Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vinske priče

    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nino Quincampoix Fri Jun 05, 2020 10:41 am

    Hvala hvala!
    nalog sa ženinog laptopa

    Posts : 4335
    Join date : 2016-09-29

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by nalog sa ženinog laptopa Fri Jun 05, 2020 10:52 am

    Vinske priče - Page 8 1552546758


    _____
    THE space age is upon us. Rockets are leaving our globe at 
    speeds unheard of only a few years ago, to orbit earth, moon, and 
    sun. People have visited the moon, we have sent space probes to 
    all but one of the planets, and words like "orbit" and "satellite" are 
    picked up by children in the nursery.
    паће

    Posts : 40183
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Fri Jun 05, 2020 11:05 am

    Пиши критике док пробаваш, после се нећеш сећати...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    plavaivy

    Posts : 3138
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Fri Jun 05, 2020 11:22 am

    sve je to super..ali gde to sve ima u Novom Sadu da se kupi? (znam gde ima Vinum)
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Fri Jun 05, 2020 11:28 am

    "Vino i tako to" ima odličan izbor, a neka od ovih vina (Budimir Tamjanika, Deurić Pino Noar...) u redovnoj su ponudi velikih Maksija.
    A sada uvek treba gledati i gde se može poručiti direktno od vinarija.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Fri Jun 05, 2020 11:28 pm

    bravo, školski izbor

    ja ću izlistati neke svoje aktuelne favorite među kojima su neki koji su sigurno hit & miss, tj nisu za svakoga a sigurno su malo po neutabanim vinskim stazama

    belo.

    prva tri ne bih rangirao

    dukay sagmaister - furmint (mislim 2016 ali nisam 100% siguran, zaboravljam godine), zadnja cena koju sam platio je bila 1200 kod rode
    meni trenutno najbolji all rounder na domacoj sceni, pritom "prirodan", "organski" itd sto mi ne znaci nista ako je vino sranje a dosta ih takvih i jeste. ovo ima svežinu i mineralost atipičnu za domaća bela.

    bikicki - traminac, oko 1300 direktno kod djordja ali verovatno je malo jace u radnji
    meni najbolje domace vino koje je jako na nosu, ali je alhemija u netipicno jakom telu za belo vino i kiselini koja balansira da ne ode u trivijalne tramince kojih ima onoliko ovde

    maurer - tamjanika, ovo nemam pojma koliko kosta ali s obzirom da nije dramaticno skupo u kafani cenim da ne sme biti preko 1200. mutno, nefiltrirano, macerirano ali iznenađujuće sveže sa puno karaktera, potpuno otvoreno za šaranje sa hranom u svim pravcima, oborilo me s nogu 2x tako da mislim da se nisam istripovao. ortak koji mi suflira u ovim vodama rekao mi je da pazim koju tamjaniku kupujem od maurera jer on prodaje sve i svašta, od tehnološki neispravnog do vrhunskog (kada mu hitno trebaju pare a ne može da čeka premium mušterije iz NYC i tokija). mislim da sam otkrio 4 tamjanike ili kupaže tamjanike pod raznim imenima - ovo o čemu pišem se zove "tamjanika".

    ovde bih van konkurencije dodao todorovićevu župljanku, to ne verujem da ćeš naći u radnji, cenom malo iznad limita (plaćao sam 1500), ne voli je moj vinski guru igor luković a meni se čini da je ovo najbolje iz talasa prirodnih vina u koji sad uskače ko god može. ozbiljno smo odlepili na ovo kad mi je drugar doneo na slavu, da smo 2 flaše krili od svih gostiju i cirkali ih sami. ovo je ona vrsta belog vina koja u suštini po ugođaju u degustaciji liči po snazi i potenciji na blanc de noir - belo vino od pino noara, gde te non stop buni kako belo vino ima tako masivno telo kao da je crveno. iskreno s obzirom da gazi po ivici vinske percepcije nimalo ne preporučujem za ulaz u svet prirodnih vina ali bih ga nosio svakome ko se ozbiljno loži na vina produžene maceracije  kao prvi izbor iz srbije i ne bi me bio blam da ga poklonim aleksu klinecu

    još 2

    bjelica - saga, ne znam kakve su novije godine ali mi je dugo ovo bio affordable benchmark u svetu vrhunskog belog - sauvignon blanc iz "garažne" produkcije, bilo je dugo 1300, verovatno je sada skuplje

    budimir - tamjanika, klasik, ispod 1000 dinara, vino kakvo treba da bude da te ne bude blam da ga nekome ponudiš


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Fri Jun 05, 2020 11:40 pm

    roze

    1. vista hill rose premium - lepa brena i boba živojinović su kupili najbolji vinski podrum koji je bio na prodaju i već imaju nekoliko klasika, na blind testu ovo vino nikada ne bi povezao sa srbijom nego sa nekim jugom francuske, užasno zavodljivo i vredi svake pare. verovatno ce neko verziran da kaze da je ovo skolski roze od pinoa, šta znam. nedavno sam se unakazio od ovoga uz neki grillovani t bone i šparoge na savi. kosta oko 1700 ali je trenutno na akciji 2 za 1 pa upada u kriterijum. ovo vino obavezno, mislim da je za 2 klase iznad bilo čega roze u srbiji.

