Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-13

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Veletin Sat Jul 02, 2016 5:45 am

    sitničarenje Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 4101625831
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sat Jul 02, 2016 5:51 am

    A nije bas, sitnicarenje ima negativan predznak, ovo nema.

    examine or inspect closely and thoroughly.
    "customers were warned to scrutinize the small print"
    synonyms: examine carefully, inspect, survey, scan, study, look over, peruse


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-13

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Veletin Sat Jul 02, 2016 6:02 am

    dakle, nema odgovajajućeg pojma
    "stavljanje pod lupu"

    kako onda prevesti "thorough scrutiny"
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Lucky908 Sat Jul 02, 2016 6:06 am

    pažljivo proučavanje, proučiti s dužnom pažnjom?
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Ointagru Unartan Sat Jul 02, 2016 6:16 am

    William Murderface wrote:
    Kod njih vlada duh solidarnosti i zajedništva, kod nas individuzalizma i beskrupuloznog "penjaštva". Oni su skromni i bogobojažljivi, mi dekadentni ateisti. Itd.

    "Neprijatelji" Zapada su puni vrlina, nista novo.
    Spoiler:


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sat Jul 02, 2016 6:28 am

    Posebno kad se ima u vidu da je isti Seselj samo par godina ranije vodio demonstracije podrske Pustinjskoj oluji, uz odusevljene povike "Izrael-Amerika!".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Filipenko Sat Jul 02, 2016 8:32 am

    Radagast wrote:Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Ljuga_06_u_886481103


    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 2348298330
    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by паће Sat Jul 02, 2016 11:40 am

    Veletin wrote:
    William Murderface wrote:
    skrutinizacija

    cepidlačenje ?
    William Murderface wrote:Pace? Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 1143415371

    Мислим да ти се свидело да употребиш енглески јер у овом случају делује круће. Е сад ако ти размишљаш на енглеском, има форума за то, има чак и 1 референтчић код мене у министарству. Стручну помоћ не могу да ти препоручим, ја сам се од тога излечио методом 1 авионске карте, неповратне.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Bluberi Tue Aug 23, 2016 11:16 am

    Ćirjakoviština se širi.
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by ficfiric Wed Sep 14, 2016 3:28 am

    Sta bi na kraju, je l' sutnut Cira sa Politike? Na tw-u roni gorke suze

    patkica na vodi
    ‏@ZoranCirjakovic
    @SlobaGeorgiev interesantno je da ni u "politici" ni u "vremenu" , praktično, više nema autora koji su smetali teofilu pančiću i vama


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 4:03 am

    Ne znam, ali mislim da nije objavio nijedan tekst u Politici nakon Ljiljinog odlaska.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-13

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Veletin Sat Nov 11, 2017 5:23 am

    http://nepismenidjavoljiadvokat.blogspot.rs/2017/10/dobri-vojnik-kesic-dvorska-luda-za.html?m=1
    ficfiric

    Posts : 34110
    Join date : 2012-02-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by ficfiric Fri Feb 09, 2018 2:42 pm

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 DVoEh-aW4AAdJVr


    Jbt, samo je odavde sam otisao


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 40075
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by паће Fri Feb 09, 2018 2:56 pm

    Благодети другарске педагогије. Чак га ни Лујо није нешто посебно напичкао, само га је можда значајно погледао. Реп се сам подвија.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Sun Mar 11, 2018 6:41 am

    Ипак, поред лапота и емиграције, старих решења, случајни Срби су на овим изборима открили и две нове наде – професора Јова Бакића и Добрицу Веселиновића, чије имовинско стање и (недостајућа) радна биографија упућују на једно од два занимања која су јако популарна на овдашњој преверзној левици – рентијер и спонзоруша, односно како се то већ каже у све присутнијој, мушкој верзији оствареног силиконског сна.
    поносна хомонационалисткиња Ксенија Радовановић, прва хипстерка у српској политици
    Нажалост, из истог идеолошког круга – привидно „европског“, али предвидиво армираног нашим културалним обрасцем – долази и НДМБГД, парастранка у којој све значајнију улогу имају млади „конвертити“ из Левице Србије. Они су лако одбацили Маркса и приклонили се Добричиној помодној, „постидеолошкој“ мантри, која прија ушима галантних штифтунга и сродних неоколонијалних трансмисија. У идејном галиматијасу који је произвео овај брак из ситних рачуна и великих амбиција, Ђинђић је остао омражен као „неолиберал“ а Ђилас као „хомофоб“, док су скоро сви други релевантни актери на српској политичкој сцени дисквалификовани као „фашисти“.
    Бојим се да у могућност да „постидеолошки“ Добрица – друга велика нада београдских љубитеља мало другачије дозираних медијских неслобода и прозападне недемократије – „спасе Србију“ не верује ни његова фамилија. Патетични упад у напуштетни војни објекат у улици Цара Уроша последњих дана кампање само је илустровао колико су се Добрица и екипа борили за лепа лична искуства, свој слатки цоол и друштвени капитал, уместо за бољу, хуманију и просперитенију Србију.
    Неки људи се у животу глупирају зато што нису лудовали када је требало, Добрица овог марта зато што му „паланка“ није дала да буде сквотер када је то био „цео свет“. У мери у којој је јуродиви Јанковић други Синиша Мали, Веселиновић је ведрији аватар Коштунице, с тим да, наравно, уместо „Ристе Сотоне“ и ћириличних парафеналија иде солидарност са албанским жртвама „српског империјализма“, коју су у НДМБГД донели намргођени перебези из Боркове комби странке.
    Наш нови Добрица и екипа су заслужни за вероватно најјаднији тренутак у кампањи која је обиловала јадом и патетиком – колективно цупкање и подврискивање којим су на бини прославили своју имагинарну (и Вучичеву стварну) победу. Тешко је било не осетити трансфер блама. Ако већ неко жели да тражи аргументе у прилог безнађа, може мирне душе да се заустави на снимку њихове „журке“, сегмент на YоуТубе-у траје само 39 секунди, где се ови морони у недељу увече радују и скачу са лименкама пива у руци.


