Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srebrenica 2015

    plachkica

    Posts : 16196
    Join date : 2014-11-06

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by plachkica Wed Jul 15, 2015 9:28 pm

    Ovde ukoliko se ubrzo ne pojavi neka nadnacionalna ideja sve ode u krasni.
    Poslednjih par dana sam provela čitajući komentare na pojedine tekstove, što na srpskim
    što na bosanskim portalima.
    Argumenti su svima isti:
    naivni smo!
    a oni nama!
    balije!
    četnici i četnikuše!
    crkva!
    džamija!
    svetska zavera! (sa ove strane granice je malo češći argument, ali ni bošnjačka strana se ne usteže da ih pokrene)

    Ako se slučajno negde pojavi neko ko bi hteo biti glas razuma, njega napadaju svi, istom žestinom,
    ili je izdajnik ili je neko ko bi hteo da zajebe drugu stranu (koja je uvek naivna i nevina).
    Ili nadnacionalna ideja, kao blje rešenje, ili zajednički neprijatelj. 
    Nadam se da kometari ne oslikavaju baš do kraja raspoloženje ljudi.
    avatar

    Posts : 18429
    Join date : 2014-12-12

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by beatakeshi Wed Jul 15, 2015 9:39 pm

    Probali smo sa tom nadnacionalnom idejom pa nam se nije dalo. Srebrenica 2015 - Page 5 2952840586

    Slažem se, još nam treba "kritična masa" sa takvo što.
    Anonymous
    Guest

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Guest Wed Jul 15, 2015 10:06 pm

    za gazimestan, barikade i odbranu srpstva svim sredstvima opet imamo kriticnu masu, to je sigurno. dobro pa je dosta oruzja pretopljeno i razmontirano.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Indy Thu Jul 16, 2015 12:47 am

    plachkica wrote:Ovde ukoliko se ubrzo ne pojavi neka nadnacionalna ideja sve ode u krasni.

    Šta ja znam... mržnja prema Americi? Srebrenica 2015 - Page 5 2348298330
    plachkica

    Posts : 16196
    Join date : 2014-11-06

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by plachkica Thu Jul 16, 2015 1:17 am

    Može, dovoljno je daleko da je naša zajednička mržnja ne može ni okrznuti. Srebrenica 2015 - Page 5 1143415371
    avatar

    Posts : 18429
    Join date : 2014-12-12

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by beatakeshi Thu Jul 16, 2015 10:14 am

    uskok i ajduk wrote:Хајде да полемишемо о цитираној реченици.
    Gde si nestao?
    Anonymous
    Guest

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Guest Thu Jul 16, 2015 10:24 am

    kolko je meni život lepši od kako ne čitam Tarzaniju , Njuz, Vajs, nijedan tabloid, a od skora ni  NSPM , Novi Polis, ... Politiku i Danas baš retko..

    Kad mi zafali da se nešto baš iznerviram , zavisi u kom pravcu oću, ako mi se čita nešto s čim se ne slažem onda odem na New Republic , ako mi treba kukavno desničarstvo ugašeno odem na National Review i cokćem što nije onaj stari.. Srebrenica 2015 - Page 5 1143415371

    Zašto čitaš to Uskoče?Srebrenica 2015 - Page 5 1143415371 (tu tu piše onaj deo Libeka , koji je uprkos svim tatinim parama ostao pičkopaćenički)
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Erős Pista Thu Jul 16, 2015 10:28 am

    Pravo pitanje. A New Republic je meni već neko vreme gori od National Review, otprilike od početka ukrajinske krize. Sve zbog faking En Eplbaum i Tima Snajdera.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 16, 2015 10:29 am

    beatakeshi wrote:
    uskok i ajduk wrote:Хајде да полемишемо о цитираној реченици.
    Gde si nestao?

    Нисам видео да се полемише о тој реченици. Колективистички сте игнорисали кључне мисли из ње. И кренули неким вашим уобичајеним током, у коме се, као колектив, осећате да сте на "чврстом и сигурном тлу".


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Erős Pista Thu Jul 16, 2015 10:32 am

    Ako hoćeš raspravu, izvoli je započeti i sopstvenim primerom pokazati kako se to ispravno polemiše. Taman ćeš ostaalima dati šlagvort za nastavak razgovora.

