Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Burundi Patrola

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Fri Oct 15, 2021 9:53 am

    Пошто је гледатељка из Задра то тражила...

    ЛМ, Сокобања. За смештај смо се били снашли прошли пут, па смо само цимнули чоека и сачекао нас, станче у центру, тик уз главни парк, нема грејање нема интернет ал кмјм и не треба нам.

    Ручак, ресторан Зеленгора, који смо прошли пут заобишли због погрешне музике (а није се изливала на сокак), немају пиво него држе програм апатични, ал' ајде „Бавариа“ (не Баварија, не Баварска) и није испала тако лоше) и чекали пљескавицу. Огромна, дали да нам спакује и за вечеру.

    Burundi Patrola - Page 4 Pljesk10

    Није успело, ни за вечеру нисмо успели да их докрајчимо. Јбт колико је то чудо.

    Иначе пицнуто је онако по амерички, значи главно комунално предузеће је градска чистоћа и зеленило а по буџацима између кућа... е ту нема ко да зађе.

    Burundi Patrola - Page 4 E7003514


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Fri Oct 15, 2021 10:29 am

    А види се да је стари бањски град и да је бањање главна привредна грана, ево и уштосили се са сувенирима... мада на оном држачу за упаљаче није било места за другу строфу, што почиње са "Соко Бања, Соко гребен".

    Burundi Patrola - Page 4 E7003515


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Fri Oct 15, 2021 10:35 am

    Као и Врњачка (и донекле Овчар бања), ово је све у бањској архитектури, дакле фасаде врве терасама са којих се одлично виде остале куће које врве терасама. Истина, овде се често заломи и поглед на падину па горе буде тог зеленила и тих боја, да не буде да је све само тај ваздух.

    И, наравно, истакнутији припадници балканског арт декоа.

    Burundi Patrola - Page 4 E7003516


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Fri Oct 15, 2021 10:47 am

    Пијаца је омања, али има огромну предност у односу на овдашње пијаце: овде продају сељаци а не накупци, тако да роба није стандардизована, има и већег и мањег и сто ствари које не стижу до кванташа. Чак неко суво цвеће, нешто као сунцокрет смањен на величину длана, питамо шта је то, име нисмо запамтили али рекоше „растерује баксуузе из куће“.

    Burundi Patrola - Page 4 E7003517

    Не знам колико тих речица што се зову Моравица има, на мапи се ова зове „Моравица код Алексинца“. Први пешачки мостић, што би водио до хотела наспрам парка, је заграђен с ове стране, и то изгледа одавно, јер је с друге стране из пукотине у бетону израстао поприличан жбун, или омање дрво, од којег већ не би могло ни да се прође. На фотци ми делује да је мост од лошег челика, поприлично зарђао, кривог пода.

    Burundi Patrola - Page 4 E7003518

    Узбрдо, уз уређене стазе... које јесу тако фино уређене првих сто метара, а онда већ бива и јако стрмог, и узаног, и чек стани да се надишем. Бивало је да смо правили паузу на сваких 20м, нисмо ми навикли на толику узбрдицу. Ал' стигли смо до неког одличног видиковца, нашкљоцао сам неколико добрих серија, испало материјала за два-три аутокрпа. То је чистина где на троуглу стране од двадесетак метара не расте скоро ништа, го камен и то иде доста стрмо. Док смо се пењали до клупе где ћемо сести и запалити, чуо сам неки звук као да ми је спао поклопац са објектива, или да сам га куцнуо негде. Проверим, све у реду. Тек касније сам укапирао шта је било - носио сам јакну у руци, пресамићену. У џепу су биле наочари, у футроли. Футрола је мека и изнутра глатка. Чуо сам кад су наочари испале и звекнуле о камен. Да сам знао шта је, вероватно бих их нашао, ал' сам погледом тражио нешто црно и округло, не провидно са жичицама...

