Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vinske priče

    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Wed Nov 09, 2022 10:29 pm

    Kućni štek za degustiranje, uz lampu od starog bakelitnog radija (moj rukorad)

    Vinske priče - Page 14 Stek
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Wed Nov 09, 2022 11:11 pm

    Fino.
    I vino Darka Matijasevica u prvom planu  Vinske priče - Page 14 1241126653
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sat Nov 12, 2022 6:52 pm

    Vinske priče - Page 14 20221112-180553

    Spektakl
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Nov 12, 2022 7:40 pm

    terroir, signature, heritage, kako se taj niz završava?

    a gde to uopšte može da se proba? ja sam lojalna mušterija za kamnik dokle može da mi dobaci buđelar, ten barrels sam kupovao u cer prometu nakon što mi se dopao na nekom salonu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sun Nov 13, 2022 4:09 pm

    Juče bila radionica Kamnika u okviru Novosadskog salona vina. Ten Barrels Cabernet Sauvignon 2009, Merlot Single Vineyard 2010, Merlot Signature 2012, Vranec Terroir 2012, Cuvee de Prestige 2015, Ten Barrels Syrah 2017 i Heritage Cabernet Sauvignon 2016. Sled je bio ovako kako vidiš na slici.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sun Nov 13, 2022 4:34 pm

    Svaka cast. Nije to za nas bednike. Ja sam inace totalno neobavesten sta se desava, poslednja masovka na kojoj sam bio je Terroir 2021.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Tue Nov 22, 2022 2:38 pm

    Kad evroliga slavu slavi

    Vinske priče - Page 14 Pxl_2015Vinske priče - Page 14 Pxl_2016
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Sun Dec 04, 2022 8:33 am

    bili u Iloku pili traminac i grasevinu,oba odlicna ali ja vise volim grasevinu


    jel imamo mi grasevinu?i zasto nemamo?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sun Dec 04, 2022 11:54 am

    imamo onoliko pod 3 naziva - italijanski rizling, grašac i graševina (najređe)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sun Dec 04, 2022 12:24 pm

    plavaivy wrote:bili u Iloku pili traminac i grasevinu,oba odlicna ali ja vise volim grasevinu


    jel imamo mi grasevinu?i zasto nemamo?

    Ne da imamo nego je pod grašcem najveći broj hektara, imamo sad i festival grašca, imamo i odlične grašce koji mogu da odležavaju...
    Ime "italijanski rizling" brzo odlazi u zaborav, što je poprilična sreća jer ono daje čitav splet pogrešnih asocijacija.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sun Dec 04, 2022 12:44 pm

    juče sam na terroirsu 2022 u metropolu probao verovatno najbolji oranž iz srbije a od koga nego od oskara maurera - babba. 3x fermentisano na godinu dana razmaka plus godinu dana odležavanja, nenormalno dobro, psihodelično, uprkos tolikoj "obradi" i dalje sveže.
    o ostalima ne bih, puno istih izlagača od pre godinu dana ali to je stanje stvari na sceni. neki poznati proizvođači u repertoar ubacili po jedan oranž, vrv im se traži - todorović iz knjaževca i jelić čiji je morange zapravo vrlo pristojan. 
    razočarenje sajma mi je rožanićev super istrian koji je isto otišao u pravcu stila tipičnog za crvena "prirodna" umesto nekadašnjeg ugledanja na super toskance koje mi je pre decenije i više dosta prijalo.
    last but not least odličan prateći repertoar sireva i suvih mesa, otkrio neke lude italijane koji u mom selu (natalinci) prave nenormalno dobre sireve na bazi plesni i izuzetan proseko od čiste smederevke. ovo drugo mi je posebno drago jer odavno imam teoriju da one kokakola aparate za pravljenje napitka na osnovu karbonizacije koncentrata treba koristiti da se pravi špricer da ne kažem proseko.... dosta veliko iznenađenje proizvodi bojčinske kolebe, tu kafanu baš ne volim ali ovo što su izneli je bilo solidno - mangulica, divljač itd. čvarci, sapunjara, pršut, kulen, kobasice, džigernjača, švargla.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by dimitrije iz čakova Sun Dec 04, 2022 6:19 pm

    Mimoišli smo se. Slažem se za Babbu, ali ne delim tvoj entuzijazam glede Maurera. Njega vino koje nema teški faul tipa isparljivih, teške oksidacije i mikrobiološke neispravnosti tek srećom mimoiđe.
    Morao da bežim brzo, preskočio sireve i mesa. Manifestacija dosadna i nema veze sa scenom

    @Ivy - Vinum iz Karlovaca ima izuzetan cena kvalitet grašac, zatim Šukac i Mrđanin. U Čereviću imaš Verkat, to je mindblowing grašac 2021, za posebne prilike. Onda 2019 Quet grašac, pa Tri međe i oblak, odličan sveži Imperator i napikon Vinčić 2020. I to je samo mali deo


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sun Dec 04, 2022 9:22 pm

    taj vinčić grašac je izuzetan ali mislim da je 25e boca. uspeo sam sada da probam njihov grašac iz amfore, šta znam, pre bi uzeo običan. počinjem da se vraćam strejt vinima. mada taj vinčić ima strava traminac pet nat, mnogo bolji od crnog pinoa pet nat kome je pobegao šećer.

