Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    kako zajebati radnika

    Јанош Винету

    Posts : 5214
    Join date : 2016-01-26

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Јанош Винету Sat Dec 07, 2019 11:20 pm

    Зато што се системски то ради.

    Нема референата за заштиту на раду, нема елабората, нема ко да их казни ако не носе шлемове и опрему, нема ко да их обучи, инструише, да им укаже на опасности и опомене, казни, итд.
    Нема ”менаџмента ризика” и руководиоца који би то радио.

    Јер то је један човек више, који мора имати ауторитет и школу.
    Није проблем ни то што неће да плате, (нека га плате неку цркавицу) него што неће да му дају пуна овлашћења да ради свој посао.

    Па им падају људи са зграде као крушке, и то не шљакери него пословође и инжењери.


    Last edited by Utvara on Sat Dec 07, 2019 11:27 pm; edited 2 times in total
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sat Dec 07, 2019 11:21 pm

    +1


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:21 pm

    imamo 6000 radnika u proizvodnji i brojač koji se resetuje kada se neko povredi

    pre 52 dana je poslednja registrovana povreda, radnik u jednoj kineskoj fabrici je slomio prst

    svaki skup počinje sa 60 minuta safety briefing

    ja sam morao na x obuka kako da se ne povredim, u gepeku mi je kompletna zaštitna oprema i ako je ne koristim, a sazna se, momentalno dobijam otkaz, ma ko da sam i ma koliko da sam koristan

    na poslednjoj obuci sam vozio, pa kočio letnjim, zimskim gumama, po suvom, mokrom itd

    mora na svakom radnom mestu da postoji strašno ozbiljna kultura, bezbedno ponašanje je 24/7/365 obaveza, a naše poslodavce boli kurac
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:25 pm

    ja sam dok su pripremali ovo gradiliste sa terase gledao bukvalno bose i polugole ljude koji su radili na rusenju starih objekata, na visini, okruzeni materijalom koji lako moze da povredi, ispod zica strujne mreze pod naponom itd. sve sam uredno prijavio gradjevinskoj, komunalnoj i inspekciji rada, na kraju i policiji. sve njih zajedno sa tim radnicima i njihovim sefovima je zestoko boleo kurac, cak su manje vise svi oni bili besni na mene (inspektor rada kaze sta mene zovete kad oni svi tu rade neprijavljeno), tako da ko ih jebe sve zajedno i ovu septicku jamu.



    referenata, inzinjera zastite, i firmi koje se bave zastitom na radu jos kako ima i to je sada cvetajuci biznis, u usponu. medjutim oni izrade trideset kila papira elaborata, odu par puta na gradilista nacrtaju im kako se nosi oprema obuca i odeca, a cim to zavrse evo raspojasanosti i javasluka nazad, i to tako rade oni odgovorniji, oni koje boli kurac samo naprave papirologiju, a da mesta koja obezbedjuju i ne pogledaju, sve na zahtev narucioca-investitora. to je za vecinu graditeljskih preduzimaca spoljni servis, osim kod bas onih nabudzenih investitorskih firmi koje zaposle ljude da im to organizuju.
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sat Dec 07, 2019 11:27 pm

    Inace, danas u svojoj ulici vidim sledecu sliku - jedan radnik se ukacio, bez slema i bilo kakve zastite, ispod novog sprata, a druga dvojica tacno iznad njega vitlaju negom zacepljenom, ostrom fosnom, bas iznad njegove glave, i to vrlo nespretno. Kao neka epizoda A JE TO, samo strasna.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:32 pm

    najcrnje je što se većina radnika ponaša kao da im zaštitna oprema smeta

    bezbednost mora da bude uvedena bičem

    svaki slučaj povrede na radu mora da ima sudski epilog, a ne kao ovo u lučanima

    ništa ne sme da bude ostavljeno na polzu radnicima i njihovim šefovima

    stalne ozbilje inspekcije i kažnjavanje za svaki prekršaj, pa ako zatvoriš firmu, zatvoriš, a u pičku materinu
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:34 pm

    primera radi, firmi u ns koja je od kraja 70ih do 2010. gradila po ns i vojvodini, nekoliko hiljada objekata, 15ak hiljada stanova itd, poginula su ukupno 2 radnika na radnom mestu, od toga je jedan bio radnik angazovane firme podizvodjaca. laksih i tezih povreda je bilo nekoliko desetina, no sve bez teskih posledica.


    onog momenta kad je popustila disciplina u radu na gradjevinama, tipa ok skini slem malo toplo je, popusti oprtace, obuj papuce, to je bilo cao zdravo.


