Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Protesti

    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sat Jul 15, 2017 7:01 pm

    Jebote, 7 zahteva... Koliki su cirkus napravili ispred KBC Dragiše Mišović i još se nisu opametili. Sad preko radnika Fiata pokušavaju sebi da obezbede proboj u medije.

    U slučaju da neko veruje u dobre namere organizatora. Već smo imali hiljadu ovakvih pokušaja da se prave nekakvi "masovni radnički protesti" i svaki put smo videli da od toga nema ništa. Radnici Fiata ne osećaju da ih bilo šta povezuje sa radnicima Goše ili malinarima, a pogotovo to ne oseća jedan prosečni srbin - niko sem ovih ljudi koji su organizatori i par ljudi koji posećuju sve moguće proteste neće izaći.

    Radnici koji štrajkuju će se sami izboriti za svoja prava, ako je to moguće. U Fiatu postoji ozbiljna organizacija štrajkača i to može dobro da ispadne, dok od Goše naravno nema ništa, mogu oni da protestuju do sutra. Ako neko želi da pomogne ovim ljudima neka im da pare za advokate, umesto da prave proteste u Beogradu od kojih radnici nikakve koristi nemaju.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by Xexoxical Endarchy Sat Jul 15, 2017 8:13 pm

    fernoux-h wrote:Jebote, 7 zahteva... Koliki su cirkus napravili ispred KBC Dragiše Mišović i još se nisu opametili. Sad preko radnika Fiata pokušavaju sebi da obezbede proboj u medije.
    jel im dobro reko direktor, a ?


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Sat Jul 15, 2017 10:55 pm

    da jebote treba lepo da udju u levicu srbije kada shvate koliki su glupaci bili. jebote, kako vi svi zamisljate politiku to je prosto nenormalno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sat Jul 15, 2017 11:17 pm

    Ajde ostape reci mi da stvarno veruješ u to da će sutra hiljade radnika izaći iz solidarnosti sa Gošom? Ne veruješ u to ni sam, a najgore je što ne veruju ni oni (već je sve ovo samo način da se dobije medijska pažnja, jer to je glavno kod ovakvih "pokreta", da te neko "snimi" i ti si svoj posao uradio).

    Pa ti radnici sami neće da dolaze na svoje proteste. Pogledaj kad se organizuje ovaj protest u Bg koliko će tu biti ljudi iz Kragujevca.

    Išao sam stalno na proteste IMTa, žena koja ih vodi se nervira što sami ti radnici, i to oni radnici koji navodno podržavaju protest, neće da dođu ispred Vlade kad je protest. Niko ne veruje u to.

    Čak i da se skupe hiljade radnika i da dođe do te masovne međuradničke solidarnosti o kojoj svi fantazirate, šta će da se desi? Ko će biti na vlasti? To je glavno pitanje. Oni mogu i da izvrše najveći mogući pritisak na državu i vlast ali posledica toga će da bude samo to da će SPS da se osamostali i zameni SNS. Nemojte mi samo pričati da će da uspostave republiku radničkih saveta.

    Svi znamo (neki neće da priznaju) da je jedini način da se siromašni u Srbiji nekako ujedine - politika.  Kragujevčanima ne trebaju malinari i radnici Goše, oni će sami da se izbore za to što hoće preko svojih predstavnika i advokata. Kako onda agitovati za povezivanje borbi? Nikako, jer to povezivanje nije u interesu onih koji te borbe vode - oni ili mogu sami da postignu to što hoće ili ne mogu nikako. Radnici Fiata mogu nešto da urade, radnici preduzeća koja su mala i ne postoje već decenijama ne mogu ništa i to je realnost. Za to vreme, ljudi glasaju za SNS jer boljeg nema. Ako levice nema u parlamentu, narod će se ujediniti iza SRS ili nekog drugog. Ali iza ovakvih pokreta nikada neće stati.

