Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    ficfiric

    Posts : 34111
    Join date : 2012-02-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by ficfiric Sat Nov 11, 2017 11:21 pm

    Anduril wrote:
    William Murderface wrote:

    Isto. Bio sam glup.

    Pa bilo je to onomad 2012 sa belim listicima i da SNS nece sici na slobodnim izborima. To je to sada. Sve je to isto.

    Ovo sranje je nas zadesilo 2014. Tad je SNS presao preko 50% i dobio apsolutnu vlast. Do tada su vlast morali da dele sa drugima.


    _____


    Uprava napolje!

    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Anduril Sat Nov 11, 2017 11:23 pm

    ficfiric wrote:
    Anduril wrote:

    Pa bilo je to onomad 2012 sa belim listicima i da SNS nece sici na slobodnim izborima. To je to sada. Sve je to isto.

    Ovo sranje je nas zadesilo 2014. Tad je SNS presao preko 50% i dobio apsolutnu vlast. Do tada su vlast morali da dele sa drugima.

    Sve je pocelo 2012 kad se PPV dokopao maticne sluzbe...
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Erős Pista Sat Nov 11, 2017 11:34 pm

    Možemo o tome da diskutujemo, ali ovaj teofilovski mitski narativ o belim listićima koji su doneli mračno doba je već malo smoran.

    Faktori koji su doveli do dolaska SNS na vlast su između ostalog, DS-ovo paktiranje sa SPS-om, i potonja SPS-ova promena strane, zatim Tadićevo igranje sa idejom dvopratijskog sistema i saučestvovanje u formiranju SNS, glupava medijska kampanja izeđu dva kruga predsedničkih izbora koja je od Tadića načinila "sigurnog pobednika" i tako demotivisala njegove birače da izađu u drugom krugu, itd, itd, itd.

    Ali pretpostavljam da je lakše držati se mitova.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anduril

    Posts : 713
    Join date : 2015-08-30

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Anduril Sat Nov 11, 2017 11:44 pm

    William Murderface wrote:Možemo o tome da diskutujemo, ali ovaj teofilovski mitski narativ o belim listićima koji su doneli mračno doba je već malo smoran.
    Faktori koji su doveli do dolaska SNS na vlast su između ostalog, DS-ovo paktiranje sa SPS-om, i potonja SPS-ova promena strane, zatim Tadićevo igranje sa idejom dvopratijskog sistema i saučestvovanje u formiranju SNS, glupava medijska kampanja izeđu dva kruga predsedničkih izbora koja je od Tadića načinila "sigurnog pobednika" i tako demotivisala njegove birače da izađu u drugom krugu, itd, itd, itd.
    Ali pretpostavljam da je lakše držati se mitova.

    Ma to je vec prezvakano. Naravno da je Tadic odgovoran. Ali, isto tako su odgovorni i beli listici i neglasaci. To je prosto politicka matematika - politicko stanje je rezultat cinjenja ili necinjenja politickih cinilaca. Oni kojima je sve to bilo isto ili kojima se prosto nije glasalo sada uzivaju u tom sve je to isto politickom stanju gde na relativno slobodne izbore u dogledno vreme nece izaci. To je prosto realnost i od toga se ne moze pobeci.
    avatar

    Posts : 18348
    Join date : 2014-12-12

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by beatakeshi Sat Nov 11, 2017 11:45 pm

    To sa belim listićima i apstinentima 2012 je naravno netačno.
    Anonymous
    Guest

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Guest Sat Nov 11, 2017 11:48 pm

    Anduril wrote:
    William Murderface wrote:Možemo o tome da diskutujemo, ali ovaj teofilovski mitski narativ o belim listićima koji su doneli mračno doba je već malo smoran.
    Faktori koji su doveli do dolaska SNS na vlast su između ostalog, DS-ovo paktiranje sa SPS-om, i potonja SPS-ova promena strane, zatim Tadićevo igranje sa idejom dvopratijskog sistema i saučestvovanje u formiranju SNS, glupava medijska kampanja izeđu dva kruga predsedničkih izbora koja je od Tadića načinila "sigurnog pobednika" i tako demotivisala njegove birače da izađu u drugom krugu, itd, itd, itd.
    Ali pretpostavljam da je lakše držati se mitova.

    Ma to je vec prezvakano. Naravno da je Tadic odgovoran. Ali, isto tako su odgovorni i beli listici i neglasaci. To je prosto politicka matematika - politicko stanje je rezultat cinjenja ili necinjenja politickih cinilaca. Oni kojima je sve to bilo isto ili kojima se prosto nije glasalo sada uzivaju u tom sve je to isto politickom stanju gde na relativno slobodne izbore u dogledno vreme nece izaci. To je prosto realnost i od toga se ne moze pobeci.

