Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Časopis Vreme

    Anonymous
    Guest

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Guest Tue Oct 13, 2020 3:13 pm

    tek ovo da je maska feredža otkriva nešto više o teofilu, nisam znao da ima takav stav prema muslimanima
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 3:16 pm

    Pa to je hicensovska islamofobija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Guest Tue Oct 13, 2020 3:20 pm

    Mene uvek zapanji kada se neko (Teofil, Zapad Todorović) popne u tako nebeske visine hičensovske objektivnosti na kojima je OK u današnjoj Srbiji sa ekvidistance gađati i pravoslavlje i islam. Vakuum prosvetiteljstva.
    Anonymous
    Guest

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Guest Tue Oct 13, 2020 3:32 pm

    da, samo meni je tu još jedan aspekt jako bitan

    maske su korisne sa određenom verovatnoćom (moje mišljenje je da je to 100%, ali možda još nisam naišao na sve podatke, zato i kažem mišljenje/verovatnoća)

    ko je toliko smeo/neempatičan/bez skrupula da javno zagovara suprotno i koji uopšte može da bude razlog za tako nešto

    japanci decenijama nose maske u svakoj sezoni gripa ili kada su prehlađeni i to je stvar poštovanja tuđih života, kultura suživota, niko ih nije napadao po tom osnovu

    ako ti se iz nekog sebičnog, ničim izazvanog razloga, maske ne nose, bar budi pristojan i to radi u svoja 4 zida
    паће

    Posts : 40213
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by паће Tue Oct 13, 2020 3:38 pm

    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Erős Pista wrote:Pa nije Teofil to napisao, nego naprosto zahteva da radnje rade nedeljom jer mu je tako zgodno, a za radnike ga zivo zabole.


    Naravno da bolnice i vatrogasci moraju da rade i nedeljom, ali trafike ne moraju i to sto radeje iskljucivo zato sto je rad jeftin, a radnici ucenjeni.
    Ali, ali... trafike su radile nedeljom i u socijalizmu, ali samo 7-10. Kao i samoposluge.

    А не, не све самоуслуге, него су дежурале. Од четири суседне једна је радила ову недељу, друга следећу и тако у круг. Јер они нису били трговци него снабдевачи грађана.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7176
    Join date : 2020-03-05

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Vilmos Tehenészfiú Tue Oct 13, 2020 3:52 pm

    паће wrote:
    Vilmos Tehenészfiú wrote:
    Ali, ali... trafike su radile nedeljom i u socijalizmu, ali samo 7-10. Kao i samoposluge.

    А не, не све самоуслуге, него су дежурале. Од четири суседне једна је радила ову недељу, друга следећу и тако у круг. Јер они нису били трговци него снабдевачи грађана.
    Bas sam sinoc gledao Solaris, ovu novu verziju, i pitam se kako je moguce da planeta funkcionise kao zivo bice? I sta bude ako se planete u takvom solarnom sistemu posvadjaju?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    No Country

    Posts : 11135
    Join date : 2015-05-16

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by No Country Tue Oct 13, 2020 5:01 pm

    Мислим, стварно сте тупаџије. Теофилов текст о недељи је (btw, Canadian Thanksgiving и такође наша годишњица емиграције, мени сасвим посебна недеља) је једно сасвим безвезно писаније, неинспирисано попуњавање рубрике. О чему ћу, наврага, данас да пишем? Данас? Аха...

    Кретен јесте, поготово ово за фереџе. Али мени је смешно да се овако глупав текстић сачекује са 30 исуканих ножева. Исту ствар сте годинама радили и Биљани Србљановић, и на крају сте били у праву. Не сумњам да ће се то и овде десити. Јеби га, када у земљи Србији запнеш да човека правиш на кретена - само је питање времена.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Летећи Полип

    Posts : 11137
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Летећи Полип Tue Oct 13, 2020 5:05 pm

    No Country wrote:

    Али мени је смешно да се овако глупав текстић сачекује са 30 исуканих ножева. Исту ствар сте годинама радили и Биљани Србљановић, и на крају сте били у праву. 