    Burundi Patrola - Page 4 E7003519


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by Guest Fri Oct 15, 2021 10:59 am

    odlična epizoda iz serijala mi smo bili da vi ne morate
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Fri Oct 15, 2021 11:33 am

    Како би се оно рекло, слузимо народу.

    Биће још, касније.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by Guest Fri Oct 15, 2021 11:38 am

    jedini pravi suvenir iz soko banje je onaj tanjir keramički za nazid, ili limeni za doručak. otkad je rakijanje simbol banje
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Fri Oct 15, 2021 11:42 am

    Turul madár wrote:jedini pravi suvenir iz soko banje je onaj tanjir keramički za nazid, ili limeni za doručak. otkad je rakijanje simbol banje

    Откад носимо са собом...

    Ма то сам схватио као личну поруку, као гле неко мисли на мене. И добро што сам снимио, сутрадан већ није било.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Oct 17, 2021 11:44 am

    Burundi Patrola - Page 4 E7003520

    Хм, овде је требало да буду три фотке. ОК, следећа дође пре ове.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Oct 17, 2021 11:46 am

    Burundi Patrola - Page 4 E7003523

    Овако изгледају те стазе у почетку, тј кад кренеш узбрдо. После се то сведе на неку козју ширине ни пола метра, нагиб крене ка 45 а и није више стаза него у камењу има згодних ногоступа.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Oct 17, 2021 11:50 am

    Burundi Patrola - Page 4 E7003524

    Ал' није то било ни тако страшно, јес да је било узбрдо, до те чистине (нагнуте бар 30°, штоно реко Праче, има равнице колико хоћеш, само под разним угловима) одакле сам снимио онај први аутокрпРЖ. Онда нас је неки лик повео стазом наниже, ка Граду, с тим што смо у кључном тренутку скренули са тог пута, ка Пећини, а он продужио. До тамо има још доста, а ово је била лагана шетња низ поток речицу.

    И ово је аутокрп, одокативно 170°


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Oct 17, 2021 12:10 pm

    Burundi Patrola - Page 4 E7003527

    Кад се Пећини приђе из горњег тока, пешака, не види се баш шта је, само кафанче са котуром за окретање ражња, већ виђено, ништа нарочито... ма скоро да прођемо. Башка што има и асфалтни пут дотле, из другог правца. Ал' стаза пролази кроз кафану, ај' да погледамо. А било је већ једанаест, могли бисмо ускоро бити гладни (не доручкујемо). Но, док скину јагње са ражња, проћи ће и пола један, па ајд да ужинамо.

    Burundi Patrola - Page 4 E7003525

    Нишко светло пиво уопште није лоше. Нарочито у том амбијенту. Испрва смо седели како смо ушли, гледајући према кућици где је кујна, ал' онда је госпоја почела да коментарише нешто што је видела на екрану телевизора, четири стола даље. Е па нећемо да кваримо штимунг. Преместимо се тако да окренемо леђа екрану.
    Били смо негде око пола друге кригле кад је стигла јагњетина. Одлична, и лепиња добра, и печене паприке таман како треба (две љуте, три обичне), ма све.

    Burundi Patrola - Page 4 E7003526


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Oct 17, 2021 12:11 pm

    Миссим зове се Пећина ал' му фали пола свода и други зид, ал' ајде, занимљиво је и овако. Мачор фино подгојен, сија му се длака.
    Burundi Patrola - Page 4 E7003528


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by Sotir Sun Oct 17, 2021 12:13 pm

    Били пре неколико година са децом, било лепо. У тој пећини био пристојан роштиљ, а највише су одушевили што за пиће нуде кока колу од 1 литар, за типа 200 дин.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Oct 17, 2021 12:18 pm

    Ма печење бре, роштиља имаш на све стране... узели кило јагњећег, ама ниједан комад није био да не ваља. Нисмо ни ишли на вечеру, довршили то у соби Burundi Patrola - Page 4 1143415371.

