Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Gay by birth, fabulous by choice

    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by No Country Sat Sep 03, 2016 4:44 pm

    Океј. Но то нису једине могућности.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by uskok i ajduk Sat Sep 03, 2016 4:49 pm

    William Murderface wrote:


    Ne, nego da je vazno da deca odrastaju sa nekim ko moze da im ispunjava emotivne potrebe 

    Из неког разлога судска пракса је да се у случају развода, дете додели мајци. Случајно? Не кажем да су све мајке на овом свету дивне, нити да очеви не пружају љубав, говорим о просечном човеку и просечној мајци.  

    bela maca wrote:http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=19390&p=2788424

    Аха, мислио сам да се односи на тему, једна мајка или два оца, и тако то...


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Sat Sep 03, 2016 4:50 pm

    meh, deca pa deca, sve se stalno vrti oko dece, a nema dosadnijih i glupljih stvorenja, naročito kada su tuđa
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by bela maca Sat Sep 03, 2016 4:50 pm

    uskok i ajduk wrote:
    Из неког разлога судска пракса је да се у случају развода, дете додели мајци. Случајно? Не кажем да су све мајке на овом свету дивне, нити да очеви не пружају љубав, говорим о просечном човеку и просечној мајци.  

    a to je za ovu temu bitno kako tačno?
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Erős Pista Sat Sep 03, 2016 4:55 pm

    Jer se majkamajka, u vecini slucajeva ispravno,  vidi kao primary caregiver. U istopolnoj vezi to bi mbio onaj partner koji je vise brinuo o detetu i za kojeg je dete vise vezano.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Блок_64

    Posts : 237
    Join date : 2016-08-25
    Location : Београд

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Блок_64 Sun Sep 04, 2016 12:16 am

    William Murderface wrote:Opet se slazem s uskokom Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 1143415371

    Mislim da Blok nije do sad bas ozbiljno razmisljao na ove teme, pa mu zato nije ni palo na pamet ovo sto kaze ZG. Ali primetite da nigde nije rekao nista iz uobicajenog homofobnog recnika. Nigde nije rekao da je to bolest, da je neprirodno, da je gadno, niti ista slicno. (Na jednom mestu je rekao - mi obicni - ali cak i ta formulacija je benigna i ne implicira da su oni "nebicni" na bilo koji nacin manje vredni ili im nesto fali). Meni je to dovoljna osnova za normalan razgovor.


    Да се разумемо,ако сам ја по било ком правилу форума заслужио бан,немам никакав проблем са тим да ме банујеш.Са моје стране све ок.


    За остали део текста јеси управу.Ја нигде нисам споменуо позив на линч те групе људи,нити сам рекао да их волим нити да их мрзим.Они као и сви други живе свој живот  онако како желе или онако како могу.Као што мој живот вероватно не занима њих тамо ни мене не занима њихов.
    Буди сигуран да и о многим озбиљнијим темама нисам размишљао а камоли о теми о којој пишемо,и дефинитивно и после свих страница исписаних на свим форумима нисмо стигли даље од тога да нико нема одговор која су то права која су њима угрожена.
    Лично мислим да они који шетају барем у бг су само они који од тога имају неку материјалну корист а они који се заиста осећају као такви седе кући и неће да се експонирају због њих.Наравно дајем могућност да грешим у свом мишљењу.
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by bela maca Sun Sep 04, 2016 12:25 am

    ne da grešiš nego si svetlosnim miljama daleko.
    na ppp je vrlo plastično objašnjeno čemu tačno parada. isto tako je objašnjeno koja su prava lgbt populaciji ugrožena, pa čak i danas, i pored svega ti opet tvrdiš da "ne znaš".
    ako pored svega toga ti i dalje "ne znaš", onda se meni čini da ti pre ne želiš da znaš.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Блок_64

    Posts : 237
    Join date : 2016-08-25
    Location : Београд

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Блок_64 Sun Sep 04, 2016 12:28 am

    Ок.Реци ми ти која су тачно права угрожена када си већ упозната.
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by bela maca Sun Sep 04, 2016 12:30 am

    crtao ti je vilijam na prethodnoj strani. ako nisi njega shvatio, mene ćeš još manje.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Блок_64

    Posts : 237
    Join date : 2016-08-25
    Location : Београд

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Блок_64 Sun Sep 04, 2016 12:36 am

    Управу си,имају сва права.
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by bela maca Sun Sep 04, 2016 12:39 am

    neću ti na ovaj bezobrazluk (ili glupost?) ništa odgovoriti, samo ću nastaviti da gledam inglorious bastards.. i sanjarim... eh...


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Sun Sep 04, 2016 12:49 am

    bogati imaju sva prava, nezavisno od sexualnog opredeljenja, sva prava mogu da kupe, big deal

    problem je, kao i obično, sirotinja
    Блок_64

    Posts : 237
    Join date : 2016-08-25
    Location : Београд

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Блок_64 Sun Sep 04, 2016 1:14 am

    Тачно.
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Erős Pista Sun Sep 04, 2016 1:46 am

    Mislim da smo ti vrlo lepo i strpljivo objasnili lkoja su sve prava uskracena LGBT gradjanima u ovoj zemlji i kako, prilicno je bzvz sto ponavljas neodbranjivu tezu da im nije ugrozeno nijedno pravo.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by boomer crook Sun Sep 04, 2016 2:01 am

    ja sam imao prilike da upoznam dosta lgbt osoba u nyc koje jednostavno ni ne misle da se vracaju u srbiju (hrvatsku, bosnu, kosovo...) zato sto odjednom zive u gradu gde mogu da se drze za ruku na ulici sa partnerom ili da muvaju i bivaju muvani bez straha od teskih batina.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by No Country Sun Sep 04, 2016 2:13 am

    Блок_64 wrote:Буди сигуран да и о многим озбиљнијим темама нисам размишљао а камоли о теми о којој пишемо...
    Е мој ти. А некад је и за кошарку требала глава.
    lalinea

    Posts : 3436
    Join date : 2014-10-29

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by lalinea Sun Sep 04, 2016 7:58 am

    William Murderface wrote:Mislim da smo ti vrlo lepo i strpljivo objasnili lkoja su sve prava uskracena LGBT gradjanima u ovoj zemlji i kako, prilicno je bzvz sto ponavljas neodbranjivu tezu da im nije ugrozeno nijedno pravo.
    Ne ponavlja on tezu, nego izrazava svoje mislje o lgbtq+ populaciji. Isto kao i kod pitanja odakle im dete. 

