Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Levica u Srbiji i svetu

    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Fri May 03, 2024 1:21 pm

    disident wrote:A sad ozbiljno, zlf ne mora da se oglašava jer oni nisu levica, nego politička partija koja gleda i kalkuliše sa svojim interesima, i interesima svojih zapadnih patrona, i to je skroz legitimno u ovom sistemu.

    Drugo, to saopštenje iz oktobra je posledica pritiska odozdo par odbora iz unutrašnjosti koji su pretili izlaskom iz koalicije. Dok to nije eskaliralo gledalo se u pod i išlo na čuvenu strategiju Tome Legnemo i pravimo se mrtvi dok ne prodje

    Nije tako, zaista. Ne znam koju pricu ti znas, ali pouzdano znam da nije tako.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by disident Fri May 03, 2024 1:25 pm

    Erős Pista wrote:
    disident wrote:A sad ozbiljno, zlf ne mora da se oglašava jer oni nisu levica, nego politička partija koja gleda i kalkuliše sa svojim interesima, i interesima svojih zapadnih patrona, i to je skroz legitimno u ovom sistemu.

    Drugo, to saopštenje iz oktobra je posledica pritiska odozdo par odbora iz unutrašnjosti koji su pretili izlaskom iz koalicije. Dok to nije eskaliralo gledalo se u pod i išlo na čuvenu strategiju Tome Legnemo i pravimo se mrtvi dok ne prodje

    Nije tako, zaista. Ne znam koju pricu ti znas, ali pouzdano znam da nije tako.
    E pa sad, možda ja znam samo deo priče, sa sve screenshotima, al ti slobodno iznesi svoj deo Rašomona da čuju i ostali


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Fri May 03, 2024 1:31 pm

    Pa da se sad ne gadjamo insajderskim informacijama, ali ovo je Biljanino saopstenje i njen vrlo otvoren i principijelan stav do kojeg joj je izuzetno stalo. Posto je u pitanju kopredsednica partije i jedna od sefica poslanicke grupe, onda stvarno ne znam kako se moze govoriti o gledanju u pod.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2024 1:39 pm

    Ma ovde moraju da se gutaju mnooooogo grđe stvari da bi,se nekako doakalo ovom rezimu, ovo je nista u odnosu na to sta je sve neophodno precutati. Mislim, znamo gde zivimo i u kakvom se politickom svinjcu radi.
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by beatakeshi Fri May 03, 2024 1:45 pm

    Izvini disi, ali meni ove kritike zvuče kao "strana agentura, plaćenici" itd.
    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by disident Fri May 03, 2024 1:54 pm

    Erős Pista wrote:Pa da se sad ne gadjamo insajderskim informacijama, ali ovo je Biljanino saopstenje i njen vrlo otvoren i principijelan stav do kojeg joj je izuzetno stalo. Posto je u pitanju kopredsednica partije i jedna od sefica poslanicke grupe, onda stvarno ne znam kako se moze govoriti o gledanju u pod.
    Opet, ja pričam o saopštenju partije koje tad objavljeno,kad i njen post, ne o Biljani.
    2. Nije ni Biljana posle toga tvitnula ništa o Gazi/Izraelu, ako ne greši pretraga.
    Nektivni Ugnelj wrote:Ma ovde moraju da se gutaju mnooooogo grđe stvari da bi,se nekako doakalo ovom rezimu, ovo je nista u odnosu na to sta je sve neophodno precutati. Mislim, znamo gde zivimo i u kakvom se politickom svinjcu radi.
    Ko sto rekoh, legitimna strategija za partiju u ovom sistemu. I ostavio sumnju dal bas mora tako,lakše jeste.
    beatakeshi wrote:Izvini disi, ali meni ove kritike zvuče kao "strana agentura, plaćenici" itd.
    Vidi iznad, mada bi ja pre rekao kolonijalni umesto strani  Levica u Srbiji i svetu - Page 30 2304934895
    Šalu na stranu, ono što će se pokazati za takvu etiketu je trenutak kada zlf dodje na ili do vlasti i šta bude tad radio.