    Ovo bi donekle (donekle, posto naravno da odluka da se ne glasa nije bila laka) moglo da se brani da i pre Nikoliceve pobede parastranacka operativa, lisena svake politike osim "daj, daj, daj" nije vec potpuno zahvatila lokalne samouprave, medije i tako dalje. No sta ja znam, samo sam to gledao izbliza, sa potpuno jasnom svescu da je dolazak SNS na vlast nastavak procesa koji su Djilas i Tadic svesno zapoceli. A i zaista mi se posle pet godina ne razgovara vise o toj deplasiranoj temi, pa cu ostati na ovome.
    ficfiric

    Posts : 34111
    Join date : 2012-02-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by ficfiric Wed Jan 17, 2018 10:42 pm

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 DTxaQTVXcAMGFL0


    _____


    Uprava napolje!

    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Sotir Wed Jan 17, 2018 10:45 pm

    Ko je ovaj ćelavi što im kvari prosek?
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Erős Pista Wed Jan 17, 2018 10:49 pm

    Vučević.

    Gledao sam sad malo, Čeda ćuti ko pičkica dok Šešelj prič kako je Đinđić najveći negativac u srpskoj istoriji. Spasi Srbiju i ubij se, Čedomire, Čedomireeee!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 7488
    Join date : 2017-03-14

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by MNE Wed Jan 17, 2018 10:51 pm

    zašto "ko"
    ficfiric

    Posts : 34111
    Join date : 2012-02-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by ficfiric Wed Jan 17, 2018 11:02 pm

    William Murderface wrote:Vučević.

    Gledao sam sad malo, Čeda ćuti ko pičkica dok Šešelj prič kako je Đinđić najveći negativac u srpskoj istoriji. Spasi Srbiju i ubij se, Čedomire, Čedomireeee!

    13-14 marta su mi najsumnjiviji bili on, Beba i Covic.


    _____


    Uprava napolje!

    Cowboy

    Posts : 1040
    Join date : 2012-02-11

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Cowboy Wed Jan 17, 2018 11:03 pm

    William Murderface wrote:Možemo o tome da diskutujemo, ali ovaj teofilovski mitski narativ o belim listićima koji su doneli mračno doba je već malo smoran.


    Možda zato što je bolno tačan.

    Ne znam šta je to 2012te trebalo predvideti, od petog oktobra je bilo jasno sta ce se desiti ako se zlo vrati na vlast.


    Last edited by Cowboy on Wed Jan 17, 2018 11:05 pm; edited 1 time in total
    ficfiric

    Posts : 34111
    Join date : 2012-02-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by ficfiric Wed Jan 17, 2018 11:04 pm

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 286371741


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by паће Wed Jan 17, 2018 11:31 pm

    MNE wrote:zašto "ko"

    Требало је "шта".

    п.с. мени личило на једног опиченог фурунаша из наше прапостојебине, из оне шачице коју сам упознао у пжРЖу.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Sergen Yalçın Thu Jan 18, 2018 12:25 am

    Cowboy wrote:
    William Murderface wrote:Možemo o tome da diskutujemo, ali ovaj teofilovski mitski narativ o belim listićima koji su doneli mračno doba je već malo smoran.


    Možda zato što je bolno tačan.

    Ne znam šta je to 2012te trebalo predvideti, od petog oktobra je bilo jasno sta ce se desiti ako se zlo vrati na vlast.

    svaki put kad to napises podseticu te da si do samog dana izbora 2012 pisao sasvim suprotno od toga, sve potpuno isto kao vesna pesic.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Erős Pista Thu Jan 18, 2018 12:36 am

    Dinosaurusi su umreli od priču o izbori 2012-e.

    Aj nemojte, kumim vas.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Guest Thu Jan 18, 2018 12:36 am

    do 2012 smo išli dobrim putem, šteta što smo ga prekinuli
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by паће Thu Jan 18, 2018 12:37 am

    Mr. Moonlight wrote:do 2012 smo išli dobrim putem, šteta što smo ga prekinuli

    Тај пут води право до свог краја.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Zastava 120m

    Posts : 343
    Join date : 2017-06-27
    Location : Tunguzija

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Zastava 120m Thu Jan 18, 2018 4:26 am

    We're on a road to nowhere~


    _____
    I'm here now for six days
    and nobody invited me for breakfast.

    This morning they say, "Come for breakfast
    with us, Arnold, have a nice breakfast."
    Cowboy

    Posts : 1040
    Join date : 2012-02-11

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Cowboy Thu Jan 18, 2018 12:03 pm

    Santino wrote:svaki put kad to napises podseticu te da si do samog dana izbora 2012 pisao sasvim suprotno od toga, sve potpuno isto kao vesna pesic.


