Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Ekologija

    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by boomer crook Sat Sep 28, 2019 10:41 pm

    pa mene. ovo ko neki toplometar ludila.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    disident

    Posts : 15062
    Join date : 2016-03-28

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by disident Sat Sep 28, 2019 10:46 pm

    Treba da vidite grupu studenti bg univerziteta
    Znam da imam fiksaciju na nju ko Gari na Srbiju, al sto kaze bruno, toplomer eksplodirao


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    boomer crook

    Posts : 36924
    Join date : 2014-10-27

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by boomer crook Sat Sep 28, 2019 10:53 pm

    ali ono sve: devojcica, autisticna i nesto prica o klimatskim promenama. sve je bemty u pravu. inace ja nisam klimatski alarmista, ne uzbudjujem se previse posto verujem da vec zivimo u paklu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sat Sep 28, 2019 11:11 pm

    ne pa evo pogledajte poslednjih desetak godina, ljudima npr prezentujes istrazivanja ekologa, lekara, psihologa, o direktnom uticaju pogorsanja uslova stanovanja i zivota u urbanim sredinama na povecanu smrtnost, a pre svega povecanu smrtnost dece, ljude boli kurac. uvek ce postojati komisije danice grujicic i zlatibora loncara da ukazu kako je za sve kriv u srbiji nato iz 99, u drugim septickim jamama vec nesto drugo.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sat Sep 28, 2019 11:19 pm

    bruno sulak wrote:pri tome meni niko ne ume da objasni kakvi su to zlokobni interesi kojima u korist ide njena pojava? ono kao cistiji vazduh?
    1 stvar koju sam ja čuo je da to Ameri oće da zajebu Kinu i Indiju i ostali polu- do nerazvijeni svet tako što će ih skidati sa uglja i nafte.
    e sad to što nigde nema toliko dinajera koliko u 'mer'ci, to jebiga ko ga jebe. iza svega ipak stoji isti onaj deep state nine koji oće i Tranpari da presudi Ekologija - Page 22 2304934895
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sat Sep 28, 2019 11:24 pm

    za moje pare o Greti je najbolje napisao Julian Baggini. mada nije da sam baš posebno pažljivo pratio šta se piše o fenomenu, ne mogu sve da postignem.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by kondo Sun Sep 29, 2019 12:38 am

    meni je frka da ce voda da mi dodje do kuce, ne sam odozdo nego i sa sadasnjih 475m daljine. prosto ne znam sta je zadrzava kad smo i ovako na nula metara nadmorske visine. nocas sam u snu razmisljao o tome i nasao resenje, da predjemo na sprat.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by паће Sun Sep 29, 2019 11:15 am

    Sotir wrote:
    Нпр кола се све чешће спомињу. Јбг ту није такав напредак као у другим индустријама да мора да се мења често. 
    Нпр техника пуно напредује, али да ли морају кућни апарати да се мењају на 5-10 година?

    Кола сад у ствари много дуже трају. Седамдесетих је било нормално да се кола мењају на 5 година а генералка ради на 80-100 хиљада км. Погле само колико има гаража зиданих тада па све до дведесетих, јер су кола која презиме напољу трајала краће.

    Терам два пунолетна крша који су у бољем стању него рецимо петогодишњи ауто 1980. Генералку нико не спомиње.

    А гледе кућних апарата, да, има тоталних будалаштина. Штапни миксер нећемо никад више ни купити, јер су се два распала за мање од године, дакле нису употребљени ни 20 пута. Што се тастатура тиче, дигао сам руке и увек трошим оно што од расположивог ђубрета буде најближе мојим прохтевима оног дана кад рикне претходна, отприлике на 24-30 месеци. И од Лоџитека сам дигао руке, оно што продају овде је крш у односу на оно у тамоу.

    На тигање пиздимо већ 20 година.

    William Murderface wrote:Pretpostavljam da bi Piterson imao svasta da kaze, al se jbg, sad skida s klonozepama...

    Ето то је напредак у технологији, уместо да троше силне фиктивне милионе на развој, они науче те препарате да се клонирају, ето зараде.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sun Sep 29, 2019 11:23 am

    Digitalni SLR fotoaparati traju duže. Na početku su zavesice trajale do 100.000 okidaja, sad to ide na pola miliona i više, čak i kod amaterskih aparata.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by паће Sun Sep 29, 2019 12:05 pm

    Сад је питање шта је ту окидач, шта одлучује да ли ће се нешто правити да траје или да рикне месец по истеку гаранције.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Јанош Винету Sun Sep 29, 2019 12:53 pm

    Creepy Uncle wrote:Digitalni  SLR fotoaparati traju duže. Na početku su zavesice trajale do 100.000 okidaja, sad to ide na pola miliona i više, čak i kod amaterskih aparata.