    Ali na kraju krajeva , većina ljudi od opozicije i ne očekuje nista više od skidanja sns sa vlasti, to je dovoljan razlog da čak i ja dam opoziciji glas. Samo neću da se pravim da sam slep ili malouman


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by ficfiric Fri May 03, 2024 2:34 pm

    plachkica wrote:prl

    Ali zato kad Kinezi sruse spomenik partizanima uz odsecanje glava, tad se prave mrtvi..


    Nemam nikakva ocekivanja od bilo koje nase politicke organizacije, jbg mi zavisimo od svih. Da pevamo ako sutra budemo imali vlast kao sto je sada u Crnoj Gori ili Makedoniji


    _____


    Uprava napolje!

    ćaća

    Posts : 3388
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by ćaća Fri May 03, 2024 2:39 pm

    One Eyed Bob wrote:Ne valja kad se ZLF ne oglasi, a ako se oglasi onda su to besplatni poeni jer je sasvim nekontroverzno napadati Izrael. Aman  Levica u Srbiji i svetu - Page 30 3579118792

    A sad ozbiljno: postoji ogroman jaz između stava javnog mnjenja i stava elita kada je Izrael u pitanju i to nije specifično naš problem. Naravno da je otrcavanje Izraela na slavi potpuno bezopasno. U višim sferama Izrael štite ozbiljni mehanizmi cenzure i autocenzure što smo videli kod mnogih naših pičketina koje evo duže od pola godine ignorišu Gazu.

    Za sudbinu Izraela kao državnog projekta u ovom trenutku nisam posebno zainteresovan pa neću reći "nije im ovo trebalo", ali takav jaz je veoma loš za jevrejstvo kao takvo - ovo sve im cepa identitet, izlaže ih stravičnom antagonizmu, i buđenju nekih vrlo ružnih opštih mesta o njima.


    Bukvalno nijedna druga spoljnopolitučka tema nije taknuta u poslednjih mesec dana, ni recimo izbori u Hrvatskoj i potencijalno gašenje Novosti, niti nasilje prema studentima u Americi, niti sramotan odnos Nemačke prema domaćim i stranim kritičarima onoga što radi Izrael, itd itd

    Ako se od svih stvari uhvate jedino za majdanašenje u Gruziji kako bi podelili objavu evropskih Zelenih sa obaveznom zastavom EU kao ilustracijom, onda da, to je jasno pušenje masnog štiftungaškog kurca.

    Ne bih voleo da ovo shvatiš pogrešno ali me baš boli kurac za jevrejstvo i cepanje identiteta dok Izrael sprovodi genocid nad Palestincima, i to kao kulminaciju politike koja traje skoro ceo vek i koju, btw, podržava ogromna većina Izraelaca i solidna većina tzv. jevrejstva, i uz zaštitu i finansiranje ovih koji šalju šta da se okači na tviter vezano za Gruziju.
    One Eyed Bob

    Posts : 1467
    Join date : 2015-08-13

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by One Eyed Bob Fri May 03, 2024 2:46 pm

    Ne shvatam pogrešno uopšte, i u velikoj meri se slažem - samo strepim da će imati problema i Jevreji (a ipak ih ima dovoljno da to bude bitno) koji su apsolutno protiv postupaka izraelskih vlasti. 

    Ali da ne meandriramo o tome - i ja bih, hajde da to kažem diplomatski, voleo da se naši civilizovaniji politički činioci više dotiču regionalnih i globalnih tema, a napravio si odličan spisak šta se moglo pomenuti a nije. Ne očekujem apsolutnu principijelnost i artikulaciju odnosa o svemu pod Božjom kapom, ali ne očekujem ni da jedino saopštenje na te teme bude baš o Gruziji.


