Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Napad u Parizu

    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Somlói Galuska Tue Nov 17, 2015 1:35 pm

    ostap bender wrote:ludi dugin

    http://katehon.com/topic/netwars/1302-the-terrorist-attacks-in-paris-lesson-of-enantiodromia.html

    Ne znam šta mi je trebalo da ovo čitam pred spavanje, imao sam košmare posle.

    Dugin nije uopšte lud. Prvi deo teksta je prilično superioran, a u drugom naravno sve tera na svoju staru, rasističku vodenicu. Lepo je konstatovao da je nasilje tu samo po sebi, na izvol'te, pa što ga onda ne bi i on koristio za dokazivanje svojih starih teza. I mnogi će mu rado poverovati.
    паће

    Posts : 40224
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by паће Tue Nov 17, 2015 2:16 pm

    Jordan Rivers wrote:
    паће wrote:Да, све нешто гледам шта све треба политички кориговати... Колико видим ових дана, непристојно је 1) подсећати запад да су они били на страни џихадиста пре 16 година, и још шурнаест пута после тога 2) да су они криви што имају владе какве имају, 3) да су нас управо они научили да је колективна одговорност једина одговорност.

    Zašto bi korigovao, to priča bukvalno cela Srbija.

    Međutim, ovakav rezon seče i kontra. Po njemu, civili poginuli u vozu u Grdeličkoj klisuri krivi su zato što su glasali za Miloševića, a Milica Rakić (ovo je prvi i jedini put da upotrebljavam njeno ime, ali mislim da je važno) odgovorna je za nasilje nad kosovskim Albancima.

    Секло је и онда. Сећам се неких расправа са тим западњацима из 1998 и нешто касније, и они су ту пропаганду управо тако и сасвим озбиљно схватали. Био сам крив за Рачак...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Guest Tue Nov 17, 2015 2:27 pm

    Pa da li je to politički nekorektno ili samo nepošteno i netačno?
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by boomer crook Tue Nov 17, 2015 2:42 pm

    Anđe'o wrote:
    ostap bender wrote:ludi dugin

    http://katehon.com/topic/netwars/1302-the-terrorist-attacks-in-paris-lesson-of-enantiodromia.html

    Ne znam šta mi je trebalo da ovo čitam pred spavanje, imao sam košmare posle.

    Dugin nije uopšte lud. Prvi deo teksta je prilično superioran, a u drugom naravno sve tera na svoju staru, rasističku vodenicu. Lepo je konstatovao da je nasilje tu samo po sebi, na izvol'te, pa što ga onda ne bi i on koristio za dokazivanje svojih starih teza. I mnogi će mu rado poverovati.

    ja dugina volim pred spavanje ko ves krejvena pokojnog.
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by boomer crook Tue Nov 17, 2015 2:43 pm

    mocnik iz 2004.

    Međutim: »antiteroristička« parola, kao što smo već pokazali, ispisuje jednu od osnovnih crta političke individue u modernom pravno-političkom uređenju – ograničava njenu slobodu. Time što ograničava, što zapravo ukida buržoasku političku slobodu, neminovno ukida i pomenuti oblik buržoaske političke »jednakosti«. A to, po svemu sudeći, znači da je možda naše gornje izvođenje u ovom istorijskom trenutku već zastarelo. »Antiteroristička« kampanja u biti ruši državno, pravno i političko uređenje kojim se dosad održavao i obnavljao svetski kapitalistički sistem. To verovatno govori da klasna borba vladajuće svetske klase treba da se laća drastičnijih metoda i sredstava od onih kojima se služila tokom vekova svoje istorijske prevlasti. Da li to znači da će svetski kapitalizam odsad moći da se održava samo još putem bitno zaoštrene klasne borbe? Ili pak možda znači da je došao kraj istorijske epohe kapitalizma i da se vladajuće klase pripremaju za prelazak na drukčiji oblik svetskog društva, u kome će pokušati da drastičnim sredstvima sačuvaju svoju vladavinu?
    Nadajmo se da odgovor nećemo dobiti od onih sila, povodom čijeg smo delovanja ta pitanja sebi i postavili. Nadajmo se da će odgovore davati radničke mase sveta.

    http://komunist.free.fr/arhiva/mar2004/mocnik.html


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Guest Tue Nov 17, 2015 2:48 pm

    ostap bender wrote:
    Anđe'o wrote:

    Ne znam šta mi je trebalo da ovo čitam pred spavanje, imao sam košmare posle.

