Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Gay by birth, fabulous by choice

    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Wed Sep 14, 2016 5:27 pm

    http://slobodnimediji.com/srbija/novosti/drustvo/4661-pismo-devojcice-iz-sombora-politicarima-ne-zelimo-gej-paradu-sprecite-izivljavanje-manjine-nad-vecinom-u-srbiji
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by 1088 Wed Sep 14, 2016 5:50 pm

    jako štivo. da se izmisli devojče i da izražajno pročita sastav na svetskom kongresu porodica!

    Boškobradović wrote:"Vladi nisu bitne desetine hiljada porodica koje imaju kredite u švajcarskim francima, ni žene poljoprivrednice koje ne mogu da ostvare nikakvo pravo kad odu na trudičko i porodiljsko, već da LGBT zajednica ostvari još prava, a i sada imaju sva prava po Ustavu i zakonu i nema više razloga da se priča o toj temi", rekao je Obradović, koji je dodao da je seksualna orjentacija svačije pravo.

    Obradović je najavio i konferenciju Svetskog kongresa porodica koja će biti održana u subotu, 17. septembra i pozvao građane da tog dana u 14:30 sa decom dođu ispred zgrade skupštine u Ulici kralja Milana u Beogradu, kako bi zajedno predali zaključke kongresa predstavnicima vlade.
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 5:51 pm

    Po Ustavu imaju pravo na slobodu okupljanja, a država troši pare da im to pravo obezbedi iako ga Ustavu već imaju!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3786
    Join date : 2014-11-12

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by bemty Wed Sep 14, 2016 7:33 pm

    zastitnik gotama wrote: Ta vest je podstakla mnoge druge đake i ljude u Srbiji da pošalju svoje reakcije i pisma kao i apele. Prenosimo vam u celosti pismo devojčice Mine Jakovljević (13) iz Sombora. Mina u svom pismu medijima, prenosi nezadovoljstvo zbog održavanja gej parade. Tekst prenosimo bez promena, modifikacija kao i ispravljanja pravopisnih rešaka, devojčice iz Sombora.

    a i ovo je dosta jako na svoj nacin, mada su ga grudopipiljive lezbejke ispred istorijskih institucija skroz zasenile.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Ointagru Unartan Wed Sep 14, 2016 8:18 pm

    bemty wrote:
    zastitnik gotama wrote: Ta vest je podstakla mnoge druge đake i ljude u Srbiji da pošalju svoje reakcije i pisma kao i apele. Prenosimo vam u celosti pismo devojčice Mine Jakovljević (13) iz Sombora. Mina u svom pismu medijima, prenosi nezadovoljstvo zbog održavanja gej parade. Tekst prenosimo bez promena, modifikacija kao i ispravljanja pravopisnih rešaka, devojčice iz Sombora.

    a i ovo je dosta jako na svoj nacin, mada su ga grudopipiljive lezbejke ispred istorijskih institucija skroz zasenile.

    Malo su posvadjani i sa zarezima.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by plachkica Wed Sep 14, 2016 8:48 pm

    Malo je off, da li je smor imati ovakvo dete?
    Mali smor od 13 godina, koji umesto da razmišlja o momcima, muzici
    i drugim nepodopštinama ™ misli na istorijske institucije i religijske objekte?
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 8:50 pm

    To dete ne postoji. A ako kojim slučajem postoji, ponavlja roditeljske reči, pa pretpostavljam da im nije problem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by plachkica Wed Sep 14, 2016 9:06 pm

    Ma znam da ne postoji, pitanje je da li je ovakvo dete (stvarno ili umišljeno, svejedno)
    san te tradicionalne porodice?
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by No Country Wed Sep 14, 2016 10:15 pm

    То није дете, то је тинејџер. Кад се само сетим какве смо све неподношљиво стармале, шаблонске и дупеувлакачке писмене задатке писали (и још чешће слушали) негде од шестог основне па надаље.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Thu Sep 15, 2016 4:32 am

    No Country wrote:То није дете, то је тинејџер. Кад се само сетим какве смо све неподношљиво стармале, шаблонске и дупеувлакачке писмене задатке писали (и још чешће слушали) негде од шестог основне па надаље.
    то је нама комуњарска негативна селекција дала, баш такви су нам скројили капу.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by fernoux-h Thu Sep 15, 2016 5:06 am

    plachkica wrote:Malo je off, da li je smor imati ovakvo dete?
    Mali smor od 13 godina, koji umesto da razmišlja o momcima, muzici
    i drugim nepodopštinama ™ misli na istorijske institucije i religijske objekte?

