Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Отпор стоко!

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Mr.Pink Tue Feb 23, 2016 3:51 pm

    to da je djindjic samo koketirao sa nacionalizmom mi je "o pokojniku sve najbolje". 

    pa čim je sloba priznao pobedu na lokalu on prvo što je uradio je otišao da se kumu pokloni i skine petokraku. ljudi, pa ja sam vaš!


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Filipenko Tue Feb 23, 2016 4:48 pm

    Blista od sreće. Uspeo je tamo gde Draža, Milan, Mita i drugi građanisti nisu...


    Отпор стоко! - Page 3 Zoran_djindjic_foto_drasko_gagovic_21_februar_1997
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by No Country Tue Feb 23, 2016 5:06 pm

    William Murderface wrote:Samo da primetim nešto - mislim da je jedna stvar reći da je put kojim se tada opozicija zaputila bio pogrešan, između ostalog i zato što nikada nije raskrstio sa nacionalizmom, a sasvim druga prebacivati tadašnjim akterima da je trebalo da znaju bolje. Prvo može biti tačno, a da ne povlači drugo.
    Као што и ово друго може бити тачно (и јесте) а да не повлачи прво... При томе је формулација "требало да знају боље" помало смешна. Постоје одлични разлози из којих је победничка петооктобарска (бивша) опозиција наставила са једним уским и финдаментално неадекватним/ историјски погрешним програмом, а ти разлози се пре свега тичу интереса нове (и старе) елите на власти. Дошло је до прерасподеле колача, а не до револуционарне промене каква је била неопходна. Настављена је политика национализма, пљчкашке транзиције, уништавања средње и радничке класе, разарања индустрије и синдиката, полицијске државе и контролисаних медија, плус комерцијализације културе без икаквих кочница. Да не причамо о готово непромењеном односу према Милошевићевим ратовима и ратним злочинима. Једина стварна промена је да се сада све то радило у пуној сарадњи са "Западом" и уз њихов благослов. Као што знамо, благословили су они и Пиночеа и Тјенанмен, кад је било добро за бизнис.

    Тако да то што тадашње власти, а које су још дуго себе називале "опозицијом" (још једна фора коју је Вучић скинуо), нису "знале", или нису "нису могле да знају" - that's bull. Радили су тачно оно што им је било у најбољем интересу, а народ је, као и вазда у нашој дичној историји, радосно следио. Ови паметнији су се, као и данас, бавили кибицарењем.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Kinder Lad Tue Feb 23, 2016 5:31 pm

    mene jako zanima kako se unistava neko ko ima platu 20 maraka (a da mu se ne ulazi u kucu i otimaju stvari, sto niko nije radio) i kako se unistavaju velika drzavna preduzeca koja 1999 (najveci broj) ne rade i ne proizvode apsolutno nista.

    Zemlja je objekrivno unistena do 2000. godine. Mislim, kako je to izgledala "neunistena" radnicka klasa, pa i srednja, recimo 1993 ili 1999. godine? 

    Mislim, daleko od toga da nije bilo lopovluka, ali reci da je "nastavljeno" sa unistavanjem...pa nije. 2006 se zivelo prilicno bolje nego 1999. Nek su sve pare pozajmljene (sto nisu) to opet nije "unistavanje" klase. 

    Realno, hindsight


    _____
    alt-lib
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Mr.Pink Tue Feb 23, 2016 5:35 pm

    ma djindjicu se to sto je u petorkaci video drzavnog neprijatelja broj 1, a slobu kao nosioca vecne vatre nekako jos i da oprostiti. to je neka njegova ideoloska papazjanija ili kako on u nekom govoru reče - riblja čorba - koja je naposletku iznedrila 1 tadica. tadic mu dodje nekakav specijalitet te kuhinje. 


    ono sto ja djindjicu nikada recimo ne mogu oprostit je 

    Отпор стоко! - Page 3 483729-05-arkan02-ras

    pecenje na palama, "svi znamo da siptari su problematicni", itd.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by No Country Tue Feb 23, 2016 6:57 pm

    Kinder Lad wrote:mene jako zanima kako se unistava neko ko ima platu 20 maraka (a da mu se ne ulazi u kucu i otimaju stvari, sto niko nije radio) i kako se unistavaju velika drzavna preduzeca koja 1999 (najveci broj) ne rade i ne proizvode apsolutno nista.

    Zemlja je objekrivno unistena do 2000. godine. Mislim, kako je to izgledala "neunistena" radnicka klasa, pa i srednja, recimo 1993 ili 1999. godine? 

