Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    kako zajebati radnika

    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Mar 30, 2019 6:20 am

    Nemam posebno razvijen stav o CarGo temi, osim što imam jednu bazičnu tezu: delatnost taksija i CarGo je potpuno ista u svakom razumnom smislu, što na nivou poente i taj Vučić (ne onaj AV) kaže:

    „Ovde dobar deo taksista odbija inovacije, odbija da uđe u 21. vek i žele na silu da zabrane konkurenciju. Pa da li svaki pekar treba da zabrani da se u njegovom komšiluku otvara druga i bolja pekara?“, navodi on.

    što znači da i ta nova pekara treba da posluje pod istom regulativom kao i ova prva, da prihvati razne standarde i obaveze itd.

    Ne vidim zašto bi postojao set pravila za taksi udruženja a da pored toga postoji nešto posebno što bi obavljalo isti posao bez obaveze poštovanja istih pravila. Normativno, možda je rešenje u potpunom "ukidanju" cele regulative za taksi odnosno neka svi funkcionišu preko kojekakvih aplikacija, neka je svima to (i) drugi posao, neka smo mi "klijenti" a ne putnici itd. Ovako je poprilično besmisleno.

    Kaže se "evo, vi ste face, napravili ste pometnju na tržištu, a država će prilagodini regulativu tako da svako može da prevozi putnike na isti način i niko ne mora da ima ikakve veće obaveze prema putnicima ili državi ili kome god. Dakle - nivelacija pravila, konkurencija na app nivou, izvolite". To ako se dogovorimo da ukidamo postojeću regulativu; ako nećemo onda nema ni ove vrste konkurencije, otvori taksi udruženje pa prevozi "klijente" do mile volje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by kondo Sat Mar 30, 2019 7:44 am

    pa to je čista zamena teza. nije car go kriv što smo imali klasičan kartel  pod okriljem vlasti - dogovorene cene. plus big level korupciju vezanu za estetski pregled vozila. zašto je taksi u beogradu skuplji nego taksi u nišu? jel auto manje košta? jel benzin jeftiniji? jel se manje vozi?

    neka liberalizuju tržište pa će videti šta će se desiti. neka uvedu bazično pravilo o maksimalnoj starosti automobila. ovako je smešna kuknjava na to kako je car go zaobišao zakon i pravila, kada su zapravo ona idiotska i i treba da se zaobiđu. taksi prevoz mora biti jeftiniji zato što cene i nisu bazirane na realnom tržištu nego monopolskom udruživanju. naravno da su primeri ovih udruzenja koja su davala 30% na poziv dokazali da u ceni postoji toliki luft ali se na ovoj ceni insistira zato sto zapravo ogroman broj taksista izlazi na ulicu kad mu se ćefne pa onda ne stiže da zaradi ono što je ciljano sa malim brojem vožnji a nižom cenom.

    i baš bih voleo da vidim stvarne efekte te rasprave oko navodnog osiguranja putnika u taksiju i slično, uopšte se ne bih iznenadio da se ispostavi da barem na vozilima iz svoje flote (to su ove bele toyote corole i yaris) car go ima neko kredibilnije osiguranje od prosečnog peškirlije koji radi na kvaku.

    uostalom efekti car go se već vide na običnom taksiju, očigledan je uspon servisa - aplikacije su i tamo, kupuju se bolja kola i to ne samo polovnjaci. pre neki dan sam video novu škodu kodiaq na taksiju. znači može se, čim bulja počne da žvaće gaće.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Mar 30, 2019 8:18 am

    Ne razumem, šta je zamena teza? Da funkcionišu u različitim regulatornim okvirima dok obavljaju istu delatnost?
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sotir Sat Mar 30, 2019 8:44 am

    Ovom retardu je XXI vek to što je usluga „taxija“ jevtinija, nauštrb manje plate zaposlenim, to što nema osiguranja i pregleda vozača i vozila, a oni uzimaju veći procenat?
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Летећи Полип Sat Mar 30, 2019 8:55 am

    Mala digresija. Taksisti su sitnosopstvenici, a ne radnici. Činjenica kojom oni, uzgred rečeno, neretko vole da se razmeću. U skladu sa tim i razmišljaju i glasaju.


