Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dijaloženje

    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Thu Aug 03, 2017 12:24 pm

    beatakeshi wrote:Ovo je najsuvislije što smo do sad čuli/čitali.

    Hteo sam da napišem to isto. 

    Kad uporediš deda Mićuna sa današnjom opozicijom, sa njihovim stepenom artikulacije, idejnim sklopom, osećanjem za politiku - pa to je porazno, jezivo.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Thu Aug 03, 2017 12:35 pm

    hoćeš da kažeš da kena milojičić ne bi mogao da sastavi ovih 10ak redaka misli na sličan način?  Dijaloženje - Page 13 1090578128
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Thu Aug 03, 2017 6:21 pm

    Odlican Micun.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 2:47 pm

    "Vučić preskočio mračnu senku istorije"

    "Vučić je otpočinjanjem dijaloga o Kosovu preskočio mračnu senku srpske istorije, na čijem nastajanju je nekada prilježno radio", piše Frankfurter algemajne cajtung u superlativima o potezu predsednika Srbije.



    "U Srbiji ove godine nema letnje rupe", piše novinar Frankfurter algemajne cajtunga Mihael Martens: "Povod za to je dao predsednik Aleksandar Vučić; on je sredinom jula objavio esej o Kosovu o kojem se otada stalno vode rasprave. To što Vučić piše je za srpske pojmove isto kao kada bi turski predsednik Erdogan napisao da su 1915. Osmanlije izvršile genocid nad Jermenima. Dijaloženje - Page 13 2729202060  Vučić je tako preskočio mračnu senku srpske istorije, na čijem nastajanju je nekada prilježno radio. Od svojih sunarodnika je zatražio da uvide da je Kosovo, koje se 2008. uz američku i zapadnoevropsku podršku proglasilo nezavisnim – izgubljeno."

    "Mnogi Srbi odavno tako misle, pri čemu imaju druge brige: važna su im radna mesta, dobre škole za njihovu decu ili stambeni prostor koji mogu da plate, a ne mit o večno srpskom Kosovu. No, vodeći srpski političari, iz straha od male, ali uticajne manjine nacionalističkih intelektualaca, pravoslavnih vladika i drugih demagoga, do sada se nisu usuđivali da nazovu stvari pravim imenom. Ako u Beogradu postoji političar koji će prestati da cepti od straha pred biračima, onda je to Vučić. Od aprila, kada je na predsedničkim izborima osvojio apsolutnu većinu, taj bivši ultranacionalista, čija Srpska napredna stranka dominira i u parlamentu, u Beogradu ima veću moć od bilo kog političara posle autokrate Slobodana Miloševića u devedesetim godinama."

    "Na pojedinim mestima (Vučićev) tekst nosi intelektualni rukopis izraelskih savetnika Dijaloženje - Page 13 4159171962  koje Vučić već godinama okuplja oko sebe. Ljudi kao što je Aron Šaviv, šef firme Strategy and Campaigns, koja je prema njegovim sopstvenim rečima specijalizovana za pobede u izbornim kampanjama. Šaviv kaže da je potpomogao izborne pobede 14 predsednika vlada ili država kao i neimenovanim osobama iz Evropske komisije, u Izraelu, Tajlandu, Poljskoj, Keniji ili – u Srbiji. Jedan drugi Vučićev šaptač iz Izraela je marketinški strateg Asaf Ejsin, i kada Vučić u svom eseju opširno citira nekadašnjeg izraelskog predsednika Šimona Peresa, onda to mora da je uticaj njegovih savetnika."

    "...novine su pune priloga koji su za Vučićevu inicijativu ili protiv nje, pri čemu je predsednik time uspeo da postigne to što je i hteo: da se pokrene unutrašnji dijalog o Kosovu u kome više neće biti tabua, pre svega među akademicima i intelektualcima. Njihov nacionalistički ogranak, doduše, očajnički uzurpira za sebe raspolaganje ovom debatom, ali je u sve većim teškoćama."

    Posle prikaza tipičnih reakcija na Vučićevu inicijativu i odgovarajuće argumentacije, autor ovako završava svoju analizu: "Isti taj Vučić je pre nekoliko dana ponovio da će Beograd učiniti sve da spreči prijem Kosova u UNESCO. Za sada su Vučićeve ciljane provokacije pre svega samo reči. Ali, ipak – reči kakve se iz Beograda dosad nisu čule", piše Mihael Martens za Frankfurter algemajne cajtung.

