Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    fikret selimbašić

    Posts : 9535
    Join date : 2020-06-19

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by fikret selimbašić Sun Feb 11, 2024 7:48 pm

    Bodis Gabor, novinar iz Budimpešte, gostovao je u Dnevniku N1 kod Domagoja Novokmeta gdje je komentirao ostavku mađarske predsjednice Katalin Novak koja je odstupila nakon skandala s pomilovanjem muškarca koji je optužen za pomaganje pedofilima.

    Gabor objašnjava da je to naredio premijer Viktor Orban jer je osjetio da bi ga ta afera mogla ugroziti. “Afera je izbila početkom tjedna kada se slučajno saznalo da je predsjednica pomilovala čovjeka koji je bio zamjenik direktora u jednoj državnoj školi, a koji je zataškavao aktivnosti šefa koji je 12 godina seksualno zlostavljao djecu”, rekao je.

    “On je primorao djecu da potpišu da nije istina ono što su prethodno tvrdili o direktoru škole”, dodao je.

    “Ne bi se nikada saznalo da za vrijeme posjete pape Franje, kada je predsjednica pomilovala 20 osoba, među kojima i tog zamjenika koji je bio u kućnom pritvoru, on nije tražio neko formalno objašnjenje odluke”, tvrdi Gabor.

    Kada je izbio skandal četiri dana se nije ništa događalo, oporbene stranke su davale izjave na jednom malom medijskom prostoru jer je 90 posto medija pod totalnom kontrolom vlade. U državnim medijima i tim medijima se o tome ništa nije govorilo”, objasnio je.

    Smatra da se znalo da će doći do ostavke jer je Orban predložio izmjenu Ustava koji kaže da se ne mogu pomilovati ljudi koji su kažnjeni zbog pedofilije. “To je bilo poniženje predsjednice, i znalo se kakav će biti ishod. Treba znati da je Novak bila predsjednica samo voljom Orbana, ona je vjerna članica partije. Orban je brzo djelovao i napravio čistku, ali svi kažu da nije bilo drugog izbora”, rekao je Gabor.


    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 2304934895


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Feb 12, 2024 2:50 pm

    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by boomer crook Sat Mar 02, 2024 7:46 pm

    sad gledam onog vucica i orbana na tik toku i osim sto se vucic smeje ko siparica orban izgleda ko da je pojeo dodika.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    konjski nil

    Posts : 2495
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by konjski nil Sun Mar 24, 2024 9:24 pm



    _____
    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 2692
    konjski nil

    Posts : 2495
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by konjski nil Sun Mar 24, 2024 9:27 pm


    blamaža lvl 1 prilikom pokojni septik ide preko pešačkog propisno skockan a neke natapirane tinejdž paljevine iz kola poletno zaurlaju tooo brate tokio hotel forevr fak jea Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 2304934895

    ko ne zna za dk
    Spoiler:


    Last edited by konjski nil on Sun Mar 24, 2024 9:28 pm; edited 1 time in total


    _____
    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 2692
    паће

    Posts : 40078
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by паће Sun Mar 24, 2024 9:27 pm

    konjski nil wrote:

    Нешто ти се ту појебало.

    А, исправио, minden jó.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Mar 28, 2024 9:31 am

    https://n1info.rs/svet/spar-otkrio-kako-je-orban-pokusao-da-ih-reketira-povlace-kapital-iz-madjarske/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 28, 2024 9:33 am

    Manje para, mora se odnekud nahraniti armija uhleba
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Mar 28, 2024 9:40 am

    Ma ovo je bukvalno MO Orbanov od pocetka. Nego su dosad zrtve uglavnom cutale.

    https://balkaninsight.com/2019/06/21/hungarys-mafia-state-fights-for-impunity/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 28, 2024 10:01 am

    Pa mozda.su zrtve bili neki manje bitni
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Erős Pista Thu Mar 28, 2024 10:43 am

    Tako je, slazem se. Ocajan je vec pa prelazi i na igrace s kojima se ne treba kaciti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    One Eyed Bob

    Posts : 1338
    Join date : 2015-08-13

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by One Eyed Bob Thu Mar 28, 2024 10:54 am

    Pa da, to bi bilo kao da sad naši™ pokušaju da reketiraju Lidl. Bila bi puna bulja šimika iste sekunde.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50036
    Join date : 2017-11-16

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Mar 28, 2024 11:48 am

    - a secas se ono kad sam ti dao 10k evra po radniku...
    - ne
    - tad sam ti bio dobar
    - pa, ne, ali...

    Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj! - Page 38 Empty Re: Smrt fašizmu, sloboda Mađarskoj!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 8:23 am