    Dugin nije uopšte lud. Prvi deo teksta je prilično superioran, a u drugom naravno sve tera na svoju staru, rasističku vodenicu. Lepo je konstatovao da je nasilje tu samo po sebi, na izvol'te, pa što ga onda ne bi i on koristio za dokazivanje svojih starih teza. I mnogi će mu rado poverovati.

    ja dugina volim pred spavanje ko ves krejvena pokojnog.
    Dragos je lepse pisao.
    паће

    Posts : 40224
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by паће Tue Nov 17, 2015 2:54 pm

    Па више не знам. Ово што је Дугин писао (бар до пола), па онај Рус што је причао... има ту доста нејасноћа које би ваљало рашчистити, ал' ено видео си како је прошло на тамоу оно што сам окачио линк на блог оног типа. Не знам човека, ал' знам човека који ми је линак дотурио, знам колико већ година живи у том крају, и ако он каже да је бар 90% тако како је овај написао, немам разлога да му не верујем.

    Ал' не, одмах се ту нашло да ово јако личи на оно, да су то овакве и онакве тезе, нашао се и некакав стаљинизами и штатигајазнам. Добро, ако ви одавде боље знате нек вам буде.

    Или оно кад Клинтонка јавно призна да су имали удела у формирању ИДа, а онда когод помене Амере буде проглашен за заверетичараРЖ итд итд.

    А има ту гомила ствари која се кроз ту буку провлаче... нпр, токови новца за овај талас избеглица. Свако од њих је платио 10000€ за превоз итд, и имају лову на картицама. Еј бре, ја да сам имао те паре не бих ни кретао у печалбу. Ако ЦИА и остали могу да завирују у банковне рачуне у Швајцарској ако им се баш дигне патка, како нема податка одакле те паре?

    Друго, Садам и Гадафи су сметали јер су паре од нафте користили да се удварају сопственом народу уместо нафтним корпорацијама. ОК - шта је онда са Саудијцима, они су недодирљиви? Па они су већ направили, и увелико праве, више пиздарија него Садам, Иран, Асад и Гадафи заједно (пиздарија ако се гледа из Вашингтона). Или, заратили са Авганистаном, Авганистанци не ваљају јер су пружили уточиште Бин Ладену. Изетбеговић дао том истом Бин Ладену пасош, Босанци добри момци.

    Неко може да напише блог у коме опампрчи по нечему, и може да га стигне тужба за говор мржње. Попови (свих боја) могу да пиче какву год хоће пропаганду, они су света крава - како њих никад не качи исти параграф?

    Ту толико врви од двоструких аршина да не да боли глава него не знаш куд да се окренеш.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    boomer crook

    Posts : 36998
    Join date : 2014-10-27

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by boomer crook Tue Nov 17, 2015 3:31 pm

    ludi petreus

    http://www.thedailybeast.com/articles/2015/08/31/petraeus-use-al-qaeda-fighters-to-beat-isis.html


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Somlói Galuska Tue Nov 17, 2015 3:35 pm

    et paće

    A koji je Rus i blog u pitanju? Daj linak.

    Možemo mi koliko hoćemo da spekulišemo oko toga ko i koliko plaća ID, kad ne znamo. Međutim, Duginov prvi deo je jednostavno tačan - ID se ponaša kao spektakl, a to znači da se ponaša i kao nekakav proizvod na tržištu. Moguće da sve to nije daleko od onog što suštinski znamo o navijačkim grupama ovde - ko plati taj i klati. Problem je najviše u tome što je ID kao proizvod izgleda tražen. Jer, inače bi bio povučen, kao i drugi proizvodi.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Ointagru Unartan Tue Nov 17, 2015 3:37 pm

    паће wrote:
    А има ту гомила ствари која се кроз ту буку провлаче... нпр, токови новца за овај талас избеглица. Свако од њих је платио 10000€ за превоз итд, и имају лову на картицама. Еј бре, ја да сам имао те паре не бих ни кретао у печалбу. Ако ЦИА и остали могу да завирују у банковне рачуне у Швајцарској ако им се баш дигне патка, како нема податка одакле те паре?

    Promakli su ti izvestaji da je (ovaj prvi) talas izbeglica sastavljen od imucnijeg sloja stanovnistva. Sirijskih izbeglica ima oko 11 miliona (7 M interno i 4 M eksterno raseljenih). U Evropi je ove godine do oktrobra azil zatrazilo njih nesto manje od 180 000. To je manje od 2% Sirijaca koji su morali da napuste svoje domove. Ostalih 98% nemaju te pare ili ne zele da rizikuju put. Tesko za poverovati?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    паће

    Posts : 40224
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by паће Tue Nov 17, 2015 4:02 pm

    Anđe'o wrote:et paće

    A koji je Rus i blog u pitanju? Daj linak.

    http://blog.b92.rs/t...s-من-أين-داعش؟/ je тај блог; Рус је био у некој поруци јуче на тамоу, не могу да нађем. Ал' отприлике каже "зна се већ генерацијама, ако хоћеш азил, поднесеш папире, сместе те негде уз границу док се провери да ли си стварно у опасности код куће или ниси, па те или врате или приме... А сад одједном сва та правила нестају, све те хиљаде долазе и не моле него захтевају. Неко им је рекао да сад тако може, и гле стварно може.".