    Mislim, daleko od toga da nije bilo lopovluka, ali reci da je "nastavljeno" sa unistavanjem...pa nije. 2006 se zivelo prilicno bolje nego 1999. Nek su sve pare pozajmljene (sto nisu) to opet nije "unistavanje" klase. 

    Realno, hindsight
    Okay, fair enough. Земља јесте била девастирана - али зар то није био најбољи могући разлог да се дебело поразмисли о економији, развоју, врсти и стратегији транзиције, образовању, улагањима, социјалним програмима - а не да се портфолио ували Динкићу и мангупарији, а народу обећање "има да будемо Мађараска", и террррраааај!

    Када проанализираш, једино што је заиста промењено је била спољна политика. У свему другом можемо да говоримо о некаквом степену континуитета.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Veletin Tue Feb 23, 2016 7:02 pm

    Kinder Lad wrote:mene jako zanima kako se unistava neko ko ima platu 20 maraka (a da mu se ne ulazi u kucu i otimaju stvari, sto niko nije radio) i kako se unistavaju velika drzavna preduzeca koja 1999 (najveci broj) ne rade i ne proizvode apsolutno nista.

    Zemlja je objekrivno unistena do 2000. godine. Mislim, kako je to izgledala "neunistena" radnicka klasa, pa i srednja, recimo 1993 ili 1999. godine? 

    Mislim, daleko od toga da nije bilo lopovluka, ali reci da je "nastavljeno" sa unistavanjem...pa nije. 2006 se zivelo prilicno bolje nego 1999. Nek su sve pare pozajmljene (sto nisu) to opet nije "unistavanje" klase. 

    Realno, hindsight

    1998. prosečne plate su bile oko 250 maraka
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Kinder Lad Tue Feb 23, 2016 7:05 pm

    Veletin wrote:
    Kinder Lad wrote:mene jako zanima kako se unistava neko ko ima platu 20 maraka (a da mu se ne ulazi u kucu i otimaju stvari, sto niko nije radio) i kako se unistavaju velika drzavna preduzeca koja 1999 (najveci broj) ne rade i ne proizvode apsolutno nista.

    Zemlja je objekrivno unistena do 2000. godine. Mislim, kako je to izgledala "neunistena" radnicka klasa, pa i srednja, recimo 1993 ili 1999. godine? 

    Mislim, daleko od toga da nije bilo lopovluka, ali reci da je "nastavljeno" sa unistavanjem...pa nije. 2006 se zivelo prilicno bolje nego 1999. Nek su sve pare pozajmljene (sto nisu) to opet nije "unistavanje" klase. 

    Realno, hindsight

    1998. prosečne plate su bile oko 250 maraka

    da, to je pre druge devastacije 99-00. I naravno stete od bombardovanja.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Kinder Lad Tue Feb 23, 2016 7:07 pm

    No Country for Old Man wrote:
    Kinder Lad wrote:mene jako zanima kako se unistava neko ko ima platu 20 maraka (a da mu se ne ulazi u kucu i otimaju stvari, sto niko nije radio) i kako se unistavaju velika drzavna preduzeca koja 1999 (najveci broj) ne rade i ne proizvode apsolutno nista.

    Zemlja je objekrivno unistena do 2000. godine. Mislim, kako je to izgledala "neunistena" radnicka klasa, pa i srednja, recimo 1993 ili 1999. godine? 

    Mislim, daleko od toga da nije bilo lopovluka, ali reci da je "nastavljeno" sa unistavanjem...pa nije. 2006 se zivelo prilicno bolje nego 1999. Nek su sve pare pozajmljene (sto nisu) to opet nije "unistavanje" klase. 

    Realno, hindsight
    Okay, fair enough. Земља јесте била девастирана - али зар то није био најбољи могући разлог да се дебело поразмисли о економији, развоју, врсти и стратегији транзиције, образовању, улагањима, социјалним програмима - а не да се портфолио ували Динкићу и мангупарији, а народу обећање "има да будемо Мађараска", и террррраааај!

    Када проанализираш, једино што је заиста промењено је била спољна политика. У свему другом можемо да говоримо о некаквом степену континуитета.

    Ne, ono sto je promenjeno je nesto sto lici na parlamentarnu demokratiju. Sloboda govora i politickog angazovanja bez opasnosti da te neko ubije, premlati itd (osim, naravno, ako ti prvi krenes da bijes policiju, jelte).

