Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Дуго путовање у Јевропу

    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Дуго путовање у Јевропу Empty Дуго путовање у Јевропу

    Post by No Country 2016-07-28, 17:22

    Звучи невероватно, али не пронађох одговарајући топик. Брегзит је још и најближи.

    One more time, Serbia is bucking the trend.

    Срећа наша да клинаца има све мање?
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Kinder Lad 2016-07-28, 17:29

    Ali nije sreća da ih je 40% (or so) nezaposleno. I to itekako ima veze. EU integracije su zvanična državna politika i to se dovodi u vezu (što realno nema veze, al jbg)


    _____
    alt-lib
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by bela maca 2016-07-28, 17:29

    brr


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by No Country 2016-07-28, 17:34

    Меншчини да је у питању ехо Народњачког дискурса, ал' правог. То је оно што им Вучић и екипа заиста поручују. Косово, НАТО, Русија. ЕУ  је тек нека бледа апстракција, далеко на хоризонту.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by zvezda je zivot 2016-07-28, 17:42

    No Country for Old Man wrote:Срећа наша да клинаца има све мање?


    Дуго путовање у Јевропу 1150481534


    _____
    ova zemlja to je to
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Kinder Lad 2016-07-28, 17:44

    No Country for Old Man wrote:Меншчини да је у питању ехо Народњачког дискурса, ал' правог. То је оно што им Вучић и екипа заиста поручују. Косово, НАТО, Русија. ЕУ  је тек нека бледа апстракција, далеко на хоризонту.

    Ima svačega. Ljudima moraš da objasniš, konkretno Kosovo, zašto mora to što mora, a nisi im, ne ovi, nego niko, objasnip šta se tamo stvarno sve desilo. I normalno, ljudi na kraju misle ono što im 15 godina sipaš u glavu. A i zašto bi moralo kad, ako čitaš srpske novine, portale i gledaš televizije, objašnjenja zašto je sve korisno postati članom EU i kakva je korist do sada su marginalna. Na to dodaj "blunders" koje stvarno napravi ta EU i sve jasno. Zapavo je super da je podrška 53%, to je ne mala podrška. Nisam video koliko je protiv, kapiram 33-34%, to je za evropske uslove danas veoma solidna podrška. Kad izbaciš neopredeljene ide i preko 60%. To je više nego ok kakvo je stanje u EU.


    _____
    alt-lib
    zvezda je zivot

    Posts : 7063
    Join date : 2014-11-07

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by zvezda je zivot 2016-07-28, 17:48

    No Country for Old Man wrote:Меншчини да је у питању ехо Народњачког дискурса, ал' правог. То је оно што им Вучић и екипа заиста поручују. Косово, НАТО, Русија. ЕУ  је тек нека бледа апстракција, далеко на хоризонту.

    kolko ti nemas veze sa zivotom to je neverovatno

    ne, ne mogu, moram da odmorim od foruma, nadam se zauvek, na koju temu odem samo se nerviram


    _____
    ova zemlja to je to
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by uskok i ajduk 2016-07-28, 17:59

    ДЈБ wrote: Србиja ниje ни нeдoнoшчe ни тиквa бeз кoрeнa и нe трeбa joj ни EУ “мaћeхa” ни рускa “мajкa” дa сe стaрajу o њeним интeрeсимa.
    Дуго путовање у Јевропу 374745749  http://dostajebilo.rs/pravi-odnos-prema-evropskoj-uniji/


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    bela maca

    Posts : 11048
    Join date : 2014-10-28

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by bela maca 2016-07-28, 18:01

    srbija je kurac od ovce


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest 2016-07-28, 18:05

    Ovakve ankete su teško sranje. Ovo je kao kada bi otišli na pijacu i pitali sve redom, koje su čestice važnije za dalji razvoj fizike, tahioni ili bozoni? Daleko je važnije da pitaju pitanja u vezi pojedinačnih, izdvojenih tema i uticaja pridruživanja ili nepridruživanja na njih. Ljudi ne znaju, sve zaključke temu EU donose na osnovu izdvojenih detalja koji su im nekad, nekako, zaparali uši.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by uskok i ajduk 2016-07-28, 18:09

    bela maca wrote:srbija je kurac od ovce

    уан фром форум, мејби Вертер, сед самтинг, иф ај римембр:
    "Ју ар дик он д бајсикл"


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest 2016-07-28, 18:13

    uskok i ajduk wrote:
    bela maca wrote:srbija je kurac od ovce

    уан фром форум, мејби Вертер, сед самтинг, иф ај римембр:
    "Ју ар дик он д бајсикл"

    kako bi bilo da mu se pridružiš? da preciziram, da ideš u tri lepe sa ovog foruma ako ne umeš da komuniciraš sa ljudima.
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest 2016-07-28, 18:14

    uskok i ajduk wrote:
    ДЈБ wrote: Србиja ниje ни нeдoнoшчe ни тиквa бeз кoрeнa и нe трeбa joj ни EУ “мaћeхa” ни рускa “мajкa” дa сe стaрajу o њeним интeрeсимa.
    Дуго путовање у Јевропу 374745749  http://dostajebilo.rs/pravi-odnos-prema-evropskoj-uniji/

    Ovde ne piše ništa. Naravno da samo Srbija mora da brine o svojim interesima i naravno da sama Srbija mora da uredi svoju državu. Do sada joj je to išlo poprilično loše, a davno je bila vladavina Miloševa.
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest 2016-07-28, 18:17

    DJB nikada i ne govori ništa osim populističkih opštih mesta.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Erős Pista 2016-07-28, 18:21

    Ma naravno, smuti pa prospi. Pa bukvalno bi svaki srpski političar mogao da kaže isto to, i zapravo i govori - Vučić je pre neki dan drvio kako niko ne sme da pritiska srpskog premijera, i kako on odgovara samo građanima Srbije, drn-zvrc.

