Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    seoba naroda

    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Mon Nov 25, 2019 2:47 pm

    to je veliki problem srbije, odlaze radnici, ali potrošči, pa imamo smanjenu tražnju, promenjenu demografsku strukturu, potpuno drugačije potrebe, pa odatle stabilan kurs i poboljšan spoljnotrgovinski bilans

    zloupotrebljivači statistike se uvek hvataju za parče koje im odgovara, a gubimo razvojne mogućnosti, domaćim firmama je potrebno jako tržište za napredovanje, a ono nestaje
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50133
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 25, 2019 2:58 pm

    pa roboti mogu eventualno da zamene proizvođače. ali potrošače je komplikovanije. pa i proizvođače, jer, ok, roboti mogu da prave proizvode, pa i robote koji će praviti proizvode, ali ima gomila stvari koje niko neće kupovati ili koristiti ako ih budu pravili roboti. alternativno je jedino da se vrši diskriminacija u smislu podsticaju za radjanje samo ovima ili onima. tako se doduše možda izbegne robovlasništvo i dikens, al to liči na nešto jednako loše. 

    dobro sad, 13 miliona neće doći u jednom danu ili mesecu ili godini. plus neće doći svi sa istog mesta (ako uopšte dođu, jelte). Kad se to razbije na 30 godina, to bude oko 300-330k godišnje sa raznih mesta. Dakle u suštini pričamo o asimilaciji. Koja će u nekim slučajevima ići lakše (Hrvati, Srbi...), a u nekim teže...

    Ako to uopšte sve bude, ko zna šta sve može da se dogodi i u narednih 10, a kamoli 30 godina.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50133
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 25, 2019 2:59 pm

    Mr. Moonlight wrote:to je veliki problem srbije, odlaze radnici, ali potrošči, pa imamo smanjenu tražnju, promenjenu demografsku strukturu, potpuno drugačije potrebe, pa odatle stabilan kurs i poboljšan spoljnotrgovinski bilans

    zloupotrebljivači statistike se uvek hvataju za parče koje im odgovara, a gubimo razvojne mogućnosti, domaćim firmama je potrebno jako tržište za napredovanje, a ono nestaje

    pa ne vidim drugog rešenja osim proširenja tržišta. zna se kako.
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Mon Nov 25, 2019 3:10 pm

    ne radi to tako za sve - imaš veliki broj proizvoda koji su domicilni ili koji zavise od tražnje u krugu od npr 100km od mesta proizvodnje, zato što ne trpe transportne troškove, sa smanjenim plasmanom i te firme imaju manje mogućnosti i potrebe za velikim brojem usluga itd, pa su te usluge skuplje za one koji imaju pristup većem tržištu i tako redom

    jedino rešenje je diversifikacija za koju nedostaju obučeni i naučeni ljudi, a oni koji i nauče ili steknu neke veštine uglavnom odu, sasvim opravdano
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50133
    Join date : 2017-11-16

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Nektivni Ugnelj Mon Nov 25, 2019 3:13 pm

    pa onda ide ukrupnjavanje. ko se snađe. mislim, znam, uopšte nije ni jednostavno ni optimistično, pogotovu ne za sve. ali ovako kako ide, ovo je katastrofa. mi imamo maltene sve loše strane bivanja u EU (u dobroj meri), a od dobrih nema ništa ili jako mršavo. Nešto tu mora da se uradi jako brzo (nekoliko godina), ko god da je na vlasti.
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Mon Nov 25, 2019 3:16 pm

    saglasan sam
    disident

    Posts : 15069
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Mon Nov 25, 2019 8:18 pm



    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    disident

    Posts : 15069
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Tue Nov 26, 2019 5:46 pm

    http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:832510-Psovali-joj-majku-srpsku-i-palili-kosu-Migranti-napali-devojku-24-u-Pirotu-FOTOVIDEO


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Tue Nov 26, 2019 6:51 pm

    ponašanja migranata iz Avganistana, Sirije, Iraka, Burundija



    ok, koji je furunaš bio tamo, priznajte
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 12:19 pm

    Rulja htela da linčuje migrante, policija rešila stvar tako što ih je privela. Migrante.

    http://m.soinfo.org/vesti/vest/22274/1/Protest-protiv-migranata-u-Somboru-/
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 12:23 pm

    ih, pa to je u slobodarskoj tolerantnoj gostoprimljivoj srbiji, a za to vreme u nacistickoj beckokonjusarskoj austriji 


    https://www.021.rs/story/Info/Region-i-svet/228607/Slovenija-zakonom-zabranjuje-Stajersku-strazu.html
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 12:25 pm

    Kako reagovati kada čovek za koga znaš da je solidan kao stena, pošten, velikodušan, osećajan - recimo lik koji iz svog džepa, a nije bogataš, pomaže sportska nadmetanja dece ometene u razvoju - nema istoriju mržnje netolerancije itd.... kada takav čovek širi mržnju prema migrantima na društvenim mrežama? Znam bez ikakve dileme da nije čekao priliku da uđe u to kolo mržnje, već da živi u boomerskom mehuru fejsbuk dezinformacija. Smorio sam se kao papagaj.