    Ne mora da ulazi u LS niko ko neće. Ali onda, ako zaista nema leve partije niti uslova za njenu izgradnju, treba sebi da prizna da nema uslova ni za ikakav smislen otpor režimu i da nema alternative - a ne da nudi radnicima lažna rešenja i preko njih stvara sebi prostor u medijima.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Sun Jul 16, 2017 12:59 am

    znaci politika je shvatiti da se ljudi ne mogu ujediniti te da je prvo nacelo zen budizma 'svaka vaska obaska'?

    mislim postoji neka leva scena i ona je takva kakva je i nije problem te scene sto nije usla u levicu srbije vec je problem levice srbije sto nije mogla da artikulise nikakvu platformu koju bi im ponudila osim sto je osudjivala sve njihove dotadasnje prakse kao infantilne. ovo sto sada ti pricas je tacno ono sto je tupavi borko rekao mucenom medenici: mislim, pametan si decko ajde da se uozbiljis. tasna, masna... 

    politika je prvenstveno stvar ponavljanja koja deluju besmisleno dok ne izgrade svoj smisao. politika je takodje disciplina. disciplina okupljanja, pisanja, debate i zajednickog rada. ta disciplina je narocito vazna za levicu istorijski posto ona cesto nema nista drugo.

    a sve ovo sto ti pises je moralizatorstvo koje se maskira kao politicka racionalnost. ljudi koji su usli u LS, ili su podrzali ljude koji su to ucinili, se ponasaju ili kao uvredjeni streberi ili neka dirtbag levica dok su oni koji su protiv tog ulaska bili sada nastupaju kao one klipete sto devojcicama stavljaju gliste u kosu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sun Jul 16, 2017 1:25 am

    Pa nije to nikakav odgovor.

    U LS su ušli svi koji su nešto vredeli i ozbiljno radili sa te "leve scene". Nama uopšte nije bio cilj da pridobijemo te ostale levičare. Šta će nam oni? (Lično ja, a i mnogi drugi ljudi, bi izašli iz LS da su u nju ušli ljudi iz tih organizacija koje pominješ.)

    Ako je nešto problem sa LS, to je onda što nije uspela da pridobije neke druge ljude.

    No ovo sve nema veze sa LS. Stvar je u tome da ljudi sebi nikako neće da priznaju da ta looney left politika ne donosi rezultate, da li zbog toga što se kroz nju socijalizuju i zabavljaju, ili što im ona donosi neke privilegije u životu, ili što se praveći proteste osećaju da rade nešto korisno, nije bitno.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sun Jul 16, 2017 1:30 am

    ostap bender wrote:znaci politika je shvatiti da se ljudi ne mogu ujediniti te da je prvo nacelo zen budizma 'svaka vaska obaska'?

    Ne, politika je shvatiti da sindikalni i radnički protesti neće nikoga ujediniti, već to može samo politička stranka. Levičarska politika se u ovom trenutku svodi na ideju da samo treba malinari i radnici Goše da se ujedine i izbiće revolucija u Srbiji. To je smešno.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Sun Jul 16, 2017 1:35 am

    pa ne. ovo sto ti pises je, ponovicu, moralizatorstvo. ovi su mozda budale ali su jos vece budale oni koji veruju da ce se politika voditi isto kao i do sada samo sada sa novom strankom. levici srbije su trebali aktivisti i ljudi koji vec operisu u nekoj vaninstitucionalnoj ili makar vanparlamentarnoj prici kako bi pridobili onda neke druge ljude. 

    e vi ne mozete da se obracunate ili da asimilujete levi samit a mastate kako to cinite sps-u. 

    dakle, nikog ne interesuje sta bi ti uradio ili ne bi. ovde se ne govori o tebi vec o sistemskom probleme organizovanja levice u srbiji.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Sun Jul 16, 2017 1:37 am

    fernoux-h wrote:
    ostap bender wrote:znaci politika je shvatiti da se ljudi ne mogu ujediniti te da je prvo nacelo zen budizma 'svaka vaska obaska'?

