Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Srebrenica 2015

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrenica 2015 Empty Srebrenica 2015

    Post by kondo Mon Jun 15, 2015 3:20 pm

    da malo ispratimo dogadjaje i moguce posledice obelezavanja i neobelezavanja 20 godina od srebrenice. imam osecaj da ce rezolucija SB UN biti akcelerator za rad na ukidanju RS. srbija standardno u osporavanju, vucic ce verovatno reci da bi dosao ali ce se naci vec neko ali, masiceva inicijativa https://www.facebook.com/sedamhiljada koji ce leci ispred skupstine trenutno stoji na nekih blamantnih 500 plus minus, tekst rezolucije nije poznat ali je glavna drama sto se rec genocid ponavlja 11 puta a lici da ce biti i molebana da se nadje neko ko ce staviti veto u SB. 

    pisemo...
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by boomer crook Mon Jun 15, 2015 3:25 pm

    mislim da je ovo zaista tzv. udar na vucica vise nego na dodika.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by kondo Mon Jun 15, 2015 3:37 pm

    mogao bi to da ekspliciras, nije losa teza ovako kao naslov. mada ne znam sta ako se ludak probudi jednog dana sa mozgom starog vucica u glavi i odluci da odustane od cele igre. 

    naime danas sam za promenu u kolima slusao radio sputnjik (Srebrenica 2015 3274312807) gde je 20 minuta vesti bilo o pritiscima za ukidanje RS i priznanje kosova. i onda na kraju kao slagvort vucicev govor sa ovog nekog vahau foruma gde je u svom najpateticnijem izdanju do sada na kraju postavio pitanje: budite iskreni i recite nam da li nas zelite ili ne?

    da li je moguce da je taj covek toliko glup? stvarno imam manji problem sa nikolicem iz koga progovara antic, kod njih dvojice nema neizvesnosti ni potcenjivanja.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by kondo Mon Jun 15, 2015 3:39 pm

    bice da je ovo ipak dosta mlako:


    Nacrt rezolucije, koji je iz Misije Velike Britanije u UN dostavljen Srbiji, sastoji se od preambule, opšteg dela i 13 tačaka koje se odnose na Srebrenicu. 


    Pozivajući se na diplomatske izvore, "Blic" navodi da deveta tačka rezolucije kaže: "Apeluje se na sve države (na svetu) da razvijaju obrazovne programe koji će usaditi u buduće generacije lekcije koje su naučili iz prošlih genocida". 

    U preambuli predloga rezolucije stoji tvrdnja da su "desetine hiljada žena i devojaka, ljudi i dečaka bile žrtve seksualnog nasilja tokom sukoba u BiH, uključujući Srebrenicu". 

    "Blic" navodi da se srpske žrtve u BiH ne pominju ni na jednom mestu. 

    Ipak, kako prenosi list, u tekstu nigde nisu imenovane ni Srbija ni Republika Srpska, ali se rezolucija poziva na presude u Hagu u kojima se govori o genocidnom aktu u Srebrenici koji su počinile snage RS. 

    Opšti deo predloga britanske rezolucije oslanja se na rezoluciju koja je 2014. godine doneta povodom 20 godina genocida u Ruandi, ali deo teksta sadrži i formulacije koje su novina, poput "najoštrije se osuđuje genocid u Srebrenici" i "osuđuje se svako negiranje genocida". 

    Ministar spoljnih poslova BiH Igor Crnadak kaže da se, u verziji britanske rezolucije o Srebrenici koju je pogledao, reč "genocid" pominje 11 puta. 

    "Stoga se nadam da će bar jedna od zemalja koja u Savetu bezbednosti UN ima pravo veta to iskoristiti i sprečiti usvajanje dokumenta, koji će u BiH doneti samo nove podele", rekao je Crnadak za "Politiku".
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by boomer crook Mon Jun 15, 2015 4:06 pm

    hocu kada dodjem do kompa.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by шумидер-модер Mon Jun 15, 2015 4:32 pm

    Kondo wrote:bice da je ovo ipak dosta mlako:
    Cekaj, jos nisu znali za ovo:


    Kondo wrote:mladic nije cetnik nego razocarani komunista i razocarani jugosloven i njegovo ponasanje u ratu je licna osveta za rusenje jedne ideje na kojoj je izgradjen kao licnost. ja sam dugo mislio da je srebrenica neki produzeni trenutak licnog ludila, pijana orgija nalik na nesto sto bi mogao da zamislim u kopolinom filmu. danas mislim da je to vrlo sracunat licni mladicev cin da svaku buducu jugoslaviju ucini nemogucom. on je partizansko dete, otac mu je poginuo u ratu, prosao je apsolutno sve stepenice ideoloskog drila SFRJ i na kraju docekao raspad te zemlje koji je po mnogo cemu podsecao na reprizu raspada stare jugoslavije, samo bez nemaca. i hteo je da stavi tacku na svaku mogucnost obnove zajednice srba i muslimana (i hrvata), sto je i uspeo.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Bluberi Tue Jun 16, 2015 10:48 pm