    1) I ti si razmišljala o sličnim stvarima u tom periodu i takođe bila mali smor, zar ne?
    2) Da li ti je palo na pamet da, s obzirom da je ovo politički tekst, dete ne razmišlja stvarno o istorijskim institucijama i religijskim objektima već ih koristi da bi postiglo neku poentu i/ili izazvalo neke sentimente kod čitaoca? (I sasvim moguće - boli ga kurac i za religijske objekte i za istorijske institucije)
    3) Ajde lepo priznaj da tebi smeta što je dete protiv gej parade a ne što je starmalo - da je starmalo i piše afirmativno o paradi u sastavu ti bi ga ovde hvalila.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by No Country Thu Sep 15, 2016 7:20 am

    zastitnik gotama wrote:
    No Country wrote:То није дете, то је тинејџер. Кад се само сетим какве смо све неподношљиво стармале, шаблонске и дупеувлакачке писмене задатке писали (и још чешће слушали) негде од шестог основне па надаље.
    то је нама комуњарска негативна селекција дала, баш такви су нам скројили капу.
    Look like I touched a nerve? Lemme guess - "стармали"?  Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 2849097393
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by beatakeshi Thu Sep 15, 2016 8:34 am

    Ma dirnuo ga BoškO u srce, a ne može da dođe u subotu na Kongres.
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Thu Sep 15, 2016 9:04 am

    samo sam te zamislio kako izrazajno citas Zasto volim druga Tita pa mi smesno Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 1399639816






    Inace sa 13 ne moze niko da je tuzi za govor mrznje, sa 14 bi mogao.
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Erős Pista Thu Sep 15, 2016 9:41 am

    Dal stvarno ozbiljno spekulišete o izmišljenoj autorki anonimnog pisma oblavljenog na portalu Srbija danas?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Thu Sep 15, 2016 9:51 am

    ne , nego dajem dokaz da je izmisljena Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 1143415371
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by No Country Thu Sep 15, 2016 9:52 am

    zastitnik gotama wrote:samo sam te zamislio kako izrazajno citas Zasto volim druga Tita pa mi smesno Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 1399639816
    Ма још је смешније. Наиме, ја сам у тринаестој био - ти.  Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 2849097393


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    avatar

    Posts : 18309
    Join date : 2014-12-12

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by beatakeshi Thu Sep 15, 2016 10:14 am

    zastitnik gotama wrote:samo sam te zamislio kako izrazajno citas Zasto volim druga Tita pa mi smesno Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 1399639816
    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 3579118792
    Imaš selenićevsku imaginaciju (pardonmajfrenč).
    Zapravo, kod mene u kraju se sa 13 raspravljalo ko je bolji (u stvari iskreniji): Smak ili Bijelo dugme.
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Thu Sep 15, 2016 10:23 am

    No Country wrote:
    zastitnik gotama wrote:samo sam te zamislio kako izrazajno citas Zasto volim druga Tita pa mi smesno Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 1399639816
    Ма још је смешније. Наиме, ја сам у тринаестој био - ти.  Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 2849097393
    najbolji period u zivotu dakle Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 1143415371
    beatakeshi wrote:
    zastitnik gotama wrote:samo sam te zamislio kako izrazajno citas Zasto volim druga Tita pa mi smesno Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 1399639816
    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 3579118792
    Imaš selenićevsku imaginaciju (pardonmajfrenč).
    Zapravo, kod mene u kraju se sa 13 raspravljalo ko je bolji (u stvari iskreniji): Smak ili Bijelo dugme.
    Smak


    samo da obavim jos 12 errandsa za danas pa cu ti dam trezan odgovor, jer me to nervira vec neko vreme, mislim oko protestantizma
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Erős Pista Thu Sep 15, 2016 10:25 am

    Ceniš da su naši popovi među prvima prihvatili protestansku etiku - ko zaradi više ide u raj?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Wed Sep 28, 2016 10:26 am

    Rainbows, Any Rainbows, Now Treated Like a Public Crisis in Russia

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 E45140c0c9ba4d30b7263685918776cd

    Tomsk stairwell recently repainted by the Family Medicine Center. Alexey Shpomer / LiveJournal


    There’s a stairwell in the city of Tomsk that, until recently, was covered in filth. The patients at the Family Medicine Center, a nearby fertility clinic, got tired of walking past people smoking and drinking in the stairwell, so the clinic decided to do something about it, repainting the area in bright rainbow colors.


    Enter Alexey Shpomer, a local right-wing activist, who has appealed to the mayor, complaining that his beloved stairway has been transformed into a symbol of gay pride.

    Journalists later contacted Shpomer and tried to explain that the colors on the stairs differ slightly from the colors featured in traditional LGBT pride flags, but the activist refused to back down. “Is it possible that the rainbow is just a rainbow?” a reporter asked him. “It’s a fact that we’re looking at the flag of the LGBT community,” Shpomer answered. “And the LGBT community flag belongs in a gay club. Rainbows appear in the sky as God wills it,” he added, explaining that people should be careful where they draw rainbows.

    Yelena Barsunova, one of the Family Medicine Center employees who painted the stairwell, accepted some blame for the confusion, saying it never occurred to her that anyone might mistake the rainbow colors for a political statement. She said the clinic chose bright colors to chase out the people who liked to smoke and drink on the stairs. The dark purple, used to repaint the walls of the stairwell, was selected because it covered up the graffiti, Barsunova explained.

