Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Bleeding Blitva

    Posts : 3744
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Bleeding Blitva Tue Dec 07, 2021 11:03 am

    Predsjednik Vlade Republike Mađarske Viktor Orbán objavio je u ponedjeljak na službenoj stranici Ureda premijera tekst o njemačkoj kancelarki na odlasku Angeli Merkel.
    - Angela Merkel 8. prosinca prestaje biti njemačka kancelarka. Dio života žitelja srednje Europe otići će s njom - stoji u naslovu Orbánovog teksta koji nosi nadnaslov "Samizdat br. 14".
    Samizdat je inače ruska kratica koja je 1960-ih godina označivala umnožavane strojne prijepise tekstova koje u SSSR-u nije propuštala cenzura. Danas se taj izraz koristi i za samostalno izdavanje određenih djela, o vlastitom trošku.
    - Mi smo je razumjeli i ona je razumjela nas. Sovjetska invazija, komunistička diktatura, otpor i narodni pokreti 1988. i 1989., pobjeda, sloboda, ponovno ujedinjene i osnivač nove države, Helmut Kohl, kancelar - napisao je mađarski premijer.
    - Budući da sam 1998. godine bio mađarski premijer, imao sam priliku na nekoliko mjeseci obnašati političku dužnost u isto vrijeme kada je njemački kancelar bio Helmut Kohl, moj dragi, stari prijatelj, kršćanski brat te predani zaštitnik Srednjeeuropljana - nastavio je.
    - Godinama smo Merkel i ja trpjeli teškoće jer smo bili u opoziciji. Prvo je ona postala kancelarka, a onda smo se mi pet godina poslije toga vratili na vlast. Upravljali smo financijskom krizom 2010. godine, bili smo partneri u borbi da Europsku uniju održimo na okupu i zajedno smo bespomoćno i beznadno gledali izbijanje europske tragedije, rusko-ukrajinskog rata - dodao je.
    - Lojalni i disciplinirani Nijemci te buntovni i nesmotreni Mađari zajedno su se borili za isti cilj, Europu u kojoj će se sve nacije osjećati kao kod kuće - ustvrdio je.
    - A onda ruptura, ili bolje rečeno fraktura, otvorena fraktura 2015. godine, invazija migranata. Ozljeda nakon koje se sportaš više nikad neće kretati kao prije. On ide na rehabilitaciju, trudi se, muči se, ali više iz časti. On zna, a nakon nekog vremena si i prizna, da više ne može povratiti staru formu - napisao je Orbán.
    - Migrantska je kriza sama po sebi bila velik test. Postala je Rubikon jer je pokazala duboke filozofske, političke i emotivne razlike između nas u poimanju nacija, slobode i uloge Njemačke - nastavio je.
    - Otkrila je da je Mađarima i drugim žiteljima srednje Europe domovina ključna. Nacija je ishodište, a da bez patriotizma ne može biti zdravog emotivnog života. Ispada da su se Nijemci priklonili drugom razvojnom putu europske civilizacije, da idu ka tome da budu postkršćanska i postnacionalna država - dodao je.
    - Mi Mađari razumijemo da Nijemci to ne smatraju problemom. Oni to ne smatraju civilizacijskom bolesti koju treba izliječiti, nego to smatraju prirodnim, poželjnim, pa čak i moralno superiornijim ishodom. Tkanina Europske unije bila se tada razdvajala po šavu i nije bilo načina da se to spriječi. Migracije, spol, federalizirana Unija, germanizacija Europe. Obnavljanje europske suradnje zahtijevat će nadljudske napore u post-Merkel eri - ustvrdio je.
    - Je li Angela Merkel otvorila vrata nevolji? Ili je, baš suprotno, pokušala zauzeti čvrst stav, ali je na koncu podlegla pritisku s ljevice te se maknula u stranu? Danas ne znamo odgovor na to pitanje - napisao je.
    - Gledajući na proimigracijsku, pro-rodnu, federalističku, pronjemačku agendu nove njemačke krajnje lijeve vlade, na misterij Merkel moguće je dati oba odgovora. Vrijeme će pokazati. Jedino za čime žalim, kao bivši borac, je to da nama, svojim kolegama, njezino životno djelo i 16 godina na čelu njemačke vlade nisu dali odgovore. Jedna je stvar sigurna: era dvosmislenosti, prikrivene politike i vrludanja završilo je s Merkel. U novo doba ulazimo bez rukavica - zaključio je Orbán.
    Evo ga skida rukavice


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Tue Jan 11, 2022 10:09 pm

    Orban i Vucic se tolko druze da su im se sinhronizovali izbori, k'o one drugarice sto im se sinhronizuju periodi.

    https://rs.n1info.com/svet/parlamentarni-izbori-u-madjarskoj-raspisani-za-3-april/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by kondo Tue Jan 18, 2022 10:43 am

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 FJUFOe8XIAUm2WT?format=jpg&name=900x900


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Tue Jan 18, 2022 10:51 am

    To the tune of Jeremija pali topa
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3156
    Join date : 2021-09-13

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Uncle Baby Billy Sun Jan 30, 2022 4:11 pm



    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Jan 30, 2022 4:16 pm

    "There's graffiti on the streets, but it's mostly conservative..."

    mostly conservative:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Jan 30, 2022 4:20 pm