    Ne, politika je shvatiti da sindikalni i radnički protesti neće nikoga ujediniti, već to može samo politička stranka. Levičarska politika se u ovom trenutku svodi na ideju da samo treba malinari i radnici Goše da se ujedine i izbiće revolucija u Srbiji. To je smešno.

    steta sto nema te stranke da to kanalise.

    mislim jadnije od vere u radnicke savete je opsesirati nad time na ovaj nacin.

    inace, da li znas iz kog filma je ovaj citat o zen budizmu?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sun Jul 16, 2017 1:39 am

    Ma niko nije ni hteo da asimiluje LSS. Zašto bismo to želeli? Koje bi to ljude LSSovci mogli da pridobiju i koji će ikom kurac ti ljudi?

    Levici Srbije nisu trebali nikakvi aktivisti već pare. Para nije bilo jer ljudi koji su mogli da ih daju nisu verovali u Borkov uspeh. Eto, to su svi problemi LS u jednoj rečenici.

    Ali opet kažem, pustimo LS. Tema su protesti. Bila LS ovakva ili onakva, možemo valjda da konstatujemo jednu prilično očiglednu istinu: da se nošenjem transparenta "Fabrike radnicima" na proteste u Kragujevcu ne postiže ništa.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by Ointagru Unartan Sun Jul 16, 2017 2:19 am

    Umesto da nose te transparente i kao nesto demonstriraju, pametnije bi bilo da vam uplate neku kintu!


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sun Jul 16, 2017 2:40 am

    Nemaju oni taj novac koji je LS potreban...


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    plachkica

    Posts : 16170
    Join date : 2014-11-06

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by plachkica Sun Jul 16, 2017 2:54 am

    Ne razumem najbolje, je l Fernou pljuje ljude koju su danas popili batine od policije
    jer su pokušavali sprečiti deložaciju romske porodice?


    Danas se na solidarnoj akciji rekonstrukcije barake porodice Radosavljević, koju su pre nedelju dana razrušili rent-a-neonacisti za potrebe mafijaškog preduzeća "Zapadna Srbija", pojavila policija sa izvesnim Matejom Tepešom (desno), koji malo tvrdi da je predstavnik tog preduzeća, malo da je vlasnik (to svakako nije).
    Obustavili smo radove, a ja sam uzeo da snimam, budući da se Tepeš pojavio u pratnji policije koja je momentalno počela da vrši uviđaj. Policajcima se to nije dopalo i tražili su da prestanem sa snimanjem. Pošto znam da tako nešto nemaju pravo da traže bez osnova, tj. bez toga da snimanjem onemogućavam vršenje službene dužnosti, odbio sam. Nakon nekoliko minuta ubeđivanja sam priveden.
    Policajac Stankov (sredina, br. značke 101945) me je bezrazložno nasilno pretresao, ubacio u kola i krvnički mi stegao lisice na desnoj ruci. Shvatio sam koliko je sati pa sam ostao smiren i što se kaže kulturan. Mislim da mu se to nije dopalo. Pretio mi je da će mi pokazati da je "veći šmeker" od mene i udario me u glavu. Potom mi je pretio da će iscepati sebi košulju i namestiti mi napad na službeno lice, uperio prstom u Tepeša i rekao da će mu on biti svedok. U vožnji mi je drugi policajac na terenu, Beljinac (levo), pretio da će me goniti i službeno i privatno zato što sam ga snimao. Pre toga je kao argumente protiv snimanja rekao "nisam na svadbi" i da je "zbunjen" zbog prisustva kamere (imam sve na snimku).
    Po dolasku u stanicu su me ponovo bespotrebno nasilno izvukli iz kola kao džak krompira, tako da mi se još malo useku lisice u zglobove. Pored mene, priveli su i četvoro stanara barake, ali bez tih mera poput lisica i batina. Ekipa u stanici je vrlo brzo shvatila šta se zaista dešava, pa su mi popustili i ubrzo skinuli lisice. U izjavama koje su Stankov i Beljinac dali u stanici mene su između ostalog lažno optužili da sam ih psovao i pretio da ću ih razoružati, a jednog od stanara da im je pretio da će ih izbosti nožem. Dežurni inspektor nije popušio njihovu priču i nakon davanja izjava pušteni smo na slobodu, bez pokretanja krivičnog postupka. Po izlasku iz stanice sam od advokata i aktivista koji se već duže vreme bave ovim slučajem saznao da je "Zapadna Srbija" preduzeće koje targetira socijalno ugrožene i ranjive ljude i uz pretnje i lažirane dokumente pokušava da prisvoji njihove nekretnine. Nije isključeno da postoji dil između dela policije, opštinskih/gradskih vlasti i ove preduzetničke mafije. Protiv toga se možemo izboriti jedino solidarno i što glasnijim izbacivanjem ovakvih informacija u javnost.
    Na putu do kuće sam shvatio da me boli uvo preko kog sam dobio udarac, tako da idem u Urgentni da se snimim i prikupim materijal za postupak protiv Stankova. Snimak postavljamo na net nakon što zamaglim lica dece koja su ovim potezom policije ostavljena da još jedan dan žive u baraci na kojoj su polupani svi prozori, a novi krov nije postavljen do kraja (danas su nas na pola prekinuli u postavljanju izolacije).
    S radovima se za sada stalo, ali puštam obaveštenje čim se nastave. Mafija, policija i neonacisti nas neće zastrašiti. Solidarnost je naša snaga.
    No Country

