Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Terorizam

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Ointagru Unartan Sat Aug 06, 2016 9:41 pm

    Terorizam - Page 6 1233199462


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Filipenko Sat Aug 06, 2016 10:36 pm

    Radagast wrote:Jos nesto:


    Ne mora uopšte da bude posredi mreža. Ljudi odlaze u ratnu zonu i vraćaju se iz nje vični ratovanju i desenzitivizovani na smrt, svoju i tuđu.

    Oni vec odlaze kao deo mreze, licni kontakt je osnovni nacin vrbovanja (zato dzihadista ima mnogo u nekim cetvrtima, dok ih istovremeno u susednim cetvrtima sa istim sociodemografskim karakteristikama cesto nema uopste).


    I to se tako pušta, kao eto, ima ih puno, šta da se radi?

    Jbt, pa to je Hrvatska 1987. ako ne i gore.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Ointagru Unartan Sat Aug 06, 2016 10:43 pm

    Filipenko wrote:
    I to se tako pušta, kao eto, ima ih puno, šta da se radi?

    Jbt, pa to je Hrvatska 1987. ako ne i gore.

    Nije bas da se pustalo, ali nisu imali dovoljno sredstava i ljudstva da bi to pratili kako treba, a nisu ih imali jer su prekasno shvatili opasnost.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Filipenko Sat Aug 06, 2016 11:05 pm

    Nije ni Udba imala dovoljno sredstava i ljudstva da sve prati, zato je i pravila čistke/eliminacije da joj bude lakše  Terorizam - Page 6 2304934895
    Anonymous
    Guest

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Guest Mon Aug 22, 2016 11:37 am

    Footage has emerged showing the arrest of a boy thought to be as young as 12 who police believe was about to carry bomb attack on behalf of Isis.

    Video of the arrest shows Iraqi security forces removing a suicide bomb vest from the young boy.
    The video shows him appearing to burst into tears as he is captured by police in Kirkuk, Iraq, on Sunday.

    Terorizam - Page 6 Iraq-bomber4
    Iraqi security forces remove a suicide vest from a boy in Kirkuk, Iraq, 21 August, 2016. (Reuters)


    The explosives vest was later detonated in a controlled explosion.

    It is unclear whether the boy wanted to carry out the attack himself or was forced into it by the jihadi group. 
    Hours earlier, a suicide bomber blew himself up in front of a Shia shrine in Kirkuk, injuring three people.
    The attack followed another suicide bombing in the same neighbourhood that caused no casualties. 
    “There is a dangerous campaign tonight against Kirkuk,” a security official told Kurdish news agency Rudaw.

    Terorizam - Page 6 Iraq-bomber2
    Iraqi security forces remove a suicide vest from a boy in Kirkuk, Iraq, 21 August, 2016. (Reuters)


    On Saturday, Turkish president Recep Tayyip Erdogan said an Isis child suicide bomber as young as 12 was behind an attack on a Kurdish wedding which killed at least 51 people.

    At least 22 of the victims were under the age of 14, a government official said.
    Isis has deployed child suicide bombers to stage attacks in both Iraq and Syria.

    Among the most deadly attacks was a bombing at a youth football match at a stadium south of Baghdad on 25 March, 2016.
    Anonymous
    Guest

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Guest Wed Aug 24, 2016 12:19 pm

    ovi junaci iz Nice ne uklanjaju pojas sa eksplozivom, već prisiljavaju sredovečnu ženu da se svlači na plaži kako bi pokazivanjem golog tela demonstrirala privrženost sekularizmu i adekvatan javni moral.
    a posle kad njeno dete položi za C kategoriju biće jujuju, kako to.

    Terorizam - Page 6 Cqm6Fo9WgAAaLt8

    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Erős Pista Wed Aug 24, 2016 1:08 pm

    Budale.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by plachkica Wed Aug 24, 2016 2:18 pm

    Meni je ovo strašno.
    Protiv sam pokrivanja, ali apsolutno svesna toga da na pokrivanje isto
    ne gledam ja kao što gleda žena koja je od prve menstruacije pokrivena.
    Ovo je ogromno poniženje za ovu ženu.
    Ne može ovo na dobro izaći.
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by boomer crook Wed Aug 24, 2016 2:30 pm

    sreca pa francuska nema tradiciju nasilnog skidanja burki i sprdanja s tim.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Ointagru Unartan Wed Aug 24, 2016 2:57 pm

    Burka je, u Francuskoj (ne i u Afganistanu), obelezje najcrnjeg salafizma i ne bi trebalo da se vidi u javnom prostoru iz istog razloga zbog koga kukasti krst ne bi trebalo da se vidi.

    A ovo izivljavanje nad obicnim muslimanima na plazi je odraz nemoci i straha od terorista, kao kad su se se Srbi svetili nad Kosovarima zbog NATO bombi.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Erős Pista Wed Aug 24, 2016 2:59 pm

    Tako i ja to razumem. Plus hoce da pokazu da kao nesto rade.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by boomer crook Wed Aug 24, 2016 3:16 pm

    poslednji put je ovo francuska radila u alziru. to je dovelo do emancipacije zena ali ne na nacin na koji su oni ocekivali. tada su zenama skidali veo u javnim ceremonijama i posle toga ih umotavali u francusku trobojku i stavljali im na glavu frigijsku kapicu.

    inace ovaj burkini omogucava da se vidi lice zene odnosno identifikacija je moguca. ne vidim razloga za ove mere po bilo kom osnovu. ovo je izivljavanje. super sto je zena na plazi, sama i uziva u lepom vremenu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Guest Wed Aug 24, 2016 3:22 pm

    Ritualizovano seksualno nasilje, uvijeno u formu sekularizma.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Erős Pista Wed Aug 24, 2016 3:26 pm

    Ma naravno. Burke su prosto druga priča.