    "Ne mislimo baš ništa dobro o rezoluciji o Srebrenici koja se priprema za usvajanje u UN, od motiva, preko sadržaja i poruka nama, koje se žele postići, sve do jasnih upozorenja, opet nama, a ne onima koji su kroz celu istoriju činili genocid na tuđim, na primer Belgija, pa i na svojim teritorijama, recimo, Nemačka i Turska. Ta užasna pojava, užas koji se dogodio u Srebrenici je toliko politizovan da izaziva mučninu", ističu za Danas sagovornici sa Andrićevog venca, iz kabineta predsednika Srbije Tomislava Nikolića, upitani kakav je stav predsednika o rezoluciji o srebreničkom genocidu koja se priprema za usvajanje u UN, 7. jula.
    Danas
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by No Country Tue Jun 16, 2015 11:04 pm

    Ovome "iz kabineta" k'o da je Shumider sklapao recenicu... 

    Nego, do danas nisam pozeleo da nekoga istucem onako kako su nasi ocevi tukli: kaisem, po golom dupetu - e za ovog mi nista drugo ne izgleda kao dovoljno primerena kazna, t.j. srazmerna toj kolicini i vrsti magarluka.

    http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=16&nav_category=11&nav_id=1005020

    "Srbija je vratila kredibilitet, zvaničnici su dobijali nagrade za pomirenje i posledice toga da smo imali dolazak investitora. Ako me pitate kakve veze imaju Srebrenica i investicije, samo region koji se miri i pokazuje tendencije pomirenja može da dovede investitore", rekao je Tadić. 


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by kondo Wed Jun 17, 2015 12:11 am

    pa tu recenicu je napisao krle. tuci njega. 

    to je previse slozena konstrukcija koja povezuje genocid, investicije, pomirenje i kredibilet, nema sanse da bi debilitet koji se odaziva na BT mogao da to tako poslozi.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 11083
    Join date : 2015-05-16

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by No Country Wed Jun 17, 2015 12:30 am

    "Ako me pitate kakve veze imaju Srebrenica i investicije..." - u sta oces da se kladimo da mu niko, nikada nije postavio takvo pitanje?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by kondo Wed Jun 17, 2015 12:57 am

    pazi ovo. mile dodik iz rukava vadi adute...

    [size=36]"Apsurdno je Srebrenicu porediti s holokaustom"
    Jedan od najpoznatijih svetskih lovaca na naciste Efraim Zurof kaže da je apsurdno porediti holokaust, genocid u Ruandi i zločine u Srebrenici. 
    IZVOR: TANJUG SREDA, 17.06.2015. | 00:28

      

    [/size]
    Srebrenica 2015 37711504555809e1e76b1b097558559_v4_big

    Foto: Beta/AP, arhiva

    U telefonskoj izjavi za "Politiku", on je nekoliko puta ponovio da to nije isto i da je strašno praviti takva poređenja. 
    "Voleo bih da su nacisti sklonili jevrejske žene i decu pre svog krvavog pohoda, umesto što su ih ubili, ali to se nije desilo, kao što znamo. Ni Ruanda i holokaust nisu isto, iako su zločini koji su se dogodili u Ruandi mnogo sličniji holokaustu od onoga što se desilo u Srebrenici. Ali, opet, to nije isto. Pre svega, ni Ruanda ni Srebrenica nisu bile industrijsko masovno ubijanje kakvo je počinjeno u holokaustu", ističe Zurof. 

    On nije želeo da komentariše nacrt rezolucije o Srebrenici, koja bi na predlog Velike Britanije početkom jula trebalo da se nađe pred Savetom bezbednosit Ujedinjenih nacija. 

    Na pitanje kako ocenjuje deo rezolucije u kojem se osuđuje svako poricanje genocida u Srebrenici, Zurof je odgovorio da nije siguran da je ono što se desilo u Srebrenici genocid. 

    "Koliko znam, ono što se tamo desilo nije opis ili definicija genocida. Mislim da je odluka da se to nazove genocidom doneta iz političkih razloga. Očigledno se dogodila trageija, nedužni ljudi izgubili su život i treba da se sačuva sećanje na njih", navodi Zurof. 

    On dodaje da su politički razlozi prevagnuli i kada je terebalo zauzeti stav prema stradanju ogromnih razmera u Ruandi, gde je od aprila do juna 1994. godine pobijeno oko 800.000 pripadnika manjinskog naroda Tutsi. 