    Uskoce, pre par godina je bila studija ovde u Aus koja je pokazala da deca iz istopolnih brakova imaju u proseku bolje opste i mentalno zdravlje od dece u tradicionalnim porodicama. Razlog je to da roditelji, iscekujuci potencijalne probleme, stvaraja u startu jedan otvoreniji i bliskiji odnos i svesno rade na tome da dete zna da je porodica uvek uz njega, da im sve moze reci...uostalom, guglaj.


    _____
    you cannot simply trust a language model when it tells you how it feels
    No Country

    Posts : 11084
    Join date : 2015-05-16

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by No Country Sun Sep 04, 2016 5:36 pm

    lalinea wrote:
    William Murderface wrote:Mislim da smo ti vrlo lepo i strpljivo objasnili lkoja su sve prava uskracena LGBT gradjanima u ovoj zemlji i kako, prilicno je bzvz sto ponavljas neodbranjivu tezu da im nije ugrozeno nijedno pravo.
    Ne ponavlja on tezu, nego izrazava svoje mislje o lgbtq+ populaciji. Isto kao i kod pitanja odakle im dete. 
    Мојне си цинична...  Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 2849097393
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by bela maca Sun Sep 11, 2016 1:00 pm

    prajd je za nedelju dana.. jel dolazite?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Mon Sep 12, 2016 8:23 pm

    http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=269808
    bela maca

    Posts : 11021
    Join date : 2014-10-28

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by bela maca Mon Sep 12, 2016 9:15 pm

    kakav ogavan lik


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Wed Sep 14, 2016 5:06 pm

    Nakon što smo objavili pismo srednjoškolca iz Borče, koji je premijeru poručio da nije u redu da mu roditelje naziva lenjivcima, jer ih po cele dane ne viđa jer su na poslu, tu vest je pročitalo POLA MILIONA ljudi u Srbiji i regionu.
     
    Ta vest je podstakla mnoge druge đake i ljude u Srbiji da pošalju svoje reakcije i pisma kao i apele. Prenosimo vam u celosti pismo devojčice Mine Jakovljević (13) iz Sombora. Mina u svom pismu medijima, prenosi nezadovoljstvo zbog održavanja gej parade. Tekst prenosimo bez promena, modifikacija kao i ispravljanja pravopisnih rešaka, devojčice iz Sombora.
     
    "Draga državo, obraćavam se kao neko ko je tek u osnovnoj školi, i kao neko ko možda još nema dovoljno iskustva da bi u životu puno filozofirala. Ipak iako sam mlađa osoba, vidim jednu vrlo negativnu stvar koja se spominje u našem društvu a to je odražvanje gej parade.
     
    Tzv parade ponosa. Ne znam konkretno šta je tu ponos, ali seksualnost ne može to biti nikako. Upravo time već počinjete nervirati prosečnog Srbina, jer svoju seksualnost namećete kao neki uspeh koji ste postigli. Kakav je to uspeh? Kako god se osećali seksualnost je stečeno stanje prilikom rođenja i vi niste nikako zaslužni za to.
     
    Drugo, protivim se gej paradi jer ne želim da se bilo ko ljubi drži za ruke i šeta u kožnim gaćama u centru grada, dok oko njih šeta hiljade policajca i vojnika sa tenkovima. Ne želim da se odlažu sportske manifestacije, ne želim da se grad blokira da bi 100 ljudi prošetalo, i to većiina njih nisu ni gej osobe ,več ljudi koji dobijaju pare od raznih stranih organizacija, kako bi promovisali neke ideje.
     
    Ne želim da vidim dve tate kako šetaju dete, dete mora imati majku i oca kao i ja sama. Ne želim da gledam dve devojke kako pipaju grudi jedna drugoj dok prolaze pored istorijskih institucija i religijskih objekata. Ne želim da mi neko svoje seksualno opredeljenje nameće svih 7 dana kroz "Nedelju ponosa" zato što smatram da se za njihova prava mora drugačije boriti.
     
    Nemam ništa protiv njih, jedan naš drugar iz odelenja je gej, kaže da se tako oseća od kako zna za sebe, pa opet ni on nema nameru da šeta ulicama i da svoju privatnu stvar "nabija na nos" drugima. Ono što je privatno, mora da ostane privatno, sve ostalo je bahatost i treba je sankcionisati na sve načine, pod uslovom i da ti načini ne podrazumevaju nasilje.Zabranjeno kopiranje!
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by plachkica Wed Sep 14, 2016 5:18 pm

    Ne želim da gledam dve devojke kako pipaju grudi jedna drugoj dok prolaze pored istorijskih institucija i religijskih objekata!
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Wed Sep 14, 2016 5:20 pm

    ne mogu da provalim da li stvarno postoji devojcica ili ne Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 1949538119
    Erős Pista

    Posts : 81421
    Join date : 2012-06-10

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 5:22 pm

    Nema šanse.

    A i meni je najjače to za lezbejke ispred istorijskih institucija.

    A odakle je ovo?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 14 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 6:33 pm