Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Memento

    Uncle Baby Billy

    Posts : 3191
    Join date : 2021-09-13

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Uncle Baby Billy Tue Mar 08, 2022 7:39 am

    Летећи Полип wrote:I ubili Sulejmanija.
    jao da, kad se setim kako je to izgledalo opasno po svecki mir

    Memento - Page 17 Goodfellas-henry-hill
    avatar

    Posts : 18450
    Join date : 2014-12-12

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by beatakeshi Mon Mar 14, 2022 6:54 pm

    https://www.slobodnaevropa.org/a/fabrika-sinofarm-vakcina-srbija/31451746.html

    Prvi pogon fabrike vakcina kompanije Sinofarm u Beogradu biće gotov do marta 2022. godine, najavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić 9. septembra.
    "Do kraja marta 2022. godine biće gotov prvi pogon za punjenje vakcina, već od aprila možemo da se pojavimo na tržištu, i da naša i druga tržišta snabdevamo vakcinama", rekao je Vučić na polaganju kamena temeljca za fabriku Sinofarm vakcina u beogradskoj opštini Zemun.
    Najavljeno je da će drugoj fazi izgradnje, do 2023. godine, biti izgrađen i pogon gde će se proizvoditi aktivna supstanca za vakcinu.
    Kapacitet fabrike je, kako je saopšteno, da proizvodi 40 miliona doza vakcina protiv COVID-19 godišnje, a plan Srbije je da proizvodi oko 30 miliona doza. To bi, prema rečima predsednika Srbije, trebalo da bude dovoljno "za Srbiju, za region i sve koji su zainteresovani".
    Del Cap

    Posts : 6237
    Join date : 2019-11-04

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Del Cap Mon May 09, 2022 10:25 pm

    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Sat Jun 04, 2022 8:24 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Mon Jun 06, 2022 9:38 am

    Evo jedan opozicioni memento.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Jun 06, 2022 9:47 am

    E, to je super- samo obican narod. Pa sto onda se ne usaglasite samo sa sankcijama protiv Putina, Lavrova... Memento - Page 17 1399639816
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Thu Jun 16, 2022 12:14 pm

    VUČIĆ ODLUČIO: Umesto Zvezdi i Partizanu pare idu - BOLESNOJ DECI!

    https://www.telegraf.rs/vesti/politika/1021190-vucic-odlucio-umesto-zvezdi-i-partizanu-pare-idu-bolesnoj-deci

    Budući predsednik Vlade Srbije rekao je da država neće više davati ogromne količine novca Zvezdi i Partizanu i najavio da će taj novac ići u Fond za lečenje obolele dece

    Budući premijer Srbije i lider Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić rekao je da će ubuduće Srbija davati novac za lečenje bolesne dece, a ne za pomoć sportskim klubovima Crvenoj zvezdi i Partizanu!
    - Bio sam jedan od krivaca što su klubovi dobili podršku države, a nisam dobio ni jedno hvala. To je moja greška i ispao sam poprilično naivan u toj situaciji. Ubuduće će mnogo više novca odlaziti u Fond za lečenje obolele dece, koji ćemo osnovati nego u Zvezdu ili Partizan - rekao je Aleksandar Vučić na konferenciji za novinare posle razgovora o formiranju Vlade Srbije zajedno sa SPS-om.


    Lider Srpske napredne stranke najavio je da će večeras izneti tačne cifre koliko je država do sada dala novca košarkaškim i fudbalskim klubovima Crvena zvezda i Partizan i da to "više neće biti praksa".


    - Sve ću reći večeras. Zvezda i Partizan su dobili mnogo mnogo para od države i tome će se stati na put - rekao je Vučić.





    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Sun Jun 19, 2022 8:21 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Tue Jun 21, 2022 3:16 pm

    Zasto vas mrzi da pogledate ocemu je topik. Nije o Reganovom ubici, nije o Andurilu na temu Ukrajine, nego je o lazima Vucivevog rezima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Tue Jun 21, 2022 3:17 pm

    boomer crook wrote:ovo je topik eksterne memorije. obecanja, istinometrija, predizborni nitkovluci, kineske pruge, medjunarodni sudovi pravde i sve ostalo sto se valja/valjalo srbijanskom i regionalnom politickom scenom.

