Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    PC tiranija

    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 4:06 pm

    ostap bender wrote:
    sejlor wrote:

    Pa recimo novinari i političari koje si naveo su po prirodi njihove funkcije oni koji bi morali da budu svesni implikacija upotrebe reči. Na njih sam mislila, kao i na sve druge privilegovane, a ne na ljude koji se dovikuju na pijaci koje si takođe ti pomenuo (u postu koji sam ja tek kasnije videla).

    ma ja ih ne bi proganjao. bolje da se sami identifikuju nego da nagadjam.

    Jao, ne bi ih ni ja proganjala, niti imam kako da ih proganjam, ti o kojima je reč su sistemski zaštićeni. Osim ukoliko ukazivanje na njihov rasizam/homofobiju ili glupost/bahatost ne smatraš proganjanjem.
    boomer crook

    Posts : 36938
    Join date : 2014-10-27

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by boomer crook Fri Nov 20, 2015 4:07 pm

    slazem se.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 4:10 pm

    sejlor wrote:
    ostap bender wrote:drugim recima kada neko koristi ciganin u javnom diskursu on za sebe trazi pravo da bude fasista. tu ne mislim na forumske ludane vec na novine i politicare.

    Tačno to. I htela bih da se nadovežem na to što si napisao da ne bi proganjao svakog ko u javnom prostoru izgovori Ciganin. Naravno ne svakog, samo one koji su imali sve uslove da razumeju zašto je to loše, ali i dalje kmeče kako je PC kršenje njihovih prava i tiranija, ili lupetaraju kako se jezik menja samo 'prirodnim putem' i slične nebuloze.

    Koliko je ovo patetično. Ceo ovaj post.

    Prvo, šta ti znači ovo - "oni koji su imali sve uslove da razumeju zašto je to loše"? Kakav je to moralizam jebote, kao evo, ti si mogao da naučiš osvešćen govor, iz dobre si porodice, ali nisi ZATO SI ZASLUŽIO (nepostojeću pc batinu)

    Drugo, ko kmeči? PC misionari su manjina, kao što William uvek govori, valjda jedino oni mogu da kmeče. Da li na gej paradi navijači kmeče? Potpuno promašena kritika - kao ono kad Oland priča da su teroristi "kukavice" i misli da je postigao nešto time.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Bluberi Fri Nov 20, 2015 4:12 pm

    Starmali Fernou i dalje drži čas.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 4:16 pm

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:

    Tačno to. I htela bih da se nadovežem na to što si napisao da ne bi proganjao svakog ko u javnom prostoru izgovori Ciganin. Naravno ne svakog, samo one koji su imali sve uslove da razumeju zašto je to loše, ali i dalje kmeče kako je PC kršenje njihovih prava i tiranija, ili lupetaraju kako se jezik menja samo 'prirodnim putem' i slične nebuloze.

    Koliko je ovo patetično. Ceo ovaj post.

    Prvo, šta ti znači ovo - "oni koji su imali sve uslove da razumeju zašto je to loše"? Kakav je to moralizam jebote, kao evo, ti si mogao da naučiš osvešćen govor, iz dobre si porodice, ali nisi ZATO SI ZASLUŽIO (nepostojeću pc batinu)

    Drugo, ko kmeči? PC misionari su manjina, kao što William uvek govori, valjda jedino oni mogu da kmeče. Da li na gej paradi navijači kmeče? Potpuno promašena kritika - kao ono kad Oland priča da su teroristi "kukavice" i misli da je postigao nešto time.

    Patetična je svaka reč koju ti napišeš, a najviše od svega kad u svakom trećem postu imaš potrebu da se identifikuješ: znate, ja sam inače revolucionarni komunista PC tiranija - Page 9 3579118792

    Prvo - oni koji imaju pristup privilegovanom znanju. Koga boli kurac što si ti privilegovani debil koji se loži da je proleter?

    Drugo - možeš samo da baciš pogled na naziv ovog topika, to je definicija kmečenja.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 4:19 pm

    sejlor wrote:Patetična je svaka reč koju ti napišeš, a najviše od svega kad u svakom trećem postu imaš potrebu da se identifikuješ: znate, ja sam inače revolucionarni komunista

    A gde sam to napisao ovde?


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 4:20 pm

    Ako postoji nešto još patetičnije od fernuksovog samodefinisanja i romantizacije nasilja nad ženama, onda je to ovo kad piše o navijačima - mešavina strahopoštovanja, obožavanja i čiste zaljubljenosti PC tiranija - Page 9 3826186726
    boomer crook

    Posts : 36938
    Join date : 2014-10-27

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by boomer crook Fri Nov 20, 2015 4:21 pm

    zapravo navijaci uglavnom kmece. fernoux kao navijac kkcz bi to trebalo da zna. meni je onaj vajsov tekst o uzasu u istanbulu dobar primer kmecanja.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 4:27 pm

    sejlor wrote:
    Prvo - oni koji imaju pristup privilegovanom znanju.