    Posts : 11082
    Join date : 2015-05-16

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by No Country Sun Jul 16, 2017 3:16 am

    fernoux-h wrote:Levici Srbije nisu trebali nikakvi aktivisti već pare. Para nije bilo jer ljudi koji su mogli da ih daju nisu verovali u Borkov uspeh. Eto, to su svi problemi LS u jednoj rečenici.
    Идеје наше, бензин ваш.

    Иди мало проучи шта је радио друг Валтер, кад му је Коминтерна заврнула славину.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sun Jul 16, 2017 3:31 am

    plachkica wrote:Ne razumem najbolje, je l Fernou pljuje ljude koju su danas popili batine od policije
    jer su pokušavali sprečiti deložaciju romske porodice?


    Danas se na solidarnoj akciji rekonstrukcije barake porodice Radosavljević, koju su pre nedelju dana razrušili rent-a-neonacisti za potrebe mafijaškog preduzeća "Zapadna Srbija", pojavila policija sa izvesnim Matejom Tepešom (desno), koji malo tvrdi da je predstavnik tog preduzeća, malo da je vlasnik (to svakako nije).
    Obustavili smo radove, a ja sam uzeo da snimam, budući da se Tepeš pojavio u pratnji policije koja je momentalno počela da vrši uviđaj. Policajcima se to nije dopalo i tražili su da prestanem sa snimanjem. Pošto znam da tako nešto nemaju pravo da traže bez osnova, tj. bez toga da snimanjem onemogućavam vršenje službene dužnosti, odbio sam. Nakon nekoliko minuta ubeđivanja sam priveden.
    Policajac Stankov (sredina, br. značke 101945) me je bezrazložno nasilno pretresao, ubacio u kola i krvnički mi stegao lisice na desnoj ruci. Shvatio sam koliko je sati pa sam ostao smiren i što se kaže kulturan. Mislim da mu se to nije dopalo. Pretio mi je da će mi pokazati da je "veći šmeker" od mene i udario me u glavu. Potom mi je pretio da će iscepati sebi košulju i namestiti mi napad na službeno lice, uperio prstom u Tepeša i rekao da će mu on biti svedok. U vožnji mi je drugi policajac na terenu, Beljinac (levo), pretio da će me goniti i službeno i privatno zato što sam ga snimao. Pre toga je kao argumente protiv snimanja rekao "nisam na svadbi" i da je "zbunjen" zbog prisustva kamere (imam sve na snimku).
    Po dolasku u stanicu su me ponovo bespotrebno nasilno izvukli iz kola kao džak krompira, tako da mi se još malo useku lisice u zglobove. Pored mene, priveli su i četvoro stanara barake, ali bez tih mera poput lisica i batina. Ekipa u stanici je vrlo brzo shvatila šta se zaista dešava, pa su mi popustili i ubrzo skinuli lisice. U izjavama koje su Stankov i Beljinac dali u stanici mene su između ostalog lažno optužili da sam ih psovao i pretio da ću ih razoružati, a jednog od stanara da im je pretio da će ih izbosti nožem. Dežurni inspektor nije popušio njihovu priču i nakon davanja izjava pušteni smo na slobodu, bez pokretanja krivičnog postupka. Po izlasku iz stanice sam od advokata i aktivista koji se već duže vreme bave ovim slučajem saznao da je "Zapadna Srbija" preduzeće koje targetira socijalno ugrožene i ranjive ljude i uz pretnje i lažirane dokumente pokušava da prisvoji njihove nekretnine. Nije isključeno da postoji dil između dela policije, opštinskih/gradskih vlasti i ove preduzetničke mafije. Protiv toga se možemo izboriti jedino solidarno i što glasnijim izbacivanjem ovakvih informacija u javnost.
    Na putu do kuće sam shvatio da me boli uvo preko kog sam dobio udarac, tako da idem u Urgentni da se snimim i prikupim materijal za postupak protiv Stankova. Snimak postavljamo na net nakon što zamaglim lica dece koja su ovim potezom policije ostavljena da još jedan dan žive u baraci na kojoj su polupani svi prozori, a novi krov nije postavljen do kraja (danas su nas na pola prekinuli u postavljanju izolacije).
    S radovima se za sada stalo, ali puštam obaveštenje čim se nastave. Mafija, policija i neonacisti nas neće zastrašiti. Solidarnost je naša snaga.