    Časopis Vreme - Page 21 286371741


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by kondo Tue Oct 13, 2020 5:05 pm

    ova ti je rima strašna
    moj ti q leptir mašna


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Летећи Полип

    Posts : 11137
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Летећи Полип Tue Oct 13, 2020 5:06 pm

    Btw, nisu Teofil i Bilja isto. Teofil je zadrti starac, a Bilja kolaboracija.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Јанош Винету

    Posts : 5232
    Join date : 2016-01-26

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Јанош Винету Tue Oct 13, 2020 5:11 pm

    Сам се направио на кретена.

    Може да пише шта год жели, има слободан избор да бира. Може да пише о релевантној друштвеној и политичкој свакодневици, може да критикује, да пљује, може и да хвали, може да коментарише.

    Он је изабрао да кука на маске које су ”брњице” и ”фереџе” усред белосветске пандемије која је убила до сада стотине хиљада, имплицитно прозивајући људе који имају довољно смисла да их носе.

    Једно тешко задригло крме, масна дебела свиња које уме само да кука што је не хране помијама недељом, а не свестан човек.

    У Немачкој и Француској су престали да раде недељом, у земљама Централне и Источне Европе исто почињу да уводе затварање радњи недељом. Иако те државе нису пријатељи радничкој класи и радницима, свима је јасно на коју страну дува ветар. Он пиша у ветар, пишући у супрот ономе што је неизбежно. Класична конзерва.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Janko Suvar Tue Oct 13, 2020 5:16 pm

    Летећи Полип wrote:Btw, nisu Teofil i Bilja isto. Teofil je zadrti starac, a Bilja kolaboracija.

    sad je tako, ali kako rezim bude vise u djukanovic pravcu i to se moze promeniti.
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 5:18 pm

    Летећи Полип wrote:Btw, nisu Teofil i Bilja isto. Teofil je zadrti starac, a Bilja kolaboracija.

    +1

    Naravno


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 5:21 pm

    No Country wrote:Мислим, стварно сте тупаџије. Теофилов текст о недељи је (btw, Canadian Thanksgiving и такође наша годишњица емиграције, мени сасвим посебна недеља) је једно сасвим безвезно писаније, неинспирисано попуњавање рубрике. О чему ћу, наврага, данас да пишем? Данас? Аха...

    Кретен јесте, поготово ово за фереџе. Али мени је смешно да се овако глупав текстић сачекује са 30 исуканих ножева. Исту ствар сте годинама радили и Биљани Србљановић, и на крају сте били у праву. Не сумњам да ће се то и овде десити. Јеби га, када у земљи Србији запнеш да човека правиш на кретена - само је питање времена.

    Nije problem u jednom txtu, nego u trendu, aj citaj sta ljudi pisu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11135
    Join date : 2015-05-16

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by No Country Tue Oct 13, 2020 5:31 pm

    Летећи Полип wrote:Btw, nisu Teofil i Bilja isto. Teofil je zadrti starac, a Bilja kolaboracija.
    Наравно. Али јесу исти метод “анализе” и поготово добра воља читања текста. При томе се једино разликује тајминг: Бики је одавно у отвореној немилости (predates the collaboration, btw) Теофил је дуго под режимом гунђања, и тек одскора бива унапређен у full прокаженика. 

    Мислим, супер је бити немилосрдан, ја сам први за то. Међутим, никако да се ослободим досадне примисли да је ова врста хајкања заправо друго лице тога што у Србији више није ни могућа некаква политичка удруга паметних и добрих.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 5:35 pm

    A jel ti je mozda palo na pamet da je reakcija izazvana time sto Teofil naprosto pise gluposti? Ili je to isuvise jednostavno objasnjenje?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11135
    Join date : 2015-05-16

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by No Country Tue Oct 13, 2020 5:38 pm

    Не, све сам убеђенији да медиј јесте порука. А овај медиј има ову врсту поруке, и то је то. Наравно, сви плаћамо пуну цену.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    disident

    Posts : 15081
    Join date : 2016-03-28

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by disident Tue Oct 13, 2020 5:41 pm

    Gde je razumevanje za prvoborce druge srbije pitam ja vas? Cim su napravili prvu gresku jedva ste docekali da skocite na njih sledja stim malim cetnickim kamicama , hulje


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81530
    Join date : 2012-06-10

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Erős Pista Tue Oct 13, 2020 5:41 pm

    Ovo sto si sad napisao nema apsolutno nikakvog smisla.