    Још линака од истог човека из краја:
    http://www.thenation.com/article/what-i-discovered-from-interviewing-isis-prisoners/
    http://www.newstatesman.com/world-affairs/2014/11/wahhabism-isis-how-saudi-arabia-exported-main-source-global-terrorism
    http://www.vox.com/2015/11/14/9735102/syria-isis-history-video

    Radagast wrote:
    паће wrote:
    А има ту гомила ствари која се кроз ту буку провлаче... нпр, токови новца за овај талас избеглица. Свако од њих је платио 10000€ за превоз итд, и имају лову на картицама. Еј бре, ја да сам имао те паре не бих ни кретао у печалбу. Ако ЦИА и остали могу да завирују у банковне рачуне у Швајцарској ако им се баш дигне патка, како нема податка одакле те паре?

    Promakli su ti izvestaji da je (ovaj prvi) talas izbeglica sastavljen od imucnijeg sloja stanovnistva. Sirijskih izbeglica ima oko 11 miliona (7 M interno i 4 M eksterno raseljenih). U Evropi je ove godine do oktrobra azil zatrazilo njih nesto manje od 180 000. To je manje od 2% Sirijaca koji su morali da napuste svoje domove. Ostalih 98% nemaju te pare ili ne zele da rizikuju put. Tesko za poverovati?

    Видели смо то и овде, пре 20+ година, прво иду они који имају пара, и најдаље стижу. Но, ми у ствари толико мало знамо о томе ко су они и како су кренули, да морам да оставим места за сумњу да је ова сеоба организована и финансирана.

    Такође, питање њихових мобилних телефона. Не знам како то иде, да ли купују картице успут или су у вечитом ромингу?


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Guest Tue Nov 17, 2015 4:17 pm

    pa da pocnemo polako.


    Robert Fico, premijer Slovačke: "We are monitoring every Muslim in our territory".
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Ointagru Unartan Tue Nov 17, 2015 4:28 pm

    паће wrote:

    Видели смо то и овде, пре 20+ година, прво иду они који имају пара, и најдаље стижу. Но, ми у ствари толико мало знамо о томе ко су они и како су кренули, да морам да оставим места за сумњу да је ова сеоба организована и финансирана.

    Такође, питање њихових мобилних телефона. Не знам како то иде, да ли купују картице успут или су у вечитом ромингу?

    Nepoznato kao izvor straha i najcrnjih sumnji - nista novo, to je osnova svake ksenofobije od kako smo sisli sa drveca.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Guest Tue Nov 17, 2015 4:44 pm

    Ne postoji ni najmanja mogucnost da je ova "selidba" organizovana i finansirana.
    Anonymous
    Guest

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Guest Tue Nov 17, 2015 4:47 pm

    ih paće pa šta je to, onaj argument da toliko malo znamo odakle smo mi ovde, da mora biti da je neki inteligentni dizajn.
    inače, sad ćemo možda u praksi prvi put da vidimo kako funkcioniše mutual aid and assistance iz art. 42.7 (kao neka zlokobna telesna temperatura zvuči)
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Erős Pista Tue Nov 17, 2015 4:51 pm

    Paće, stvarno ne razumem kakva je to misterija njihovog novca. Radagast je već objasnio da se radi o višem sloju, ljudima sa obrazovanjem i statusom. Takođe, radi se uglavnom o ljudima sa rodbinom na Zapadu, koja im onda šalje pare preko Western Union-a (više ljudi koji rade sa izbeglicama su o tome pričali). Stvarno nema potrebe praviti veliku misteriju oko nečega što nije ni najmanje misteriozno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Erős Pista Tue Nov 17, 2015 4:54 pm

    Uz to, da li treba naglašavati da poređenje Srbije devedesetih i Sirije danas prosto ne stoji. Srbija devedesetih je bila izolovana i bedna zemlja, ali u njoj se zapravo nije ratovalo i bila je elementarno sigurna. Sirija je failed state, potpnuno pocepana ratom čiji je ishod u ovom trenutku krajnje neizvestan, a čiji su učesnici i faking ISIS.

    Ljudi su devedesetih bežali iz Srbije zbog bede, nezaposlenosti i izolacije, ali ne i zato što im je život bio ugrožen (to jest, Srbi nisu, Albanci verovatno jesu).

    Možda možeš da porediš sa Bosnom devedesetih, ali sa Srbijom ne.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 40224
    Join date : 2012-02-12
    Location : ропотарник

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by паће Tue Nov 17, 2015 4:59 pm

    William Murderface wrote:
    Možda možeš da porediš sa Bosnom devedesetih, ali sa Srbijom ne.