    Sad sam prvi put video ovo. Ne pratim uopšte te krugove, samo ono što se pojavi u medijima ili na Tviteru. Žao mi je što se to desilo i protiv sam svakog policijskog nasilja.

    No ništa neće postići "izbacivanjem informacija u javnost" sem što će porodici koju izbacuju iz barake napraviti još veće probleme. Ovo me podsetilo na proteste protiv Univerzijade, kada su ograđivali cigane, a levičari im došli i hteli da ruše ogradu. Policija je lepo došla i rekla ljudima koji tamo žive: ako se desi i najmanji incident na ovim protestima, ma ko da ih pravi, vas ćemo privesti a onda će vaše žene i deca ostati sami kada sledeći put dođu neonacisti da vam spaljuju barake. Da li su se posle ovoga levičari predomislili? Ne, bio je potreban čitav niz sukoba unutar protesta da bi se ovi "revolucionari" sprečili da naprave ogromne probleme porodicama koje navodno brane (posle čega bi oni naravno otišli svojim kućama).

    Ovakve situacije se rešavaju tako što cigani pozovu neke svoje drugare iz kraja, a ne političke organizacije. Radovci (ako su ovo oni napadali barake) će dvaput da razmisle pre nego što napadnu nekoga iz kraja, koga poznaju, tako da je mnogo manja šansa da će doći do nekih incidenata. Policija će se povući kada vidi da se komšije solidarišu između sebe, ljudi koji tu žive i tu će biti stalno. Postoji niz primera ovakve solidarnosti, ali nažalost i mnogo sasvim suprotnih primera. Realnost je da drugačije ovi ljudi ne mogu da se odbrane i da političke organizacije kada se pojave postaju samo još jedan problem, sa svim problemima kroz koje ovi ljudi prolaze.

    Jedino što je ovde korisno je saznanje o preduzeću "Zapadna Srbija". Tu treba sakupiti informacije i angažovati advokate, koji bi zaista mogli da pomognu ovim porodicama, naravno ako ih neko pre toga plati.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Sun Jul 16, 2017 8:51 am

    ls trebaju ljudi koji su voljni da investiraju vreme i snagu u gradjenje partije. ideja da novac sve resava i da kada ga nema dovoljno nista ne moze je defetisticka. siriza, podemos pa i momentum i sanders pokazuju da prvo ide entuzijazam pa onda dolazi novac.

    da bi se taj entuzijazam generisao mora se voditi politika.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by Veletin Sun Jul 16, 2017 11:40 am

    plachkica wrote:Ne razumem najbolje, je l Fernou pljuje ljude koju su danas popili batine od policije
    jer su pokušavali sprečiti deložaciju romske porodice?
    .

