicu za to.


    pa to je jedini cilj, a naci ce dovoljno korisnih idiota da podele sa njim taj teret.

    Nek si jebe mater. I on i korisni mu idioti.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 5:19 pm

    Hubert de Montmirail wrote:I ova vlast jeste diktatura. Ustavni sud već dve godine ne sme da donose odluku o zakonitosti smanjenja penzija.

    ne bih da budem onaj neprijatni inadzija koji se hvata za svaku sitnicu, ali se secam da smo, u vreme vecernje prohibicije u Beogradu, konstatovali da Ustavni sud obicno oko 2 godine resava slucajeve, i tacno mu je toliko trebalo da resi taj predmet. 

    za mene je diktatura ipak dosta ozbiljna rec i podrazumeva personalnu, neupitnu vlast na svim nivoima.

    ne smeta mi propagandna upotreba te reci ali se bojim da se ona malo trivijalizuje u javnom govoru i da, ako udjemo u full blown diktaturu, vise necemo imati pojam koji pravilno oznacava stanje drzave jer smo rec diktatura vec potrosili na etapu u kojoj uzurpacija vlasti jos uvek ima nekakav obris demokratije.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Sun Aug 20, 2017 5:30 pm

    Kinder Lad wrote:
     a čini mi se da nemamo dovoljno konsenzusa i oko drugih nacionalnih pitanja i da stalno nešto dovodimo u pitanje kada smo se već dogovorili da idemo tim putem

    E da, ovde ima zrna istine. I zato sam i okacio onaj Proticev intervju (nebitno kakva je on licnost, moze neko da ga mrzi kolio hoce) zato sto jedini zove na pristup od opsteg prema pojedinacnom.

    Šta znam, meni se više čini da mi živimo posledice koje nismo birali, npr nismo nikad glasali da izađemo iz Jugoslavije a evo nas tu gde smo, nismo nikad raspravili da li i kakvu tranziciju iz socijalističkog samoupravljanja želimo nego nam se više "desila iz zasede" itd itd.

    I podrška putu ka EU je implicitna, i logično stepen podrške varira. Oko Kosova se nismo ništa dogovorili, osim (isto implicitno) da ne želimo da preduzimamo neke radikalnije mere koje bi imale dodatne negativne posledice po socio-ekonomsko i bezbednosno stanje.


    Pa eto, neka preduzme mere, neka pokaže svoje premijerske sposobnosti da izgradi nacionalni konsenzus u smislenom dijalogu oko xyz pitanja, zašto je na tom mestu uopšte? To je njen posao, i njenog šefa.

    Jeste li hteli apsolutnu većinu vlasti i sve ostalo? Na, najedite se.
    No Country

    Posts : 11137
    Join date : 2015-05-16

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by No Country Sun Aug 20, 2017 5:31 pm

    Blind Lime Pie wrote:
    Hubert de Montmirail wrote:Meni samo nije jasno koga se i na kakav tačno dijalog poziva? Priznaj Kosovo, ko ti brani, ali puši malo kurac da ti drugi preuzimaju krivicu za to.


    pa to je jedini cilj, a naci ce dovoljno korisnih idiota da podele sa njim taj teret.
    Нисам уопште убеђен у то. Мислим да му је циљ да "дијалог" (Паће, очекујем похвалу за правилну употребу наводника) пропадне, али, ето, забога не његовом кривицом.

    А зашто ову Брнабићку не питају око њеног учешћа у дијаложењу? Шта нпр. она мисли о Косову, ако ишта?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Nino Quincampoix Sun Aug 20, 2017 5:33 pm

    Ne znam, možemo se sporiti oko semantike ali ne znam kako bih drugačije nazvao vlast koja je medijski potpuno izolovala opoziciju, koja organizuje izbornu krađu i pritisak na glasače, koja jedina u potpunosti kontroliše predizborni i izborni proces, koja drži apsolutno svu ekonomsku vlast u svojim rukama i bez čijeg miga ne može ništa da se uradi, koja hapsi i proglašava ludim zbog pisanja na fejsbuku, čiji vrh preko braće i kumova kontroliše podzemlje i koja ima stotine batinaša na lancu, spremnih da lome kosti zbog pevanja pesmica. To što murija neće da bije za njega ne znači puno, neće ni da brane od njegovih batinaša, što im je inače posao.

    Ove vlasti se nećemo lako rešiti, to će biti vrlo bolan proces a od nestretne države, od onoga što nam je od ranije ostalo i od onoga što je sa mukom izgrađeno u periodu između 2000. i 2012. neće ostati ni kamen na kamenu.

    Dijaloženje - Page 17 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 12:28 pm