Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Jeremija i Debeli Šef

    ficfiric

    Posts : 34186
    Join date : 2012-02-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by ficfiric Sat Jul 22, 2023 8:49 pm

    Ja vidim da je na liniji sa dverima


    _____


    Uprava napolje!

    Јанош Винету

    Posts : 5221
    Join date : 2016-01-26

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Јанош Винету Sat Jul 22, 2023 10:58 pm

    Ма наравно, утркују се он и Милош Јовановић за место султана уместо султана.
    Кадрови континуитета који заузимају про-владине политичке позиције.

    То је паметна стратегија када се Вучићу клима власт и време је да се полако купе прелетачи из СНСа. Да видимо код кога ће да оде Шормаз и Станислава Пак.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Sat Jul 22, 2023 11:34 pm

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Scree353


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50098
    Join date : 2017-11-16

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Nektivni Ugnelj Sat Jul 22, 2023 11:38 pm

    Ruski Almanah
    ficfiric

    Posts : 34186
    Join date : 2012-02-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by ficfiric Thu Jul 27, 2023 6:00 pm

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 1690381614-Sefan-Jovanovic-gen-sek-1-750x500

    https://nova.rs/vesti/politika/intervju-stefan-jovanovic-ne-ocekujem-da-aleksic-pocepa-stranku-ne-moze-partija-da-zavisi-od-njihovih-fotelja/

    Postavljeni ste za poverenika Gradskog odbora Narodne stranke u Nišu. S mesta predsednika odbora otišao je Đorđe Stanković. On je struja Miroslava Aleksića, a vi ste Vuka Jeremića. Da li se na ovaj način praktično smenjuju Aleksićevi ljudi?

    Doneta je takva odluka da budem postavljen za poverenika u Nišu pre svega zato što je odboru istekao mandat u februaru, i to je propust prethodnog Izvršnog odbora, zato što pravovremeno nije raspisao tu Skupštinu. S obzirom na to da je zakazana Skupština stranke za 22. oktobar bilo je potrebno da svi odbori budu pravno-formalno uređeni. Jedini način da taj odbor bude uređen do Skupštine jeste da bude u statusu povereništva. Naš Statut tako predviđa. Više puta sam u izjavama rekao da je moj mandat tehnički, neću se kandidovati na izborima za gradski odbor. Nišlija sam i bilo je logično da budem u toj tehničkoj organizaciji, na toj poziciji, do gradske Skupštine. Sad imam mandat da organizujem gradsku Skupštinu naše stranke u Nišu, ali neću biti kandidat na tim izborima. S obzirom na to da do sad nije bila zakazana Skupština, sad imam mandat od 120 dana da to uradim.

    To ne mora nužno da bude završeno do 22. oktobra kad sledi Skupština stranke i vrlo verovatno trka za predsednika između Vuka Jeremića i Miroslava Aleksića?

    Ne mora. To se može desiti pre ili nakon toga. Ono što jeste važno napomenuti jeste da ćese delegati za Skupštinu stranke birati na Skupštinama lokalnih odbora, tako da će u Nišu biti izbor za delegate, a ja ću se potruditi da u tom trenutku organizujem i izbore za predsednika odbora.

    Bilo je izmena i na čelu Odbora za KIM, gde je razrešen Žarko Ristić, takođe blizak Miroslavu Aleksiću. Da li će se s tim nastaviti?

    To prosto nije u mojoj nadležnosti u okviru stranke. Odbori su nadležnost Izvršnog odbora. Slobodan Doklestić koji je preuzeo Izvršni odbor je zajedno s timom ljudi u pravno-političkoj analizi stanja naše organizacije i njihov zadatak je da u narednom periodu izvrše pravno upodobljavanje situacije na terenu. Da vidimo koji su odbori funkcionalni, a koji ne, zato što su oni zatekli organizaciju u jednom dosta komplikovanom stanju, da ne kažem lošem.

    Da li to znači da je to propust Miroslava Aleksića, koji je donedavno bio predsednik IO?

    To pripisujem ljudima koji su bili u toj organizaciji, koji su bili zaduženi za te teritorije. Miki to nije mogao da prati. Dakle, to je propust ljudi koji su bili u Izvršnom odboru i bili su zaduženi za dati region, ne mislim da je to propust Miroslava Aleksića.

    Prema našim informacijama, imate više od 30 odbora kojima je istekao mandat.

