Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Karadjoke ☃

    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by ficfiric Fri Sep 08, 2023 1:15 pm

    Janko Suvar wrote:Tito vas je proterivao al vas nije proterivao dovoljno

    A naklon? Nista?


    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3149
    Join date : 2021-09-13

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Uncle Baby Billy Fri Sep 08, 2023 1:59 pm

    Vuk Karadžić bi bio nft bro


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Vilmos Tehenészfiú Fri Sep 08, 2023 5:25 pm

    Janko Suvar wrote:Tito vas je proterivao al vas nije proterivao dovoljno
    Karadjoke ☃ - Page 24 Img_3912


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by fikret selimbašić Sun Oct 08, 2023 11:15 am

    Sedimo ispred oficirske kantine. Tek sam stigao s obuke. Vrućina je i sav sam znojav. Cevčim kiselu vodu. Pitam ostale zašto stoje ispred, šta se dešava u kantini. Kažu mi da je kod Tate došla neka delegacija.
    — Princ — kaže Sale.
    — Kakav princ? — pitam.
    — Pravi princ. Karađorđević. Tomislav — objašnjava mi Mikica koji je ispuzao iz centra veze, odmah pored kantine.
    — Jeeel? — kažem, naginjem ostatak kisele vode i podrigujem glasno. — Pa je l’ ima njih još živih? — ostali me gledaju.
    — Mislim, je l’ ih nisu povešali, postreljali? — slabo sam pratio tu kraljevsku scenu i njihovo putešestvije.
    Više sam znao o Savi Kovačeviću, Žarku Zrenjaninu i ostalim junacima partizanskih priča. Za kralja i njegove nisam se baš mnogo ni interesovao, niti sam to i imao gde da čujem. Kad sam išao u školu, učilo se o svim ofanzivama i o tome kako su kralj i njegovi zapalili iz zemlje i pre nego što je kraljevska vojska kapitulirala.
    O tome kako su tokom čitavog rata glumili engleske pudlice i da su na kraju rata zajebali svog isturenog đenerala Mihailovića, koga su Savini i Žarkovi ortaci posle rata streljali više kao kolateralnu štetu nego nekog ko je nešto zlo činio tokom rata.
    Tako da i nisam bio baš nešto impresioniran gostima koji su se nalazili unutra.
    Kako sam imao obaveza, otišao sam u sobu da se istuširam i sredim za sledeću obuku koja je počinjala. Taman sam pustio tuš kad sam začuo lupnjavu na vratima. Nikad mira.
    — Ko je?! — derem se ispod tuša.
    — Dežurni, traži vas Komandant da mu se odmah javite! — viče neko s druge strane vrata.
    Pa naravno, a šta bi drugo moglo da bude. Eto, da sam posedeo još malo i raspravljao o princu, saznao bih iz prve ruke o čemu se radi. Ovako...
    Dolazim ispred kantine i tamo vidim grupu civila. Odmah sam provalio ko je od njih princ. Arkan me je video kako prilazim i mahnuo rukom da požurim.
    — Evo, to je momak o kome sam vam pričao, Vaša visosti — kaže i pokazuje na mene.
    Prilazim i pozdravljam vojnički. Sve mora da izgleda kako treba. Ovi oko Arkana me gledaju, sledi predstavljanje i upoznavanje. Hteo sam da napravim nešto kao naklon dok sam se rukovao sa princom, ali sam odustao, provalili bi da ih zajebavam.


    Nikada mi nije bila jasna sva ta histerija oko kraljevske porodice. Kad je stigao onaj drugi princ, valjda Aleksandar, pa Milorad Ulemek ono ljubljenje zemlje na aerodromu i sva ta pompa. Ljudi su stvarno mentoli, kao da su zaboravili da je ta ista kraljevska porodica pobegla iz zemlje ostavivši narod na milost i nemilost Švabama i ostaloj gamadi koji su harali Srbijom u onom ratu.
    Dobro, generacija pre njih se pokazala u Prvom ratu, ali šta je bilo posle? Plava krv, jeste plava krv, moj đoka!
    Mislim da ne treba biti mnogo pametan pa se vratiti unazad i videti kako su nastali i ti Karađorđeviđi i oni Obrenovići. Svinjari su bili i jedni i drugi. Malo se napunili prodajući svinjčad, malo izmuvali svoje pristalice i op, odjednom oni vladari, pa još i kraljevi.
    Mada je tako u suštini i sa svim kraljevskim porodicama širom sveta. U početku su na primer bili uspešni piljari, a onda su u jednom trenutku postali kraljevi, kraljice puni sebe i svoje plave krvi. Povraćalo mi se od te demagogije. Po mom mišljenju, svi ti kraljevi su bili zapravo preteča
    tajkuna. To je kao kad bi se neki današnji tajkun punišić proglasio za kralja. Danas je istina drugačije uređenje, ali u ono vreme to je tako funkcionisalo, ko je imao više para, taj je mogao da bude i kralj, šta god je hteo. A narod stoka, veruje u laže.
    Ne mogu da verujem da je tako i danas.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by beatakeshi Sun Oct 08, 2023 12:02 pm

    Počeo si kao Šuvar, moramo da odgonetavano i zapitkujemo.
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by fikret selimbašić Sun Oct 08, 2023 12:09 pm

    beatakeshi wrote:Počeo si kao Šuvar, moramo da odgonetavano i zapitkujemo.