    Last edited by AZ-5 on Sat Dec 07, 2019 11:35 pm; edited 1 time in total
    Јанош Винету

    Posts : 5214
    Join date : 2016-01-26

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Јанош Винету Sat Dec 07, 2019 11:35 pm

    AZ-5 wrote:ja sam dok su pripremali ovo gradiliste sa terase gledao bukvalno bose i polugole ljude koji su radili na rusenju starih objekata, na visini, okruzeni materijalom koji lako moze da povredi, ispod zica strujne mreze pod naponom itd. sve sam uredno prijavio gradjevinskoj, komunalnoj i inspekciji rada, na kraju i policiji. sve njih zajedno sa tim radnicima i njihovim sefovima je zestoko boleo kurac, cak su manje vise svi oni bili besni na mene (inspektor rada kaze sta mene zovete kad oni svi tu rade neprijavljeno), tako da ko ih jebe sve zajedno i ovu septicku jamu.



    referenata, inzinjera zastite, i firmi koje se bave zastitom na radu jos kako ima i to je sada cvetajuci biznis, u usponu. medjutim oni izrade trideset kila papira elaborata, odu par puta na gradilista nacrtaju im kako se nosi oprema obuca i odeca, a cim to zavrse evo raspojasanosti i javasluka nazad, i to tako rade oni odgovorniji, oni koje boli kurac samo naprave papirologiju, a da mesta koja obezbedjuju i ne pogledaju, sve na zahtev narucioca-investitora. to je za vecinu graditeljskih preduzimaca spoljni servis, osim kod bas onih nabudzenih investitorskih firmi koje zaposle ljude da im to organizuju.

    То ношење јебених папуча на грађевини је за стрељати. Видео сам то икс пута.

    Ја иначе и не знам како бих пријавио то. Кога звати? Има ли мејла? Телефона. Изгуглаћу...


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:35 pm

    meni objašnjavao bauštelac da mu kaciga SmaNjUjE pREglEdNoST.

    tom ako se nešto desi odgovoran je onaj koji ga je tako tupavog pustio da radi bez kacige. i da, to je pitanje jedne ili dve dodatne plate.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:36 pm

    Utvara wrote:
    AZ-5 wrote:ja sam dok su pripremali ovo gradiliste sa terase gledao bukvalno bose i polugole ljude koji su radili na rusenju starih objekata, na visini, okruzeni materijalom koji lako moze da povredi, ispod zica strujne mreze pod naponom itd. sve sam uredno prijavio gradjevinskoj, komunalnoj i inspekciji rada, na kraju i policiji. sve njih zajedno sa tim radnicima i njihovim sefovima je zestoko boleo kurac, cak su manje vise svi oni bili besni na mene (inspektor rada kaze sta mene zovete kad oni svi tu rade neprijavljeno), tako da ko ih jebe sve zajedno i ovu septicku jamu.



    referenata, inzinjera zastite, i firmi koje se bave zastitom na radu jos kako ima i to je sada cvetajuci biznis, u usponu. medjutim oni izrade trideset kila papira elaborata, odu par puta na gradilista nacrtaju im kako se nosi oprema obuca i odeca, a cim to zavrse evo raspojasanosti i javasluka nazad, i to tako rade oni odgovorniji, oni koje boli kurac samo naprave papirologiju, a da mesta koja obezbedjuju i ne pogledaju, sve na zahtev narucioca-investitora. to je za vecinu graditeljskih preduzimaca spoljni servis, osim kod bas onih nabudzenih investitorskih firmi koje zaposle ljude da im to organizuju.

    То ношење јебених папуча на грађевини је за стрељати. Видео сам то икс пута.

    Ја иначе и не знам како бих пријавио то. Кога звати? Има ли мејла? Телефона. Изгуглаћу...


    pa nema sta, zoves gradjevinsku i komunalnu inspekciju, a za radnike inspekciju rada. prve dve su pod lokalnom upravom, i obicno se to prijavljuje nekom istom disp centru, a inspekcija rada je republicka.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:42 pm

    Papa Lazarou wrote:meni objašnjavao bauštelac da mu kaciga SmaNjUjE pREglEdNoST.

    e da sam dobio po 10000 eur svaki puta kada sam to čuo

    da ode u nemačku, nosio bi kacigu i vikao danke danke, ne bi mu na pamet palo da je skine

    svi šefovi koji kažu a šta ću mu ja, momentalan otkaz, sve bi se dovelo u rad jako brzo
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:43 pm

    a kada strada radnik, uvek su odgovorni investitor, izvodjac, ovlasceno lice na gradilistu - sef gradilista, a ovl lice za zastitu na radu cak i ne mora da snosi odgovornost, ako se utvrdi da je obezbedio mere za bezbedno obavljanje rada, jer ne mora uvek biti prisutan tamo, kao sto mora sef gradilista.
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ficfiric Sat Dec 07, 2019 11:43 pm

    Jednom, na bivsem poslu neki lik je dosao da nam popravi... ne secam se sta. Kad sam bacio pogled u njegovom pravcu, video sam samo kroz prozor njegovu patiku kako odlazi gore - lik se popeo na kosi, limeni krov. Dole je trotoar i uvek ima dosta pesaka.