    ...
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by beatakeshi Fri Aug 04, 2017 3:09 pm

    faz wrote:vodeći srpski političari, iz straha od male, ali uticajne manjine nacionalističkih intelektualaca, pravoslavnih vladika i drugih demagoga, do sada se nisu usuđivali da nazovu stvari pravim imenom. Ako u Beogradu postoji političar koji će prestati da cepti od straha pred biračima, onda je to Vučić.
    Ajde spoji dve rečenice u smislenu celinu.

    A o srpskoj opoziciji - ništa.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 3:20 pm

    pa nema opozicije koja je vredna posebnog cimanja zapada, za podršku, pare itd.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 3:28 pm

    +1

    pomoć ovakvoj opoziciji bila bi bacanje para.
    Vučić je jedini mogući partner Zapada u Srbiji. Da li će to tako ostati ne zavisi od Zapada nego od srpske javnosti, a sve ostalo je naša standardna konspirologija.
    avatar

    Posts : 18449
    Join date : 2014-12-12

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by beatakeshi Fri Aug 04, 2017 3:33 pm

    Mislim da je Zapad potpuno nezainteresovan za opoziciju zbog toga što je uopšte ne želi.
    A javnosti ima koliko je bilo i devedestih.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 3:34 pm

    znaci nista, uostalom to sto predstavljaju vlast i opozicija i jeste prava srbija
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 3:39 pm

    beatakeshi wrote:Mislim da je Zapad potpuno nezainteresovan za opoziciju zbog toga što je uopšte ne želi.
    A javnosti ima koliko je bilo i devedestih.

    onda si zaboravio devedesete jbg.

    jedna mala kancelarija Saveza za promene imala je veću terensku operativnu moć od nekih današnjih parlamentarnih stranaka. ovo pišem bez hiperbole. bilo je ljudi koji su umeli da menadžuju terenske aktivnosti, koji nisu za to očekivali platu na kraju meseca, koji su umeli da sastave pravni akt, da uvežu aktere nekog događaja tako da nema organizacionih rupa (tipa praviš malo jaču terensku akciju - to znači da imaš ekipu hitne pomoći na terenu, u kancelariji sedi čovek za vezu, na stendbaju je advokat ako nekoga bace u pritvor)...

    nema dovoljno ljudi motivisanih da krvavo i danonoćno rade. bez toga nema ničega. kao kada sam na PPP pitao "a zašto ste VI dozvolili da dođe Toma, ako vam je bilo toliko stalo da ne dođe, da li ste radili teren, agitovali, izlizali đonove". pola ljudi uopšte nije razumelo šta pitam. a sada je 10 puta gore jer su metiljavac, šarlatan i klovn-trojanac potrošili i ono malo energije što je ostalo.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 3:42 pm

    Uostalom, kako u drugim zemljama ima aktivizma bez finansijske pomoći sa strane? Mi smo uvek neka posebna zemlja u kojoj se stvari rade potpuno drugačije nego drugde, pa eto naša opozicija je nešto kao robot koji radi na metalne evriće. Staviš pare u prorez i imaš 10 minuta opozicionašenja.
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Fri Aug 04, 2017 3:42 pm

    Blind Lime Pie wrote:
    beatakeshi wrote:Mislim da je Zapad potpuno nezainteresovan za opoziciju zbog toga što je uopšte ne želi.
    A javnosti ima koliko je bilo i devedestih.

    onda si zaboravio devedesete jbg.

    jedna mala kancelarija Saveza za promene imala je veću terensku operativnu moć od nekih današnjih parlamentarnih stranaka. ovo pišem bez hiperbole. bilo je ljudi koji su umeli da menadžuju terenske aktivnosti, koji nisu za to očekivali platu na kraju meseca, koji su umeli da sastave pravni akt, da uvežu aktere nekog događaja tako da nema organizacionih rupa (tipa praviš malo jaču terensku akciju - to znači da imaš ekipu hitne pomoći na terenu, u kancelariji sedi čovek za vezu, na stendbaju je advokat ako nekoga bace u pritvor)...

    nema dovoljno ljudi motivisanih da krvavo i danonoćno rade. bez toga nema ničega. kao kada sam na PPP pitao "a zašto ste VI dozvolili da dođe Toma, ako vam je bilo toliko stalo da ne dođe, da li ste radili teren, agitovali, izlizali đonove". pola ljudi uopšte nije razumelo šta pitam. a sada je 10 puta gore jer su metiljavac, šarlatan i klovn-trojanac potrošili i ono malo energije što je ostalo.