    _____
    Ja sam ja a ti si kriminal
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2024 3:01 pm

    Kao sto se ne isticu u poslednje vreme ni o ukrajini, stavise sede u koaliciji sa ljudima koji kritikuju rezim zato prodaje (prodaje) neku municiju ukrajini. Glasam za stranke koje najozbiljnije kazu da srbija nikad nece priznati kosovo (sto = nikad nece u EU)...Again, znamo gde zivimo.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2024 3:02 pm

    Mislim, skidanje SNS-a. U Srbiji je skoro SVE ostalo - academic. Cak donekle ukljucujuci i teme kao Kosovo i EU.
    Del Cap

    Posts : 6240
    Join date : 2019-11-04

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Del Cap Fri May 03, 2024 3:32 pm

    Mogli su i akademski da napišu koju o policiji na američkim univerzitetima i hapšenjima akademskih kolega. Akademskije je od lokalne teme u kavkaskoj Džordžiji.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2024 3:36 pm

    Pojedinacno, da, oni koji su na faksevima.

    Politicki, kao stranka, relevantna je Gruzija, jbg (jer takav zakon moze i ovde da se zapati...)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2024 4:06 pm

    E da, sudbinu Novosti bi trebalo da spominju, tim pre što je to (i) 1 levičarski list.

    Problem je (najveciili jedan od najvecih), da ponovim sto je rezim napravio takvu situaciju da je skoro pa nemoguce baviti se politikom na visokom nivou ako ne uzivas neciju zastitu sa strane. Ili si sam milioner, kao Djilas. Ne postoji taj neki privredni subjekt (ili masa crowdfundera) koji ce ti omoguciti da finansiras stranku jer - strah (opravdani). I rezim je iskljucivi krivac za to.
    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by No Country Fri May 03, 2024 5:04 pm

    О чему ли ви расправљате, нисте нормални. Хиљаду Дисијевских хистерисање неће нахранити једно гладно дете у Гази - али ће вам зато уредно упаковати најчистију радикалску антинатовску и антиамеричку мржњу, јербо бомбардовање. Нисте нормални.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by boomer crook Fri May 03, 2024 5:41 pm

    mislim da precenjujete kapacitete nase opozicije. ovo saopstenje o dzordziji je u fazonu kazem gruzija mislim srbija.

    sudbina sdss i novosti je jos neizvesna i kapiram da bi glasovi iz srbije mogli stvari da gurnu u nekom nezeljenom pravcu kao ono kada stambolic na VIII sednici u nekoj pauzi pita vlasija 'a zasto me ne branis?' a ovaj mu kazes 'mislis da bi ti to pomoglo?'


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2024 5:52 pm

    boomer crook wrote:mislim da precenjujete kapacitete nase opozicije. ovo saopstenje o dzordziji je u fazonu kazem gruzija mislim srbija.

    sudbina sdss i novosti je jos neizvesna i kapiram da bi glasovi iz srbije mogli stvari da gurnu u nekom nezeljenom pravcu kao ono kada stambolic na VIII sednici u nekoj pauzi pita vlasija 'a zasto me ne branis?' a ovaj mu kazes 'mislis da bi ti to pomoglo?'

    Da, ja to tako čitam isto. U stvari, siguran sam da nas čeka nešto vrlo slično ovome što se dešava sada u Tbilsiju.
    konjski nil

    Posts : 2581
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by konjski nil Fri May 03, 2024 6:33 pm

    No Country wrote:радикалску антинатовску и антиамеричку мржњу
    može to i bez radikala trust me bro Levica u Srbiji i svetu - Page 30 2304934895


    _____
    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Levica u Srbiji i svetu - Page 30 2692
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by boomer crook Fri May 03, 2024 6:46 pm