    Legija.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    hk1

    Posts : 282
    Join date : 2014-12-04
    Age : 43

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by hk1 Sun Oct 08, 2023 12:32 pm

    fikret selimbašić wrote:
    Sedimo ispred oficirske kantine. Tek sam stigao s obuke. Vrućina je i sav sam znojav. Cevčim kiselu vodu. Pitam ostale zašto stoje ispred, šta se dešava u kantini. Kažu mi da je kod Tate došla neka delegacija.
    — Princ — kaže Sale.
    — Kakav princ? — pitam.
    — Pravi princ. Karađorđević. Tomislav — objašnjava mi Mikica koji je ispuzao iz centra veze, odmah pored kantine.
    — Jeeel? — kažem, naginjem ostatak kisele vode i podrigujem glasno. — Pa je l’ ima njih još živih? — ostali me gledaju.
    — Mislim, je l’ ih nisu povešali, postreljali? — slabo sam pratio tu kraljevsku scenu i njihovo putešestvije.
    Više sam znao o Savi Kovačeviću, Žarku Zrenjaninu i ostalim junacima partizanskih priča. Za kralja i njegove nisam se baš mnogo ni interesovao, niti sam to i imao gde da čujem. Kad sam išao u školu, učilo se o svim ofanzivama i o tome kako su kralj i njegovi zapalili iz zemlje i pre nego što je kraljevska vojska kapitulirala.
    O tome kako su tokom čitavog rata glumili engleske pudlice i da su na kraju rata zajebali svog isturenog đenerala Mihailovića, koga su Savini i Žarkovi ortaci posle rata streljali više kao kolateralnu štetu nego nekog ko je nešto zlo činio tokom rata.
    Tako da i nisam bio baš nešto impresioniran gostima koji su se nalazili unutra.
    Kako sam imao obaveza, otišao sam u sobu da se istuširam i sredim za sledeću obuku koja je počinjala. Taman sam pustio tuš kad sam začuo lupnjavu na vratima. Nikad mira.
    — Ko je?! — derem se ispod tuša.
    — Dežurni, traži vas Komandant da mu se odmah javite! — viče neko s druge strane vrata.
    Pa naravno, a šta bi drugo moglo da bude. Eto, da sam posedeo još malo i raspravljao o princu, saznao bih iz prve ruke o čemu se radi. Ovako...
    Dolazim ispred kantine i tamo vidim grupu civila. Odmah sam provalio ko je od njih princ. Arkan me je video kako prilazim i mahnuo rukom da požurim.
    — Evo, to je momak o kome sam vam pričao, Vaša visosti — kaže i pokazuje na mene.
    Prilazim i pozdravljam vojnički. Sve mora da izgleda kako treba. Ovi oko Arkana me gledaju, sledi predstavljanje i upoznavanje. Hteo sam da napravim nešto kao naklon dok sam se rukovao sa princom, ali sam odustao, provalili bi da ih zajebavam.


    Nikada mi nije bila jasna sva ta histerija oko kraljevske porodice. Kad je stigao onaj drugi princ, valjda Aleksandar, pa Milorad Ulemek ono ljubljenje zemlje na aerodromu i sva ta pompa. Ljudi su stvarno mentoli, kao da su zaboravili da je ta ista kraljevska porodica pobegla iz zemlje ostavivši narod na milost i nemilost Švabama i ostaloj gamadi koji su harali Srbijom u onom ratu.
    Dobro, generacija pre njih se pokazala u Prvom ratu, ali šta je bilo posle? Plava krv, jeste plava krv, moj đoka!
    Mislim da ne treba biti mnogo pametan pa se vratiti unazad i videti kako su nastali i ti Karađorđeviđi i oni Obrenovići. Svinjari su bili i jedni i drugi. Malo se napunili prodajući svinjčad, malo izmuvali svoje pristalice i op, odjednom oni vladari, pa još i kraljevi.
    Mada je tako u suštini i sa svim kraljevskim porodicama širom sveta. U početku su na primer bili uspešni piljari, a onda su u jednom trenutku postali kraljevi, kraljice puni sebe i svoje plave krvi. Povraćalo mi se od te demagogije. Po mom mišljenju, svi ti kraljevi su bili zapravo preteča
    tajkuna. To je kao kad bi se neki današnji tajkun punišić proglasio za kralja. Danas je istina drugačije uređenje, ali u ono vreme to je tako funkcionisalo, ko je imao više para, taj je mogao da bude i kralj, šta god je hteo. A narod stoka, veruje u laže.
    Ne mogu da verujem da je tako i danas.
    zbunjuj me ova recenica, ako pise legija, zasto pise o sebi u trecem licu?
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by fikret selimbašić Sun Oct 08, 2023 12:53 pm