    Et NC


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Janko Suvar Tue Oct 13, 2020 5:46 pm

    Pancic i Srbljanovic su pametni i dobri i onda uzmu i politicki se udruze?
    Летећи Полип

    Posts : 11137
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Летећи Полип Tue Oct 13, 2020 5:50 pm

    No Country wrote:
    Наравно. Али јесу исти метод “анализе” и поготово добра воља читања текста. При томе се једино разликује тајминг: Бики је одавно у отвореној немилости (predates the collaboration, btw) Теофил је дуго под режимом гунђања, и тек одскора бива унапређен у full прокаженика. 

    Мислим, супер је бити немилосрдан, ја сам први за то. Међутим, никако да се ослободим досадне примисли да је ова врста хајкања заправо друго лице тога што у Србији више није ни могућа некаква политичка удруга паметних и добрих.


    Nisi u pravu. Bilju smo pre kolaboracije napadali samo ja i Šule. Ja na konto toga što je bahati liberal, a Šule zato što se loži na nju. Ostali subili krajnje benevolentni prema njoj, i dugo se odbijalo da se prihvati da je Bilja prešla na drugu stranu. A i svi su je branili kad je došla s onom krš frizurom kod Olje onomad.


    A Teofila zajebavamo otkad forum postoji, ne zajebavaj. Čovek je među prvima dobio svoj smajli. Časopis Vreme - Page 21 174674436


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Janko Suvar Tue Oct 13, 2020 6:00 pm

    i na Milojka Pantića i Nikolu Đuričko isto
    Anonymous
    Guest

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Guest Tue Oct 13, 2020 6:10 pm

    i na njih se ložiš? alal vera
    Janko Suvar

    Posts : 7710
    Join date : 2019-06-06

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Janko Suvar Tue Oct 13, 2020 6:38 pm

    trudim se svaki dan pomalo, nije lako, ali eto...
    Solus_Rex

    Posts : 3516
    Join date : 2018-07-03

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Solus_Rex Tue Oct 13, 2020 7:36 pm

    Janko Suvar wrote:Pancic i Srbljanovic su pametni i dobri i onda uzmu i politicki se udruze?

    I podrže Brankicu koja pet godina gura istu platformu:

    Jankovićeva je rođena u Čačku, diplomirala je na Pravnom fakultetu u Beogradu, master studije na smeru unutrašnji poslovi završila je na Pravnom fakultetu u Novom Sadu, a doktorand je na Fakultetu bezbednosti u Beogradu. U bogatoj biografiji navedeno je, između ostalog, da je bila državni sekretar u Ministarstvu rada, direktor Gerontološkog centra Beograd, direktor marketinga TV Politika, šef pregovaračke grupe za poglavlje 19 u pregovorima naše zemlje sa EU, predsednik UO projekta „Socijalna inkluzija” finansiranog iz IPA fonda, član vladinog Političkog saveta za primenu Rezolucije 1325 „Žene, mir i bezbednost”, šef državne delegacije na predstavljanju Drugog i Trećeg periodičnog izveštaja o primeni Konvencije 2013…

    Brankica Janković je, kako je navedeno u biografiji, dobitnik republičke nagrade za doprinos razvoju sistema socijalne zaštite, koju dodeljuje Udruženje stručnih radnika socijalne zaštite i „Zlatnog točka” za doprinos zaštite ljudskih prava romske nacionalne manjine, koju dodeljuje Nacionalni savet Roma. Jankovićeva govori engleski i ruski jezik i poznaje znakovni jezik.

    Jankovićeva je izabrana umesto Nevene Petrušić, kojoj je 5. maja istekao petogodišnji mandat.

    Časopis Vreme - Page 21 Empty Re: Časopis Vreme

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun May 19, 2024 10:52 am