    Свака им част на храбрости.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by Ointagru Unartan Sun Jul 16, 2017 12:00 pm

    +1


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    паће

    Posts : 40076
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by паће Sun Jul 16, 2017 12:31 pm

    Ово уједно значи да унутар мурије постоје терористичке јединице које нико не може да најури/разјури/скупи на безбедну локацију. Могу само да игноришу оно што ови ураде на терену.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sun Jul 16, 2017 1:56 pm

    ostap bender wrote:ls trebaju ljudi koji su voljni da investiraju vreme i snagu u gradjenje partije. ideja da novac sve resava i da kada ga nema dovoljno nista ne moze je defetisticka. siriza, podemos pa i momentum i sanders pokazuju da prvo ide entuzijazam pa onda dolazi novac.

    da bi se taj entuzijazam generisao mora se voditi politika.

    Daj bre Ostape, porediš Sandersa i LS u Srbiji. Podemos i nije najbolji primer jer je imao prilično ozbiljan novac koji su Iglesias i ekipa obezbedili iz Venecuele.

    Svako ko se ne pravi slep zna da je novac nužan uslov, ne rešava sve, ali je nužan uslov i najviše zavisiš od novca kada gradiš partiju u Srbiji. Pogotovo ako ti je ideja da tu partiju gradiš preko bivšeg političara DS, koji ako nema te pare nužno se okreće nekim drugim političkim strategijama, koje nisu baš levičarske. A nemaš ništa drugo sem tog političara i njegove lične popularnosti preko koje gradiš partiju, jer u Srbiji ne možeš da napraviš Iglesijasa ili Sandersa, to je jasno svakome ko nije pao s marsa.

    LS je imala ljude koji su bili voljni da investiraju vreme i snagu u građenje partije i imala ih je sasvim dovoljno. To nije bio problem.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sun Jul 16, 2017 1:58 pm

    Lako je govoriti o defetizmu kada ne uzimaš učešća ni u građenju partije, ni u "vanparlamentarnim inicijativama" koje navodno podržavaš.

    Nema ovde nikakvog "defetizma". To je pesimizam duha, optimizam volje. Ja sam još uvek u LS.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81419
    Join date : 2012-06-10

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by Erős Pista Sun Jul 16, 2017 3:16 pm

    Veletin wrote:
    plachkica wrote:Ne razumem najbolje, je l Fernou pljuje ljude koju su danas popili batine od policije
    jer su pokušavali sprečiti deložaciju romske porodice?
    .

    Свака им част на храбрости.

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Sun Jul 16, 2017 9:01 pm

    pa ja nisam ni uzeo ucesca. ti si se toga prihvatio i to radis lose. podmladak LS je trebalo da bude most ka istaknutim nestranackim licnostima, vanparlamentarnoj levici i gradjanskim inicijativama. umesto toga ti ovde propovedas oportunizam, pitanje uzasnih anti-narodnih zakonskih i podzakonskih resenja poput onog o izvrsenju ili uvodjenje notara ili komunalne policije resavas upucivanjem na advokate tvrdeci da bilo kakva druga forma politicke mobilizacije pored stranackog delovanja ne moze da uspe. kada ti se na to skrene paznja kazes: gde su pare?

    pa pare je trebalo borko da ti nabavi a ti (ne bas ti ali valjda kapiras) si trebao da mu nabavis legitimitet u ovoj jednoj 'siroj' levoj zajednici. umesto toga, posto niti ima para niti podrske na toj nekoj levoj sceni, ostaje samo jalovo dobacivanje koje se poziva na neku zrelost i realnost. sad.

    inace nisi u pravu ni za podemos ni za sirizu a gramsija sam prvi put citirao pre oko od 25 godina kada sam pisao tekst o makijaveliju.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by fernoux-h Sun Jul 16, 2017 11:43 pm

    ostap bender wrote:pa ja nisam ni uzeo ucesca

    Pa što nisi. Ako već misliš da su ti ljudi hrabri i da rade pravu stvar što nisi otišao tamo i priključio im se kad su išli do barake?

    ostap bender wrote:podmladak LS je trebalo da bude most ka istaknutim nestranackim licnostima, vanparlamentarnoj levici i gradjanskim inicijativama.

