Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Дуго путовање у Јевропу

    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by No Country Thu Jul 28, 2016 11:07 pm

    zastitnik gotama wrote:
    No Country for Old Man wrote:Прајмарис јесу смешни и мањкави, но Амери макар покушавају да малко проветре унутарпартијску политику, што није лоше.

    Друго и много важније, међу америчким клинцима су леве идеје пустиле сасвим фино корење - а ова тема би хтела да истражи зашто је у Србији на делу супротан процес?
    Lose sam se izrazio , bio sam na tabletu, sad sam za tipkovnicom pa da probam, ovako

    Prvo Nou Kantrijeva teza je da mladi u SAD imaju vise progresivne ideje, dok u Srbiji imaju reakcionarne.

    Ne slazem se sa tim. Mladi su i tamo i ovde dosta nezainteresovani za politiku, a kad glasaju , glasaju stihijski protiv statusa kvo, protiv svega postojeceg, protiv odraslih u sustini.

    U Srbiji gde je ceo establisment (privredni, kulturni , politicki ) za EU , to znaci ako oces da budes buntovan glasas za Dveri. U SAD za Sandersa.

    Iako ih je odvelo u skroz razclicite politike, sentiment je tu isti. 
    Биће да имам много боље мишљење о миленијалсима него ти. Упознао сам их, генерацију мојих ћерки, подоста, и са многима имао прилику да попричам о "свецким темама" (на ужасавање горепоменутих госпођица Дуго путовање у Јевропу - Page 3 4101625831). Генерализације су незахвалне, но у великој већини су врло свесни колике смо им проблеме натоварили, и да је наш модел пропао. Вољни су да истражују алтернативе, од становања, хране и енергије до економије. И баш ни код кога нисам запазио ту баналну потребу за терањем контре. Клинци су озбиљни, врло свесни да су у проблему. А без знаних решења.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Filipenko Fri Jul 29, 2016 12:33 am

    Pa čekaju na app koji će sve to razrešiti.

    U Srbiji čekaju na rus koji će sve to razrešiti. Svako ima milenijalse na svoj način.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Kinder Lad Fri Jul 29, 2016 1:51 am

    zastitnik gotama wrote:

    ok you got me there...

    a sad cu i ja. dakleM, pusti ti EU, mladji su u srbiji su u srbiji znacajno nacionalisticki nastrojeni, veoma tradicionalnih socijalnih pogleda, progresivnost je u tragovima. ali, kako idu i stoje stvari,
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by plachkica Fri Jul 29, 2016 2:13 am

    Vi se stvarno iznenađujete?
    Meni je iznenađenje da ima i ovoliku podršku.
    Klinci površno prate sve, svaka vlast, od 2000. do danas bilal je pro EU,
    posle svake vlasti bilo je gore, iz same EU u poslenje dve godine
    imamo sranje u Grčkoj, sad imamo Brexit a i gomilu terorističkih napada u
    zemljama EU. To su sve udarne vesti, one koje se ne mogu propustiti.
    To čuju, i ništa od toga nije ohrabrujuće za samu EU i Srbiju u njoj.
    Naša levica je ili julovskog tipa (sreća pa nema nikakvu podršku), ili elitistička, za koga može prosečan klinac iz Srbije da se uhvati?

    (Tu ja vidim opasnost od ozbiljno povampiranog sps-a, poslednja kampanja im je bila
    do kraja levičarska (prava, pravda, jednakost, radnici...), Branko Ružić ima istupe
    koji šokiraju (posebno vezano za Kosovo), znam da imaju kancelarije za mlade po
    par gradova u Srbiji, gde organizuju prave ideološke sastanke, rade sa srednjoškolcima,
    trenutno su jedini koji nude ideju* i rade na obnavljanju ozbiljne stranačke infrastrukture
    koja nije nužno klijentelistička.Ako ih sad Vučić ne uzme u vladu učiniće im uslugu
    na duže staze. DS je u 6 meseci promenio platformu, pred kraj prošle godine imali smo:
    srpska Srbija!, pre mesec dana je Pajtić izašao sa manifestom: Srbija mora u NATO!,
    DJB, Sandu, Dveri neću ni da komentarišem. Ekipa levičara koja se okuplja na Filozofskom
    fakultetu na tom mestu svoju aktivnost i završava.)
    *znam da to što pričaju nema veze sa onim što rade, ali na žalost jedini su koji nešto rade
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Kinder Lad Fri Jul 29, 2016 2:16 am

    Filipenko wrote:Mene ovi rezultati ohrabruju, mladi su kao neka primordijalna smesa koju treba fino oblikovati, malo je pogurati ulevo i ideološki adekvatno obraditi, i ostaćemo van babašvabine™ prćije

    ti ces mozda i ostati, oni ce iskoristiti prvu povoljnu polupriliku da odu upravo tamo. 

    no, da ne gresim dusu, ako je i preko polovine takvo, nisu svi, postoje i oni sa kojima bi levicari mogli da ozbiljno rade i grade neku suvislu pricu. Ali lakse je sanjariti kako ce od nacosa od 25 godina koji misli da je zeni mesto uz sporet "finim oblikovanjem" i nekakvom politickom alhemijom nastati komunista, nego zaista nesto raditi u vezi sa tim.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Filipenko Fri Jul 29, 2016 7:40 am

    Kinder Lad wrote:
    Filipenko wrote:Mene ovi rezultati ohrabruju, mladi su kao neka primordijalna smesa koju treba fino oblikovati, malo je pogurati ulevo i ideološki adekvatno obraditi, i ostaćemo van babašvabine™ prćije

    ti ces mozda i ostati, oni ce iskoristiti prvu povoljnu polupriliku da odu upravo tamo. 