    Štamparska greška.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    avatar

    Posts : 18369
    Join date : 2014-12-12

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by beatakeshi Sun Oct 08, 2023 11:46 pm

    Et hk1 - bila je priča da njegove knjige piše Miroslav Toholj.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Filipenko Sun Oct 08, 2023 11:49 pm

    Mene fascinira cinjenica da ljudi misle da su autori knjiga popularne licnosti koje se potpisuju na nogopis svojih shadowriter-a. Verovali ili ne, Novak Djokovic nije pisao Serviraj za pobedu, na primer.
    hk1

    Posts : 282
    Join date : 2014-12-04
    Age : 43

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by hk1 Mon Oct 09, 2023 12:50 am

    ma nemoguce? Karadjoke ☃ - Page 24 1090578128
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Filipenko Mon Oct 09, 2023 12:57 am

    A pazi ovo - Goli otoci jova ka'picica su tamare nikcevic Karadjoke ☃ - Page 24 2729202060
    fikret selimbašić

    Posts : 9546
    Join date : 2020-06-19

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by fikret selimbašić Mon Oct 09, 2023 1:07 am

    Filipenko wrote:A pazi ovo - Goli otoci jova ka'picica su tamare nikcevic Karadjoke ☃ - Page 24 2729202060


    Ta knjiga je jedan veliki intervju.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    disident

    Posts : 15037
    Join date : 2016-03-27

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by disident Mon Oct 09, 2023 1:19 am

    Ghost writing na stranu, posto nisam citao knjige gospodina Legije, ovi delovi zvuce zestoko nepismeno, sad zamisljam koliko se neki profesionalni pisac namucio da se prebaci u taj mod  Karadjoke ☃ - Page 24 3579118792
    Mada mozda je i on pisao, dve decenije samnice nisu uopste blagotvorne za psihicko zdravlje i pisanje o sebi u trecem licu


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50056
    Join date : 2017-11-15

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Oct 09, 2023 1:25 am

    Pravi Srbin 87
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by паће Mon Oct 09, 2023 1:30 am

    disident wrote:Ghost writing na stranu, posto nisam citao knjige gospodina Legije, ovi delovi zvuce zestoko nepismeno, sad zamisljam koliko se neki profesionalni pisac namucio da se prebaci u taj mod  Karadjoke ☃ - Page 24 3579118792
    Mada mozda je i on pisao, dve decenije samnice nisu uopste blagotvorne za psihicko zdravlje i pisanje o sebi u trecem licu

    Променићете мишљење о спомињању себе у трећем лицу кад будете имали унучиће. „Ево сад ће деда...“


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    hk1

    Posts : 282
    Join date : 2014-12-04
    Age : 43

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by hk1 Mon Oct 09, 2023 3:04 am

    ".. da kalajise od kolena pa navise" ?
    Del Cap

    Posts : 6160
    Join date : 2019-11-03

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Del Cap Mon Oct 09, 2023 5:33 am

    Filipenko wrote:A pazi ovo - Goli otoci jova ka'picica su tamare nikcevic Karadjoke ☃ - Page 24 2729202060

    pa tako piše i na naslovnoj, nije prevara
    boomer crook

    Posts : 36877
    Join date : 2014-10-27

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by boomer crook Mon Oct 09, 2023 5:51 am

    gvozdeni rov je faction-fiction. odnosno narator nije legija vec fiktivni lik kakav je on mogao biti kada bi se izmestio iz sebe.

    ja sam to malo citao.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by ficfiric Sun Nov 05, 2023 5:41 am



    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Filipenko Sun Nov 05, 2023 6:05 am

    Filipe, nauci srpski, umesto sto zickas kriptovalute, jajaro albanska.
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7164
    Join date : 2020-03-05

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Feb 24, 2024 10:10 pm



    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    паће

    Posts : 40109
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by паће Sat Feb 24, 2024 10:25 pm

    А, да, њкв је био посебно виђен међу вођама слободног света, нарочито од 6. јануара...

    - школска спрема? кв, пкв, вкв...?
    - њкв.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.

    Karadjoke ☃ - Page 24 Empty Re: Karadjoke ☃

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 6:00 am