    Until two years ago, the “Patriots of Russia” political party also featured a rainbow in its official logo. According to Evgeny Krotov, the Tomsk regional head for the party, officials decided in 2014 that patriotic ribbons would be more appropriate in the party’s visuals. But this had nothing to do with homophobic pressure, Krotov told the TV2 news website. “Personally I don’t care. Let gays and lesbians exist. The important thing is that they don’t conduct their propaganda here, like they do in the West, and they don’t all come out.”

    https://themoscowtimes.com/news/rainbows-any-rainbows-are-now-a-public-crisis-in-russia-55505
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Filipenko Wed Oct 12, 2016 11:06 pm

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 636477f1010e2a36fe56de97cb661acd
    Anonymous
    Guest

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Guest Sun Dec 11, 2016 3:36 pm

    Moja je došla nenadano, dok sam čitao knjigu na plaži. Odluka je, zapravo, bila odgovor na pitanje koje jedna junakinja knjige postavlja sestri: Gde se vraćaš za nekoliko dana? Sebe sam isto pitao.
    U Srbiji ne postoji više ništa što bih mogao da stavim ispred života. Sve što mi je važno, sve za šta bih se žrtvovao je pored mene. Moj partner, naša četiri kofera i mačka. Sa porodicom već godinama nemam kontakt. Nemam više snage da nekolicinu prijatelja umaram pričama o nefunkcionalnosti državnih institucija u pogledu poštovanja ljudskih prava. Ova potonja rečenica zvuči dosadno, zar ne? To nije dobar znak za nekoga ko želi da menja društvo. O svakodnevnom drhtanju i izradi dnevne mape kretanja koja zavisi od rasporeda utakmica, uličnih protesta i verskih praznika, da i ne govorim. Ne mogu više ni o meditaciji, jogi, samopoštovanju, vorteksu, jer takvim temama obično prethodi razmena vesti pokupljenih tokom dana: od skandaloznih naslova u tabloidima do životnih priča ljudi koji su u stanje surovosti dovedeni isključivo nepostojanjem sistema. Umoran sam i od pokušaja da nađem svetlu tačku u potpunom mraku. Nemam više snage da se borim jer je moja borba odavno zloupotrebljena u propagandne svrhe vladajuće elite. Možda bi "vladajuće horde" zvučalo bliže istini, svejedno. Nisam više tamo. Došao sam do nivoa kada jedino što mogu da kažem jeste - ne znam. Ne znam više ništa. Umara me čak i letimični pogled na bezbroj skica demokratije koje nikada nisu prerasle u crteže vredne uramljivanja. Umorilo me prilagođavanje na ništa i nemogućnost da se diše čist vazduh. Umorilo me cik-cak hodanje po Savamali jer su trotoari zaposednuti zastavama Beograda na vodi. Umorio me premijer. Umorio me Informer. Umorilo me šljašteće jutro na televiziji i nastup folklornih grupa između priče o raku materice i vesti o sudaru u kome je stradalo troje ljudi. Postao sam jahač smisla u besmislu cilja, kako je pisala Olja Ivanjicki. I tako. Kao što ovaj tekst nema previše smisla i izgleda nabacano, takav je bio odgovor na pitanje: A gde se vraćaš?
    Tamo, u Srbiji, nemam više gde. Ovde, 8.000 kilometra od Beograda, gledam u veverice koje skaču u dvorištu kuće u kojoj trenutno živim. Ovde sam pre nekoliko dana naišao na spomenik podignut ženama koje su se izborile da termin "osobe" u Ustavu Kanade obuhvata i osobe ženskog pola. Ovde ima skupih, baš skupih radnji, ali i onih u kojima se stvari kupuju za nekoliko dolara. Ovde svuda kažu - hvala. Ovde su mi rekli da prilikom izlaska iz autobusa vozaču, pod obavezno, kažem hvala. Ovde, Adam i ja volimo da se šetamo, držimo za ruke, gledamo u kuće i razmišljamo kakvu bismo voleli da kupimo. Da li ćemo se ovde venčati - još nismo odlučili. Kao ni to da li ćemo ovde usvojiti decu. Svejedno. Ovde je lepo jer mislim o nečemu lepom. Ponekad na drvo u zadnjem dvorištu sleti svraka. Ali, ovde se iza nje nalazi beskrajno plavo nebo, pa i ona deluje manje strašna.
    - See more at: http://www.danas.rs/licni_stavovi/licni_stavovi.1148.html?news_id=334215&title=Za%c5%a1to+sam+napustio+Srbiju#sthash.k6hv5MOD.dpuf
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by bela maca Sun Dec 11, 2016 3:54 pm

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 1949538119


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    disident

    Posts : 15008
    Join date : 2016-03-28

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by disident Sun Dec 11, 2016 6:24 pm

    https://www.facebook.com/sajzor/posts/706974082785061


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete

    Gay by birth, fabulous by choice - Page 15 Empty Re: Gay by birth, fabulous by choice

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 11:06 am