    +1000


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by plachkica Fri Aug 04, 2017 3:48 pm

    pre par dana je vulin imao zvaničan sastanak sa ambasadorkom izraela,
    na fotografiji sa sastanka se vide brojanice ispred vulina.
    niko od opozicije to nije komentarisao, danas izginuše smejući mu se
    i pljujući ga zbog nekog treninga skoka s padobranom.

    (za mene su te brojanice kod visokog zvaničnika države, na zvaničnom sastanku
    jedan od većih vulinovih skandala, ali ne, daj da mu se smejemo jer ga je instruktor
    naguzio, koga briga što tiho ukida sekularnu državu. to je opozicija danas.)
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 3:59 pm

    pa bolece me prstom da mrdnem za istu cetnicku govnariju, koja bi sve isto radila. snsds cao
    Zastava 120m

    Posts : 343
    Join date : 2017-06-27
    Location : Tunguzija

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Zastava 120m Fri Aug 04, 2017 5:02 pm

    Blind Lime Pie wrote:+1

    pomoć ovakvoj opoziciji bila bi bacanje para.
    Vučić je jedini mogući partner Zapada u Srbiji. Da li će to tako ostati ne zavisi od Zapada nego od srpske javnosti, a sve ostalo je naša standardna konspirologija.

    Kakva je opozicija i partner bio Vučić pre 2012, kad je plesao do snova ili gubio glatko od Đilasa? Ispašće još neki hibrid Čerčila i Kenedija kako je krenulo.


    _____
    I'm here now for six days
    and nobody invited me for breakfast.

    This morning they say, "Come for breakfast
    with us, Arnold, have a nice breakfast."
    No Country

    Posts : 11141
    Join date : 2015-05-16

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by No Country Fri Aug 04, 2017 5:04 pm

    Blind Lime Pie wrote:Uostalom, kako u drugim zemljama ima aktivizma bez finansijske pomoći sa strane? Mi smo uvek neka posebna zemlja u kojoj se stvari rade potpuno drugačije nego drugde, pa eto naša opozicija je nešto kao robot koji radi na metalne evriće. Staviš pare u prorez i imaš 10 minuta opozicionašenja.
    Много пута вођена расправа како је "под Слобом било више опозиције" се увек заврши том причом о парама. А није све у парама, понешто је и у потреби. Милошевић је под крај владавине био много тежи камен око врата тој земљи него што је (за) сад Вучић. Плус, а ово је нешто што мене више занима, ономад су људи веровали у могућност алтернативе. Врло јасно се сећам тог готово понижавајућег осећаја да је решење српске квадратуре круга географско: довољно је било ући у авион. А сада је цинизам појео људе, изнутра.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 5:19 pm

    plachkica wrote:pre par dana je vulin imao zvaničan sastanak sa ambasadorkom izraela,
    na fotografiji sa sastanka se vide brojanice ispred vulina.
    niko od opozicije to nije komentarisao, danas izginuše smejući mu se
    i pljujući ga zbog nekog treninga skoka s padobranom.

    (za mene su te brojanice kod visokog zvaničnika države, na zvaničnom sastanku
    jedan od većih vulinovih skandala, ali ne, daj da mu se smejemo jer ga je instruktor
    naguzio, koga briga što tiho ukida sekularnu državu. to je opozicija danas.)



    Dijaloženje - Page 13 Vulin

    po meni nema tu nikakvog skandala, brojanica je u suštini lična stvar, to su sitnice i ne treba mnogo obraćati pažnju na to.

    možda postoji i ugao koji ne znamo, npr. možda je ambasadorka velika vernica pa je ovo suptilni wink wink "naši smo", šta znam.
    Zastava 120m

    Posts : 343
    Join date : 2017-06-27
    Location : Tunguzija

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Zastava 120m Fri Aug 04, 2017 5:28 pm

    Gargantua wrote:
    plachkica wrote:pre par dana je vulin imao zvaničan sastanak sa ambasadorkom izraela,
    na fotografiji sa sastanka se vide brojanice ispred vulina.
    niko od opozicije to nije komentarisao, danas izginuše smejući mu se
    i pljujući ga zbog nekog treninga skoka s padobranom.

    (za mene su te brojanice kod visokog zvaničnika države, na zvaničnom sastanku
    jedan od većih vulinovih skandala, ali ne, daj da mu se smejemo jer ga je instruktor
    naguzio, koga briga što tiho ukida sekularnu državu. to je opozicija danas.)