    Па и поредио сам са Босном и Хрватском - био сам тада у прилици да виђам који и какви долазе овамо, и којим редом.

    Ови сада нису страшни, јер су, што кажеш, боље стојећи и образовани. Биће другачије кад почну да извлаче сиромашну родбину.

    Е, да, један глас са западне стране, не знам ко је али нек се нађе (окачио другар Енглез):

    http://dailyreckoning.com/blowback-the-washington-war-partys-folly-comes-home-to-roost/


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Ointagru Unartan Tue Nov 17, 2015 5:03 pm

    William Murderface wrote:Uz to, da li treba naglašavati da poređenje Srbije devedesetih i Sirije danas prosto ne stoji. Srbija devedesetih je bila izolovana i bedna zemlja, ali u njoj se zapravo nije ratovalo i bila je elementarno sigurna. Sirija je failed state, potpnuno pocepana ratom čiji je ishod u ovom trenutku krajnje neizvestan, a čiji su učesnici i faking ISIS.

    Ljudi su devedesetih bežali iz Srbije zbog bede, nezaposlenosti i izolacije, ali ne i zato što im je život bio ugrožen (to jest, Srbi nisu, Albanci verovatno jesu).

    Možda možeš da porediš sa Bosnom devedesetih, ali sa Srbijom ne.

    Treba na ovo dodati da se odavde jos uvek bezi zbog bede i nezaposlenosti. Pored 180 000 Sirijaca, azil u EU je ove godine zatrazilo izmedju ostalih i 125 000 gradjana Kosova, Albanije i Srbije. Tim pre bi trebalo da imamo razumevanja za one koji beze od rata ili zivota u izbeglickim logorima.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Guest Tue Nov 17, 2015 5:05 pm

    Pa ne ide to tako. Protiv emigracije je cesto i onaj ko je poslednji dosao. Slusam nase poznanike po amerikama i kanadama. Kao da nisu i sami juce spustili kofer.
    Erős Pista

    Posts : 81538
    Join date : 2012-06-10

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Erős Pista Tue Nov 17, 2015 5:06 pm

    Eh, drugo je to. Oni dele te američke i kanađanske vrednosti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Ferenc Puskás Tue Nov 17, 2015 5:52 pm

    Joj i ja sam to sreo u nabližoj okolini. Pa ti si izbjeglica i ekonomski emigrant, jebo te. A ne, kaže, drugo sam ja. 
    Užasno sam pesimističan. Odzvanjaju mi riječi jednog što tvrdi da mu ih je rekao pozicionirani američki desničar. Kaže, bit će Limes na Dunavu, samo sad obrnuto. Južno od Dunava neće biti zakona. 
    Danas na proslavi baršunaste revolucije zajedno predsjednik Republike Zeman i vođa bloka protiv islama. Masa organizirana isključivo iz redova pristalica bloka. Tip javno propagira pretvaranje ljudi u koštano brašno i oduzimanje građanskih prava za 20% stanovništva. Pomenut već Fico. Ovdje je gotovo.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Guest Tue Nov 17, 2015 6:06 pm

    otto katz wrote:Joj i ja sam to sreo u nabližoj okolini. Pa ti si izbjeglica i ekonomski emigrant, jebo te. A ne, kaže, drugo sam ja. 
    Užasno sam pesimističan. Odzvanjaju mi riječi jednog što tvrdi da mu ih je rekao pozicionirani američki desničar. Kaže, bit će Limes na Dunavu, samo sad obrnuto. Južno od Dunava neće biti zakona. 
    Danas na proslavi baršunaste revolucije zajedno predsjednik Republike Zeman i vođa bloka protiv islama. Masa organizirana isključivo iz redova pristalica bloka. Tip javno propagira pretvaranje ljudi u koštano brašno i oduzimanje građanskih prava za 20% stanovništva. Pomenut već Fico. Ovdje je gotovo.


    Fico kao Firer?
    Ferenc Puskás

    Posts : 11585
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Ferenc Puskás Tue Nov 17, 2015 6:08 pm

    Robert Fico, premijer Slovačke: "We are monitoring every Muslim in our territory".


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    No Country

    Posts : 11148
    Join date : 2015-05-16

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by No Country Tue Nov 17, 2015 6:10 pm

    William Murderface wrote:Eh, drugo je to. Oni dele te američke i kanađanske vrednosti.
    Баш вала тако. Прекјуче на ЦБЦ-ју, интервјуишу рандом Филипинку на улици у Торонту, она је јако против дотичних 25К Сиријаца које је Трудо обећао да доведе до краја године, јер "потребно је пре свега осигурати безбедност за Канађане". Ништа онај Жижек не капира о имигрантима, џаба је цео свет обиш'о.  Napad u Parizu - Page 6 1233199462


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!

    Napad u Parizu - Page 6 Empty Re: Napad u Parizu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 20, 2024 2:06 pm