    2. roza nostra - isto odličan roze, jedno od onih rozea koje je vratilo roze na listu vina koje nije blam da se pije u srbiji

    3. ??? - ne mogu da se setim podruma ali setiću se, zato ga i stavljam, probao sam ga na sajmu prokupca gde su me majstori toliko iznervirali jer su kao poslednji džukci kenjali po svim drugim vinima kao da samo oni znaju, ali taj roze od prokupca je bio toliko fenomenalan da sam morao da progutam ego i odnesem 2 boce kući.

    4. šišato - pink punk, ovo je sigurno blam da se stavi na listu, nikad nisam kupio ali se uvek obradujem kada me neko ponudi, plus ima super flašu

    5. ne znam


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Jun 06, 2020 12:02 am

    crvena

    tonković - kadarka fantazija, 1300 RSD sve što je vasa napisao

    dukay sagmeister - pinot noir, 1200 RSD prvi srpski pino koji mi se sviđa a svašta sam probao

    jelić - kameničarka, 1200 RSD, tj prokupac pod starim imenom, vino koje prolazi ispod radara nahajpovanih specijalista za prokupac, mene je totalno kupilo na poslednjem salonu prokupca kao neočekivani izbor, vrlo smireno, disciplinovane kiseline, elegantno (a sorta nije poznata po prirodnoj eleganciji). jelić mi neopevano ide na živce ali zna da spakuje dobro vino - naročito crveno - pa i ovde stavljam svoj ego u drugi plan

    chichateau - crvena mala fabula, 1200 RSD školski dobro crveno za svaki dan -  ništa autentično, francuska kupaža, barik, tako reći koka kola među vinima ali jebiga dobro da ne kažem odlično. potajni ženski favorit. meni bolje od prehajpovane fabule lagum koja je pobegla malo na polusuvu stranu a s obzirom da cesto pijem bez hrane onda mi to smeta.

    aleksandrović - vizija, još jedno vino ispod radara prenadrkanog i presujetnog podruma, ne znam da li ga još prave tek ovo se nikako nije prodavala jer ŠKK frankovka u svetu cab sova merloa i svega ostalog, pa je 2008. godina mogla da se nađe za 850 kinti, ne bi me čudilo da toga još ima. u vreme kada sam to baš cepao (pre recimo 5 godina) nisam naleteo ni na jednu lošu bocu. ovo vino je pratila priča da je pobedilo na nekom bečkom referentnom takmičenju frankovki (blaufrankisch) ali ne odgovaram za istinitost s obzirom odakle je potekla

    i van konkurencije, kao šesto

    ivanović - prokupac
    otac, sin i sveti duh svih srpskih prokupaca, ne samo zato što mi je gaga ivanović prijatelj i što je izuzetno drag i pošten čovek u bari u kojoj je sve više krokodila, nego zato što je već skoro 20 godina ovo referentna tačka srpskog prokupca. u dobroj godini vrhunsko, u lošoj godini izvinjenje ali znaš da je izvukao sve što se moglo. trenutno solidna 2017 u prodaji po ceni od oko 1150 ako sam dobro video ali od gage direktno na karton 750 din, best buy ubedljivo. obavezno da se malo proluftira pre konzumacije. mmmsad cu da otvorim jednu bocu, merkao sam je pre neko vece.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Jun 06, 2020 12:18 am

    Što se pjenušavca tiče kao što je napisao Vasa nema ništa u toj ceni, pomenuti Aleksićev pjenušavac je koliko znam makedonska smederevka sa ušpricanim mehurićima (iako su me ubeđivali da je "tradicionalna" metoda).