    Nisam znao sta da radim. Ako bih izasao na prozor da se derem na njega ili da mu kenjam, samo bih ga ometao i mogao bi pasti. Izasao sam iz kancelarije, bar da nadjem neko obezbedjenje, bilo sta. Kad sam se vratio, nije ga bilo ni na krovu a ni na trotoaru.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:45 pm

    to posebno mora voditi racuna ko ima svoju firmu ili je ovlasceno lice negde, moze da odgovara ako angazuje takvog radnika i taj se sjebe.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:52 pm

    uvek se zna ko je odgovoran

    zabole me ko je kriv, o tome mora da razmišlja odgovoran
    ficfiric

    Posts : 34171
    Join date : 2012-02-10

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ficfiric Sat Dec 07, 2019 11:54 pm

    Mr. Moonlight wrote:uvek se zna ko je odgovoran

    +1 niko


    _____


    Uprava napolje!

    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Летећи Полип Sat Dec 07, 2019 11:55 pm

    Joj, kad bi sve to bilo tako lako kao što pričate. Da jeste, zašto stati tu? U svakoj društvnoj oblasti zaređaš sa kaznama i kontrolama, i svi naši problemi rešeni.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Dec 07, 2019 11:56 pm

    radio sam gde je bilo baš tako lako

    i radim opet
    Erős Pista

    Posts : 81441
    Join date : 2012-06-10

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Erős Pista Sun Dec 08, 2019 12:01 am

    Летећи Полип wrote:Joj, kad bi sve to bilo tako lako kao što pričate. Da jeste, zašto stati tu? U svakoj društvnoj oblasti zaređaš sa kaznama i kontrolama, i svi naši problemi rešeni.

    Brate, pricas kao da je u pitanju naucna fantastika a ne basic safety regulations. Uopste ne kapiram sta tacno pokusavas da kazes.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Летећи Полип Sun Dec 08, 2019 12:30 am

    William Murderface wrote:
    Brate, pricas kao da je u pitanju naucna fantastika a ne basic safety regulations. Uopste ne kapiram sta tacno pokusavas da kazes.


    Radio sam dosad u tri fabrike. Sve imaju zaštitare, elaborate, HTZ opremu, kazne... Pa se ljudi opet povređuju. Jeste, to je zbog javašluka, nedicipline i besovanja, ali zar toga nema svugde?

    Ljudi i dalje ginu na drumovima, narkomani umiru, po Vojvodini se bese ko nikad ranije, kanceri, pičke materine... Ali iz nekog razloga, pogibije građevinaca su udarni problem, koji režim može odmah da reši ali neće.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sun Dec 08, 2019 12:32 am

    Летећи Полип wrote:
    William Murderface wrote:
    Brate, pricas kao da je u pitanju naucna fantastika a ne basic safety regulations. Uopste ne kapiram sta tacno pokusavas da kazes.


    Radio sam dosad u tri fabrike. Sve imaju zaštitare, elaborate, HTZ opremu, kazne... Pa se ljudi opet povređuju. Jeste, to je zbog javašluka, nedicipline i besovanja, ali zar toga nema svugde?

    Nema.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sun Dec 08, 2019 12:32 am

    kombinacija kurcobolje i lake podmitljivosti onih koji bi trebali da budu strogi i da kaznjavaju je fascinantna cesto
    Јанош Винету

    Posts : 5214
    Join date : 2016-01-26

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Јанош Винету Sun Dec 08, 2019 12:33 am

    Oно што смо могли да постигнемо пре 40 година не можемо данас?
    Зар је то толико компликовано?
    Ако су на оном развојном и економском нивоу могли боље него данас, треба сви колективно да се срамимо.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Летећи Полип

    Posts : 11111
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Летећи Полип Sun Dec 08, 2019 12:43 am

    Utvara wrote:Oно што смо могли да постигнемо пре 40 година не можемо данас?
    Зар је то толико компликовано?
    Ако су на оном развојном и економском нивоу могли боље него данас, треба сви колективно да се срамимо.


    Pa sad... Koliku platu imaju danas prosečan programer i prosečan zidar. I koliki bi taj odnos bio pre četrdeset godina. Ima malo i do toga, znaš....


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Bluberi Sun Dec 08, 2019 1:03 am

    Летећи Полип wrote:
    William Murderface wrote:
    Brate, pricas kao da je u pitanju naucna fantastika a ne basic safety regulations. Uopste ne kapiram sta tacno pokusavas da kazes.


    Radio sam dosad u tri fabrike. Sve imaju zaštitare, elaborate, HTZ opremu, kazne... Pa se ljudi opet povređuju. Jeste, to je zbog javašluka, nedicipline i besovanja, ali zar toga nema svugde?

    Ljudi i dalje ginu na drumovima, narkomani umiru, po Vojvodini se bese ko nikad ranije, kanceri, pičke materine... Ali iz nekog razloga, pogibije građevinaca su udarni problem, koji režim može odmah da reši ali neće.
    Šta je sledeće što želiš detabuizirati?

    kako zajebati radnika - Page 28 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu May 02, 2024 11:47 am