СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

dimitrije iz čakova

СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 2 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

Post by dimitrije iz čakova on Sun Oct 07, 2018 6:06 pm

Slaninu pravim sam, pala su prošle godine dva tovljenika, i nestalo već krajem juna. Ostala jedna šunka koju sam teškom mukom sačuvao da sazri kako treba.

Ove godine planiram da odvojim kvalitetno tri cela dana i da odradim tri komada, a možda i dokupim koju tablu slanine obaška. Obećali mi dve mangulice sa jednog sremskog salaša. Ako uspem da odvojim vreme...

_____
zvona i praporci
паће

СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 2 Empty Re: СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода

Post by паће on Sun Oct 07, 2018 7:01 pm

На списку ствари које правимо сами нема ничег за ову тему, ал' зато имам шогора. Дотурио сам му неку кинту за сировине (које, иначе, набавља у Промесу) ал' тада је још била врућина, каже ризично је да се сад ради, него кад ноћна температура падне испод 25... Сад све чекам да ме изненади СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 2 1041382396

_____
  ja ovde pričam da li je plavo brže od kiselog i da li je tesno žuće od hladnog.
 not censored, just edited for content.
Kondo

Post by Kondo on Tue Oct 09, 2018 4:56 pm

СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 2 43473010
СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 2 43509310

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
KinderLad

Post by KinderLad on Tue Oct 09, 2018 4:59 pm

Kakvo je? (mislim, sastav ne obećava...)
Guest

Post by Guest on Tue Oct 09, 2018 5:01 pm

hrabri kondo, mogo bi u vajs sa dimitrijem da probaju sve te domace otrove umesto nas
Kondo

Post by Kondo on Tue Oct 09, 2018 5:01 pm

Sad sam video sastav, ne bi provalio da je pileca. Nije klasa Famisa ali u mom slucaju je bila OK, skuvao sam je u vodi (u poslednje vreme cesce trpam virsle u mikrotalasnu na suvo), malo je porasla, nije eksplodirala, nije se smezurala kada sam je izvadio iz vode. Sve u svemu OK, nista epohalno ali ne deluje kao health hazard na prvu loptu. Premia senf sa kojim sam je pojo je sigurno mnogo gori, ima strukturu cudnog ejakulata neke praistorijske zivotinje.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 09, 2018 5:10 pm

one wudy bi trebalo da su ok jer kazu da nema prakticno skoro nicega zivotinjskog porekla, sve sojara i zacini СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 2 1399639816
Guest

Post by Guest on Tue Oct 09, 2018 5:17 pm

kad smo vec kod ovakve i slicne hrane 

fda je us food and drugs admin. 

Sedam aditiva je FDA skinula sa liste dozvoljenih, zbog dokazanih štetnih uticaja na zdravlje.

A. Benzophenone

B. Ethyl Acrylate
C. Methyl Eugenol
D. Myrcene
E. Pulegone
F. Pyridine
G. Styrene.
Guest

Post by Guest on Tue Oct 09, 2018 5:20 pm

moze i ovo ovde 

indy cuvaj se fake meda СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 2 1143415371 

A new scandal erupted in mid 2018 as researchers determined that almost half the honey sold on Australian supermarket shelves was fake honey.

https://focusonfoodsafety.wordpress.com/2018/09/18/food-fraud-fake-honey/
KinderLad

Post by KinderLad on Tue Oct 09, 2018 5:22 pm

Od domaćih mi je ipak ovo za sada najbolje

СУВОмеснато - дакле, где има а да није бризгана вода - Page 2 Poli-cocktail-hrenovka-simulacija-640x480-siva-SRB
dimitrije iz čakova

Post by dimitrije iz čakova on Tue Oct 09, 2018 5:39 pm

Vidiš, nikad probao, ali rado kupujem svežu piletinu u Perutnini. Imaju neke karabatake bez kože i koske, odlični za sve na brzinu, od roštilja, do tiganj i kuvani jela

_____
zvona i praporci
KinderLad

Post by KinderLad on Tue Oct 09, 2018 5:42 pm

Zapravo najbolje su one male od, mislim, 130g pakovanje, ne "mini", nego prosto male, 4 male su u pakovanju. Sve je to kao isto (sve to što piše da ima 90 posto pilećeg mesa), ali sve sam proverio i ove o kojima pričam deinitivno imaju najbolji ukus. Mnogo bolje od bilo čega domaćeg što sam probao.
паће

Post by паће on Tue Oct 09, 2018 5:59 pm

KinderLad wrote:Kakvo je? (mislim, sastav ne obećava...)

Да је као некад, имало би шђћ...

И било би у ринфузу и месар би измерио и замотао у папир, на папир би записао масу и износ.

_____
  ja ovde pričam da li je plavo brže od kiselog i da li je tesno žuće od hladnog.
 not censored, just edited for content.
Indy

Post by Indy on Tue Oct 09, 2018 11:27 pm

Kereći repovi, u svakom slučaju.

_____
Eto šta škola učini od čoveka! A mogao je da bude majstor, kad toliko voli.
fikret selimbašić

Post by fikret selimbašić on Wed Mar 20, 2019 7:10 pm

U lokalnom Mercatoru, odnosno Konzumu, odnosno Idei, pojavilo se nekoliko proizvoda na čijim pakovanjima piše Z Dežele. Tri vrste nečega što se zove reznina, nešto slično kulenu i kobasica koja u prsejeku podsjeća na onu sa Sotirovug avatara. Meni je od svega pomalo donijela sestra pa ne znam cijene ali slutim da su malo jače jer su svi proizvodi vrhunski u svojoj klasi, provjeriću za dan-dva. Znalački začinjeno i fino odimljeno, jaka koncentracija krupno mljeveniog kvalitetnog mesa i dobro udešen omjer (25% otprilike) slanine. Sve mi se dopada ali mi je barena kobasica najveći hit, decenijama nisam naletio na kobasicu koja je dobra na žaru, kuhana ili samo zagrijana i koja je vrhunska čak i kad se samo nasiječe pa zamezi sa krckavim hljebom, u stvari mi je tako i najbolja. U njoj je malo veći procenat slanine, skoro trećina ali fino raspoređena. Procunjajte malo, vjerovatno će tamo da se pojave, naklon Slovencima za ovo.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Apr 25, 2019 2:18 am