    Погрешио сам када сам недавно написао да Добрица и екипа живе у Београду на Марсу. Они су, нажалост, одавно одлетели на Сиријус, место са кога се ни планета Земља не назире. Иако сам и сам био склон да погрешим и гласам за ова нова, млада и (ваљда) некорумпирана лица, данас мислим да је глас за СНС био много рационалнији и смисленији избор од ушећерене НДМБГД антиполитике. Она је била избор „културних“ нојева којима је само важно да је песак цоол. „Добар укус“ је у том миљеу вреднији не само од Србије и Београда већ и од демократије и „Европе“.
    pokidao Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 2304934895

    najjače je kad Dobricu stavlja u niz drugosrbijanskih spasilaca, odmah iza Čede, Radula i Jankare Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 3579118792  pa kolko treba da nemaš pojma o bilo čemu...
    Pečat prosto vapi za njegovim tekstovima, kako to da još nije tamo pronašao uhlebljenjetm?
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sun Mar 11, 2018 6:47 am



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Sun Mar 11, 2018 6:48 am

    WM, ti si poznavalac opusa, šta je to "homonacionalistkinja"?
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sun Mar 11, 2018 7:08 am

    "Pa sad san ti reka, papane! Duševna bolesnica!"

    Salu na stranu, Cira pravi neku bizarnu aproprijaciju postojeceg pojma.

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Homonationalism

    Homonacionalista je npr Gert Vilders kad kaze - gej prava su deo holandske kulture koju ugrozavaju muslimani. Ali Ksenija R? Nidje veze...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Летећи Полип

    Posts : 11103
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Летећи Полип Sun Mar 11, 2018 7:15 am

    Djamolidine Abdoujaparov wrote:

    najjače je kad Dobricu stavlja u niz drugosrbijanskih spasilaca, odmah iza Čede, Radula i Jankare Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 3579118792  pa kolko treba da nemaš pojma o bilo čemu...


    Mrzi me da iščitam čitav tekst, ali ne vidim šta je čudno u tvrdnji ovako kako si je izneo. Postoji jasan kontinuitet ljudi, ideja i retorike od Čede, preko one dvojice, pa do NDMa.
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sun Mar 11, 2018 7:24 am

    Pa uvek postoji neki kontinuitet, jerbo se glasaci shiftuju od izbora do izbora, ali postoje i jasne ideoloske razlike. Ti sad mozes neko nezadovoljstvo biraca da frejmujes kroz pricu o parazitima, zlim Rusima ili pak o nedostatku gradjanske paticipacije. To sto neki slicni biraci mogu poci danas u jednom, sutra u drugom smeru, ne znaci da je sve isto, nego da se odvija neka ideoloska borba oko frejmovanja tog nezadovoljstva. 

    Cirin problem je opsesija jednom sustinski odavno nebitnom temom kroz koju cita celu politicku stvarnost - a to je faking druga srbija. Coveku sa cekicem sve lici na ekser.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sun Mar 11, 2018 7:27 am

    Recimo, promice mu pozicioniranje Jelene Milic glede NDB i optuzbe za rusko hakovanje, Biljana S, pa Stevica F...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Guest Sun Mar 11, 2018 7:28 am

    @polip
    čudno je i drugosrbijanstvo, a posebno je čudna ideja o Dobrici kao spasiocu. ako za ove druge i ima smisla govoriti o mesijanstvu, što eksplicitno plasiranom, što percipiranom, ne vidim ništa slično u vezi sa Dobricom. niti je u kampanji bio najeksponiraniji od ljudi iz inicijative, niti se može govoriti o tome da je inicijativa liderski pokret u kom je bitan Dobrica pa iza njega sto praznih mesta, niti sam igde do ove Ćirjakovićeve kolumne video da ga neko percipira kao spasioca.
    boomer crook

    Posts : 36856
    Join date : 2014-10-27

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by boomer crook Sun Mar 11, 2018 7:46 am

    kako sve sto pada u srbiji na tzv. drugosrpskoj sceni tezi teofilu. ovo ko da pise krizanac gorcina i bogoljuba.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sun Mar 11, 2018 9:19 am

    Hahaha, jeste. Bilo je i ranije sličnosti. Grumpy old men.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81415
    Join date : 2012-06-10

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Erős Pista Sun Mar 11, 2018 9:26 am

    Mislim, pisao je Kinder o ljudima sa kojima ne moze da se prica o politici, ne zvog neslaganja, nego zato sto zive u nekoj potpuno drugoj realnosti. Mislim da Teofil i Cira, koji su izgradili karijere i citave poglede na svet u nekim okvirima price prva vs druga Srbija, sad grebu i zubima i noktima da zadrze taj okvir, ama im ne ide. Kao, daj bre da se svadjamo kao nekad, pa ti meni fasisto, ja tebi autosovinisto, a ne da nam se ova decurlija iz NDB mota oko nogu i ometa nas u ozbiljnom razgovoru!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića - Page 12 Empty Re: Prostor za kolumnu Zorana Ćirjakovića

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 6:16 am