Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by fikret selimbašić Thu Jan 06, 2022 5:15 pm

    kondo wrote:pirotski iz mlekarske škole kao i sve drugo što sam probao iz tog kraja na temu kačkavalja je preslano iako se to što se oseća ako ti se receptori probiju kroz so do mlečnog ukusa zapravo odlično. evo majke mi ja to ne razumem, sjebeš ukus siru ložeći se da si ga tako zaštitio a nisi, buđavi se u iole vlažnijoj atmosferi isto kao i onaj bez soli. ima sireva koji su tehnički vrlo slični kačkavalju, kritska gravijera, potpuno normalno i neagresivno usoljeni.

    Istu glupost ovde radi većina mesara sa sušenom govedinom i, čini mi se, svi vlašićki mali proizovđači sira. Okanio sam se kupovine tih sireva poodavno. Na pitanje domaćinu, zašto ovako presoljavate, prvo mi je kazao da je to to, tako treba, tako ododuvijek radimo (a znamo obojica da laže i da do prije dvadesetak godina nije bilo tako) i kad je vidio da sam uporan, dodao je, a šta ti fali da ga u dvije-tri vode odsoliš. Pa neću da se jebem sa odsoljavanjem, moram da ga držim u vodi dva-tri dana po turi. Pitam ga onda, a što ti ne praviš onako kao prije dvadeset godina, ako neko hoće slaniji, samo ga dosoli, nema višednevne zajebancije sa vodom. Ama, čini ti se, nisi ni ti prijašnji, oduvijek je ovako soljen. Dobro СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 3697983 СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 359476144

    Za struganje, rezanje, grickanje...

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Livanjski-sir-u-kolutu-Mljekara-Livno


    Po dobru pamtim bijele sireve/sirenje makednoske mljekare Radovo, samo su nestali prije nekoliko godina.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by kondo Thu Jan 06, 2022 6:31 pm

    sa radovo ako se pojavi treba biti oprezan i proveriti etiketu tj sastav, pre par godina sam bio otkrio da neko njihovo belo sirenje u vakum kocki ima u sebi palmino ulje a secam se da su usledili novinski clanci gde su tvrdili da tu ima i drugih ulja nebiljnog porekla.

    gajim lepe uspomene na livanjski sir koji sam kupovao na cesti na kupreškoj visoravni uvek kada me put tuda nanosio ka splitu preko travnika. sećam se da je bio potpuna antiteza pirotskom kačkavalju, nepresoljen i jakog mirisa na mleko. sad me realno tvrdi sirevi malo zanimaju van letnje sezone kad njihove kalorije pokrivam plivanjem, zimi mi tovare slaninu u vidu šlauha oko struka.

    moj fikrete, isto to sa presoljenošću sušenog mesa je problem i ovde  kod ovih profesionalnih pre/prodavaca raznih sandžačkih i užičkih proizvoda, nažalost i u vojvodini. situacija je toliko van kontrole da kada nađeš dobru robu bukvalno nikome ne pričaš da ne bi došao u situaciju da nestane. meni je posebno mrsko šta rade sa sušenom ovčetinom, navukao sam se na ovčiji pršut (ništa posebno suštinski, prilikom sečenja stelje tražiš deo koji je mekši i manje masan) ali je muka živa naći nešto posle čega ne treba da zaliješ sa 2 deci rakije i litrom vode.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by паће Thu Jan 06, 2022 6:51 pm

    Ух, ливањски, где ме нађе... Наишао једном у војсци, вакумирано по 100г, мислиш биће неко индустријско срање. Инжењер Ђока и ја, за сваки случај, кренемо да богорадимо, док смо још чекали на ред, „о не опет зелена јаја и смрдљиви сир“, и наравно, гледамо да седнемо са оном двојицом маминих синова испред нас, који су одустали чим су ољуштили јаја и видели да жуманце вуче на зеленкасто... чек бре, куд то носиш, дај то вамо, ћао. А сир, јеботе, да не поверујеш да војска уме да купи такво што. Развалили смо се.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by fikret selimbašić Sat Jan 08, 2022 4:05 pm

    kondo wrote:sa radovo ako se pojavi treba biti oprezan i proveriti etiketu tj sastav, pre par godina sam bio otkrio da neko njihovo belo sirenje u vakum kocki ima u sebi palmino ulje a secam se da su usledili novinski clanci gde su tvrdili da tu ima i drugih ulja nebiljnog porekla.

