Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Poll

    Novi/a premijer/ka će biti:

    [ 3 ]
    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_left19%Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_right [19%] 
    [ 5 ]
    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_left31%Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_right [31%] 
    [ 1 ]
    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_left6%Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_right [6%] 
    [ 2 ]
    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_left13%Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_right [13%] 
    [ 5 ]
    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_left31%Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Bar_right [31%] 

    Total Votes: 16
    Poll closed
    ficfiric

    Posts : 34303
    Join date : 2012-02-10

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by ficfiric Sun Jun 18, 2017 7:15 pm

    Miki wrote:Svakako u širem smislu samo njeno postavljanje znači i za gej populaciju, pogotovu ako ostane neko vreme i navikne se narod na nju i pogotovu ako ona bude u fazonu play it cool oko svega toga.




    _____


    Uprava napolje!

    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Miki Sun Jun 18, 2017 7:21 pm

    Ako ti nije jasno kako će činjenica da je premijer gej (makar i fikus) da utiče na opšti stav o homoseksualizmu onda si ili retardirana, što je manje verovatno, ili što je mnogo verovatnije, takođe te zabole u suštini za problematiku gej populacije i ne pada ti na pamet da u ovoj situaciji baciš pogled malo dalje od Vučića.

    U ovakvim situacijama počnem malo da razumem i ove prajd tipove pedera, ove steraj im pederštinu niz grlo. Peder sigurno najbolje zna koliko se malom broju ljudi zaista jebe za njegove probleme, i kapiram kako to može da stvori impuls ka onakvom delovanju.
    Anonymous
    Guest

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Guest Sun Jun 18, 2017 7:25 pm

    Bice da je u pitanju treca opcija, da ni ti bas ne znas kako (na koji nacin) ce to uticati na homofobiju, ali si negde procitao pa ti delovalo pametno.
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Miki Sun Jun 18, 2017 7:28 pm

    Da, mnogo pametan treba da budeš da shvatiš mudrost da se stoka navikava na neke stvari vremenom a da neke stvari, kao što je npr gej premijer, mogu to navikavanje da poprilično ubrzaju.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by uskok i ajduk Sun Jun 18, 2017 7:41 pm

    sejlor wrote:A Brnabic je poslednja osoba sa kojom Average Joe moze da se rilejtuje. 

    ? Ако је ово рилејтује = повеже, прихвати, заволи... то ваљда зависи првенствено од њених резултата, ако их буде или не буде. А ја сам навео неколико примера где су, тако да кажем, "рурални" људи, прилично захвални Брнабић Ани када им је решила неке проблеме.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Zuper Sun Jun 18, 2017 7:44 pm

    ficfiric wrote:
    Miki wrote:Svakako u širem smislu samo njeno postavljanje znači i za gej populaciju, pogotovu ako ostane neko vreme i navikne se narod na nju i pogotovu ako ona bude u fazonu play it cool oko svega toga.



    Vrlo dobro.
    Anonymous
    Guest

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Guest Sun Jun 18, 2017 7:45 pm

    uskok i ajduk wrote: Код мене је прорадила страшна потреба за ирационалним надањем у боље сутра Србији.

    ti si znaci oni likovi koje televizija na dan izbora uvek pita sta ocekujete od ovih izbora, a oni da nam svima bude bolje, da vec jednom krene, i bolji zivot.
    Anonymous
    Guest

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Guest Sun Jun 18, 2017 7:50 pm

    Dobro je da homofobna populacija vidi da i LGBT osoba moze da im ukine skolu i da otkaz isto kao i strejt.

    tako se gradi tolerancija.
    Anonymous
    Guest

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Guest Sun Jun 18, 2017 7:51 pm

    Bukvalno. Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 3579118792
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Zuper Sun Jun 18, 2017 7:52 pm

    Vidim podele.
    Acika radi posao.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Erős Pista Sun Jun 18, 2017 7:53 pm

    sejlor wrote:Pa naravno da ce da "odradi i zavrsi" mnogo toga, ceo osteriti program. Kakav je to uopste kvalitet (za premijerku) sto ce biti efikasna. Valjda je bitno u cemu ce biti efikasna.


    +1000

    Ja se te efikasnosti najvise i plasim. Sto manje urade, tp bolje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by plachkica Sun Jun 18, 2017 7:54 pm

    Meni ovo sad zanimljivo.

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 YvRtU34
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Miki Sun Jun 18, 2017 7:55 pm

    Prestanite da se tripujete da će sad tu kao Ana Brnabić da bude omražena od srpskih labourera jer će sprovoditi austerity mere lol
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Zuper Sun Jun 18, 2017 7:56 pm

    Miki wrote:Prestanite da se tripujete da će sad tu kao Ana Brnabić da bude omražena od srpskih labourera jer će sprovoditi austerity mere lol

    Cime ce Anci da se bavi?
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Erős Pista Sun Jun 18, 2017 7:56 pm

    Miki wrote:To što ti je pun kurac Vučića i SNS ne znači da treba da ignorišeš široku sliku i da izjavljuješ da je apsurdno reći da je gej premijer pozitivna stvar za evoluciju srpskog društva u smeru prihvatanja gej populacije. 

    Ti si stoti iz pristojnity korpusa koga sam video da to radi, to pokazuje koliko zapravo većinu ljudi suštinski, empatski, zabole kurčina za tu problematiku.


    Gej premijerka koja ce sprovoditi masovna otpustanja ce sigurno mnogo doprineti poboljsanju polozaja lgbt zajednice u Srbiji.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Erős Pista Sun Jun 18, 2017 7:59 pm

    Miki wrote:Prestanite da se tripujete da će sad tu kao Ana Brnabić da bude omražena od srpskih labourera jer će sprovoditi austerity mere lol


    Naravno da hoce, zato je i dovedena.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Guest Sun Jun 18, 2017 8:00 pm

    William Murderface wrote:
    Miki wrote:To što ti je pun kurac Vučića i SNS ne znači da treba da ignorišeš široku sliku i da izjavljuješ da je apsurdno reći da je gej premijer pozitivna stvar za evoluciju srpskog društva u smeru prihvatanja gej populacije. 