    A kakve veze ima to što "imaju pristup privilegovanom znanju"? Šta ih to, u ovom slučaju, razlikuje od ostalih (koji koriste "diskriminatorni govor")?

    sejlor wrote:Drugo - možeš samo da baciš pogled na naziv ovog topika, to je definicija kmečenja.

    Već sam rekao, ovo sa politički korektnim govorom je jedno jezičko simuliranje stvarnosti. Ovo ovde, ovo je simuliranje dominacije. Ti bi da izdominiraš nad onima zbog kojih tražiš policijsku zaštitu, ne možeš da održiš nijednu Paradu itd. (i sama to priznaješ, kad treba da se kuka državi) - ali ne možeš, naravno, pa onda tu dominaciju simuliraš. Kao reći "pc tiranija" je kmečanje. Pa tu imamo još jednu stvar - ono što sam konstatovao isto ranije na Bg Prajd topiku - a to je skrivanje iza policijskih štitova. Mi kmečimo svaki dan jer niko ne jebe ni 5% našu pc retoriku, jer nas tuku itd. ali kmeče i oni - kada po njima udari represivni aparat. Dakle, tvoje jedino zadovoljstvo je da likuješ kada su desničarska omladina ili navijači pod udarom policije. Onda oni "kmeče". Ali policija nisi ti, ne kmeče oni pred tobom (kao što ti kmečiš pred njima) ili zbog tebe (kao što ti kmečiš državi zbog njih). Zato je ova simulirana dominacija toliko patetična.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Fri Nov 20, 2015 4:30 pm

    Ja mislim da je okej jedino kad repseivni aparat udari po muslimanskoj omladini iz predgrađa, mamicu im ebem onu muslimansku.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 4:35 pm

    E, ti sa Žižekom, ko Sajber i Mercedez...


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 4:37 pm

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:
    Prvo - oni koji imaju pristup privilegovanom znanju.

    A kakve veze ima to što "imaju pristup privilegovanom znanju"? Šta ih to, u ovom slučaju, razlikuje od ostalih (koji koriste "diskriminatorni govor")?

    sejlor wrote:Drugo - možeš samo da baciš pogled na naziv ovog topika, to je definicija kmečenja.

    Već sam rekao, ovo sa politički korektnim govorom je jedno jezičko simuliranje stvarnosti. Ovo ovde, ovo je simuliranje dominacije. Ti bi da izdominiraš nad onima zbog kojih tražiš policijsku zaštitu, ne možeš da održiš nijednu Paradu itd. (i sama to priznaješ, kad treba da se kuka državi) - ali ne možeš, naravno, pa onda tu dominaciju simuliraš. Kao reći "pc tiranija" je kmečanje. Pa tu imamo još jednu stvar - ono što sam konstatovao isto ranije na Bg Prajd topiku - a to je skrivanje iza policijskih štitova. Mi kmečimo svaki dan jer niko ne jebe ni 5% našu pc retoriku, jer nas tuku itd. ali kmeče i oni - kada po njima udari represivni aparat. Dakle, tvoje jedino zadovoljstvo je da likuješ kada su desničarska omladina ili navijači pod udarom policije. Onda oni "kmeče". Ali policija nisi ti, ne kmeče oni pred tobom (kao što ti kmečiš pred njima) ili zbog tebe (kao što ti kmečiš državi zbog njih). Zato je ova simulirana dominacija toliko patetična.

    Razlikuje ih to što imaju pristup privilegovanom znanju. Jesi ti stvarno tako glup ili se samo praviš?

    Prvo, možeš slobodno prestati da pišeš fraze kao što su 'već sam pisao o tome' - koga boli kurac o čemu si ti pisao? Je l stvarno misliš da je to nekom relevantno? PC tiranija - Page 9 286371741

    Drugo, probaj da shvatiš da levičari ne žele da dominiraju nad drugim ljudima. Svoje fantazije o dominaciji, borbi za opstanak, zakonu jačeg zadrži za sebe i svoje prljave fašiste.

    Treće, naravno da država treba na sve načine da se obračunava sa fašistima pa i silom. To sam napisala već 10 puta, ne znam što se praviš lud. Ti bi državu čiji represivni aparat zaustavlja izbeglice i bombarduje civile, ja bih državu koja mlati fašiste.

    Četvrto, gde se delo ono da ja kao neko ko radi u policiji nemam prava da mrzim šefa? PC tiranija - Page 9 3579118792
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 4:44 pm

    William Murderface wrote:Ja mislim da je okej jedino kad repseivni aparat udari po muslimanskoj omladini iz predgrađa, mamicu im ebem onu muslimansku.

