Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Lepo, lepse, Borko

    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by No Country Fri May 27, 2016 4:28 pm

    fernoux-h wrote:Problem levice je što ona tek uči kako da mobiliše svoju ciljnu grupu i što je ona sasvim drugačija.
    Бил нам малкице разјаснио кога сматрате својом циљном групом? Благопочившу радничку класу (бајдвеј, велико је питање колико је постојала чак и онда док је "владала")? Прекаријат? Миленијалсе? Кога?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by fernoux-h Fri May 27, 2016 4:52 pm

    Ako izgradimo istinsku levu partiju to znači da otkidamo od SPS-a i SNS-a. Tu ciljnu grupu čine starije generacije radnika i delovi lumpenizovane omladine. Teško krajnji nacionalisti, već tipični glasači SPS i SNS. Po meni, takav stav naravno nema partija a ne verujem ni neko sem mene.

    Trenutno je naravno potpuno drugačije i ja mislim da su naša ciljna grupa oni koji idu na ove demonstracije sa patkom i slični, ako se ne foliramo i govorimo istinu. To je moj stav.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by ficfiric Fri May 27, 2016 5:02 pm

    fernoux-h wrote:Ako izgradimo istinsku levu partiju to znači da otkidamo od SPS-a i SNS-a. Tu ciljnu grupu čine starije generacije radnika i delovi lumpenizovane omladine.

    Nas najveci problem je bas to sto nijedna od nezlocinackih stranaka nije ni pokusala da se obrati ovom delu glasackog tela. Ae, nadam se da ce neka inkarnacija LS-a uspeti u tome.


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by boomer crook Fri May 27, 2016 5:03 pm

    Pa nije ali se njima ne obracas podilazeci jeziku sps i sns.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by boomer crook Fri May 27, 2016 5:05 pm

    Btw, rasprava na ppp je dobar pokazatelj zasto ne sme biti detanta sa radulovicem i slicnom bagrom. Ovde je muceni suvar za 5 minuta izvukao zakon o radu i njegove izmene. Ovo zandarsko pidvriskivanje 'brajko da otpustm pa da vidis kako ci di rade' je odvratno.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by No Country Fri May 27, 2016 5:11 pm

    fernoux-h wrote:Ako izgradimo istinsku levu partiju to znači da otkidamo od SPS-a i SNS-a. Tu ciljnu grupu čine starije generacije radnika i delovi lumpenizovane omladine. Teško krajnji nacionalisti, već tipični glasači SPS i SNS. Po meni, takav stav naravno nema partija a ne verujem ni neko sem mene.

    Trenutno je naravno potpuno drugačije i ja mislim da su naša ciljna grupa oni koji idu na ove demonstracije sa patkom i slični, ako se ne foliramo i govorimo istinu. To je moj stav.
    Океј. Но из овог се може прочитати и нешто друго: на нивоу партије нисте се договорили око циљне групе, а изгледа да нисте баш претерано ни разговарали на ту тему? А не би било згорег.

    Иначе си у праву: за истинску леву партију би морао да радиш међу симпатизерима СНС-а и СПС-а, а то је пут од хиљаду миља, плус крајње неизвестан. Но мени је комплетно Борково левичарење, како би ти рекао, хипстерај. Тако да би заправо требали да се држите паткице. Some pun intended.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by fernoux-h Fri May 27, 2016 5:16 pm

    Ma ovo su samo neki moji stavovi. Naravno da je LS imala jasnu ideju ko joj ciljna grupa: mladi apstinenti i penzioneri.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by ficfiric Fri May 27, 2016 5:20 pm

    ostap bender wrote:ali se njima ne obracas podilazeci jeziku sps i sns.

    Slazem se. U prvom planu treba biti polozaj i prava tih ljudi


    _____


    Uprava napolje!

    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by fernoux-h Fri May 27, 2016 5:21 pm

    ostap bender wrote:Btw, rasprava na ppp je dobar pokazatelj zasto ne sme biti detanta sa radulovicem i slicnom bagrom. Ovde je muceni suvar za 5 minuta izvukao zakon o radu i njegove izmene. Ovo zandarsko pidvriskivanje 'brajko da otpustm pa da vidis kako ci di rade' je odvratno.