    gajim lepe uspomene na livanjski sir koji sam kupovao na cesti na kupreškoj visoravni uvek kada me put tuda nanosio ka splitu preko travnika. sećam se da je bio potpuna antiteza pirotskom kačkavalju, nepresoljen i jakog mirisa na mleko. sad me realno tvrdi sirevi malo zanimaju van letnje sezone kad njihove kalorije pokrivam plivanjem, zimi mi tovare slaninu u vidu šlauha oko struka.

    moj fikrete, isto to sa presoljenošću sušenog mesa je problem i ovde  kod ovih profesionalnih pre/prodavaca raznih sandžačkih i užičkih proizvoda, nažalost i u vojvodini. situacija je toliko van kontrole da kada nađeš dobru robu bukvalno nikome ne pričaš da ne bi došao u situaciju da nestane. meni je posebno mrsko šta rade sa sušenom ovčetinom, navukao sam se na ovčiji pršut (ništa posebno suštinski, prilikom sečenja stelje tražiš deo koji je mekši i manje masan) ali je muka živa naći nešto posle čega ne treba da zaliješ sa 2 deci rakije i litrom vode.


    Odem jutros do svog halal mesara, pitam ga da li ima šta čađavo jer u vitrini ugledah samo par sudžuka (a to me ne zanima jer dobar sudžuk više ne postoji), nema druže, veli on, raznijela dijaspora, što za praznike, što za ponijeti nazad, tek sam stavio novu turu u sušaru. Pa kad bi ta tura trebala napolje, treba mi a ne kupuje mi se svašta? Tek sam je stavio, neće skoro. A bi li ti meni nešto od toga prodo, evo, jede mi se bukov dim sad, nemaš pojma kako sam se nameračio, baška što imam i goste sutra pa da mi je i šta čađavo da im iznesem. Pa ako baš hoćeš, mogu, samo nije to suho ni četvrtinu kako treba. Nema veze, daj jedan dobar komad. Ode on i vraća se sa komadom od oko dva kg i ponudi mi listić na probu, oprljen sa dva-tri dima  kao da je pod mojim nadzorom soljen, to je to. Pola dao sestri, zove me malo prije i kaže da je s tim burek napravila, u stvari, simfoniju od bureka  СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 4101625831


    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 48W8xSI


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by Guest Sat Jan 08, 2022 4:12 pm

    burek sa suvim mesom?
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by Notxor Sat Jan 08, 2022 4:18 pm

    aka suvnica

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 2348298330


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by fikret selimbašić Sat Jan 08, 2022 4:24 pm

    Cousin Billy wrote:burek sa suvim mesom?

    Da, suho ili još bolje samo prosušeno. Pa to je 1 klasik u mom zavičaju, teški zimski obrok koji se zalije kriglom domaćeg kiselog mlijeka. Isti način pripreme kao i bilo koji burek, jedino se ne savija nego polaže. Možda ti zvuči budalasto ali sam ubijeđen da bi ti se svidio da ga probaš.

    Pravi se otkako znam za sebe, korijen mu je vjerovatno iz doba prije struje i frižidera. Dođe kurban bajram, sakupi se nekog mesa i najčešći način konzerviranje je sušenje i dimljenje, kad su se izvrtila sva znana jela sa tim, nekom je palo na pamet da može i u burek.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by kondo Tue Jan 11, 2022 5:43 pm

    ajmo malo da razmenimo informacije gde i kako da se pazari

    nisam probao ali mi kulen u štapu ne izgleda loše za 1200, možda se nakanim da naručim

    mada ga je dosta brzo osušio, od 25.11 do sada, ne znam kako

    https://www.facebook.com/profile.php?id=100040809255146


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by kondo Tue Jan 11, 2022 6:44 pm

    ovima slandža nasečena izgleda odlično a i praseće pečenje nego ko će da se cima tamo po kijametu

    https://www.facebook.com/Cheri-Meat-House-112940484357470


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by Mr.Pink Tue Jan 11, 2022 9:16 pm

    meni rezerve suvomesnatog na istorijskom minimumu


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by Mr.Pink Tue Jan 11, 2022 9:22 pm

    fala brt za linkove ima da ih overim


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by kondo Tue Jan 11, 2022 9:55 pm

    možda se iscimam do surčina kad prođe sneg

    ovo obećava

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 247370434_4362497573805504_6522544542820130408_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-5&_nc_sid=9267fe&_nc_ohc=pupNdCLUcS0AX_GUVlq&_nc_ht=scontent.fbeg1-1