    Ti si stoti iz pristojnity korpusa koga sam video da to radi, to pokazuje koliko zapravo većinu ljudi suštinski, empatski, zabole kurčina za tu problematiku.


    Gej premijerka koja ce sprovoditi masovna otpustanja ce sigurno mnogo doprineti poboljsanju polozaja lgbt zajednice u Srbiji.
    +1
    Miki

    Posts : 1205
    Join date : 2017-02-24

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Miki Sun Jun 18, 2017 8:01 pm

    Čak i da sprovede ta masovna otpuštanja neće biti opšte omražena zbog toga a čak i ako kojim čudom bude nešto kao specijalno omražena, i dalje će neto efekat po prihvatanje i navikavanje na gej, biti pozitivan IMHO
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Erős Pista Sun Jun 18, 2017 8:03 pm

    Pa to je babavangisanje. Ne kazem da nece biti i nekog pozitivnog efekta, ali u zbiru je prilicno tesko proceniti. Your guess is as good as anyone's.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Bluberi Sun Jun 18, 2017 8:04 pm

    William Murderface wrote:
    Miki wrote:Prestanite da se tripujete da će sad tu kao Ana Brnabić da bude omražena od srpskih labourera jer će sprovoditi austerity mere lol


    Naravno da hoce, zato je i dovedena.
    Hoće, ali ne kao gej, a to je hteli da priznamo ili ne, jedan veliki korak napred.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Erős Pista Sun Jun 18, 2017 8:09 pm

    Bluberi, ona nije izabrana, ona je imenovana. To nije nikakav korak nigde.

    Pored toga, idealno se uklapa u stereotip koji desnica vec godinama brizljivo gradi o gejevima - bogata, povezana sa internacionalni finasijskim kapitalom, lobistkinja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Bluberi Sun Jun 18, 2017 8:11 pm

    William Murderface wrote:Bluberi, ona nije izabrana, ona je imenovana. To nije nikakav korak nigde.

    Pored toga, idealno se uklapa u stereotip koji desnica vec godinama brizljivo gradi o gejevima - bogata, povezana sa internacionalni finasijskim kapitalom, lobistkinja.
    Nema to veze, jer onda to možeš reći za celu političku klasu na vlasti, a ovih drugih će uvek biti, ali ovog puta biće baj, baj, mejnstrime.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Bluberi Sun Jun 18, 2017 8:13 pm

    Pogleda kako će o gejevima progovoriti Pink, informer i da li će smeti da je Kurir po toj osnovi napada.
    Erős Pista

    Posts : 81523
    Join date : 2012-06-10

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Erős Pista Sun Jun 18, 2017 8:14 pm

    Sta je sad mejnstrim? U Madjarskoj npr.

    A nije tacno ovo za politicku klasu. Neki ljudi su izglasali Vucica. Niko nije izglasao Brnabic.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Јанош Винету Sun Jun 18, 2017 8:15 pm

    Nisam pametan. 

    Gej parada 2016. je prošla bez incidenta, i to je tada bilo čudo nad čudima i neka vrsta vododelnice. Tada je prisustvovao osvedočeni lopov na poziciji gradonačelnika, Siniša Mali. 

    To je nekako bacilo senku na sve prethodne Prajdove, pogotovo onaj 2010. I zaista, taj Prajd nije uradio ništa od onoga što Miki misli da jeste, ljudi se nisu senzibilisali niti navikli na gejeve, možda čak naprotiv, konzervatizam u nekoj svojoj perverznoj formi i dalje vlada, i dešava se nešto čudno. Pro-gej nevladine organizacije su postale pioni vlasti, njih više niko ne zarezuje ni 2%, niko ih ne pominje ni u pozitivnom ni u negativnom kontekstu.

    Navijači se nisu pojavili, Vučić je to sredio na svoj način i pokazao da se može kad se hoće. Deo tihe većina na jednoj strani ograde je mrmljao, ali "eto nije vreme, nismo još zreli za to, i pored najbolje volje i policijske pratnje, eto ne može se" iz 2010. je danas totalno bušan.

    Oni koji su sedeli na ogradi između anti i pro-gej stavova više ne trpe onaj najgori pritisak anti-gej pokreta, fizičko nasilje nad ljudima. Nije tu poenta sam Prajd, nešto drugo je u vazduhu, nuzpojava u  vidu pritiska vlasti na navijačke i ekstremne segmente društva, desničarske organizacije poput Miše Vacića piju Vučiću iz ruke. 

    Za Brnabić - ne znam koliko će to biti značajno. Bio je i taj Prajd 2010. pa nikom ništa. Bukvalno 6 godina je bilo istog stanja. 
    Vododelnica je bio Prajd 2016. pod Vučićem.
    Ja lično mislim da Brnabić neće napraviti ništa, ni za homoseksualce, ni za Srbiju, jer ona je Vučićev ministar za otpuštanje i mere štednje. 

    Bitno je šta ona radi, a ne ko je ona. Imali smo već taj igrokaz ranije, simboliku i isprazne rituale, ovde moram najviše da se složim sa Uskokom i sa Sejlor. Simbolika koja nije poduprta ničim je kao kišni ples, bez snage, deluje kao neke dodole umesto moćnog jedinstva hrišćanske liturgije.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.

    Ko će biti novi/a premijer/ka? - Page 11 Empty Re: Ko će biti novi/a premijer/ka?

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 9:05 am