    Moje mišljenje je da je Radulović potpuno nebitan. On ne može nikada biti predvodnik neke neoliberalne politike niti taj libertarijanizam DjB može da se iskomunicira ikako. To krljanje marginalne levice sa Libekom, DjB-om i sl. dok spoljnom svetu svi učesnici tog sukoba izgledaju isto, meni je malo bezveze.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by Guest Fri May 27, 2016 5:38 pm

    Svidja mi se fernouxe ovo sto govoris oko toga koga treba animirati, svidja mi se i sto priznajes da bi partija radije animirala hipstere koji hoce da prozive svoj "beograd je svet " momenat.


    Nemam iskreno nimalo nade da se tako nesto moze uciniti...tvoj stav je verovatno da ako bi im se priblizlilo tako sto se odustane od pitanja , koja su njima daleka i strana (feminizam , lgbt i slicno), moze da se preuzme deo naprednakog birackog tela, tako sto bi fokus bio na radnickim , klasnim pitanjima...Ne moze. Ta jedna autoritarna crta ide mnogo dublje od ove administracije.








    Suvar nije mucen, nego izmucen i zapravio bi voleo da vidi levu opciju da postoji.


    edit: e da, Radulovic jeste nebitan, al je zabranjivajuci.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by fernoux-h Fri May 27, 2016 5:57 pm

    Ma ne bi ništa partija nego to ja mislim - da oni trenutno mogu da nam budu skoro pa jedina ciljna grupa Lepo, lepse, Borko - Page 31 1241126653


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    No Country

    Posts : 11129
    Join date : 2015-05-16

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by No Country Fri May 27, 2016 6:02 pm

    fernoux-h wrote:Ma ovo su samo neki moji stavovi. Naravno da je LS imala jasnu ideju ko joj ciljna grupa: mladi apstinenti i penzioneri.
    Па то те бре питам, за став партије, а не за твоја секташка мудровања... никад од тебе комуниста! Lepo, lepse, Borko - Page 31 3579118792

    Да, Борко је социјалдемократа, њему цео овај флерт са левицом служи да би испрофилисао своју социјалдемократску опцију, т.ј. иде преко Мале Крсне и Пожаревца, и неће стићи никуд.

    zastitnik gotama wrote:Nemam iskreno nimalo nade da se tako nesto moze uciniti...tvoj stav je verovatno da ako bi im se priblizlilo tako sto se odustane od pitanja , koja su njima daleka i strana (feminizam , lgbt i slicno), moze da se preuzme deo naprednakog birackog tela, tako sto bi fokus bio na radnickim , klasnim pitanjima...Ne moze. Ta jedna autoritarna crta ide mnogo dublje od ove administracije.
    +1


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Notorious

    Posts : 1180
    Join date : 2014-10-29
    Location : Beograd

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by Notorious Fri May 27, 2016 6:04 pm

    fernoux-h wrote:Ma ne bi ništa partija nego to ja mislim - da oni trenutno mogu da nam budu skoro pa jedina ciljna grupa Lepo, lepse, Borko - Page 31 1241126653
    Mora da se šališ. 
    Jesu li u onoj niškoj opštini, u kojoj ste dobili par odbornika, za LS glasali hipsteri? 
    Zasucite rukave, izbrusite argumente i rečnik, pa pravac teren, kakvi crni hipsteri  Lepo, lepse, Borko - Page 31 3402243210
    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by boomer crook Fri May 27, 2016 6:38 pm

    Lgbt i kosovo su ovde, da parafraziram, socijalizam idiota. A nrdule je sam nebitan ali jeste glas vladajuce ideologije. Eno ti ppp gde prospero crta doslovce tupanima ali ondaneko krikne da treba najuriti pa ce ostali kao bela lala da rade i eto to je argumenat.ta navodna autoritarna crta je izgleda dominantnija kod slavskih ravnogoraca i bivsih gssovaca nego u tzv. narodu
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by fernoux-h Fri May 27, 2016 7:26 pm

    PPP nikako nije reprezentativan, čak ni za bivše gssovce. Jel misliš da prosečan ex-ldpovac ili dsovac razmišlja poput nekog forumaša? Naravno da ne razmišlja.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    ficfiric

    Posts : 34301
    Join date : 2012-02-10

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by ficfiric Fri May 27, 2016 8:08 pm

    plachkica wrote:Hajde neko ko je blizak Borku da mu kaže da se prestane svađati po tviteru.