    Neka se prilagode tržištu, kao i svi ostali učesnici.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by kondo Sat Mar 30, 2019 9:01 am

    zamena teza je stav "ako se dogovorimo". ko treba da se dogovara, car go i taksi udruzenja? pa cao.

    prosto treba potpuno deregulisati ovu vrstu prevoza, posebno od ovih dosadasnjih stvari koje su samo ono sto odgovara velikim udruzenjima, sem u osnovnim stvarima pre svega vezanim za bezbednost i prava putnika. na prvom mestu slobodno formiranje cene.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Filipenko Sat Mar 30, 2019 9:47 am

    Dovoljno je videti laznu i agresivnu kampanju Car Go udruzenja, pa shvatiti odmah koliko je to teska mutljavina. IT konsalting firma bi da organizuje taksi uslugu, ali da ne placa nikakve obaveze po tom osnovu, niti da za njih vaze pravila koja vaze za druga taksi udruzenja. Valjda vidimo gde to vodi - kratkorocno jeftinijoj usluzi koja onda dodatno podstice spiralu siromastva. 

    Inace, Car Go ne zeli da se deregulise ta vrsta prevoza. Car Go zeli da ostanu regulacije, ali da se na njih ne odnose, jer samo tako njima igra cela prica. Nisu oni budale pa da seku panj na kome sebe guranjem price o liberalizaciji kompletnog trzista. Samo dok njima igra. Ali zato potpaljuju bezmozgovnu masu nalozenu na kapitalizam, slobodno trziste i ljucka prava kompanija svaki dan novim saopstenjima, uz pricu da je tako svuda u svetu. Osim sto nije.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Летећи Полип Sat Mar 30, 2019 9:58 am

    Filipenko wrote:
    Valjda vidimo gde to vodi - kratkorocno jeftinijoj usluzi koja onda dodatno podstice spiralu siromastva. 


    Misliš da korisnike CarGoa, Air BnBa i sličnih eksploatackijskih šema boli kurac za to?


    Mislim, boli, Ali tek onda kad npr po gradu skoče cene rente, a ponuda za dugoročno zakupljivanje drastično opadne. Onda se svi češu po glavici i traže regulaciju.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by uskok i ajduk Sat Mar 30, 2019 10:13 am

    Не возим се таксијем, немам пара за то (имам, али нећу да издвојим, дакле немам за ТО kako zajebati radnika - Page 24 1143415371 + за срце је добро ходати) па ми је сасвим свеједно да бирам стране, тј. немам интерес да браним било кога.

    Питање је суштинско, ко је овде "лудиста"?
    Сматрам да држава не треба да пресуђује по томе ко је боље организован (и чијих се протеста треба плашити) него по томе ко спречава иновације.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    avatar

    Posts : 18414
    Join date : 2014-12-12

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by beatakeshi Sat Mar 30, 2019 10:15 am

    Ja u ovome vidim samo kako štreberi krajcuju kočijaše. U svakom slučaju na pravom smo topiku. 
    Biće ovo pritoka Amazona - monopol+eksploatacija.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Mar 30, 2019 2:24 pm

    taksista nema bolovanje, porodiljsko, a nema ni plaćeni odmor, u slučaju sudara nema prihode dok ne počne ponovo da vozi, a rashode mora da plaća, radio ili ne

    za dobra kola nema, ukoliko se ne bavi još nečim pored taksija

    ako ide u penziju čeka ga celih 22000 din

    licence su bile rešenje za njihovu otpremninu prilikom odlaska u penziju, međutim do toga nije nikada došlo iz više razloga

    drugi načini prevoza putnika izbegavaju poneki trošak koji ima legalan taksista i to je onda ta nevidljiva ruka tržišta

    googlatori...
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Летећи Полип Sat Mar 30, 2019 3:05 pm

    Taksista je preduzetnik. Tako da ti je sve ovo bespredmetno.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by kondo Sat Mar 30, 2019 3:22 pm

    moze tako da se gleda a moze i drugacije, da je interes korisnika sigurna i bezbedna voznja u sto boljim kolima za sto manje para.

    mada mogu i druga pitanja, recimo kako je moguce da je njihova penzija veca od mesecnog doprinosa koji placaju, ako se u obracun uzme i zdravstveno. po kom su osnovu oni privilegovana socijalna kategorija a znamo i da kradu na porezu (80e pausal) - jel po kapacitetu da blokiraju nemanjinu


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Mar 30, 2019 4:02 pm

    Летећи Полип wrote:Taksista je preduzetnik. Tako da ti je sve ovo bespredmetno.