    Gari tvoj odgovor već znam, ali prošli su moji dani sečenja na panju.
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 12:30 pm

    nisam hteo to da ti kazem jer znam na kakvu osobu referises. imam takve, prosto nemam sa njima vise komunikaciju. ljudi biraju sta i ko ih uznemirava, ne mogu vise da im se mesam, nek vodi decu kod homeopate i vracare, neka zaobilazi kinesku robnu kucu jer tamo kidnapuju i peku decu, neka vristi na prodavca krofni iz afrike na grckoj plazi, jer je tu dosao sa jednim jedinim ciljem, da njemu iz mojmilova iz srbije pojebe zenu nasred te plaze, sta da im radim.


    juce sam bio do banke poslom, i zena prica kako su joj u selu u sremu upali u kucu, bila je policija da napravi sluzbenu belesku, i sad masa sto ceka u redu je slusa, a neki ulecu sa tim klasicnim "sve ce nas pobiti, jebem im mater" itd, a zena kaze nisu ti ljudi nista krivi siroti, muka je to ogromna, i tako ih je odmah ucutala.
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Nov 28, 2019 12:38 pm

    Lol, kako će oni najebati kada Pusiju baš dogori do nokata...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 12:41 pm

    ja cu im pomoci da se naoruzaju, ako krene fasisticko cetnicka zgadija da ih progoni
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 12:42 pm

    ima ih 3.500 u celoj zemlji. ako postanemo rizična zemlja za migrante, razbežaće se na vreme.
    ali da, ta retorika bi svakako donela Pusiju dobar deo glasova kolebljivaca, pa i sledbenika vučićupederizma koji mu u osnovi zameraju to što nije dovoljno diktator.
    disident

    Posts : 15069
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Thu Nov 28, 2019 12:52 pm

    Nikako da okacim taj fb status o napadu na ženu u sombor, baš se proširio po desničarskim avredz srb grupama


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 12:53 pm

    osilila se tamo kozojebna seljana otkad nema vojske, nisu smeli da pisnu dok je na aerodromu stalno boravilo par hiljada vojnika iz cele yu
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Nov 28, 2019 12:57 pm

    Dobro sad, teško da u Somboru jebu divokoze...


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 12:58 pm

    ne, jebu domace koze, one bele. debilnije zabiti od sombora i okoline su samo severoistok i istok banata.
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 1:00 pm

    seoba naroda - Page 32 1622889877
    Летећи Полип

    Posts : 11121
    Join date : 2018-03-03
    Age : 35
    Location : Hotline Rakovica

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Летећи Полип Thu Nov 28, 2019 1:01 pm

    seoba naroda - Page 32 1399639816


    _____
    Sve čega ima na filmu, rekao sam, ima i na Zlatiboru.


    ~~~~~

    Ne dajte da vas prevare! Sačuvajte svoje pojene!
    Anonymous
    Guest

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Guest Thu Nov 28, 2019 1:05 pm

    ajd ok, ima ovaj stepanovic sto skuplja i objavljuje istoriju sombora i okoline, mada i on zna povremeno da se osere zesce 


    https://www.ravnoplov.rs/
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by kondo Thu Nov 28, 2019 1:58 pm

    na loše će da izađe sve ovo u vreme predizborne kampanje


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    disident

    Posts : 15069
    Join date : 2016-03-28

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by disident Fri Nov 29, 2019 12:54 am

    Prvo su aktivirali novosti, sad i ove svoje podrepase

    Nikola Sandulovic
    9 ч. · 

    OBAVEŠTAVAM I UPOZORAVAM SRPSKU JAVNOST !
    24.11.2019 g iz Nemačke U Srbiju je ušlo , po dogovoru sa ALEKSANDROM VUČIĆEM koji je za to PRIMIO NOVAC, 130 vrhunskih obučenih boraca plaćenika koji su ratovali u Siriji na strani mudžahedina. Njih je ALEKSANDRU VUČIĆU predala čuvena specijalna Nemačka služba pod nazivom GSG 9 !
    Odmah nakon toga 26.11.2019 g iz svih krajeva Nemačke je u Srbiju ušlo 100 autobusa sa nemačkim tablicama koji su uz pratnju žandarmerije i policije otišli do Batajnice.U svih 100 punih autobusa su bila lica označena kao migranti tj.lica sa ratom zahvaćenih područja.NIJE BILO ŽENA, NIJE BILO DECE !
    ZNAČI, PRVO DOLAZE VODJE I OFICIRI A ZA NJIMA DOLAZI VOJSKA !
    ŠTA SPREMAŠ SRBIJI ALEKSANDRE VUČIĆU I KAKVO SI NAM ZLO PRIPREMIO ???!!!
    Šta god spremao ALEKSANDRE VUČIĆU i kako god zlo pokušao da uradiš Srbiji i mom narodu, budi siguran da ću te u tome lično sprečiti kao i Republikanska stranka ! Ne dam ti moj narod, ne dam ti Srbiju da u njoj izvedeš svoj poslednji krvavi pir !!!


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    seoba naroda - Page 32 Empty Re: seoba naroda

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 10, 2024 1:39 pm