    kod maurera cenim što radi sa svime što rodi u vinogradu i što uglavnom sve to može lepo da se pije. sad tehnološki neispravno, moguće ali mislim manje od srpskog proseka za oranže. ali neću da pretendujem da sam probao puno toga, povremeno sam kupovao dole kod francuza i preko ivana operskog pevača povremeno nešto od maurera. zapravo mi se kod njega baš svidjaju autsajderska vina od po 700 kinti poput neke zelenike (ili sličnog imena) za koje sam utripovao da je domaća verzija zelenog veltlinera, imalo je sličnu svežinu i kiselinu.

    apropo tehno ispravnosti/neispravnosti, u sredu sam otvorio flašu sagmaisterove kadarke sa neke meni nepoznate lokacije, nije kanias (edit - mislim da je zero), u nadi da ću prijatelju iz grčke prezentovati jedno od najinspirativnijih lokalnih vina. međutim vino je bilo jako zamućeno čak i za nefiltrirano, sa jakim osećajem da je u pitanju šira koja radi u boci. popili smo flašu verujući da smo pogrešno otvorili bocu i da je nipošto nismo smeli obarati u nijedan drugi položaj sem čiste vertikale. juče sretoh ernea na događaju, kaže mi da smo trebali da mućkamo bocu par minuta pre otvaranja. e jebiga, takve stvari napiši na etiketi sledeći put, čisto da ne bacim 1500 dinara, pomislih...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    plavaivy

    Posts : 3139
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Mon Dec 05, 2022 9:13 am

    hvala na preporukama za grasac...ali ja sam vise u budzetu od 10e/3l bag in the box solidne grasevine koju sam kupila u Ilockim podrumima..umesto 10-20e buteljka kod nasih vinara ;(
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50229
    Join date : 2017-11-16

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Dec 05, 2022 9:34 am

    Citam sa interesovanjem te.preporuke za bela vina, posto crna izgleda vise ne mogu da pijem Vinske priče - Page 14 1949538119
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Mon Dec 05, 2022 10:29 am

    plavaivy wrote:hvala na preporukama za grasac...ali ja sam vise u budzetu od 10e/3l bag in the box solidne grasevine koju sam kupila u Ilockim podrumima..umesto 10-20e buteljka kod nasih vinara ;(


    +1

    jako je sve to precenjeno 

    javi se kad si u bgd da ti poklonim jedan BiB ostrvskog belog 5l/10e (za mene Vinske priče - Page 14 1143415371)


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Mon Dec 19, 2022 6:31 pm

    Dobro vino zanimljivog naziva
    Vinske priče - Page 14 Pxl_2024
    Ali smo na merlou, Goriška brda. Ide
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Mon Dec 19, 2022 7:14 pm

    Има по западној обали штошта руских топонима, причао ми другар, нпр Форт Рос у Калифатима.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Thu Dec 29, 2022 2:53 pm

    Spremne su praznične zalihe

    Vinske priče - Page 14 20221229-145040
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Fri Dec 30, 2022 6:30 pm

    kamo djokovic  Vinske priče - Page 14 3579118792


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Zus Fri Dec 30, 2022 6:37 pm

    To je samo za novine, a vamo Deuric i sl
    Vinske priče - Page 14 2348298330
    fikret selimbašić

    Posts : 9608
    Join date : 2020-06-19

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by fikret selimbašić Mon Jan 02, 2023 5:14 pm

    Bijaše žestoko od Božića do 30. decembra, cijena toga je bila osmoljenost u novogodišnjoj noći, moglo je samo da se otaljava. Pila su se vina, njemački rizling, italijanski primitivo, neki švicerski mx, dobri slovenački kiseliši, makedonska tamjanika i u novgodišnjoj noči ovo:

    Vinske priče - Page 14 Stolac48dki-podrumi_c5beilavka-rajske-kapi_2009


    Neko je već napisao recenziju sa kojom se uglavnom slažem. Dopalo mi se i žao mi je što sam bio kiseo tu noć, vino je bilo bolje od mene.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by dimitrije iz čakova Wed Feb 22, 2023 5:02 pm

    Ja ovde imam da prijavim i to bez svake šale, da je - pazite sad! - novi Banatski rizling jedno pošteno, karakterno, čisto i precizno, sveže belo vino sa više karaktera nego što ćete dobiti u mnogim "ozbiljnijim" i daleko skupjlim bocama. Samo oprez - tražite isključivo prošlogodišnju berbu, tj 2021 ili 2022 kad stigne do polica.

    Dakle, jedna poštena litra od cca 350 dinara čijim karakterom potpuno dominira grašac. Nema gorčine, trkosti, oksidacije ili mana tog tipa, nije kratko i vodenasto, baš, baš ništa mu ne fali.

    I generalno, ozbiljno su tamo popravili vina (bivši Vršački, sad Drašković). Recimo, beli burgundac za cca 500 dinara jednako dobar bang for buck.


    _____
    zvona i praporci
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Wed Feb 22, 2023 5:22 pm

    Касмокотог, кад смо ишли на Брег, пролазили смо поред тих винограда, и јбт какву је хацијенду сазидао (Рођа?) Драшковић, то гарант има бар двадесетак соба. У сред винограда.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Wed Feb 22, 2023 5:28 pm

    паће wrote:Касмокотог, кад смо ишли на Брег, пролазили смо поред тих винограда, и јбт какву је хацијенду сазидао (Рођа?) Драшковић, то гарант има бар двадесетак соба. У сред винограда.
    to je skromno, ladanjsko imanje. ispod njega niče i palata sa tri kupole.

    Vinske priče - Page 14 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri May 17, 2024 8:36 am