    Nedopustivo je da jedna navodno liberalna zemlja određuje ljudima i ženama šta će da nose na plaži. Sekularizam koji je ubio sebe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Ointagru Unartan Wed Aug 24, 2016 3:39 pm

    A istog dana iz Kanade stize ova vest:


    Canada's Mounties allow women in uniform to wear hijabs

    The Royal Canadian Mounted Police, known as the Mounties, is to allow women in uniform to wear hijabs.

    Government spokesman Scott Bardsley said the move was to reflect the diversity in Canada's communities and to attract more female Muslim officers.

    http://www.bbc.com/news/world-us-canada-37173669


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Erős Pista Wed Aug 24, 2016 3:42 pm

    Evropa je veliko sranje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by boomer crook Wed Aug 24, 2016 4:10 pm

    pa otprilike. natavno i amerika je na drugi nacin. kanada je nesto trece. best of both worlds.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Erős Pista Wed Aug 24, 2016 4:12 pm

    Tačno. Sad će da uskoči uskok sa nekim Radulovim citatom Terorizam - Page 6 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Guest Wed Aug 24, 2016 4:15 pm

    Radagast wrote:A istog dana iz Kanade stize ova vest:


    Canada's Mounties allow women in uniform to wear hijabs

    Terorizam - Page 6 Paradise_city
    boomer crook

    Posts : 36971
    Join date : 2014-10-27

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by boomer crook Wed Aug 24, 2016 4:16 pm

    Terorizam - Page 6 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by No Country Wed Aug 24, 2016 4:54 pm

    Канаду углавном вади то што је забачена. Мораћу мало чешће да вас гњавим са канадским срањима. Terorizam - Page 6 4101625831


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Guest Wed Aug 24, 2016 4:54 pm

    William Murderface wrote:Evropa je veliko sranje.


    Terorizam - Page 6 4101625831

    S druge strane, Škotska policija uvela je hidžab u svoje redovne uniforme kako bi ohrabrila muslimanke da se priključe službi.
    U prošlosti su policajci smjeli da nose religiozna obilježja samo uz odobrenje šefa.
    Ipak, od sada je muslimanska marama i zvanično postala dio redovne uniforme škotske policije koja želi da bude "što pristupačnija zajednici kojoj služi".
    - See more at: http://www.avaz.ba/clanak/251588/dva-lica-evrope-u-francuskoj-puskama-skidaju-muslimanke-na-plazi-a-ovako-rade-u-skotskoj#sthash.gnGmHwNl.dpuf
    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Erős Pista Wed Aug 24, 2016 5:03 pm

    Osim Škocke!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Xexoxical Endarchy Wed Aug 24, 2016 9:05 pm

    ostap bender wrote:poslednji put je ovo francuska radila u alziru. to je dovelo do emancipacije zena ali ne na nacin na koji su oni ocekivali. tada su zenama skidali veo u javnim ceremonijama i posle toga ih umotavali u francusku trobojku i stavljali im na glavu frigijsku kapicu.

    inace ovaj burkini omogucava da se vidi lice zene odnosno identifikacija je moguca. ne vidim razloga za ove mere po bilo kom osnovu. ovo je izivljavanje. super sto je zena na plazi, sama i uziva u lepom vremenu.
    ha, odlicno podseti me da vam ispricam nesto. napio se xexo vece sa prijateljem iz sudana i nesto se dovatili tematike alzira i on mi isprica utiske sa odlucujce kvalifikacione utakmice za odlazak na WC 2010 u juznu afriku izmedju alzira i egipta koja se igrala na neutralnom terenu u kartumu, sudanu.

    obzirom da su alzir i egipat valjda jedine dve na svetu koje imaju takvo intenzivno rivalstvo i medjusobnu netrpeljivost a da pritom ne dele morsku niti zemljanu granicu to je bila utakmica visokog rizika i kartum je odabran da amortizuje. i sad grad je bio par dana pod opsadom, sjatilo se tusta i tma egpipcana sa jedne strane i alziraca sa druge... a sa alzircima i alzirki ! alzirki-navijacica, alzirki-huliganki sa zastavama alzira, slobodno odevenih, u dzinsu i mahom u dresevima reprezentacije, sa licima ofarbanim u zeleno-belo-crveno koje idu same ili malim coporima ulicama kartuma, neprijatne, glasne, pevaju pesme na njihovom skrbavom nepravilnom arapskom i bukvalno svi zivi lokalci gledaju u njih. sudanci su jedna tiha, provincijalna alah-fearing konzervatina nacija i potpuno su bili nepripremljeni na to sto ih je sacekalo.

    i sad vrhunac, konkretna scena kojoj je prisustvoao moj prijatelj: idu tako njih tri glasne huliganke centrom kartuma, kupuju lubenicu od preplasenog prodavca, i posedaju na glavni gradski trg. jedna od njih vadi ispod kaftana nozekanju, sece lubenicu i krece da je njupa na ulici sa drugaricama. a sudanci neveruju ! potpuni sok i neverica. eto, female emancipation, magreb style.

    naravno, na kraju je alzir dobio 1:0 i plasirao na WC

    Erős Pista

    Posts : 81525
    Join date : 2012-06-10

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Erős Pista Wed Aug 24, 2016 9:08 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Terorizam - Page 6 Empty Re: Terorizam

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 1:02 pm