    Zar ne mogu zavesice da se menjaju? Neko mi je pričao da je to modularan deo, ima rok trajanja od 100.000 i posle toga se apart otvori a zavesica zameni. Ili je to važilo kod sovjetskog krša sa platnenim zavesicama?
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Sun Sep 29, 2019 1:02 pm

    Utvara wrote:
    Creepy Uncle wrote:Digitalni  SLR fotoaparati traju duže. Na početku su zavesice trajale do 100.000 okidaja, sad to ide na pola miliona i više, čak i kod amaterskih aparata.

    Zar ne mogu zavesice da se menjaju? Neko mi je pričao da je to modularan deo, ima rok trajanja od 100.000 i posle toga se apart otvori a zavesica zameni. Ili je to važilo kod sovjetskog krša sa platnenim zavesicama?

    Mogu da se menjaju, ali kod jeftinijih DSLR aparata DX (kropovanog) formata, cena zamene zavesice posle 2 godine eksploatacije približi se ceni polovnog aparata. Ne isplati se. Zavesice se  menjaju kod aparata koji koštaju 1.000+ evra. 
    100.000 je malko zastarela brojka, sad su zavesice kvalitetnije. A kod profesionalnih aparata možeš očekivati eksploataciju i od milion iteracija.
    паће

    Posts : 40137
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by паће Sun Sep 29, 2019 1:33 pm

    Па неће да рикну завесице, него неке ситне глупости - залепиће се неко дугме, запрљаће се неки сензор, накупиће се прашина негде па ће да глави моторче за аутофикусРЖ. Фоткалица и даље ради, па ко је упоран може и тако да истера још 200к шкљоцева.

    На колима, рецимо, имам проблема са вратима, а и даље могу безбедно да одврнем 130кмч на аутопуту, а брзине мењам једним или два прста.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Sotir Sun Sep 29, 2019 2:09 pm

    Ја сам после 15 година купио нови фотоапарат, стари није хтео да рикне, а време га је прегазило. 
    Телевизор цеваш Самсунг исто још ради ОК.

    Али ме нервира код неки миксер или фен цркне после пар година. Јбтто мора да ради вечно.
    Јанош Винету

    Posts : 5222
    Join date : 2016-01-26

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Јанош Винету Sun Sep 29, 2019 2:21 pm

    паће wrote:Па неће да рикну завесице, него неке ситне глупости - залепиће се неко дугме, запрљаће се неки сензор, накупиће се прашина негде па ће да глави моторче за аутофикусРЖ. Фоткалица и даље ради, па ко је упоран може и тако да истера још 200к шкљоцева.

    На колима, рецимо, имам проблема са вратима, а и даље могу безбедно да одврнем 130кмч на аутопуту, а брзине мењам једним или два прста.
    Ja mislim da tako i treba, osnovna funkcija automobila nije narušena, to je pouzdano 100%. Potrošiti toliku energiju na pouzdanost enterijera nije rentabilno, to nije prva funkcija automobila.

    A te sitne gluposti je često nemoguće popraviti, mada je često i moguće potpunom zamenom ili tako nečim. Pitanje rentabilnosti popravke je ponekad na strani bacanja stvari.

    Jednostavno, koštalo bi boga oca da se napravi modularno, ne bi bilo dovoljno izdržljivo ili pouzdano ako se ne izlije iz jednog dela, kad crkne uzmi baci i kupi novo, nije šteta, ionako košta 100 evra. Mobilni telefon.

    Sotir wrote:Ја сам после 15 година купио нови фотоапарат, стари није хтео да рикне, а време га је прегазило. 
    Телевизор цеваш Самсунг исто још ради ОК.

    Али ме нервира код неки миксер или фен цркне после пар година. Јбтто мора да ради вечно.

    Otvarao sam mikser, pekaru za hleb i fen.

    Mikser je ceo jedan veliki elektromotor i dva zupčanika, prosta stvar koja može da se napravi da radi večito, ako se ne cicijaši.

    Pekara za hleb mi je crkla posle godinu dana, otvorim unutra i uhvati me tuga. Lim izgoreo, progoreo od grejanja ili porđaveo, a sve ostalo najlon ili plastika.

    Kod fena je problem što stalno prevrćeš po rukama, akaš, nosiš levo desno, kabal se isteže. Meni je tu uvek riknjavao kabal, prekidač, polome se lopatice ventilatora, ređe je crkavao grejač.

    Ta plastika posle 10 godina konstantnog grejanja i vlažnih uslova ne liči ni na šta. Tu treba razmišljati o nekim metalnim umecima, toplotnoj izolaciji ili nekoj jako dobroj plastici, a to diže cenu i povećava težinu uređaja. Mislim da nije realno tražiti da fen od 20+ evra radi deceniju.
    avatar