    Kojoj vanparlamentarnoj levici? U LS je ušlo preko 30 ljudi sa te levice. Svi znamo koliko radikalnih levičara ima u Bg. Na koga misliš? Ostaju samo M21, par ljudi koji nisu u M21 a u LSS su i ASI.

    Pod građanskim inicijativama valjda misliš na Ndb. NdB je u nekom trenutku mogao da izvede hiljade ljudi na ulicu ali samo to i može - čim se transformiše u političku partiju te ljude gubi, a opet ako ne uđe u politiku džaba su pravili te proteste. Oni nemaju nikakav politički potencijal. Njih možeš da zoveš ako praviš neki festival, ali za jednu političku partiju oni ništa ne znače.

    ostap bender wrote:tvrdeci da bilo kakva druga forma politicke mobilizacije pored stranackog delovanja ne moze da uspe. kada ti se na to skrene paznja kazes: gde su pare?

    Pa kažem jednostavno da uslova za neku levu politiku u Srbiji u ovom trenutku, i verovatno još dugo neće biti. Objasnio sam zašto mislim da je stranačka politika jedini put za levicu, a onda kažem zašto partija ne može da se pravi - jer nema para. Para nema jer Borko nije bio dovoljno uverljiv, nema podršku, a to oni koji su mogli da nam daju te pare vide. Kada bi se pojavio neko drugi, poput Šapića na primer i hteo da radi sa nama nešto bi moglo da se napravi. Ovako treba priznati da levice u Srbiji ne može biti još dugo, nema potrebe da se stalno histeriše kako "nešto mora da se radi". Pogotovo je glupo da to viču, ne oni koji dan počinju sa praznim novčanikom, već ljudi koji su materijalno obezbeđeni.

    ostap bender wrote:pa pare je trebalo borko da ti nabavi

    Da, pa to i kažem, svi problemi LS se svode na to što Borko nije uspeo da obezbedi finansije, i to je bila njegova odgovornost. Ali to što neki levičari sa Filozofskog ne vole Levicu Srbije svakako ne utiče na to kakav će i da li će LS politički uspeh imati.

    ostap bender wrote:pitanje uzasnih anti-narodnih zakonskih i podzakonskih resenja poput onog o izvrsenju ili uvodjenje notara ili komunalne policije resavas upucivanjem na advokate tvrdeci da bilo kakva druga forma politicke mobilizacije pored stranackog delovanja ne moze da uspe.

    Pa zato što je uvek do sad tako i bilo - dok su levičari pozivali na međuradničku solidarnost, mnoge borbe za prava radnika su uspele, bez takve solidarnosti a preko advokata, kvalitetnih i iskusnih predstavnika i u mnogim mestima uz podršku nekih političkih stranaka koje su, sticajem okolnosti, imale interes da podrže te štrajkove. I onda se postavlja pitanje, zašto levičari svo vreme pričaju da radnici nemaju drugog izbora nego da se solidarišu između sebe kada ti radnici godinama svoje probleme rešavaju (kada ih reše) sami, i zašto te radnike građenje nekog pokreta solidarnosti do te mere ne interesuje (oni jesu spremni da se međusobno podrže saopštenjima ali, naravno, ne veruju u takvu solidarnost i nisu spremni ni na šta više od toga, čak ni da dođu na neki drugi protest).

    Takođe je reč i o nekoj osnovnoj pristojnosti. Nije baš lepo da ideš pred te ljude koji štrajkuju glađu i nemaju za leba ako nemaš ništa da im ponudiš. Šta njima može da pomogne neki 'pokret'? Jel će oni da urade nešto sa državom? Neće jer ne mogu. Hoće li da lobiraju negde za njih? Neće jer ni to ne mogu. Hoće li da im daju pare za advokate? Neće, jer pare se kad ih ima troše na štampanje zbornika o feminizmu.