     Da se podsetimo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Thu Jun 23, 2022 8:59 pm

    Memento - Page 17 FV3hLgPXkAAEioB?format=jpg&name=medium


    _____


    Uprava napolje!

    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50255
    Join date : 2017-11-16

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Jun 23, 2022 9:28 pm

    Memento - Page 17 3579118792
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Notxor Thu Jun 23, 2022 9:50 pm

    Bazdulj mu došapnuo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Sat Jun 25, 2022 6:37 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Fri Jul 01, 2022 7:02 pm

    https://www.politika.rs/scc/clanak/510873/Cetiri-godine-od-zatvaranja-Glavne-zeleznicke-stanice-Prokop-i-dalje-nedovrsen


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Aug 01, 2022 9:03 am

    Da se podsetimo zaboravljenih dojava. To su bile krize a ne ovo sad


    Prve dojave o bombama u zdravstvenim ustanovama: Veliki je problem gde smestiti pacijente na respiratoru

    Kako nezvanično saznajemo, dojave su stigle u sve zdravstvene ustanove. Zasad nema evakuacije pacijenata

    Proteklih dana bilo je brojnih dojava o bombama u školama, tržnim centrima, na mostovima, u ustanovama kulture. Danas su stigle i prve dojave o bombama u zdravstvenim ustanovama.

    Kako saznajemo, bomba je prijavljena u KBC Zvezdara, ali i u KBC "Dr Dragiša Mišović" i na VMA. Takođe, upozorenje u dva mejla o "9 eksplozivnih naprava" stiglo je i na adresu KC Vojvodina. Nešto pre 14.00 časova pristigla su dva mejla na Klinički centar Vojvodine, u kojem su dojave o bombi. U mejlu, kako piše NS uživo, pošiljaoci sebe nazivaju "finanskijskim teroristima".


    Prema našim informacijama, u KBC Zvezdara obustavljen je rad ambulante, prijem pacijenata i kontrole, a manje ugroženi pacijenti poslati su kući.

    Direktor KBC "Zvezdara" prof. dr Petar Svorcan rekao je za Telegraf.rs da su danas oko podneva dobili anonimnu dojavu da su podmetnute eksplozivne naprave u toj zdravstvenoj ustanovi.

    - Obavestili smo nadležne službe i započeta je KD inspekcija u skladu sa protokom. Odmah su preduzete sve aktivnosti u skladu sa procedurama predviđenim za takve situacije - kazao je prof. Svorcan za Telegraf.rs.

    Kako nezvanično saznajemo, dojave su stigle u sve zdravstvene ustanove. Zasad nema evakuacije pacijenata. Policija je po prioritetu otišla u bolnice. Ima mnogo ležećih pacijenata, a kako saznajemo u KBC "Dr Dragiša Mišović" ima ih više od 400, kao i nekoliko desetina pacijenata na respiratorima.

    - Upozorenje je stiglo mejlom, odmah su kontradiverzione ekipe i policija opkolile bolnicu. Oni ispituju teren. Problem je što imamo nekoliko raštrkanih zgrada i što ne znamo gde bismo smestili pacijente koji su na respiratorima. Zasad su pacijenti na mestima gde su bili - kaže izvor Telegrafa iz KBC "Dr Dragiša Mišović".

    Kada je u pitanju VMA, nikom ne dozvoljavaju da uđe tu ustanovu,rampa je spuštena, a vraćaju i ekipe Hitne pomoći.

    Jedna Beograđanka, koja je dovela majku na odeljenje hitnog prijema na VMA, rekla je za Tanjug da su svi pacijenti, koji nisu teški slučajevi, evakuisani do iza rampe ispred bolnice.

    Oko bolnice i u njoj primetne su jedinice MUP-a sa psima tragačima.

    Na adresu Vojnomedicinske akademije stigao je pretecji mejl sa porukom o sedam postavljenih eksplozivnih naprava, objavio je Informer.

    Kako se navodi, u mejlu anonimnog pošiljaoca piše da je svaki od eksplozivnih uređaja tempiran i da sadrži po kilogram C4 plastičnog eksloziva, kao i da se dve od sedam naprava nalaze u kanti za medicinski otpad, a jedna na drugom spratu najveće beogradske bolnice.