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 245288993_175329584785226_1756409836221620990_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=ua1bMocb7G4AX-IGN_p&tn=QwuBDRhbQfT2G_fv&_nc_ht=scontent.fbeg1-1


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by dimitrije iz čakova Mon Jan 31, 2022 3:15 pm

    tehnolog koji je zbrisao iz Mlekarske škole u Pirotu otvorio svoju proizvodnju

    zovu se, inventivno, Piroćanci

    nisam još probao, ali znajući tog tipa, očekujem najbolje. soma i po mu je kila.


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by kondo Mon Jan 31, 2022 3:28 pm

    bio je kod kike na terroiru
    dosta slano kao i original, mada mozda malo manje, sta znam, nemam tu vrstu secanja. zakljucujem po tome sto ga nisam kupio....


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by паће Mon Feb 14, 2022 12:44 pm

    https://www.zrenjaninski.com/slobodno-vreme/zavrsena-beloblatska-kobasica-ovako-je-bilo-drugog-dana-manifestacije-foto/

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Beloblatska-kobasica-2022-7-980x556


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    паће

    Posts : 40130
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by паће Sat Feb 19, 2022 12:03 pm

    Данас и сутра, чварци у Мужљи.

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Festival-cvaraka


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    kapetanm

    Posts : 5800
    Join date : 2012-02-10

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by kapetanm Sat Feb 19, 2022 12:21 pm

    Pa jel u ovom mesecu Slaninijada
    avatar

    Posts : 2180
    Join date : 2020-06-19

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by Zus Sat Feb 19, 2022 1:10 pm

    3. do 6. marta
    Vilmos Tehenészfiú

    Posts : 7168
    Join date : 2020-03-05

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by Vilmos Tehenészfiú Sat Feb 19, 2022 4:28 pm

    Jel još uvek startuje pop zvona na crkvi u vreme slaninijade?


    _____
    "Burundi je svakako sharmantno mesto cinika i knjiskih ljudi koji gledaju stvar sa svog olimpa od kartona."

    “Here he was then, cruising the deserts of Mexico in my Ford Torino with my wife and my credit cards and his black-tongued dog. He had a chow dog that went everywhere with him, to the post office and ball games, and now that red beast was making free with his lion feet on my Torino seats.”
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by dimitrije iz čakova Sun Feb 20, 2022 2:28 pm

    Zaista slučajno i tek usput svratili juče u Mužlju, na festival čvaraka. Vrlo bedna manifestacija, očajno organizovana, sa nepodnošljivom gužvom koju smo obilazili gacajući po blatu. Čvaraka nije bilo (!!!) i jedina svetla tačka je što sam nabasao na lokalno gazdinstvo i njihove proizvode od mangulice.

    Hit je usoljena leđna slanina, dakle bez sušenja i dima, cca 10 santima debela. Struktura kao puter, ukus vrlo blizak italijanskom lardu - minus začini.

    Tanak slajs na prepečeni hleb, kolutić luka pogačara, par kapi istarskog hcmulja, krupno tucan biber i koje zrno krupne soli. Mišelin star zalogaj!


    _____
    zvona i praporci
    plavaivy

    Posts : 3133
    Join date : 2014-11-21

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by plavaivy Sun Feb 27, 2022 8:24 am

    plavaivy wrote:
    dimitrije iz čakova wrote: u Hungarikum radnji 


    kakvi su im sirevi?