    Talk is cheap.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest 2016-07-28, 18:23

    ontopic: meni se čini da je cilj ove ankete da pokaže koliko je Vođa mudriji od njegovih primitivnih podanika. mogu da se kladim da se Vučićevi botovi na forumu B92 već zgražavaju nad rezultatima ankete.
    паће

    Posts : 40199
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by паће 2016-07-28, 18:24

    William Murderface wrote:Ma naravno, smuti pa prospi. Pa bukvalno bi svaki srpski političar mogao da kaže isto to, i zapravo i govori - Vučić je pre neki dan drvio kako niko ne sme da pritiska srpskog premijera, i kako on odgovara samo građanima Srbije, drn-zvrc.

    Talk is cheap.

    Ма не одговара он ником. Ни по величини ни по дезену ни по кроју. Није ми јасно што га још носимо, ваљда је то тај партијски систем.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest 2016-07-28, 18:28

    Pre desetak godina sam bio u grupi koja je bila na višednevnom sastanku sa konsultantima, plaćenim masne pare.

    Kako je firma u kojoj sam tada radio upala u probleme, oni su unajmljeni da ih reše.

    Tokom sastanka nam je predočen put za poboljšanje poslovanja, kojim ćemo da izađemo iz krize:

    1. Povećaćemo prodaju.
    2. Povećaćemo profit.
    3. Smanjićemo lagere.
    4. Smanjićemo direktne i indirektne troškove.

    A kako, to je ostavljeno nama.

    Gde sam bio, šta sam radio, ništa. Baš kao te konsultante ja vidim taj ĐB pokret.
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest 2016-07-28, 18:30

    No Country for Old Man wrote:Меншчини да је у питању ехо Народњачког дискурса, ал' правог. То је оно што им Вучић и екипа заиста поручују. Косово, НАТО, Русија. ЕУ  је тек нека бледа апстракција, далеко на хоризонту.
    https://calendar.google.com/calendar/render?pli=1#main_7

    http://mojkalendar.com.hr/2016.rs.aspx

    http://www.pravoslavnikalendar.iz.rs/

    https://www.amazon.com/Batman-Arkham-Knight-Wall-Calendar/dp/1629053325


    nadam se da sam bio od pomoci.
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Erős Pista 2016-07-28, 18:32

    Lev Abalkin wrote:Pre desetak godina sam bio u grupi koja je bila na višednevnom sastanku sa konsultantima, plaćenim masne pare.

    Kako je firma u kojoj sam tada radio upala u probleme, oni su unajmljeni da ih reše.

    Tokom sastanka nam je predočen put za poboljšanje poslovanja, kojim ćemo da izađemo iz krize:

    1. Povećaćemo prodaju.
    2. Povećaćemo profit.
    3. Smanjićemo lagere.
    4. Smanjićemo direktne i indirektne troškove.

    A kako, to je ostavljeno nama.

    Gde sam bio, šta sam radio, ništa. Baš kao te konsultante ja vidim taj ĐB pokret.
    Дуго путовање у Јевропу 3579118792



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by No Country 2016-07-28, 18:57

    zvezda je zivot wrote:kolko ti nemas veze sa zivotom to je neverovatno

    ne, ne mogu, moram da odmorim od foruma, nadam se zauvek, na koju temu odem samo se nerviram
    Опет су ти дрмали кавез? И опет - ја!? Знаш, мени је у неку руку и драго да овако утичем на тебе. Доста би ме секирало да се слажемо.

    Одмор је добра идеја: хипстерисање, са оволико труда колико ти у ту радњу уносиш, јесте ужасно заморно. Но веруј ми да ни нама посматрачима није битно лакше.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by No Country 2016-07-28, 19:06

    Kinder Lad wrote:
    No Country for Old Man wrote:Меншчини да је у питању ехо Народњачког дискурса, ал' правог. То је оно што им Вучић и екипа заиста поручују. Косово, НАТО, Русија. ЕУ  је тек нека бледа апстракција, далеко на хоризонту.

    Ima svačega. Ljudima moraš da objasniš, konkretno Kosovo, zašto mora to što mora, a nisi im, ne ovi, nego niko, objasnip šta se tamo stvarno sve desilo. I normalno, ljudi na kraju misle ono što im 15 godina sipaš u glavu. A i zašto bi moralo kad, ako čitaš srpske novine, portale i gledaš televizije, objašnjenja zašto je sve korisno postati članom EU i kakva je korist do sada su marginalna. Na to dodaj "blunders" koje stvarno napravi ta EU i sve jasno. Zapavo je super da je podrška 53%, to je ne mala podrška. Nisam video koliko je protiv, kapiram 33-34%, to je za evropske uslove danas veoma solidna podrška. Kad izbaciš neopredeljene ide i preko 60%. To je više nego ok kakvo je stanje u EU.
    Ма океј, укупна подршка је још и ђене-ђене, мене је више погодило то што је генерацијска подела оваква каква јесте, то је сасвим обрнуто од тренда који смо видели у америчким прајмерисима, или у брегзиту.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Veletin 2016-07-28, 19:06

    sad su deca kriva što su matori smradovi sjebali državu i društvo.
    Anonymous
    Guest

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Guest 2016-07-28, 19:06

    Veletin wrote:sad su deca kriva što su matori smradovi sjebali državu i društvo.
    +1
    Erős Pista

    Posts : 81524
    Join date : 2012-06-10

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Erős Pista 2016-07-28, 19:14

    Дуго путовање у Јевропу Remember-when-we-cried-as-kids-and-our-parents-said-2965790


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Дуго путовање у Јевропу Empty Re: Дуго путовање у Јевропу

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-05-17, 12:29