    Ima ih više od 30, to je tačno i to je jedan od zaključaka s prethodnog Izvršnog odbora, kojim je predsedavao Slobodan Doklestić.

    Da li će se u tim odborima desiti isto što i u Nišu?

    Tako je. To treba da se upodobi s pravnim stanjem. Nekima će biti obnovljeni mandati, kako je Statutom predviđeno, ali biće sve u skladu s propisima. Neće biti nikakvih propusta, jer Slobodan Doklestić je doktor pravnih nauka i siguran sam da neće napraviti nikakav propust u tom smislu.

    Ipak, potpredsednik Narodne stranke Borislav Novaković i poslanik Đorđe Stanković, koji je do pre nekoliko dana vodio pomenuti odbor u Nišu, smatraju da će Vuk Jeremić na ovaj način u mnogim odborima u Srbiji postaviti svoje ljude i na taj način osigurati pobedu na izborima za predsednika stranke. Šta kažete na to?

    Prvo, ja ne bih da komentarišem svoje stranačke kolege, zato što verujem da sve stvari treba da se rešavaju unutar stranke. A što se tiče tih insinuacija, to prosto nije nadležnost predsednika stranke. To je nadležnost Izvršnog odbora. Zbog toga je sad i formiran Izvršni odbor koji je nezavistan.

    Hoćete da kažete da Vuk Jeremić nema nikakvog uticaja na Izvršni odbor?

    Nema. On je sad formiran na paritetnom osnovu. Izvršni odbor je sasatavljen od šest ljudi koji su izrazili podršku jednom kandidatu i šest ljudi koji su za drugoog kandidata. Ono što sam dosad video na sastancima IO jeste da je predsednik IO glasao suzdržano za sve odluke, da bi sačuvao svoju poziciju neutralnog “sudije” u ovoj utakmici.

    Između Vuka Jeremića i Miroslava Aleksića izabrali ste Jeremića. Zašto?

    Mislim da politika ne podrazumeva opredeljenje samo za ličnost. Kao i u prethodnom periodu, podržavam politiku koju kandiduje Vuk Jeremić. Podržavam tim ljudi koji je kandidovao Jeremić, tako da to je razlog zbog čega on ima moju podršku u ovoj situaciji. Ne verujem da politika može da se zasniva na popularnosti, jer bi se u tom slučaju lideri menjali na nekoliko meseci. Glavna stvar zbog koje sam u Narodnoj stranci jeste politika Narodne stranke, koja, nadam se, ni posle ovih izbora neće da se menja. Mene sve ovo podseća na svojevremene izbore u Demokratskoj stranci, između Đinđića i Vuksanovića. Vuksanović je bio popularan, svi su ga voleli, a Đinđić je u tom trenutku bio nepopularan. Znamo kako je dalje tekla istorija.

    Da li mislite da je realno da nakon Skupštine 22. oktobra Jeremić i Aleksić ostanu u istoj stranci?

    Očekujem jednu političku ozbiljnost i zrelost oba kandidata, jer je i za opoziciju i za Srbiju jako važno da jedna stranka desnog centra kao što je Narodna stranka ostane, opstane i pobedi režim Aleksandra Vučića. Ono što sam čuo u javnosti jeste da je Jeremić obećao da će ostati u stranci i ako izgubi, očekujem da će u narednom periodu i Aleksić izaći sa istom takvom izjavom. Ne može stranka da zavisi od njihovih fotelja, jer stranka zavisi od politike i ljudi koji čine tu stranku.

    Znači, ne očekujete cepanje stranke na jesen?

    Ne očekujem. Ne može stranka da se cepa zarad toga ako se neko naljuti. Tako da ne očekujem ni da će Aleksić da cepa stranku.



    _____


    Uprava napolje!

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3155
    Join date : 2021-09-13

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Uncle Baby Billy Fri Jul 28, 2023 12:39 pm

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Screen53


    _____
    ja se rukovodim logikom gvozdenih determinizama
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Fri Jul 28, 2023 1:32 pm

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 3579118792 Jeremija i Debeli Šef - Page 30 3579118792 Jeremija i Debeli Šef - Page 30 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40131
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by паће Fri Jul 28, 2023 1:40 pm

    Пај ша радиш, немо да 2026. пишу о трећем метку...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    konjski nil

    Posts : 2533
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by konjski nil Wed Aug 02, 2023 12:35 am

    e ruljo ako već niste poglejte kako je mališa natamburao ćuskiju Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2304934895



