Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Tjednik

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by паће Sat Dec 02, 2017 11:48 pm

    Могло би и црњансковце, црњанскаре, црњанскаше... па које легне.

    Ал' стварно звучи као кад Амер оцењује штиво, по чеклисти. Има ово, има оно, има и онао...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Fri Apr 06, 2018 8:59 am

    Tjednik - Page 5 29695484_10215719733371543_512203909796724736_n

    Tjednik - Page 5 3405963423


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by 1088 Fri Dec 14, 2018 1:13 am

    dok čekamo ledolomca godine...

    Danas wrote:„Lalić je u poslednjih nekoliko godina pokazao da politički magazin može da se vrati na veliku scenu našeg (ne)prežaljenog tržišta štampe, i to uz poštovanje novinarske etike i Kodeksa, uz pomoć hrabre uređivačke politike i modernog novinarskog izraza“, stoji u obrazloženju žirija nagrade, koji je odluku doneo jednoglasno, navodi se u saopštenju UNS-a.

    Žiri je u obrazloženju naveo da je „za takvu medijsku (kontra)revoluciju zaslužan je pre svega Lalić, kao jedan od glavnih junaka poslednje dekade srpskog novinarstva, koji je dokazao da Gutenberg nije izgubio bitku sa vaj-fajem“, kao i da je „Lalić sledbenik još jedne novinarske pojave koja se takođe smatra starovremenskom i seže u Tijanićevo doba: intrigantno, žestoko i duhovito pisanje koje istovremeno izaziva i postovanje i čuđenje“.

    Iz tih razloga, prema oceni žirija Lalić je „zaslužio nagradu koja nosi ime Aleksandra Tijanića“, kao i da „slagao se ne slagao, čovek mora da poštuje Lalićev uređivački prosede, i da se istovremeno pita kako takav uspeva da opstane u podeljenoj i posvađanoj Srbiji“.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Fri Dec 14, 2018 1:37 am

    Lalić sledbenik još jedne novinarske pojave koja se takođe smatra starovremenskom i seže u Tijanićevo doba: intrigantno, žestoko i duhovito pisanje koje istovremeno izaziva i postovanje i čuđenje

    Sasvim tacno! Laliceve kolumne su i na Burundiju izazvale puno postovanja, narocito na dnevnom tupanu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by 1088 Fri Dec 14, 2018 1:51 am

    Tjednik - Page 5 286371741 nominacija za tradicionalno i prestižno paće godine.

    (postovanje i čuđenje je negde i koncept dnevnog tupana - neko postuje kakvog originalnog mislioca, pa se mi ostali čudimo.)
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50028
    Join date : 2017-11-16

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Nektivni Ugnelj Fri Dec 14, 2018 1:53 am

    Lalić je „zaslužio nagradu koja nosi ime Aleksandra Tijanića

    Apsolutno
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Fri Dec 14, 2018 12:27 pm

    1088 wrote:Tjednik - Page 5 286371741 nominacija za tradicionalno i prestižno paće godine.

    (postovanje i čuđenje je negde i koncept dnevnog tupana - neko postuje kakvog originalnog mislioca, pa se mi ostali čudimo.)

    Tjednik - Page 5 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Летећи Полип Sun Jul 26, 2020 8:07 pm

    Što je najjače, ovo ima tiraž 30000. Kad se odbije primerak za dinar u Delfiju, pitam se koliko se zaista proda.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Sotir Sun Jul 26, 2020 8:22 pm

    Нити један политички недељник не прода више од 10 хиљада.
    Ово са Делфијем може да буде пар хиљада максимално, и са тим не прелазе 10к.
    Цифра тиража од 30 хиљада је наравно претерана. И са 13 хиљада могу да покрију добро продајна места. Тираж се као и у свим медијима наводи претеран, због оглашавача.