    Šta?
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Mar 30, 2019 4:08 pm

    u stvari nije važno, ako vam je dobro, onda ništa, gradite dalje sistem
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Mr.Pink Sat Mar 30, 2019 4:40 pm

    mozda je preduzetnik posto ima masinu, za razliku od recimo nekog pacenika koji vuce riksu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Летећи Полип Sat Mar 30, 2019 4:41 pm

    Naprotiv, sistem će se najpre srušiti ovako. On upravo stoji na ovakvim interesnim džepovima, gde se održavaju tekovine socijaldemokratije i nacionalne države, dok se mi ostali davimo u govnima Ejn Rend. To je ta kritična masa koja glasa za establišmentske politike, odnosno jede govna ko Jovo Bakić u onom intervjuu. Što se pre oni skrše, to ćemo pre imati nezadovoljstvo sa kojm će moći da se menja nešto. A ako do toga ne dođe, makar ćemo imati pravedniji sistem.


    Drugari, meni je pun kurac više da plaćam zdravstveno, a da za svako sranje idem kod privatnika. Hoću da plaćam jedno.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Mar 30, 2019 4:45 pm

    ja ga plaćam i idem kod privatnika, može mi se

    da ga ne plaćam, onaj što ne može kod privatnika bi još više najebao

    neka ga, plaćaću

    ali bi zato krivično gonio sve koji se ne ponašaju etički u zdravstvu
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Mr.Pink Sat Mar 30, 2019 4:48 pm

    ja ne idem ni kod jednog ni kod drugog, meni lekar sam dolazi u kucu, a cak mi ni ne treba


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Mr.Pink Sat Mar 30, 2019 4:50 pm

    malo su vas razmazili komunisti. meni deda lekara jevreja video prvi put u partizanima. valjda sto je bio jevrej

    do tada je protiv kaslja pusio duvan, a protiv uroka nosio crveni konac


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Летећи Полип Sat Mar 30, 2019 5:03 pm

    Mr. Moonlight wrote:ja ga plaćam i idem kod privatnika, može mi se

    da ga ne plaćam, onaj što ne može kod privatnika bi još više najebao

    neka ga, plaćaću

    ali bi zato krivično gonio sve koji se ne ponašaju etički u zdravstvu


    Svaka čast, ali kao što si i sam rekao - može ti se. Pri čemu ti koristiš jednu službu, a druga je zapravo kanal za ispoljavanje altruizma. To nije levica. Levica je da se svi lečimo ravnopravno, u istim uslovima.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Guest Sat Mar 30, 2019 5:13 pm

    šta me briga šta je levica? mislim da je ispravno da postoji ista zdravstvena zaštita i za one koji mogu i za one koji ne mogu da je plate

    kod privatnika idem zato što sam seronja po pitanju lekara, kao što su i svi muškarci

    a plaćam zdravstveno zato što državno zdravstvo mora da postoji, privatno zdravstvo može da funkcioniše samo ako klepa postojeći zdravstveni sistem, kao što su i skoro sve bolje privatne firme nastale na ovaj ili onaj način iz bivših socijalističkih

    zato državno zdravstvo mora biti očuvano za sutra, kada će privatnici biti streljani
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by ontheotherhand Sun Mar 31, 2019 3:43 pm

    Žvaka da su oni samo posrednici i udruženje građanja može da prođe samo u banana zakonodavstvima. Kako mogu u Cirihu da rade kao licenirani taksi a u Beogradu ne?

    Ako su samo udruženje, što ne open soursuju aplikaciju i dele je svakome? Takozvani građani bi se već snašli za naplaćivanje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by kondo Sun Mar 31, 2019 4:18 pm

    Mr.Pink wrote:ja ne idem ni kod jednog ni kod drugog, meni lekar sam dolazi u kucu, a cak mi ni ne treba


    i još ga jebeš !


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by uskok i ajduk Sun Mar 31, 2019 6:48 pm

    Kondo wrote:


    i još ga jebeš !

    Некоректност, политичка. :сејл: Јебу СЕ.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić

    kako zajebati radnika - Page 24 Empty Re: kako zajebati radnika

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 2:48 am