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 440393981_959397496187605_4367766131757876974_n.jpg?_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_eui2=AeEmLmrVYOmHCIrpDaLcfDmLaiQmUrPRyC9qJCZSs9HILzJlvWOT0kdkc3aFq53QiH0&_nc_ohc=W8skitFR-qcQ7kNvgERlY3_&_nc_ht=scontent.fbeg4-1


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by boomer crook Fri May 03, 2024 6:55 pm

    dakle malo ozbiljnije ZLF je pokret lokalne samouprave koji je tek sada presao na nacionalni nivo i nacionalne teme. sa nacionalnim temama dolaze i internacionalne. to je proces ucenja i videcemo sta ce nauciti. do sada je biljana jedini nas prominentni politicar koji se o gazi oglasio, ZLF saopstenja o temama koje se ne ticu srbije su retka i mislim da je to i do resursa koje mogu da negde usmere - posto uz djilasa, bojkotase, tabloide, skupstinsko zasedanje - medjunarodna politika se negde nalazi pri dnu liste prioriteta. iskreno mislim da svako ko je kritican treba da se uclani i vidi da li moze da utice na njihovu politiku. kada kazem kritican doslovce mislim neko ko je ocigledno razocaran zato sto se u njima u nekoj meri prepoznavao.

    videcemo sta nosi noc a sta nosi dan. kritika je legitimna, mozda je moguce u srbiji stvoriti levicu koja nece biti PRL ili koja nece sedeti na podkastima sa cetnicima usta punih palestine i putina dok masta o novim masovnim grobnicama u susedstvu. 

    no zasigurno znam da ce ta i takva levica morati da se pozabavi srbijom, kosovom i albancima pa ce ili ko tupavi blastelica da zamislja da je heroj klosara ili ce da proba da pronadje modalitete mira, bratstva i sestrinstva.


    Last edited by boomer crook on Fri May 03, 2024 7:05 pm; edited 1 time in total


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Erős Pista Fri May 03, 2024 7:04 pm

    Ma u ZLFu bi bilo najlakse da svi pisu saopstenja o svetskim nepravdama. To bar svi umeju i vole i nije im tesko. Ali u toku je kampanja na najmanje tri fronta, resursi su rastegnuti na sve strane i kritika a sto ovaj tvit a ne neki drugi zvuci onako malo kao Vampire Castle.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18451
    Join date : 2014-12-12

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by beatakeshi Fri May 03, 2024 8:09 pm

    Mesec dana pred lokalne izbore problem je spoljna politika? Štono kažu ovde: Dajmo, nemojmo.
    ficfiric

    Posts : 34320
    Join date : 2012-02-10

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by ficfiric Fri May 03, 2024 8:21 pm

    Posto se ovde navija za ZLF vise nego za druge opcije, red je da se nadje kakav-takav razlog da im se i malko prikenja Levica u Srbiji i svetu - Page 30 1844795956


    _____


    Uprava napolje!

    disident

    Posts : 15087
    Join date : 2016-03-28

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by disident Fri May 03, 2024 8:26 pm

    beatakeshi wrote:Mesec dana pred lokalne izbore problem je spoljna politika? Štono kažu ovde: Dajmo, nemojmo.
    Meni je taj stav problematičan, tj nije problem izneti ga ili imati ga,svi se ovde znamo već godinama, al ispada da su kritike nepoželjne.

    Prošli put je krenulo je cipelarenje Rumbenada jer okačio krindz nastup Lazovića


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50271
    Join date : 2017-11-16

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Nektivni Ugnelj Fri May 03, 2024 8:31 pm

    Ma pozeljna je kritika uvek, svega, na kraju krajeva nema drugog.nacina i "procedure" da se neka politika ili politička taktika/strategija "očeliči" i, na kraju krajeva legitimizuje nego kroz kritiku i odgovor na istu. Pogotovu ako nije zlonamerna, ali čak i kad jeste.

    Levica u Srbiji i svetu - Page 30 Empty Re: Levica u Srbiji i svetu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 3:51 pm