    Sad će ti Ferveks objasniti da nisi dobro pročitao Žižeka PC tiranija - Page 9 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Erős Pista Fri Nov 20, 2015 4:48 pm

    Srećom, ima i boljih čitalaca od mene

    Andrej Fajgelj ‏[ltr]@fajgelj[/ltr]  9h


    9 hours ago
    Zizek puts in clear terms the suicide of the West by immigration and tolerance.
    PC tiranija - Page 9 CUKG6tQWIAAfV60


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 4:49 pm

    sejlor wrote:
    fernoux-h wrote:

    A kakve veze ima to što "imaju pristup privilegovanom znanju"? Šta ih to, u ovom slučaju, razlikuje od ostalih (koji koriste "diskriminatorni govor")?



    Već sam rekao, ovo sa politički korektnim govorom je jedno jezičko simuliranje stvarnosti. Ovo ovde, ovo je simuliranje dominacije. Ti bi da izdominiraš nad onima zbog kojih tražiš policijsku zaštitu, ne možeš da održiš nijednu Paradu itd. (i sama to priznaješ, kad treba da se kuka državi) - ali ne možeš, naravno, pa onda tu dominaciju simuliraš. Kao reći "pc tiranija" je kmečanje. Pa tu imamo još jednu stvar - ono što sam konstatovao isto ranije na Bg Prajd topiku - a to je skrivanje iza policijskih štitova. Mi kmečimo svaki dan jer niko ne jebe ni 5% našu pc retoriku, jer nas tuku itd. ali kmeče i oni - kada po njima udari represivni aparat. Dakle, tvoje jedino zadovoljstvo je da likuješ kada su desničarska omladina ili navijači pod udarom policije. Onda oni "kmeče". Ali policija nisi ti, ne kmeče oni pred tobom (kao što ti kmečiš pred njima) ili zbog tebe (kao što ti kmečiš državi zbog njih). Zato je ova simulirana dominacija toliko patetična.

    Razlikuje ih to što imaju pristup privilegovanom znanju. Jesi ti stvarno tako glup ili se samo praviš?

    Prvo, možeš slobodno prestati da pišeš fraze kao što su 'već sam pisao o tome' - koga boli kurac o čemu si ti pisao? Je l stvarno misliš da je to nekom relevantno? PC tiranija - Page 9 286371741

    Drugo, probaj da shvatiš da levičari ne žele da dominiraju nad drugim ljudima. Svoje fantazije o dominaciji, borbi za opstanak, zakonu jačeg zadrži za sebe i svoje prljave fašiste.

    Treće, naravno da država treba na sve načine da se obračunava sa fašistima pa i silom. To sam napisala već 10 puta, ne znam što se praviš lud. Ti bi državu čiji represivni aparat zaustavlja izbeglice i bombarduje civile, ja bih državu koja mlati fašiste.

    Jao, kakve su ti ovo forice, mislim stvarno. Prvo, ja nigde do sad nisam podržao nekakvo bombardovanje, drugo i najvažnije - kakvo je to bombardovanje u kom ne stradaju civili? To, za civile, je ubedljivo najgluplji argument protiv bombardovanja i ovde bih se složio sa onim što Žižek kaže kada govori da u humanitarističkom militarizmu problem nije militarizam već humanitarizam.



    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 4:52 pm

    Ali sve na svetu boli kurac sa čime bi se ti složio. PC tiranija - Page 9 1949538119 

    Probaj se koncentrisati da odgovoriš, ne da skrećeš sa teme.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 4:54 pm

    sejlor wrote:Patetična je svaka reč koju ti napišeš, a najviše od svega kad u svakom trećem postu imaš potrebu da se identifikuješ: znate, ja sam inače revolucionarni komunista

    sejlor wrote:Drugo, probaj da shvatiš da levičari ne žele da dominiraju nad drugim ljudima.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 4:56 pm

    sejlor wrote:Razlikuje ih to što imaju pristup privilegovanom znanju. Jesi ti stvarno tako glup ili se samo praviš?

    Pa ako je u pitanju nešto što treba zakonski da se definiše kao diskriminacija, nije mi jasno kako može da se - u slučaju te diskriminacije - "diskriminator"  deli na onoga "koji ima pristup privilegovanom znanju" i na onog koji to nema. To može da bude "olakšavajuća okolnost" u slobodnoj proceni sudije (koliko je ovo smešno). Ako pak ne govorimo o pravu, onda je ovo još smešnije: izmišljanje nekakvih "olakšavajućih okolnosti" u životnim praksama. Da ne govorimo o tome koliko je ovo - da se "običnim ljudima" "dozvoljava" da upotrebljavaju jedan oblik komunikacije, koji inače treba da bude sankcionisan (a nije reč o zakonskim sankcijama) - zapravo jedan patronizujuć odnos prema tim "običnim ljudima".