    _____
    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2692
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by kondo Wed Aug 02, 2023 12:41 am

    stiv albini bi te se odrekao za ovu podršku gejluku najglupljem, na stranu ćuskija

    lik bukvalno izgleda kao lutka za pušenje kurca


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    konjski nil

    Posts : 2533
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by konjski nil Wed Aug 02, 2023 9:42 am

    uzećemo u razmatranje javićemo vam se

    bgm čini se da je moj duhovnik u Pravu Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2304934895



    _____
    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2692
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Notxor Wed Aug 02, 2023 8:38 pm

    Glas razuma 2



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Janko Suvar Wed Aug 02, 2023 10:20 pm

    https://nova.rs/vesti/politika/vuk-jeremic-dobio-rok-do-petka-da-povuce-odluku-o-smeni-miroslava-aleksica-sukob-u-narodnoj-stranci-ulazi-u-zavrsnu-fazu/

    Sukob u Narodnoj stranci po svemu sudeći ulazi u završnu fazu. Član Statutarne komisije i šef odborničke grupe Narodne stranke u Skupštini grada podneo je zahtev stranci da se povuku sve odluke koje su u suprotnosti sa Statutom, između ostalog i ona o smeni Miroslava Aleksića sa čela Izvršnog odbora. Vuku Jeremiću je dat rok od tri dana da ove odluke poništi. On ističe u petak.

    Ukoliko to ne uradi, struja oko Miroslava Aleksića će u danima koji slede doneti konačnu odluku o svom daljem delovanju.

    Kako Miloš Pavlović kaže za Nova.rs počevši od juna meseca predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić i Predsedništvo doneli su nekoliko odluka kojima je prekšen Statut partije.
    Janko Suvar

    Posts : 7704
    Join date : 2019-06-06

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Janko Suvar Wed Aug 02, 2023 11:03 pm

    N1 od izvora iz srednjeg ešalona funkcionera NS saznaje da će po svoj prilici, ukoliko predsednik stranke Vuk Jeremić do petka ne povuče odluke koje nisu statutarne, stranka promeniti ime i biće ponovo Narodni pokret Srbije, kako se zvala do 2017. godine ili slično.

    Miroslav Aleksić je za N1 potvrdio da će sastanak biti održan u nedelju na Oplencu i dodao da će medijske kuće biti pozvane da dođu u 13 časova.

    Kako N1 saznaje najavljeni sastanak neće biti slučajno održan u Topoli, već simbolički je vezan za prestoni grad Karađorđa Petrovića, prvog ustanika Srbije.
    konjski nil

    Posts : 2533
    Join date : 2020-06-19
    Location : bizarr nők hazája

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by konjski nil Wed Aug 02, 2023 11:09 pm

    dobar je malac ne ostaje dužan kravoglavoj svaki put u rašlje s 40 metara Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2304934895



    _____
    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2692   Hong Kong dollar, Indian cents, English pounds and Eskimo pence   Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2692
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Filipenko Wed Aug 02, 2023 11:09 pm

    Janko Suvar wrote:N1 od izvora iz srednjeg ešalona funkcionera NS saznaje da će po svoj prilici, ukoliko predsednik stranke Vuk Jeremić do petka ne povuče odluke koje nisu statutarne, stranka promeniti ime i biće ponovo Narodni pokret Srbije, kako se zvala do 2017. godine ili slično.

    Miroslav Aleksić je za N1 potvrdio da će sastanak biti održan u nedelju na Oplencu i dodao da će medijske kuće biti pozvane da dođu u 13 časova.

    Kako N1 saznaje najavljeni sastanak neće biti slučajno održan u Topoli, već simbolički je vezan za prestoni grad Karađorđa Petrovića, prvog ustanika Srbije.


    Beograd? Jeremija i Debeli Šef - Page 30 2952840586
    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Thu Aug 03, 2023 2:48 pm

    http://www.nspm.rs/hronika/nova.rs-sukob-u-narodnoj-stranci-ulazi-u-zavrsnu-fazu.-struja-oko-miroslava-aleksica-dala-rok-vuku-jeremicu-da-do-petka-da-povuce-odluku-o-aleksicevoj-smeni.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Notxor Fri Aug 04, 2023 11:09 am



    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34186
    Join date : 2012-02-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by ficfiric Fri Aug 04, 2023 11:52 am

    Gajić: Sprečili smo pokušaj neprijateljskog preuzimanja Narodne stranke

    Potpredsednik i poslanik Narodne stranke Vladimir Gajić izjavio je da je sprečen „pokušaj neprijateljskog preuzimanja stranke“ koji su izveli ljudi okupljeni oko Miroslava Aleksića.