    После ручка нас упути келнер на стазу низводно до парка, одакле смо и кренули, каже за десет минута сте тамо. Да, само што смо на једном месту изабрали нижи крак стазе, јер нам се учинило да овај виши крак иде превише узбрдо. Лалинска логика, да ми изађемо на обалу па ћемо долмом. Но, овуда јесте било низбрдо, али још стрмије, стаза узана, местимично го камен, ма планинска козја. Кад смо угледали спуст до воде, јој. Деловало је да бисмо се спустили сувише брзо, ово је преко 60°. Налево круг, краћим путем, с тим што је сад требало још узбрдо да стигнемо до оног места где нам се чинило да је јако узбрдо. Одмарали смо се три-четири пута. Мени се већ мало мутило у глави, ал' нисам губио ни равнотежу ни присебност.

    Ово је поглед низ падину... немогуће је одредити углове овако, ал' мислим да између ове и наспрамне падине има мање од правог угла.

    Burundi Patrola - Page 4 E7003529


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Oct 17, 2021 12:25 pm

    Иначе речени лик што је пишкио фирнајз кад је видео ирски паб је пропустио да каже да није баш паб него је на тераси Милошевог конака - ја паб замишљам као рупу где се склањаш кад је киша. Знам кад је долазио другар из Ирске, како се обрадовао кад је пала киша, најзад као код куће. Миссим шкк има да тражим ирски паб у срцу Шумадије, а још мање ћу и да му се обрадујем. Ал' тераса, мора да пуца поглед. Ош врага, столови уз ограду били заузети.

    Burundi Patrola - Page 4 E7003530

    Иначе, одлична кафа, коју смо наручили као домаћу а келнерица рекла шанкеру турску. Реко откад то да се турска зове домаћа, то раније није било. Каже прави им забуну, кад неко каже домаћу, прво мисли на ракију. Код нас не би било забуне, друге ракије нема.

    А да, кисела је из Аустрије. Нит смрди нит мирише, ништа нарочито, ал' згодна флаша. Да ми је да набавим таквих од литре, провидних, са таквим грлићем и чепом, за ракију.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by Ferenc Puskás Tue Jul 25, 2023 10:37 pm

    Ljeto je more, borovi, kamen i ćakule. Jučer slušam jednog kako hvali 70e kao bogomdane godine, Jadrankamen i socijalističko samoupravljanje i kudi Tuđmana i Brunu Orešara. O 70ima pola sata, djetinjstvo, mladost, raj na zemlji. Danas 2 lokalna filozofa predvečer o tome kad ja naprimjer napravim robota, ja hoću da njime vladam, ali može li on postati moj vladar. Isto pola ure, pola i kvarat. Na kraju izlaze iz mora i 1 veli nastavit ćemo ovu debatu, vrlo rado, kaže drugi. Kaže prvi, i donijet ću ti onu knjigu od Loše.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Sep 17, 2023 1:55 pm

    Е, којим путем до Сокобање а да није аутопут? Једном сам у повратку изашао на погрешну страну па испало Књажевац - Зајечар - Параћин, и било је 70 км дуже и јако ми се свидело, осим оног дела од Сокобање до Књажевца, где је пут 50 нијанси сиве, ужас од коловоза. Одговарало би ми да идем Панчево-Ковин-Смедерево и... куда даље? Тј баш и не мора то Смедерево.
    Деца су једном ишла туда али чак преко Милановца и Бора, што исто делује занимљиво, бар према фоткама које су снимили.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50029
    Join date : 2017-11-16

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Sep 17, 2023 2:45 pm

    Autoput
    hk1

    Posts : 281
    Join date : 2014-12-05
    Age : 43

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by hk1 Sun Sep 17, 2023 2:57 pm

    autoputem koji nije autoput  Burundi Patrola - Page 4 4101625831
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by паће Sun Sep 17, 2023 3:45 pm

    А' сте ми помогли. Дојадио ми је аутопут, оћу мало да зверам около.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Burundi Patrola - Page 4 Empty Re: Burundi Patrola

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 6:54 pm