    Izgleda da su mu rekli to

    Borko Stefanovic ‏@BorkoStef 1h1 hour ago
    Zaista bez napada na druge i sa velikom ljubavlju prema svima u opoziciji, javljam da je DS napravila sjajan dogovor sa SNS u u B.Crkvi.


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by boomer crook Fri May 27, 2016 8:10 pm

    Reprezentativan je za odredjeni sloj


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by Guest Fri May 27, 2016 8:20 pm

    fernoux-h wrote:PPP nikako nije reprezentativan, čak ni za bivše gssovce. Jel misliš da prosečan ex-ldpovac ili dsovac razmišlja poput nekog forumaša? Naravno da ne razmišlja.
    imao sam tokom ove kampanje nego inside info u DS ,na relativno visokom nivou (jer su neke moje kolege radile oko kampanje) i oni kazu da je taj srednji esalon ™ vecinom u tom "da se drzava skine poslodavcima s grbace " fazonu...
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by kondo Fri May 27, 2016 10:34 pm

    fernoux-h wrote:Ma ovo su samo neki moji stavovi. Naravno da je LS imala jasnu ideju ko joj ciljna grupa: mladi apstinenti i penzioneri.

    onda mozete kljuc u bravu odmah.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by kondo Fri May 27, 2016 10:37 pm

    zastitnik gotama wrote:
    fernoux-h wrote:PPP nikako nije reprezentativan, čak ni za bivše gssovce. Jel misliš da prosečan ex-ldpovac ili dsovac razmišlja poput nekog forumaša? Naravno da ne razmišlja.
    imao sam tokom ove kampanje nego inside info u DS ,na relativno visokom nivou (jer su neke moje kolege radile oko kampanje) i oni kazu da je taj srednji esalon ™️ vecinom u tom "da se drzava skine poslodavcima s grbace " fazonu...

    pozdravi kolege koje su smislile slogan vojvodina nije slogan i reci im da se 80km juzno za tako uradjen posao kaze prodali mu ciglu Lepo, lepse, Borko - Page 31 1241126653


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by Guest Fri May 27, 2016 10:48 pm

    os da kazes da jeste slogan ? Lepo, lepse, Borko - Page 31 2348298330
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by Veletin Fri May 27, 2016 11:22 pm

    BORKO STEFANOVIĆ O NEPOTIZMU U DJB: Vračarska lista sa kumovima u kontrastu sa zalaganjem pokreta

    "Ne želim da kritikujem opozicione partije, ali je jasno da sistem bodovanja vrlo čudno funkcioniše i taj sistem selektivno zahvata kumove, supruge i supružnike, što znači da je u kontrastu sa onim za šta se pokret zalaže", izjavio je Stefanović.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by fernoux-h Fri May 27, 2016 11:30 pm

    ostap bender wrote:Reprezentativan je za odredjeni sloj

    Nikako. Čak ni za patkare uopšte nije reprezentativan. PPP i ovaj forum stvarno nisu reprezentativni ni za kakve slojeve.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36968
    Join date : 2014-10-27

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by boomer crook Sat May 28, 2016 12:31 am

    Ne govorim ovde o fokus grupama vec da je pamet ppp pamet epohe.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by fernoux-h Sat May 28, 2016 12:41 am

    Mislim da previše značaja pridaješ PPP-u. Jedno su protestantska etika, strane investicije, neki opšte prihvaćen odnos prema uspehu i sl. - a sasvim drugo libertarijanizam i slične marginalne pojave.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

    Lepo, lepse, Borko - Page 31 Empty Re: Lepo, lepse, Borko

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 6:50 am