    „Oni nemaju dovoljno nerava da se upuste u stranačku utakmicu.

    Reč je o pokušaju neprijateljskog preuzimanja stranke koji smo sprečili“, rekao je Gajić televiziji Blic.

    Gajić je istakao da u Narodnoj stranci „nije problem liderstvo nego politika“, i dodao da je došlo do ozbiljnih političkih razlika.

    Potpredsednik Narodne stranke je naveo da bi ljudi okupljeni oko Aleksića mogli da osnuju novu stranku, imajući u vidu da je ta grupa za nedelju zakazala skup na Oplencu.

    Gajić je rekao da je zahtev člana stranačke Statutarne komisije Miloša Pavlovića da predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić do danas povuče odluke koje su ranije doneli organi stranke „ultimatum i medijski uvod u cepanje stranke“

    „Te odluke su donete u skladu sa Statutom Narodne stranke i stranačke kolege mogu da se žale sudu“, zaključio je Gajić.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Sun Aug 06, 2023 11:01 am

    https://n1info.rs/vesti/miroslav-aleksic-i-deo-clanstva-napustaju-narodnu-stranku/


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Del Cap

    Posts : 6179
    Join date : 2019-11-04

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Del Cap Sun Aug 06, 2023 11:26 am

    dakle imaćemo tri ogranka staaare ns - jeremiju kao 1 stub, m. aleksića kao originalnog nosioca stranke sada u otcepu, i z. ponoša / srce.
    ficfiric

    Posts : 34186
    Join date : 2012-02-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by ficfiric Sun Aug 06, 2023 11:28 am

    Ponedeljak - Gajic: Aleksic da vrati mandat
    Sreda - Jeremic: Nema saradnje sa onim strankama koje saradjuju sa onima koji su nam oteli mandate


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Sun Aug 06, 2023 11:42 am

    A pritom, sama NS ne znam dal je ikad prebacila 3 posto popularnosti u birackom telu.

    Medjutim, nesto tu ima sto nije prosto merljivo procentom podrske, nesto sto se tice same pozicije, mozda ne toliko ni na ideoloskom koliko na simbolickom spektru.

    Mor stalno ponavlja kako je tajna formula rusenja SRN rezima u savezu Beograda i Sumadije i da SRN nema odgovor na taj savez i radi sve da ga preventivno onemoguci. Gledam sad ovo Aleksicevo na Oplencu, of all places, i cini mi se da je to zapravo kljucni sastojak za tu formulu. Naravno, Jeremija sam po sebi nema taj potencijal, a nemaju ga ni Ponos i SRCE. Kao da su filtrirali, filtrirali i konacno nasli u cemu je trik.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34186
    Join date : 2012-02-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by ficfiric Sun Aug 06, 2023 11:54 am

    POLITIKA

    Miroslav Aleksić umislio da je car - Na svoj rođendan otima stranku Jeremiću!

    Potpredsednik Narodne stranke Miroslav Aleksić i predstavnici niza gradskih i opštinskih odbora napuštaju tu stranku, potvrdio je Aleksić za tajkunske medije.

    Oni će danas će na Oplencu, inače na Aleksićev rođendan, doneti odluku o osnivanju nove političke organizacije čiji je radni naziv, za sada, Narodni pokret Srbije.

    Očigledno je Aleksić umislio da je car, pa Vuku Jeremiću otima stranku i članstvo baš na svoj rođendan!

    Podsetimo, lider NS Vuk Jeremić raspustio je Izvršni odbor na čijem je čelu bio Miroslav Aleksić i smenio Aleksića koji je bio dotadašnji predsednik odbora. Sukob se raspirio kada je Aleksić obelodanio da je spreman da se kandiduje za predsednika ove partije.

    Od tada traje pravi rat u toj partiji, a očigledno je da je sukob ušao u finalnu fazu i da će ishod biti Aleksićevo otimanje stranke Jeremiću.


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81466
    Join date : 2012-06-10

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Erős Pista Sun Aug 06, 2023 12:05 pm

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Jeremija i Debeli Šef - Page 30 Empty Re: Jeremija i Debeli Šef

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue May 07, 2024 5:54 am