    Некад је покушао да овде заживи АБЦ одитинг, у чијем систему би фирме слале податке о тиражу, а они гарантовали за исправност. Ако ниси члан АБЦ велике фирме би те кулирале. Али је концепт врло брзо пропао, није одговарао ни штампаним медијима а ни политици.
    Anonymous
    Guest

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Guest Sun Jul 26, 2020 8:42 pm

    Delfi imaju veliki promet i gotovo svi kupci uzimaju Nedeljnik. Meni je 30.000 sa remitendom od, kaži ga, 20% sasvim realna brojka. Bez toga - 5- 6.000 i da pevaju.
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Летећи Полип Sun Jul 26, 2020 8:50 pm

    Za trenutak mi je naivno prošlo kroz glavu, kako oni smeju da lažu o tome, ali onda odmahnuh glavom.


    Fokus grupa im je baš onako uska. To bi bili oni izvorni Raduletovi glasači. Pola magazina su tekstovi u fazonu uspešne biznis priče, intervjui sa korporativnim mandarinima, saveti preduzetnicima. Druga polovina su jebeni Čeda Antić, Ljilja Smajli i Bazdulj. Ima i nešto malo džentrifikovane boemije.

    To je skrama sruštva. Takvih u Beogradu ima možda desetak hiljada. A ne čitaju svi nedeljnike.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Летећи Полип Sun Jul 26, 2020 8:52 pm

    Vasa wrote:Delfi imaju veliki promet i gotovo svi kupci uzimaju Nedeljnik. Meni je 30.000 sa remitendom od, kaži ga, 20% sasvim realna brojka. Bez toga - 5- 6.000 i da pevaju.


    Pa kad daju za dinar. Realno, ja bih i Veliku Srbiju uzeo, da mi daju za dinar.


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Sotir Sun Jul 26, 2020 9:02 pm

    Vasa wrote:Delfi imaju veliki promet i gotovo svi kupci uzimaju Nedeljnik. Meni je 30.000 sa remitendom od, kaži ga, 20% sasvim realna brojka. Bez toga - 5- 6.000 i da pevaju.
    У промет књига се не разумем, али нема шансе да продају 20 хиљада у Делфима.
    Делфи имају 45 књижара у Србији, мало ми је сумњиво да у свакој преваљају 500 комада. То је 25 пакета. Ако идеш често, гвирни колико пакета држе иза пулта кад их добију.
    Anonymous
    Guest

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Guest Sun Jul 26, 2020 9:12 pm

    Ja kupim N ponekad, kad ukačim da ide srpsko izdanje LMD.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Erős Pista Sun Jul 26, 2020 9:23 pm

    O tirazima se u Srbiji jezivo laze.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Sotir Sun Jul 26, 2020 9:35 pm

    Једна старија прича.
    Крене једна познаница да издаје часопис крајем 90их. Пошто је била у тим водама, зна ко се тиме бави, ко је конкуренција и шта се прича. И каже види конкуренција штампа 30 хиљада, ај ми да не претерано штампа ћемо први број у 20 хиљада.
    И онда оде по киосцима, и види свуда три пута више свог часописа од конкуренције, а прода четвртину тиража једва.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Sotir Thu Jul 30, 2020 6:53 am

    Sotir wrote:
    Vasa wrote:Delfi imaju veliki promet i gotovo svi kupci uzimaju Nedeljnik. Meni je 30.000 sa remitendom od, kaži ga, 20% sasvim realna brojka. Bez toga - 5- 6.000 i da pevaju.
    У промет књига се не разумем, али нема шансе да продају 20 хиљада у Делфима.
    Делфи имају 45 књижара у Србији, мало ми је сумњиво да у свакој преваљају 500 комада. То је 25 пакета. Ако идеш често, гвирни колико пакета држе иза пулта кад их добију.
    Сетио сам се још нечега, па заборавио, па се сад опет сетио.

    Штампа 20 хиљада Недељника кошта најмање око 5-6 хиљада евра, а делиш их бесплатно. Немају они те паре, просто и једноставно.

    Tjednik - Page 5 Empty Re: Tjednik

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 3:13 pm