    Ono iznad - da, bio je dobar povod za to, ali to vec spada u ono "kako je trebalo bolje", a ne "oni su samo nastavljaci Milosevica"
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by No Country Tue Feb 23, 2016 7:23 pm

    Тај аргумент ти је прилично слаб. Парламентарна демократија се у Србију вратила у касну јесен 1990-те. А хапсило се, тукло, па и убијало (убише ништа мање него премијера!) и након 2000-те.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Kinder Lad Tue Feb 23, 2016 8:03 pm

    No Country for Old Man wrote:Тај аргумент ти је прилично слаб. Парламентарна демократија се у Србију вратила у касну јесен 1990-те. А хапсило се, тукло, па и убијало (убише ништа мање него премијера!) и након 2000-те.

    Da, premijer je ubio samog sebe. 

    Ok, odjavljujem
    boomer crook

    Posts : 36969
    Join date : 2014-10-27

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by boomer crook Tue Feb 23, 2016 8:19 pm

    mislim da ste obojca pomalo u pravu. na primer, jasno je da se parlamentarizam i kapitalizam vracaju u srbiju na velika vrata 1990. takodje je jasno da je milosevicev rezim prvenstveno ratni rezim i da su ga obelezile intervencije u hrvatskoj i bosni i aparthejd na kosovu. ta kolicina nasilja u javnom prostoru srecom vise nije ponovljena.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by No Country Tue Feb 23, 2016 8:44 pm

    Kinder Lad wrote:
    No Country for Old Man wrote:Тај аргумент ти је прилично слаб. Парламентарна демократија се у Србију вратила у касну јесен 1990-те. А хапсило се, тукло, па и убијало (убише ништа мање него премијера!) и након 2000-те.

    Da, premijer je ubio samog sebe. 

    Ok, odjavljujem
    Почело учитавање? 

    Ајде мало добре воље, ако је можно? Коначно, нити сам говорио (само) о Ђинђићу, нити ми је он пресудни кривац за укупну неозбиљност, недораслост и неспособност српске демократске опозиције. Он је још и био чему. Јеби га, нама је онај кловн, шмирант и сакалуда Вук дуго био главна опција, па јебени Коштуница, па Тадић. Човић, Вукојебина, Милан Ст Протић, Веља Сеља и ко се још све није убрајао у екипицу... Све је било баш како је морало бити, те смо људе подржали, дали им мандат да раде оно једино за шта су били способни. О томе Балуновић прича, о испуњеном обећању од кога боли глава.
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by beatakeshi Tue Feb 23, 2016 9:21 pm

    O privredi, malo brojki (prema Mijatu Lakićeviću)
    BDP Srbije
    1990. - 41 mrld evra
    2001 - 13
    2008 - 33
    i navodno je još toliki.
    Google daje neke druge brojke ali to je otprilike trend.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Kinder Lad Tue Feb 23, 2016 9:42 pm

    No Country for Old Man wrote:
    Kinder Lad wrote:

    Da, premijer je ubio samog sebe. 

    Ok, odjavljujem
    Почело учитавање? 

    Ајде мало добре воље, ако је можно? Коначно, нити сам говорио (само) о Ђинђићу, нити ми је он пресудни кривац за укупну неозбиљност, недораслост и неспособност српске демократске опозиције. Он је још и био чему. Јеби га, нама је онај кловн, шмирант и сакалуда Вук дуго био главна опција, па јебени Коштуница, па Тадић. Човић, Вукојебина, Милан Ст Протић, Веља Сеља и ко се још све није убрајао у екипицу... Све је било баш како је морало бити, те смо људе подржали, дали им мандат да раде оно једино за шта су били способни. О томе Балуновић прича, о испуњеном обећању од кога боли глава.

    Obecanje, ludom radovanje. Poenta je da ne pije vodu ono sve ostalo. Osim toga, ja vise ne znam koja je teza o kojoj se raspravlja.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Filipenko Tue Feb 23, 2016 9:58 pm

    Kinder Lad wrote:
    No Country for Old Man wrote:Тај аргумент ти је прилично слаб. Парламентарна демократија се у Србију вратила у касну јесен 1990-те. А хапсило се, тукло, па и убијало (убише ништа мање него премијера!) и након 2000-те.

    Da, premijer je ubio samog sebe. 


    Ne, nego se dogovorio sa čelnicima mafije da ih uvede u državni biznis da se "rade putevi", kad ono međutim...