    Last edited by fernoux-h on Fri Nov 20, 2015 5:01 pm; edited 2 times in total


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 4:58 pm

    Zju, neviđeno si me pokopao! Zamisli koliko bi ti tek bila dobra fora da ja to često pišem, bar upola često koliko ti sebe samog nazivaš komunistom!
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 5:00 pm

    fernoux-h wrote:
    sejlor wrote:Razlikuje ih to što imaju pristup privilegovanom znanju. Jesi ti stvarno tako glup ili se samo praviš?

    Pa ako je u pitanju nešto što treba zakonski da se definiše kao diskriminacija, nije mi jasno kako može da se - u slučaju te diskriminacije - "diskriminator"  deli na onoga "koji ima pristup privilegovanom znanju" i na onog koji to nema. To može da bude "olakšavajuća okolnost" u slobodnoj proceni sudije (koliko je ovo smešno). Ako pak ne govorimo o pravu, onda je ovo još smešnije: izmišljanje nekakvih "olakšavajućih okolnosti" u politici.

    O čemu ti pričaš? Je l ti dobro? Razgovor se vodio o tome koga ja smatram da je legitimno 'proganjati' (=vršiti javni pritisak).
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 5:03 pm

    Pa da, ali šta znači "legitimno"? Ajde da si rekla "koga ima smisla proganjati", ali šta znači "legitimno"? Legitimno je da "obični ljudi" koriste "diskriminatorski jezik", dok samo nije legitimno da ga koriste obrazovani? Da li kapiraš koliko je ovo elitistički i patronizujuće baš prema tim "običnim ljudima", koje kao pokušavaš da zaštitiš?


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 5:04 pm

    Ovde pritom ti ne govoriš o ljudima koji su na funkciji, i onima koji nisu, već o obrazovanim i neobrazovanim ljudima.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    No Country

    Posts : 11125
    Join date : 2015-05-16

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by No Country Fri Nov 20, 2015 5:12 pm

    sejlor wrote:Ovo ima smisla ukoliko PPP ljude uzmeš kao reprezentativni uzorak - to su ljudi koji su suštinski protiv diskriminacije i rasizma ali smatraju da jezik nema nikakve veze s tim.
    Ти и ја изгледа познајемо два различита ППП.

    ostap bender wrote:ta svodivost svega na klasnu dinamiku je sujeverje.
    За понети! А могло би и Шувару да се нађе..  PC tiranija - Page 9 4101625831
    Anonymous
    Guest

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Guest Fri Nov 20, 2015 5:41 pm

    fernoux-h wrote:Pa da, ali šta znači "legitimno"? Ajde da si rekla "koga ima smisla proganjati", ali šta znači "legitimno"? Legitimno je da "obični ljudi" koriste "diskriminatorski jezik", dok samo nije legitimno da ga koriste obrazovani? Da li kapiraš koliko je ovo elitistički i patronizujuće baš prema tim "običnim ljudima", koje kao pokušavaš da zaštitiš?

    Ti toliko volis tu rec patronizirati, a ne znas ni sta ona znaci. Kako je meni to tuzno PC tiranija - Page 9 1949538119 

    Jedini koji ovde patronizira si ti. Tvoj blagonaklon stav prema fasizmu, rasizmu i homofobiji radnicke klase jasno implicira da smatras da radnici nisu sposobni za bolje. Patroniziranje je taj tvoj bulsit da se za neobrazovane ni slucajno ne sme reci da su neobrazovani (i konsekventno uraditi nesto po tom pitanju).

    To sto ja, u pogledu upotrebe rasistickih termina, smatram da treba razlicito tretirati ljude na razlicitim pozicijama moci nije nikakvo patroniziranje nego puko uzimanje konteksta u obzir.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by fernoux-h Fri Nov 20, 2015 5:46 pm

    Nisu u pitanju "različite pozicije", nisi govorila o ljudima koji su na funkciji i onima koji to nisu, već - potpuno jasno - o obrazovanima i neobrazovanima. Neobrazovani "imaju pravo" da koriste taj, po tebi, diskriminatorski govor, a obrazovani nemaju. Na stranu što je priča o "imanju prava" na nešto tako jako patetična, ovo je vrlo elitistički (a najsmešnije je to što ti u elitizam upadaš upravo u pokušaju da budeš "antielitista").


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

    PC tiranija - Page 9 Empty Re: PC tiranija

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Sat May 11, 2024 8:29 pm