    Ja sam ti napisao da imam problem već sa tumaćenjem te rečenice. a napisao sam i zašto.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Guest Thu Jul 16, 2015 10:47 am

    uskok i ajduk wrote:
    beatakeshi wrote:
    Gde si nestao?

    Нисам видео да се полемише о тој реченици. Колективистички сте игнорисали кључне мисли из ње. И кренули неким вашим уобичајеним током, у коме се, као колектив, осећате да сте на "чврстом и сигурном тлу".

    upitno je u rečenici i u celom tekstu, to što se polazi od toga da se srpsko društvo nedvosmisleno negativno odredilo prema ratnim zločinima. Zaista nije. Dokazivo nije.
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Erős Pista Thu Jul 16, 2015 10:54 am

    Meni zapravo nije jasno zašto se kao polazna osnova za razgovor o nečemu o čemu je do sada napisana čitava biblioteka dobre i stručne literature (traziciona pravda, istina, odgovornost, pomirenje, itd.), uzima polupismeno lupetanje nekog lika s Tarzanije.

    Uskoče, nije moguće da ništa nije bolje opisalo tvoje sopstvene stavove ili razmišljanja na ovu temu, od one zaista polupismene rečenice koja je mogla isto tako biti zabeležena u bilo kom kafanskom razgovoru?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Guest Thu Jul 16, 2015 10:59 am

    Dobro ima rezona u tome (kolko vojvođanska rečenica Srebrenica 2015 - Page 5 1399639816 ), jer Tarzaniju valjda čitaju oni koji ne čitaju dobru i stučnu literaturu, pa kao glas, mladih, urbanih i besnih...

    mrzim sve što vole mladi!
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 16, 2015 11:14 am

    Šuvar i varivo wrote:
    uskok i ajduk wrote:

    Нисам видео да се полемише о тој реченици. Колективистички сте игнорисали кључне мисли из ње. И кренули неким вашим уобичајеним током, у коме се, као колектив, осећате да сте на "чврстом и сигурном тлу".

    upitno je u rečenici i u celom tekstu, to što se polazi od toga da se srpsko društvo nedvosmisleno negativno odredilo prema ratnim zločinima. Zaista nije. Dokazivo nije.

    "Недвосмислено одређивање" је за свакога различито. За некога је то признање геноцида (баш тим речима и никако другачије), за другога ништа мање до укидања Републике Српске ("геноцидне Шумске") и тако даље... По мојим стандардима "недвосмисленог одређивања" довољно је што сви српски лидери, у распону од Жарка Кораћа до Војислава Шешеља, признају да се злочин догодио, и осуђују га. Баш Шешељ је још пре 15 година јавно употребио реч "психопате" за оне који су убијали у Сребреници.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Erős Pista Thu Jul 16, 2015 11:26 am

    Stani, sad je standard "osuđivanje zločina"? Pa svi osuđuju sve zločine, to je bar lako. Nema nikog ko se ne bi složio sa tako apstraktnom osudom, a zašto i ne bi? Čak i oni klinci koji su se slikali sa Mladićevom slikom bi verovatno rekli da im je žao zbog zločina i da ne slave zločin, nego oslobađanje Srebrenice.

    Naravno već u sledećem koraku nastaju problemi. Ubice u Srebrenici nisu bili "psihopate", i upravo ta tvrdnja je ključni manevar za izbegavanje političke odgovornosti. Srebrenica, kao i ostali sistemski zločini, nije bila delo psihopata, nego prevashodno psihički normalnih ljudi, upregnutih u jedan sistemski zločinački poduhvat. Poreći to, znači poreći i sam smisao zločina i falsifikovati ono što je u međuvremenu sasvim nedvosmisleno utvrđeno u vezi sa njegovim razmerama i načinu izvršenja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 16, 2015 11:38 am

    Опет не полемишеш са реченицом.
    Тарзанија wrote:Ako jedna strana priznaje svoje zločine, hapsi svoje ljude, srami se zbog nekih njihovih postupaka, onda bi i druga strana trebala tako da postupa. Samo tako će se vratiti neki koliki-toliki mir na ove prostore.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Erős Pista Thu Jul 16, 2015 11:43 am

    Polemišem sa tobom, ne sa rečenicom. A ti pokušaj da pojasniš šta zapravo hoćeš da kažeš. Da sve strane u sukobu treba da priznaju svoje zločine i kazne počinioce? Naravno da treba, ko se sa tim ne bi složio?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 16, 2015 11:54 am

    William Murderface wrote:Naravno da treba, ko se sa tim ne bi složio?