    Meni je tu najžalije sebe, tj. loših puteva.  Отпор стоко! - Page 3 2304934895

    BTW možda ne bi bilo loše Đinđiću na grob urezati petokraku sa četiri znaka ispod ili iznad: "H", "a", "h", "a".
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by No Country Tue Feb 23, 2016 10:06 pm

    Kinder Lad wrote:Osim toga, ja vise ne znam koja je teza o kojoj se raspravlja.
    Теза је била да су пост-петооктобарске власти итекако одговорне за садашње жалосно стање, а још и додатно одговорне за општенародни дефетизам/ цинизам/ равнодушје.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Filipenko Tue Feb 23, 2016 10:38 pm

    Sudeći po ovom snimku, zanimljivo je da evropu i evropske vrednosti brane gorile u maskirnim pantalonama sa martinkama. Ološ evropska.

    http://mondo.rs/a878246/Info/Srbija/Beograd-Incident-zvizdali-i-uzvikivali-protiv-EU-Majkl-Devenport-u-soku.html
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Bluberi Tue Feb 23, 2016 10:49 pm

    No Country for Old Man wrote:
    Kinder Lad wrote:Osim toga, ja vise ne znam koja je teza o kojoj se raspravlja.
    Теза је била да су пост-петооктобарске власти итекако одговорне за садашње жалосно стање, а још и додатно одговорне за општенародни дефетизам/ цинизам/ равнодушје.
    Ne. Teza je ovo.
    Polako, došli smo i do toga zašto nema otpora. Prvo, zato što je današnje društvo ono isto koje su sanjali Miloševićevi opozicionari.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by No Country Tue Feb 23, 2016 11:03 pm

    I stand corrected. То је та теза, и не требају јој еуфемизми.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 18439
    Join date : 2014-12-12

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by beatakeshi Tue Feb 23, 2016 11:13 pm

    ncfom wrote:
    Polako, došli smo i do toga zašto nema otpora. Prvo, zato što je današnje društvo ono isto koje su sanjali Miloševićevi opozicionari.

    Možda i nije tačno ali "napucano" zvuči Отпор стоко! - Page 3 286371741
    zanimljivo bi bilo znati šta je sanjao npr. gradonačelnik Beograda, ambasador u SAD/SŠA i Švajcarskoj
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Filipenko Wed Feb 24, 2016 3:17 am

    Filipenko wrote:Sudeći po ovom snimku, zanimljivo je da evropu i evropske vrednosti brane gorile u maskirnim pantalonama sa martinkama. Ološ evropska.

    http://mondo.rs/a878246/Info/Srbija/Beograd-Incident-zvizdali-i-uzvikivali-protiv-EU-Majkl-Devenport-u-soku.html


    Sada opet gledam, i najporaznije je što u momentu kada momak na samom izlazu dovikuje patriotsku parolu naših starih o smrti gospodina fašizma i slobodi druga naroda preostala studentarija počinje da se kikoće i podsmehuje. Stoga nalazim u sebi snage da poštujem spoznaju potrebe za kulturnom revolucijom druga Ce Tunga, koji je očito dobro razumevao neophodnost kvalitetnog otklona od aveti prošlosti i malograđanštine.  Отпор стоко! - Page 3 2880169504
    plachkica

    Posts : 16203
    Join date : 2014-11-06

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by plachkica Wed Feb 24, 2016 3:30 am

    SMRT FAŠIZMU SLOBODA NARODU!


    Elem, ovo je treća anti eu/nato akcija koju su izveli levi ekstremisti ™ u poslednjih desetak dana.
    Ko je ekipa? Stvarno me zanima.
    (One dve antinato akcije su mi bile skroz simpatične.)
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Bluberi Wed Feb 24, 2016 4:38 am

    No Country for Old Man wrote:
    Kinder Lad wrote:

    Da, premijer je ubio samog sebe. 

    Ok, odjavljujem
    Почело учитавање? 

    Ајде мало добре воље, ако је можно? Коначно, нити сам говорио (само) о Ђинђићу, нити ми је он пресудни кривац за укупну неозбиљност, недораслост и неспособност српске демократске опозиције. Он је још и био чему. Јеби га, нама је онај кловн, шмирант и сакалуда Вук дуго био главна опција, па јебени Коштуница, па Тадић. Човић, Вукојебина, Милан Ст Протић, Веља Сеља и ко се још све није убрајао у екипицу... Све је било баш како је морало бити, те смо људе подржали, дали им мандат да раде оно једино за шта су били способни. О томе Балуновић прича, о испуњеном обећању од кога боли глава.
    Davmo sam ovo napisao, ali možda posluži.