    Samo tokom današnjeg dana bilo je više dojava bombe u Beogradu i jedna u Nišu. Evakuisana je Medicinska škol na Zvezdari, Srednja tehnička PTT škola, Visoka škola elektrotehnike i računarstva na Voždovcu, Geološka i meteorološka srednja škola "Milutin Milanković" i Univerzitet Metropolitan.

    Dojava bombe prijavljena je i na bazenu Tašmajdan.

    Dojava o bombi nije izostala ni u Nišu. Gimazija "Bora Stanković" dojavu je oko 9.30 sati dobila telefonsku prijavu o postavljenoj bombi.

    Učenici i profesori su brzo evakuisani, a na lice mesta su stigli pripadnici policije. U toku je kontradiverziona provera koju rade specijalne ekipe policije, a učenici su pušteni kućama.

    Podsetimo, još traju provere starih prijava, pa je danas u 49 osnovnih i 21 srednjoj školi u Beogradu onlajn nastava.

    (Telegraf.rs)


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Mon Aug 01, 2022 12:08 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16206
    Join date : 2014-11-06

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by plachkica Mon Aug 01, 2022 12:18 pm

    Memento - Page 17 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Mon Aug 01, 2022 12:24 pm


    Upitan da li bi mogao da sedi u istoj vladi sa Aleksandrom Martinovićem, on odgovara da treba biti strpljiv i da se ne govori kritički o nečemu što nije formirano.

    #JedanMilaniJedanAca bounce


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Aug 01, 2022 12:25 pm

    Bila jednom jedna zemlja i u njoj jedan Ratko i jedna Goca. Otisli su kod Vucica i ziveli su srecno do kraja zivota.


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Filipenko Mon Aug 01, 2022 2:43 pm

    Upravo tako. Ispostavilo se da sede sasvim lagano jer sede na nasoj grbaci, a mi slusamo/citamo kojekakve gligorijanske sektase koji trube o demokratiji, vrednostima, lj. pravima i slicno.
    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Fri Aug 19, 2022 4:48 pm



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Aug 29, 2022 8:58 pm

    Vanja Đurić@Vanjuus

    Nadam se da će povesti i savetnicu, da zabava bude kompletna.
    Osoba je plan za protest protiv novinara, skovan u kabinetu gradonačelnika, poslala na adrese upravo tih novinara, sa sve predlozima za skandiranje.

    Radomir Martin™@radomir_martin

    whaaat

    Vanja Đurić@Vanjuus

    O da! Kada smo proterani sa RTV-a 2016. organizovali proteste, oni kontraprotest. Nada valjda trebalo da pošalje scenario tog kontramitinga kao strogo poverljivo samo novopostavljenom gloduru, međutim poslala je celoj redakciji.

    Radomir Martin™@radomir_martin

    jao
    jel ima to negde

    Vanja Đurić@Vanjuus

    Kako ne, sve sam sačuvala. I danas ne mogu da odlučim šta mi je jači utisak, bend Roko Maroko, Petrući, Miki komičar ili Miki iz REM-a.

    Memento - Page 17 FbWWBizWIAMqh-a?format=jpg&name=900x900
    Memento - Page 17 FbWWNavWAAEOZ63?format=jpg&name=large
    Memento - Page 17 FbWWnaOXwAAjvFj?format=jpg&name=large
    Memento - Page 17 FbWW6vaWQAAF8Kk?format=jpg&name=large
    Memento - Page 17 FbWW-mbX0AEO9qi?format=jpg&name=large
    Memento - Page 17 FbWXCgoXEAA6L8W?format=jpg&name=large
    Memento - Page 17 FbWXFqvXkAIBnPA?format=jpg&name=small


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81534
    Join date : 2012-06-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Erős Pista Mon Aug 29, 2022 9:01 pm

    Memento - Page 17 3579118792 Memento - Page 17 3579118792 Memento - Page 17 3579118792


    Ovo je sjajno. Secam se svega kao da je juce bilo! I benda Roko Maroko i Petrucija koji imitira.... Kostunicu i Komicara Miroslava!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 34316
    Join date : 2012-02-10

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by ficfiric Mon Aug 29, 2022 9:09 pm

    Ja godinama pokusavam da nadjem taj snimak. To sa Miroslavom i Petrucijem je blago


    _____


    Uprava napolje!

    Memento - Page 17 Empty Re: Memento

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 4:03 am