    Sva 3 Aleksandrovićeva penušavca su ubice i vrede para, moj pick bi bio Trijumf Noir Penušavac. Običan Trijumf Penušavac od šardonea mi je za mrvu presladak (a možda i dalje imam averziju prema sorti). I Trijumf Rose Penušavac odličan za taj žanr. Remek dela Vladana Nikolića. Sve je to između 1500 i 2000, obraduj ženu jednom bocom.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by Nino Quincampoix Sat Jun 06, 2020 12:24 am

    Fala đe čuo i nečuo, zabeležio u tefter.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Jun 06, 2020 12:26 am

    Marius Lăcătuș wrote:roze

    3. ??? - ne mogu da se setim podruma ali setiću se, zato ga i stavljam, probao sam ga na sajmu prokupca gde su me majstori toliko iznervirali jer su kao poslednji džukci kenjali po svim drugim vinima kao da samo oni znaju, ali taj roze od prokupca je bio toliko fenomenalan da sam morao da progutam ego i odnesem 2 boce kući.


    morao sam da guglam, despotika

    sad vidim da nije od prokupca, čak više ni ne znam kako su oni bili na salonu prokupca kada po svojoj internet prezentaciji nemaju prokupac na repertoaru.

    ali dobar roze, odličan.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Thu Jun 11, 2020 12:46 am

    večeras smo pili ivanovićev prokupac 2016 vs 2017. ovaj prvi izbegavati, nije sazreo kako treba, dočim je 2017 vrlo moćan i potentan egzemplar zupskog stila, opet mekan i somotski. baš dobro vino za tih 750 od gage, best buy.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by ćaća Wed Jul 15, 2020 12:20 am

    Ako neko traži jeftin pjenušac za Aperol, ovo njemačko iz Lidla za 300 dinara je odlično.


    Vinske priče - Page 8 9a09ba8381ee223ac14ff82c7c17ec4b
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Wed Jul 15, 2020 10:32 am

    mislim da je aperol špric sa penušavcem baš pussy piće, lično ga pravim sa dobrim jačim tj kiselijim vinom za špricer tipa graševine u omeru 2:1 sa sodom ili kiselom. zapravo najviše volim kada umesto aperola stavim kampari, manje je slatko. ali onda više nije aperol špric nego nešto treće, ne znam da li ima ime uopšte. najbolje se naručuje bez previše filozofije kao špricer sa dosta leda u koji se doda 1 doza kamparija i kriška narandže (npr KC grad, mada tamo nemaju narandžu što nije bitno, može i limun).

    btw kad već predlažeš sekt iz lidla, po lidlima i aldijima/hoferima je bila neka njihova imitacija aperola za tipa 6EUR za flašu, ja sam pravio sa time i skroz prolazi. nisam se bavio blind testiranjem i ne planiram, samo za te mućkalice ne vredi trošiti pića od 20 EUR.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by ćaća Wed Jul 15, 2020 11:50 am

    Ja volim spritz, pa neka sam i peder zbog toga. Ovde nema ali u Francuskoj ponekad umesto Aperola koristim Cinzano, malo je gorče.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Wed Jul 15, 2020 12:20 pm

    sigurno je bolje Vinske priče - Page 8 1241126653


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Wed Jul 15, 2020 12:21 pm

    bem ti sad si me naložio da sledeći put u LIDL-u ovde bacim pogled na stalažu sa likerima

    pio bi nešto ovako na terasi pred spavanje


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by ćaća Wed Jul 15, 2020 1:47 pm

    Pa da, taman za to. Uzgred, Cinzano je još jevtiniji, flaša je 12-13 evra.
    plavaivy

    Posts : 3138
    Join date : 2014-11-21

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by plavaivy Sun Sep 27, 2020 10:36 am

    uzela drugarici juce Tri Crvene Koze..nemam pojma zasto nisam uzela Roze ali ovo mi bilo zabavno i crveno pa reko ajd ..i kada sam dosla kuci vidim da vino ladno ima 15% alkohola,sunce ti poljubim  Vinske priče - Page 8 1090578128
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sun Sep 27, 2020 11:10 am

    To je čisti merlo. Hoće merlo da dobaci do 15%, nije to ništa čudno. Ali uzmi sa rezervom taj podatak sa etikete, nije to baš precizan indikator.
    паће

    Posts : 40183
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by паће Sun Sep 27, 2020 11:28 am

    Овде она одлази да купи још једну флашу, за ту резерву.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by kondo Sat Dec 26, 2020 1:34 pm

    Podrum Janko ide na crnu listu, evo ga u precednikovom paketiću


    Vinske priče - Page 8 EqJ3D7GXEAEceuP?format=jpg&name=medium


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by ćaća Sat Dec 26, 2020 1:37 pm

    Probao juče Ivanovićev Prokupac, berba 2017. (ne znam da li je dobra ili ne, naleteo u supermarketu), fino je, liči mi na dobar burgundac.
    Anonymous
    Guest

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by Guest Sat Dec 26, 2020 1:39 pm

    Šta dobra, odlična berba.
    Generalno je 2017. dobra godina za naša crvena vina.
    ćaća

    Posts : 3386
    Join date : 2019-11-03
    Age : 41
    Location : Bordeaux, FR

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by ćaća Sat Dec 26, 2020 1:57 pm

    Eto, a prodaje se u samulji za ispod 1000 dinara.

    Vinske priče - Page 8 Empty Re: Vinske priče

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Tue May 14, 2024 7:20 pm