    evo da odgovorim sebi..kupila sam neki trapist 200g da robam,ispostavilo se da je polumasni...ali njihov polumasni trapist je 5x bolji od naseg 40%mm trapista !!!
    i ukusniji je i bolje se topi,sve je bolje!!!
    sledeci put cu kupiti celu rudu..
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by kondo Fri Jun 10, 2022 10:34 am

    bila solidna kulenijada u erdeviku

    trend među kulenima je da se manje suše, budu teži a cena niža - na isto izađeš

    jedini koji dobro i pošteno suše su lemajić (3000) i vojnović (3500), ovaj drugi je ove godine bio apsolutni pobednik posle dekade dominacije lemajića. prijateljstvo sa nedimovićem se konačno isplatilo, lemajić i dalje ima najbolji kulen

    bilo slovaka po 1800 i mađara po 2000, uzeo od svakog po malo

    izuzetna ponuda vrhunske sapunjare ali jbg ne kupujem, nikada kod kuće ne mogu da postignem taj efekat kad ujutro tanko naseku sapunjaru pa ceo dan stoji, znoji se, topi - znam da bi je na kraju turio u neki pasulj a to nije to. zapravo serem, ne smem to baš tako da jedem (paleo stop).

    sirevi uglavnom loši sem neke zanatske gaude koja je bila dobra, mislim da sam je viđao i po radnjama u bgd

    mađari sa severa su doneli paprike u raznim obličjima a bogumi i drugih začina, već se uveliko gaji kajenska paprika, razni škorpioni i slične ubice želuca, sve domaće. kupio nekoliko gradacija ljute i dimljenu koju ranije nisam sretao.

    vina su mi malo vratila poverenje u smislu da ima malih nehajpovanih podruma koji imaju sasvim solidna i pitka vina u zoni 300 din litar. ačanski iz banoštora, pastornjicki isto sa fruške gore, daleko od sveta bolesnih cena a sličnog kvaliteta - ukratko narodna vina, plastična flaša. nakupovalo se grašca za špricere i slično mada sam pastorov cuvee smlatio bez kapi sode, korektno za 350. ionako se generalnim dizanjem standarda došlo do toga da danas svi prave tehnološki ispravna vina, kod većine su sorte jasno izdiferencirane i to je sve što nas zanima u ovoj zoni odnosa kvalitet/cena.

    neki od vinara su po toplom danu prodavali špricer - soda i grašac - 150 din za 0.33, otprilike pola ili 40% beogradske cene, mi se isponapijali dok si reko keks - leglo ko dupe na nošu na želudac u kome je kulen i makovnjača (vidi dole).

    bilo je i rakije razne ali ne mogu da pijem neolađenu rakiju na 35C napolju, pa sam probao i kupio samo flašu smokovače, sa idejom da ponesem na ostrvo i ložim seljake da to tamo peku. tone smokava ostane neobrano svake jeseni, ja bi to radio ali je kriminalizovana lična proizvodnja, mora u licenciranom podrumu da se peče. dosta sam se smorio kad sam to otkrio inače bi već odavno odneo dole jedan DIS-ov hobi kazan od 300e.

    krancla iz čuruga standardno tu sa najboljim kolačima sa makom na planeti (štrudla, kocke), dovoljno je bilo probati ponuđeno da me mine želja do sledećeg susreta jer su direktno opasni po život

    bilo grnčarije iz zlakusa, uzeo lep polu lonac od 5l da u njemu spremam gumbo ili neku varijaciju bosanskog lonca sa morskim plodovima kao i zemljanu talandaru koja je bila iznenađujuće jeftina (2100 sa postoljem) da nisam stigao da aktiviram staro pitanje da li to ima smisla protiv gvozdene, odgovor je nema ali aj da probamo, neće se baci.

    uzo kontakt za solidan kulen po 2000 od mađara iz sr.mitrovice, taj je prodao na naše oči bukvalno sve što je stavio na tezgu. nije nivo lemajića ali za cepanje svaki dan, umesto 3000.

    i to vam je tako.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    fikret selimbašić

    Posts : 9561
    Join date : 2020-06-19

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by fikret selimbašić Thu Aug 04, 2022 12:27 pm

    https://www.yapfiles.ru/show/2771804/0d27e5d6a8d0eb1503f18d00f0deb69d.mp4.html

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3743
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by Bleeding Blitva Thu Aug 04, 2022 2:25 pm

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 1233199462


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by kondo Wed Nov 16, 2022 8:40 pm

    opasno dobra španska serano pršuta u novoj radnji u krunskoj na ćošku sa sv.markovića
    400 din 100g, dobro osušena, nije preslana, suva, orašasta
    vredi svake pare kako god se skupo činilo


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 5 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Mon May 06, 2024 1:11 pm