    "Iako to jeste bio genocid, Bil Klinton nije želeo da to nazove genocidom iz političkih razloga, jer nije želo da bude prisiljen da preduzme nešto povodom toga", rekao je Zurof.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Ferenc Puskás Wed Jun 17, 2015 9:56 am

    Mile je najjači, nema zbora. Ako je genocid, onda svima, a ne samo njima. Šta ima da se razdvajamo.

    Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da "ako je neophodno da se usvoji rezolucija o Srebrenici, zašto ne bi bila takva da Srebrenica bude proglašena mestom genocida i nad Srbima i nad Bošnjacima".


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Gargamel

    Posts : 1021
    Join date : 2015-01-09

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Gargamel Wed Jun 17, 2015 6:29 pm

    ^^Sta sam propustio? Ko je i kada poredio Srebrenicu (i Ruandu) sa Holokaustom?
    Erős Pista

    Posts : 81420
    Join date : 2012-06-10

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Erős Pista Wed Jun 17, 2015 6:53 pm

    Ne znam ni ja, ali za slučaj da neko poredi, Politika je na zadatku. Bolje sprečiti nego lečiti.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Ointagru Unartan Wed Jun 17, 2015 7:27 pm

    Gargamel wrote:^^Sta sam propustio? Ko je i kada poredio Srebrenicu (i Ruandu) sa Holokaustom?

    Mnogima u Srbiji , pa i ovima iz Politike, smeta sto se "zlocin u Srebrenici" naziva genocidom (i tako dovodi u istu ravan sa Holokaustom i Ruandom). Poredjenje se odnosi na tu kvalifikaciju.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Mr.Pink Thu Jun 18, 2015 8:03 pm

    baš sada našli da porede to sa Shoah-om. 

    sve mi se čini da se preventivno diže stepenik sa nečega što je do juče bilo neizgovorljivo i neprihvatljivo, a to je genocid (genus je btw moćna reč, sa moćnim poreklom) na nešto skroz nebulozno, a to je holokaust. 

    a sve kako bi ono od juče moglo da se svari danas.

    stvarno su ti komparativni zahvati gadni po želuudac.
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by boomer crook Thu Jun 18, 2015 8:28 pm

    ruski ambasador u BIH

    http://www.avaz.ba/clanak/183191/ruski-ambasador-ivancov-za-avaz-u-srebrenci-se-dogodio-genocid

    filipenko ce dobiti srcani udar verovatno Srebrenica 2015 1399639816


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36867
    Join date : 2014-10-27

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by boomer crook Thu Jun 18, 2015 8:57 pm

    kada je srbija imala jasan stav...

    http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Srbija-u-procepu-izmedju-Rusije-i-Zapada.lt.html


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by kondo Fri Jun 19, 2015 3:54 pm

    dno bezi....

    Srebrenica 2015 21012_10153335501442225_6849096934481055157_n

    najbolji komentar sa fb - "inace ne bi...."


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Mr.Pink Fri Jun 19, 2015 4:04 pm

    meni to opsceno na nekoliko nivoa.


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    plachkica

    Posts : 16171
    Join date : 2014-11-06

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by plachkica Fri Jun 19, 2015 4:12 pm

    Ja imam veliki problem sa njegovim odlaskom u Srebrenicu. (ne sa odlaskom premijera ili predsednika, već sa njegovim i Nikolićevim.)
    Kao da šelješ ubicu na grob ubijenog.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by kondo Fri Jun 19, 2015 4:16 pm

    sto on i ne krije, vidis da lepo kaze "ako to za njih (bosnjake) nije dodatna poteskoca"...

    opsceno, da, prava rec u nedostatku bolje koja bi objedinila sve aspekte zlocina, pravde i politike koji su ovde pomesani.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 34124
    Join date : 2012-02-10

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by ficfiric Fri Jun 19, 2015 4:18 pm

    Sto "kao"? Da se podsetimo, "100 muslimana za jednog srbina" je izgovorio u skupstini 20. jula 1995 - bas u vreme genocida u Srebrenici.



    _____


    Uprava napolje!

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by kondo Fri Jun 19, 2015 4:26 pm

    neprijatno. mada ga je svaki bosnjacki politicar koji se sreo s njim otkako je na vlasti prakticno rehabilitovao.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11564
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Ferenc Puskás Fri Jun 26, 2015 9:21 am

    Kaže Vučić da je Orić lično klao i masakrirao. Je li istina to?


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.

    Srebrenica 2015 Empty Re: Srebrenica 2015

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sun Apr 28, 2024 5:20 am