    Jedna reportaža. Jedna lažna slika. Jedan otvoren prozor ka zalupljenim vratima današnjeg cinizma. Jedna slika klečanja dvorske svite ispred principa. Još jedna lažna legitimacija. Univerzalnost potopljena naslagama kiča. Lažna Republika. Opet ista slika "elite" u pozi patništva.
    U vremenu opijata i sluzavih surfera. U vremenu talasa i skupih satova. U vremenu falsifikata i crvenih zaslona život imitira pokretna traka novopečenih malogradjana. Život imitira umrla politika. U dinamici mrtvog hoda prikazuje se još jedna epizoda vladajućeg opozicionog žargona. Još jedna epizoda napetog horora o patki i pismu. Još jednom idem šetam Dunav kej, vidim čovek davi. Još jednom plivam sebe pitam njega. Zašto čovek daviš? Kurac davim plivam ledja.
    Kad centar umisli da je centar, a periferiju mrzi da priča. Kad se kroz moral prodaje koketerija. Kad se žvaću ocvale žvake. Kad se otkriju magične okrugle kvake i kad zaslužni radenici prave montažne stepenice ispod sveže ofarbane fontane, tad se periferija seti slatkog doprinosa centarske politike. Seti se priča o nama i njenoj laži, o ovde i sada, o splavovima nekad i sad, o gubljenju trke, o krompirima i marketima, o pivima, o nestalim navipovim konjacima, poker aparatima, kladionicama, atlanticima, zonama, paralelnim životima, o naučenim ideologijama, krvavim glavama, opranim parama, lažima i paralelno napravljenim svetovima, klasnim razlikama, potuljenim likovima, brendiranim mitovima, o selu koje bi se gradom zvalo, o strahu od poznatog, o drogama, ubijanjima čistim heroinom, o prljavštini koju je odvratna velika reka nanela, a nama baru ostavila. Seti se periferija laži u kojoj živimo. O neznanju šta je levo, a šta desno, o levoj ruci i desnom džepu. Seća se periferija i starijih vremena i tih modernih buntovnika i njihovih ulickanih salona. Seća se periferija firmiranih pankera. Vidi periferija još jedan krug putujuće laži, još jednog promašenog tiketa. Gleda periferija. Gleda i čeka.
    O čemu misle poznati? Šta se skriva iza obrva? Koja je danas godina? Ko kome sapunja ledja? Koje su boje suze krokodila? Kome je poverena uloga Superhika?
    "Muškarac, doduše, ne zna plivati, ali išamarana žena plače. Mogu se prema tome osećati ravni jedno drugom."
    Kundera.
    Pozerska je poza probudjenog pokreta otpora . Pozerska poza ne vidi potisnutog brata iz nepriznatog braka nacionalista i populista. Smeši nam se spontani bunt urbanih klonova.
    A periferija gleda premijeru reprizne reprize na porodjaju umrle artikulacije.
    Zna svaka žaba da se potkiva. Za sve buduće prvake, za sve suze zajedničke, za sve lukavce ovog grada uprizorena je još jedna bitka urbanih protiv živog blata. Moderna košulja protiv kineskog falsifikata.
    Zašto tražiš karizmu u sebi punjena ptico
    mogućnost prosvijećenosti
    razdvaja te u beskraj od žudnje za misijom
    miris zemlje
    koncentrični krugovi gluposti i neznanja
    kao prstenje
    ono dalje ne razumijem
    izgleda mi da je mrtva straža
    rekoh sebi
    moj bože koliko demagogije sustavno poređane u artiljerijske salve
    koliko pokradenih misli iza koji ne stoji ništa osim
    mržnje
    sujete
    vlasti
    i koliko pokvarenosti treba da se izlije pred naše noge
    i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare
    i rijeka nije bila rijeka u samom početku
    i nije nužno da ne bude ponornica do kraja
    što se događa kad mrtvi fazani lete iznad naših glava
    kad mrtvi fazani lete
    a nijedan ne pada
    I što se događa kad očajanje zahvati ljude
    kad očajanje neumitno prelazi u kajanje
    gledajući iz daljine konture na sceni
    padaju mi na pamet vodene boje
    umazane ruke
    brzo se peru
    Džoni Štulić.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Filipenko Wed Feb 24, 2016 8:24 pm

    Отпор стоко! - Page 3 Empty Re: Отпор стоко!

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 9:33 am