    Neka idu, srećan im put. Bolje to nego da ostanu ovde, glasaju za DS i SNS, srbuju u slobodno vreme i zauzimaju radna mesta.


    Kinder Lad wrote:no, da ne gresim dusu, ako je i preko polovine takvo, nisu svi, postoje i oni sa kojima bi levicari mogli da ozbiljno rade i grade neku suvislu pricu. Ali lakse je sanjariti kako ce od nacosa od 25 godina koji misli da je zeni mesto uz sporet "finim oblikovanjem" i nekakvom politickom alhemijom nastati komunista, nego zaista nesto raditi u vezi sa tim.


    Ne govorim ja o opredeljenim nacošima, već masi onih koji odrastaju u skladu sa oblikovanjem dverjaškodeseovskodesesesovskih oportunaša diljem obrazovnog sistema, ali odrastaju i počinju da kontaju da stvari ne funkcionišu tako kako im slavski seratori pričaju i da slabo tu pomažu i molitva i rad, red i disciplina.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Kinder Lad Fri Jul 29, 2016 11:29 am

    Filipenko wrote:


    Ne govorim ja o opredeljenim nacošima, već masi onih koji odrastaju u skladu sa oblikovanjem dverjaškodeseovskodesesesovskih oportunaša diljem obrazovnog sistema, ali odrastaju i počinju da kontaju da stvari ne funkcionišu tako kako im slavski seratori pričaju i da slabo tu pomažu i molitva i rad, red i disciplina.

    ma...kako ko udje u "privredu" na bilo koji nacin prestanu da se bave tim glupostima i gledaju sta im donosi veceru na sto (naravno, i to je uglavnom sranje), ali je problem sto nema posla tj nema ga ni izbliza dovoljno.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by паће Fri Jul 29, 2016 12:29 pm

    Kinder Lad wrote:
    ma...kako ko udje u "privredu" na bilo koji nacin prestanu da se bave tim glupostima i gledaju sta im donosi veceru na sto (naravno, i to je uglavnom sranje), ali je problem sto nema posla tj nema ga ni izbliza dovoljno.

    Проблем је и у том делу системски, јер посао би се направио (чак и по ЂБовском моделу, одоздо, од малих фирми) кад би систем томе погодовао. Међутим, ништа се не исплати јер држава сузбија мале и независне а подржава тајкуне и странце. Јер ови боље плаћају, ваљда. Тј плаћају коме треба а не плаћају порез и раднике. И тако.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest Fri Jul 29, 2016 12:34 pm

    Kako država suzbija male i nezavisne?
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Veletin Fri Jul 29, 2016 12:39 pm

    tako što konkurenciji daje od 10000 do 27000 evra subvencija po radnom mestu, daje im besplatno uređeno zemljište, čak i novoizgrađene proizvodne hale, oslobađa ih plaćanja raznih taksi i poreza, pruža im zaštitu od delovanja raznih inspekcija ....
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by паће Fri Jul 29, 2016 12:43 pm

    По закону, наравно. Дигне се овај или онај намет, овај или онај технички захтев, па порасте фиксни трошак. Ко је довољно велик, може да потплати где треба па му се прогледа кроз прсте, ко није, стоји му посао док то не среди. Баналан случај од пре неки дан - извађена скоро сва решења, још ваљда два комада па може да се крене у посао, кад измене неки технички пропис и ајде зови мајсторе да среде и то, измишљај паре, почетак се одлаже за још коју недељу. За то време неко од већ сређених решења више не важи, прошло шест месеци, вади поново. Службеник који је то решење издао се хвата за главу, наглас се пита јесу ли ови нормални. Уместо да се сва папирологија среди за месец-два, ово траје више од пола године. За то време будући привредник мора и да једе, а не може ни да ради јер му све одлази на сређивање за будући посао.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Filipenko Fri Jul 29, 2016 1:22 pm

    To ti država poručuje - e trebao si maline umesto pečuraka  Дуго путовање у Јевропу - Page 3 2348298330
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Filipenko Fri Jul 29, 2016 11:15 pm

    Definitivno sam uveren da neko botuje ovde organizovano u korist Nato i EU na Š92 forumu, ne bi me čudilo da je to Milićcinih™ ruku nedelo. Potpuno je neverovatna količina spama po komentarima, i to kao da pronatoeu botovi imaju neku ekskluzivu vremensku, pa tako u prvih X komentara bude i po 90% pronatoeu, što potom naglo opadne.

    Recimo vest da Mercedes otvara fabriku u Mađarskoj. Gomila komentara "ko nam je kriv kad hoćemo Rusiju", "investicije idu tamo gde je nato", "eu i nato su garant prosperiteta", "srbija neka se guši od ljubavi prema rusiji, zapad i nato napreduju" i tome slično. I to se tačno razlikuju ti komentari po tome što ne diraju vlast od onih koji svoje mišljenje iskažu drugačije, u više od 1-2 reda, pa okrpe svašta nešto - ovde strogo amerika super, nato super, evropa super, rusija govno, srbija jadna i to je to.

    Дуго путовање у Јевропу - Page 3 Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 10:33 am