    Тужилаштво Босне и Херцеговине.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Erős Pista Thu Jul 16, 2015 11:57 am

    Dakle opet, pokušaj da pojasniš šta zapravo hoćeš da kažeš. Da tužilaštvo BiH nije procesuiralo odgovorne za mnoge zločine nad Srbima (i ne samo Srbima)? Slažem se, ali zašto je ta primedba na temi o Srebrenici?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by uskok i ajduk Thu Jul 16, 2015 11:59 am

    У контексту помирења. (опет погледати цитирану реченицу)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Erős Pista

    Posts : 81495
    Join date : 2012-06-10

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Erős Pista Thu Jul 16, 2015 12:05 pm

    Izvini, ovo nije enigmatika, nego razgovor. Ili reci šta hoćeš i razgovaraj sa drugima normalno, ili da se pozdravljamo. Ti zapravo ne umeš (ili ne želiš) da jasno kažeš šta tvrdiš, a onda se ljutiš što drugi neće da raspravljaju sa nečim što im nisi ni rekao. Izvini, ali ja stvarno ne mogu da ti čitam misli.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Guest Thu Jul 16, 2015 12:19 pm

    Ako i uzmemo da sprska strana ™ radi više ("naš premijer" naprosto nema moralni kredibilitet da ode da se pokloni žrtvama jednog zločina. zato je tako i prošao) to je potpuno pogrešno gledanje na temu...nije jedini cilj njegovog odlaska, hapšenja i edukacije o toj temi "pomirenje u regionu", cilj je (za nas pre svega, za mene kao Srbina), da se naše društvo, srpsko izleči od destruktivne šovinističke politike...
    avatar

    Posts : 18429
    Join date : 2014-12-12

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by beatakeshi Thu Jul 16, 2015 1:17 pm

    Procesuiranje ratnih zločina u Srbiji je vrlo diskutabilna stvar.
    plachkica

    Posts : 16196
    Join date : 2014-11-06

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by plachkica Thu Jul 16, 2015 1:30 pm

    Posle godina negiranja, na sve moguće načine, došli smo u stanje da se ne negira, 
    ali se postavlja pitanje: a šta rade oni preko?!
    Možda je i to napredak, ne znam.
    U BIH se slavi Naser Orić. I u Srpskoj (I u Srbiji) se slavi Mladić. Na nivou običnog građanina.
    Možda su Srbiju malo više pritisli da sarađuje sa Hagom te izgleda kao da se Srbija stalno izvinjava
    i da se stidi, a oni drugi ništa.
    Imao je Verter dobar opis kako se građani odnose prema Srebrenici, ne znam da li ovde ili na PPP,
    ne mogu da se setim svega, ali znam da je nešto tipa "al smo im jebali nanu,  (Uzgred, gde je Verter?) dok veoma bučno priča o strahotama Srebrenice".
    Sa problemima na koje nailazi BIH društvo u postratnom periodu, ono će morati samo da se izbori.  Problem je što im se sa ove strane otežava. Mnogo.
    Za probleme srpskog društva ne znam da li uopše postoji rešenje. Ovde, ko god je mogao i kako god je mogao da na bilo koji način profitira na genocidu u Srebrenici (bilo priznavanjem bilo negiranjem) profitirao je. I to se još uvek radi. Toliko o stidu sa ove strane.
    avatar

    Posts : 18429
    Join date : 2014-12-12

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by beatakeshi Thu Jul 16, 2015 2:07 pm

    Kradena fotografija (sa PPP)
    Srebrenica 2015 - Page 5 CJlPBIoW8AApv_K

    Srebrenica 2015 - Page 5 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat May 11, 2024 8:19 pm