    A Rod Dreher se vrteo, vrteo, isprobavao poglede na svet kao košulje, i na kraju se svrteo u čistom fašizmu. Alal vera.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Feb 03, 2022 8:06 pm

    https://rs.n1info.com/svet/marin-le-pen-finansira-predsednicku-kampanju-zajmom-od-madjarske-banke/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Zus Thu Feb 03, 2022 10:18 pm

    Mora da joj je to sredio Sarkozy
    Uncle Baby Billy

    Posts : 3156
    Join date : 2021-09-13

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Uncle Baby Billy Thu Feb 03, 2022 10:30 pm

    What America would look like in 2025 under Trump

    bila bi ko Mađarska Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 1861198401


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Feb 13, 2022 6:54 pm

    https://rs.n1info.com/svet/orban-prvi-put-nagovestio-mogucnost-izlaska-madjarske-iz-evropske-unije/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Mar 16, 2022 12:22 am

    паће

    Posts : 40136
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by паће Wed Mar 16, 2022 9:52 am

    Ха, и Магуари пишу Пућин!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    bradilko

    Posts : 1107
    Join date : 2012-02-12

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by bradilko Fri Mar 18, 2022 10:14 pm

    gledam sad govori enriko berlinguer na nekom ogromnom trgu u italiji pred stotine hiljada ljudi. to je danas nemoguce.
    kako su ih unistili? ( pretpostavljam da su im stalno podmetali vezu sa moskvom ili pekingom. malo me to podseca kad se ovi nasi danas bore za ciste reke a onda ih voditelj naaklonjen srpskim vlastima pita a kakv je vas stav u vezi kosova ili mladica) sta im je pored sopstvenih slabosti ili rwzlicitosti podmetnuto?
    u francuskoj je bio marse zorz u spaniji kariljo( za spance vrvatno gresim).
    da li je titov rezim precenjivao snagu evrokomunista?
    da li je ista ostalo od tog pokreta?
    rabi li neko te vrednosti?
    danas evrokomunisti ne bi napunili ni prosecno skolsko igraliste
    jebote kad vidim ove snimke pa neka je bilo i pomodarstvo biti levicar cini mi se neki bolji ljudi su tad bili.
    koliko su evrokomuniste manipulirali sovjeti? koliko su im i oni podmetali da bi odrzavali tenziju izmedju dva bloka?
    kroz maglu se secam da je moj stari mnogo vise gotivio marsea i manje berlinguera. on je ipak bio skojevac starog kova ili ti rigidan.
    cak mi se cini da i u literaturi danas se slabo govori o evrokomunizmu. skoro niko i ne prica o tome. uvek su 70. simbol neceg drugog ( terorizam, extremizam svih vrsta i sl)
    danasnji " komunisti" su bezbojni, neborbeni..



    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Mar 28, 2022 3:38 pm

    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Fri Apr 01, 2022 10:11 pm

    https://rs.n1info.com/svet/orban-uoci-izbora-rat-u-ukrajini-nije-nas-rat-moramo-ostati-po-strani/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Apr 01, 2022 10:20 pm

    Dripac ce najverovatnije dobiti. Tako je izdelio izborne jedinice da sve i da dobiju egal glasova Fidesz ce imati vise poslanika. Treba bukvalno cudo da se desi (ne onakvo kao u Srbiji recimo Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 1399639816 ali poveliko). 

    Oni su kao besni na Ukrajince zbog zakona o jeziku. Ali. 1 Madjarska, uz sve svoje istorijsko iskustvo sa ruskim upadima, da je na strani Rusije u ovom ratu je totalna perverzija. Za Srbiju postoje objasnjenja, za njih - nikakvo iole smisleno.

    Samo autoritarna transverzala.
    Del Cap

    Posts : 6181
    Join date : 2019-11-04

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Del Cap Fri Apr 01, 2022 10:30 pm

    Gde sam video da opoziciji zapravo treba pobeda od 3-4pp razlike da bi, zbog džerimanderinga, uspela da uzme većinu.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Fri Apr 01, 2022 10:35 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Apr 03, 2022 7:59 pm

    https://www.google.com/amp/s/www.politico.eu/article/hungary-poland-axis-diplomacy-ukraine-russia-war-vikto0r-orban-fidesz-pis-visegrad-group/amp/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 03, 2022 8:18 pm

    Da, i to mu je lagani kraj. Sad mogu da.mu provuku sve sto se dogovore sa Poljskom. A toga ce sad biti mnogo vise.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Sun Apr 03, 2022 10:02 pm

    https://www.google.com/amp/s/amp.theguardian.com/world/2022/apr/03/viktor-orban-expected-to-win-big-majority-in-hungarian-general-election


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34192
    Join date : 2012-02-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by ficfiric Sun Apr 03, 2022 10:09 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50102
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Sun Apr 03, 2022 10:23 pm

    E, nije to bas tako. Kod njih prvo stizu rezultati iz Bábùsznicze (znam da se ne pise tako) pa tek onda veliki gradovi i centri zupanija. 

    Ali ne izgleda dobro svejedno.
    ficfiric

    Posts : 34192
    Join date : 2012-02-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by ficfiric Sun Apr 03, 2022 10:33 pm

    Da. Sa povecanjem procenta prebrojanih opada Orban a raste opozicija. Ima jos 40 i kusur procenata za brojanje



    _____


    Uprava napolje!

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 28 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 7:09 pm