    Inače, ovaj današnji protest na Trgu Republike je očigledno otkazan (u vestima govore samo o protestu u Novom Sadu) što znači da se pojavio nedovoljan broj ljudi, ako se iko i pojavio.

    ostap bender wrote:a ti (ne bas ti ali valjda kapiras) si trebao da mu nabavis legitimitet u ovoj jednoj 'siroj' levoj zajednici. umesto toga, posto niti ima para niti podrske na toj nekoj levoj sceni, ostaje samo jalovo dobacivanje koje se poziva na neku zrelost i realnost. sad.

    Prvo, koja leva zajednica kada su svi iole normalni ušli u LS. Drugo, ta "leva zajednica" nije uspela za 15 godina da izgradi pokret o kojem toliko pričaju, uz sve pare koje su stigle iz Nemačke (preko Rosa Luxemburg Shiftunga) a to su sada već šestocifreni iznosi u evrima, uz podršku gomile javnih ličnosti iz tog nekog liberalnog miljea, i uz ozbiljno prisustvo u medijima koje je nerealno za jednu tako malu i irelevantnu grupicu (teško ćeš naći zemlju sem Srbije u kojoj se premijer preko televizije obraća trockistima i anarhosindikalistima). I treće, pošto kažeš da problem LS nije samo u parama već zato što "niti ima para niti podrške na levoj sceni", kako podrška na nekoj "levoj sceni" može da donese glasove i nadomesti nedostatak finansija? Ne treba niko da zna za LS, ne treba nam nikakav kontakt sa običnim ljudima i lokalnim stanovništvom, treba nam samo podrška "scene" i ušli bismo u parlament?

    ostap bender wrote:inace nisi u pravu ni za podemos ni za sirizu

    Osnivači PODEMOS-a su imali NGO koji je dobio ogromne pare od Venecuele. Taj novac su iskoristili za izgradnju stranke. I Siriza i Podemos postoje u zemljama koje imaju bogatu tradiciju socijalnih pokreta, što ih čini prilično različitim od zemlje kao što je Srbija. Opet, ti pokreti su bili samo sredstvo, oni su okupljali iste ove ljude koji danas izlaze na proteste NdB ili glasaju za SJ, isti sloj ljudi. Ako mi sad kažeš da je na LS bilo da mobiliše takve ljude u Srbiji, imaj u vidu prvo to da oni ovde ne glasaju ni za ličnosti i org. zbog kojih izlaze na ulicu - videćemo kako će proći NdB na gradskim, a kako je prošao SJ već smo videli - ljudi su ga uzdizali u nebesa, pričali kako smo samo njega čekali, niko nema nijedan principijelni problem sa njegovom politikom, svi veruju da on može da mobiliše to glasačko telo, anarhisti napadaju svakoga ko je protiv glasanja za njega i onda - ipak neću glasati za tog Jankovića, loš je frajer i nije se baš pokazao pred Minjom, nekako mi se ne sviđa. Ti ljudi ne bi glasali ni za onog Broza, čije slike kače po fejsbuku, da sad ustane iz groba.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36862
    Join date : 2014-10-27

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by boomer crook Sun Jul 16, 2017 11:58 pm

    ja mislim da ti ne razumes sta ti pricam ili namerno ne razumes.

    prvo, levica srbije nije u stanju da pridobije ljude koji bi trebalo da joj budu naklonjeni i tu staje cela ova prica. a ne moze zato sto ne moze da odluci sta je ona sama i sta treba da radi.

    drugo, levica srbije mora da podrzi ovakve akcije kao sto je borba protiv delozacije, mora da sistemski odgovori na postojanje izvrsitelja odnosno na privatizaciju izvrsenja, mora da zna sta ce da radi sa komunalnom policijom. do sada su se time bavili samo 'nenormalni' dok vi radite tacno sta? cekate borkove pare i pljuckate sa visine uz konstataciju da za levicu nema mesta u srbiji. 

    trece, tradicija socijalnih pokreta se stvara BAS KROZ OVAKVE AKCIJE KAKVE TI KRITIKUJES (ovo cisto da razumes sta ti pricam).

    cetvrto, srecno sa sapicem.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started

    Protesti - Page 22 Empty Re: Protesti

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 5:33 am