    Dijaloženje - Page 13 Vulin

    po meni nema tu nikakvog skandala, brojanica je u suštini lična stvar, to su sitnice i ne treba mnogo obraćati pažnju na to.

    možda postoji i ugao koji ne znamo, npr. možda je ambasadorka velika vernica pa je ovo suptilni wink wink "naši smo", šta znam.

    +1, od svih Vulinovih gluposti ta je još i najbezazlenija. Ako ćemo da cepidlačimo mogla je onda i ambasadorka da obuče neke rukave i pokrije tetovažu, nije u kafani.


    _____
    I'm here now for six days
    and nobody invited me for breakfast.

    This morning they say, "Come for breakfast
    with us, Arnold, have a nice breakfast."
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Fri Aug 04, 2017 5:33 pm

    Gargantua wrote:
    plachkica wrote:pre par dana je vulin imao zvaničan sastanak sa ambasadorkom izraela,
    na fotografiji sa sastanka se vide brojanice ispred vulina.
    niko od opozicije to nije komentarisao, danas izginuše smejući mu se
    i pljujući ga zbog nekog treninga skoka s padobranom.

    (za mene su te brojanice kod visokog zvaničnika države, na zvaničnom sastanku
    jedan od većih vulinovih skandala, ali ne, daj da mu se smejemo jer ga je instruktor
    naguzio, koga briga što tiho ukida sekularnu državu. to je opozicija danas.)



    Dijaloženje - Page 13 Vulin

    po meni nema tu nikakvog skandala, brojanica je u suštini lična stvar, to su sitnice i ne treba mnogo obraćati pažnju na to.

    možda postoji i ugao koji ne znamo, npr. možda je ambasadorka velika vernica pa je ovo suptilni wink wink "naši smo", šta znam.


    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 6:21 pm

    Zastava 120m wrote:
    Blind Lime Pie wrote:+1

    pomoć ovakvoj opoziciji bila bi bacanje para.
    Vučić je jedini mogući partner Zapada u Srbiji. Da li će to tako ostati ne zavisi od Zapada nego od srpske javnosti, a sve ostalo je naša standardna konspirologija.

    Kakva je opozicija i partner bio Vučić pre 2012, kad je plesao do snova ili gubio glatko od Đilasa? Ispašće još neki hibrid Čerčila i Kenedija kako je krenulo.

    ja sam poprilično uveren da je ono "Zapad je doveo SNS na vlast" obična mitologija i folklor. došli su jer su godinama pre toga bili stranka koja svaki put uzima najveći broj glasova, što je tadašnja vlast veselo ignorisala, ubeđena u to da je večna i Bogom dana.
    boomer crook

    Posts : 36995
    Join date : 2014-10-27

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by boomer crook Fri Aug 04, 2017 6:24 pm

    nije to samo mitologija. veliki deo lokalnih igraca je presao kod vucica tek kada je bilo jasno da pod njima nece presahnuti dotok evro-porka vec ce biti samo drugacije distribuiran.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81531
    Join date : 2012-06-10

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Erős Pista Fri Aug 04, 2017 6:25 pm

    Zapad je dopustio da SNS dođe na vlast, a na vlast su ih doveli glasači + SPS.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36995
    Join date : 2014-10-27

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by boomer crook Fri Aug 04, 2017 6:27 pm

    tacno, ta granica straha je srusena klimom babasvabine glave.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 6:32 pm

    OK ali to nije aktivna pomoć. A i da jeste, nije Vučić Čerčil i Ruzvelt nego je ta stranka komotno u kontinuitetu imala najveći broj glasova u Srbiji, dok opoziciona ekipa nije u stanju ni da registruje stranke. Jednostavno i da hoće da pomognu (ako se u nekom trenutku pojavi potreba), nemaju kome.
    Anonymous
    Guest

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Guest Fri Aug 04, 2017 6:48 pm

    Nije bila aktivna pomoć. aktivni su bili delom 2008. kad je lomljena SRS i pravljena SNS, i tad su ostvareni neki kontakti koji nisu bili nešto posebno bitni. Kad su dovodili Đulijanija 2012 to su radili preko spoljnih (izraelskih) savetnika a ne preko recimo ovdašnjih Amerikanaca.

    Ključna stvar po pitanju stranog uticaja na izborni proces je bilo odbijanje EU i SAD da pomogne Tadiću, jačom deklarativnom podrškom (pare mu nisu trebale).

    Dijaloženje - Page 13 Empty Re: Dijaloženje

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 4:13 pm