    Posts : 7498
    Join date : 2017-03-14

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by MNE Sun Sep 29, 2019 8:43 pm

    bemty wrote:

    greta je uspela da prodrma sve zivce. i zato sto je dete, i zato sto je zensko

    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Mr.Pink Mon Sep 30, 2019 7:20 pm

    evo prigodne teme za dnevnu dozu frustracije

    ako ja kazem, nabijem na kurac Gretu, to dete, da li to mene cini konzervativcem bolesnim ili skotinom kapitalistickog vulgaris tipa? posto koko se meni cini, ovo sad prica koja se prosipa, o odrzivom eko razvoju, to prosto nije kompatibilno sa ovim sistemom ekonomskim


    pa cemo sutra da gledamo zemlje i konzumente prvoga reda: savesne, koji placaju svoje plasticne kese,  i neke tamo kine i laose, kambodze, indije, gde cemo smestiti one sa jevtinijim ulaznicama i koje cemo mozda sutra i boMbardovati nekim eko friendly i biorazgradivim raketicama


    meni samo jedna stvar nije jasna u vezi tih pseudo/nauka na koju se pozivaju. kako jebeno ne mogu da predvide kakvo ce vreme sutra biti, nego im za to treba citav sprat sirove CPU-GPU snage, ali jebeno NAUKA kaze da planeta otisla u kurac za tot godina? zar nisu tako dugorocni "svi cemo umremo i izginemo" modeli malo prezahtevni ovim patuljcima zvezdanim?





    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Anonymous
    Guest

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Guest Mon Sep 30, 2019 7:24 pm

    prvo, to što si napisao je pedofilija i kažnjivo je, ukoliko se ne varam

    drugo, e za drugo davno nemam volje, ako ti od svih smradova na ovoj kugli najviše smeta greta, onda ga duvaj gromoglasno, koherentno i konzistentno
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Mr.Pink Mon Sep 30, 2019 7:29 pm

    pa kako, pa cekaj

    pink konzervativac: ne kapiram? ako je toliko pametna, sto se ne mogu poseksati sa njom?

    a za smradine na planeti...pa svakako ce odumreti, ne znam cemu frka


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Mr.Pink Mon Sep 30, 2019 7:31 pm

    ona meni zvuci ko grumpy old guy

    sto pozdravljam, jer sam i sam takav. ono toksican


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    bemty

    Posts : 3793
    Join date : 2014-11-12

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by bemty Mon Sep 30, 2019 10:00 pm

    Mr.Pink wrote:meni samo jedna stvar nije jasna u vezi tih pseudo/nauka na koju se pozivaju. kako jebeno ne mogu da predvide kakvo ce vreme sutra biti, nego im za to treba citav sprat sirove CPU-GPU snage, ali jebeno NAUKA kaze da planeta otisla u kurac za tot godina? zar nisu tako dugorocni "svi cemo umremo i izginemo" modeli malo prezahtevni ovim patuljcima zvezdanim?

    cuti, ja znam jednog statisticara koji prica da moze da predvidi svasta iz mnostva podataka, a ovamo ne moze da mi kaze sa sigurnoscu da li ce novcic pasti na glavu ili pismo!

    Mr. Pink wrote:ako ja kazem, nabijem na kurac Gretu, to dete, da li to mene cini konzervativcem bolesnim ili skotinom kapitalistickog vulgaris tipa? posto koko se meni cini, ovo sad prica koja se prosipa, o odrzivom eko razvoju, to prosto nije kompatibilno sa ovim sistemom ekonomskim 

    naravno, greta udara pre svega na kapitalizam. zato - izmedju ostalog - i izaziva takvu dozu histericnog besa.


    _____
    Warning: may contain irony.
    ficfiric

    Posts : 34198
    Join date : 2012-02-10

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by ficfiric Mon Sep 30, 2019 10:22 pm

    bemty wrote:cuti, ja znam jednog statisticara koji prica da moze da predvidi svasta iz mnostva podataka

    Ekologija - Page 22 MV5BMzlhOWQ0YzktYTZlNi00NDhkLWFiNzgtNDc3YmMyNjE5MmI0XkEyXkFqcGdeQXVyOTYzMzI4MjU@._V1_SY260_SX318_AL_


    https://www.dailymotion.com/video/x6jowgk


    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by kondo Tue Oct 01, 2019 1:30 am

    zabrinuo sam se u subotu, izasli smo do dunavskih alasa na rucak gde nas je docekala totalna invazija smrdibuba (martina) kakvu nisam video u zivotu. vise smo mlatili rukama i terali bube nego sto smo jeli i pili....jel ima neko objasnjenje?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Zuper Tue Oct 01, 2019 1:40 am

    Dok nema balegara nema problema.
    Zuper

    Posts : 10694
    Join date : 2016-06-25

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Zuper Tue Oct 01, 2019 1:43 am

    bemty wrote:
    naravno, greta udara pre svega na kapitalizam. zato - izmedju ostalog - i izaziva takvu dozu histericnog besa.

    Ekologija - Page 22 Tenor

    Koliko bih mrzeo zelembace da sam komunista i pravi levicar ovako mi zanimljivo da gledam kako se igraju, sa mahom zenskim polom, i odvlace drustvenu pobunu ka vladajucim strukturama. Nije ni cudo da ih vole Demon-hriscani(tzv. pali andjeli) u Germaniji jos od koalicija sa njima...

    Ekologija - Page 22 Empty Re: Ekologija

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Wed May 08, 2024 4:34 am