    Aj ne lazi, par nedelja pred izbore smo tamo iznosili svoja misljenja i frustracije o Djitleru, BoTi i ostalim lopinama, normalno je da budes ogorcen. Ali ni jedan jedini put nisam rekao da necu izaci i glasati niti da cu nacrtati kurac, vec sam samo rekao da razumem frustraciju onih koji ce to uraditi. Inace je grupa forumasa (u kojoj sam se i ja nalazio) zbog svog stava "aman ljudi jeste li normalni" nazivana sinekurom DSa.1 taman period istorije PPPa.

    A onda o najjnovijim predsednickim izborima 2017te jedan koji je vredjao i nazivao sinekuristima, dao predlog da se u drugom krugu ako Vucic i Nikolic budu usli podrzimo Nikolica Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 3274312807  budimo realni, da bi osetio drustvena kretanja nisu ti dovoljne samo informacije i inteligencija, pre svega intuiciju treba slusati.

    Evo nam sad uvodjenja politike u politiku. I idiot bi shvatio.

    @Murderface, sto bre, 1012ta u politickom zivotu jeste bitna godina, zapravo najbitnija posle 2000te. Objektivno. Normalno je o tome da se govori i kroz dvadeset godina (ili koliko vec ce krezuba marva da drzi ovog balavog kleptomana na vlasti)

    edit; samo da dodam, ispostavilo se da su ovi "sinekuristi DSa" bili u pravu sve vreme Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 1844795956
    ficfiric

    Posts : 34111
    Join date : 2012-02-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by ficfiric Thu Jan 18, 2018 12:25 pm

    Mora li bas svaka tema da se bavi 2012? Sad je 2018. Otvori temu na istoriji o tome


    _____


    Uprava napolje!

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8052
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Daï Djakman Faré Thu Jan 18, 2018 1:37 pm

    kauboj pola covek, pola 2012.

    nema nam suvara pola coveka, pola 2005 Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 4135669698


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Guest Thu Jan 18, 2018 1:56 pm

    dakle sta je endgame ovde, da tokom cele 2018. govorimo o izborima 2012. godine jer jedan forumas ne moze da se odmakne od toga tokom 6 godina?

    inace medju tima za koje je receno da su sinekuristi DS zaista je bilo sinekurista DS. bolje da me ne vucete za jezik.
    Erős Pista

    Posts : 81417
    Join date : 2012-06-10

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Erős Pista Thu Jan 18, 2018 1:59 pm

    Daï Djakman Faré wrote:kauboj pola covek, pola 2012.

    nema nam suvara pola coveka, pola 2005 Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 4135669698

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Guest Thu Jan 18, 2018 2:12 pm

    evo kako se boriti protiv krezube marve koja je zauzela i zgrade sa visokim plafonima

    Ognjenka Lakićević
    April 9, 2016 ·
    veceras sam prolazila njegosevom, nekad davno mojom omiljenom ulicom (pored drinciceve i ruvarceve), a sada vec dugo unizenu onim mafijaskim kaficima i dzipovima (zar nisu mogli da se zaustave na gornjem dorcolu). dijagonalno prekoputa su neke od mojih omiljenih zgrada, one niske od crvene cigle. i na 1.spratu broja 54 neki ljudi stoje na terasi. pomislim, sto im je lepo, skupilo se drustvo, pada mrak, petak vece, strava vreme...i priblizavam se gledajuci gore i skontam da se tamo nesto desava, da je akcija na celom spratu (to nije jedna gajba, dakle) i provalim slova na prozorima - to SNS sediste. i bas se sjebem. oni, jebeno oni, imaju ceo sprat u tim divnim zgradama. ne znam zasto me je sad ovo tako pogodilo u odnosu na sve sta me pogadja od sljama od devedesetih naovamo, mislim, nije vise od drugih stvari, ali nekako nisam ocekivala ove uljeze i ovde, posebno jer sam prilazila zgradi sa osmehom misleci kako je nekim ljudima lepo na terasi (retko imam prijatne misli o nepoznatim ljudima). sela sam na neke stepenice i razmisljala sta da radim. da sam bolji (ili pre, veci) covek, uradila bih nesto eticki ispravno ali protivzakonito (malo je takvih stvari, ali postoje). ali nisam. morala sam da smislim utehu, makar kratkotrajnu, jer trajne nema. uteha je kljucna stvar. i tako sam se, ocajna, setila reci PUSLICA. to je meni najlepsa rec na svetu. moja mama je cesto koristila reci puslica i medenjak da opise kako je neko sladak, obicno dete ili zivotinja. PUSLICA. i znacenje joj nije nista manje lepo. ali, kad kazes ili napises puslica, to je tako lekovito. neka milina se razlije u telu, budem ganuta do suza tom pitomoscu. puslica, puslica, puslica, rekla sam sapatom par puta sedeci na stepenistu. jebala sam im kevu.

    Čedonir Čeda Chaddah Jovanović - Page 9 Empty Re: Čedonir Čeda Chaddah Jovanović

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 8:32 pm