Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Mon Oct 08, 2018 4:32 pm

    The Square
    Vrhunska usluga, genijalan ambijent i Michelin star kuvar


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Oct 08, 2018 7:32 pm

    A hrana Beogradski restorani - Page 18 3579118792 ?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Mon Oct 08, 2018 8:16 pm

    Па, мишленке могу да се спремају на сто начина...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue Oct 09, 2018 11:34 am

    Kondo wrote:A hrana Beogradski restorani - Page 18 3579118792 ?

    Tip se zove Ajk Cimer. Postavio je prilično klasičan (ne mediokritetski!) jelovnik, sa nekim od old fashion favorita (recimo, gravalaks ili taratar biftek, potaž praziluk krompir i slično...), priično sveden.

    bio sam par puta od kad je on tamo, bukvalno ni jedno jelo nije bil promašaj. sve je hiruški precizno, riba savršeno pečena, sve perfektno začinjeno i svako jelo ima neki twist koji mu daje novi momenat (ali koji fiunkcioniše, bez proseravanja). na primer ima taj gravalaks, ali koji služi uz sok od krastavaca i pržene kapare. ili, u velut (ili potaž, ne razlikujem) od graška, koji bude spektakularno kremast i fin, dodaje našto od nane, što rasturi aromom. sećam se da sam otkinuo na neki tanjir sa svinjskim fileom i pauflekom, ali ne sećam se sa čim je bilo. nije ni važno, meso je bilo spektakl, dva poptuno različita komada svinje, različito spremljena, a oba odlična.

    koristi puno lokalnih sastojaka, koje ubacuje u jela. popravili su i slatkiše, što im je bila slaba tačka-

    sve u svemu, odlično što su ga doveli i tip baš radi posao.
    zapravo, tamo se nikad bolje nije jelo (ne računam Ebisu gore, dok je radio Karlito)


    Last edited by dimitrije iz čakova on Tue Oct 09, 2018 12:05 pm; edited 1 time in total


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue Oct 09, 2018 11:38 am

    Jel mu neko jeo ovaj rizoto od skampi i kulena na Nedelji restorana? Ja nisam bio.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue Oct 09, 2018 12:18 pm

    nisam bio. tokom Nedelje sam išao u Credo i bilo je dosta dobro, oni su imali opciju da biraš sam set meni među četiri predjlea i četiri glavna. jedino mi nije prijalo što su naplatili i kuver na onu promo cenu, ali ajde.

    bezveze mi bio Hush Hush, više zbog nekog džukačkog odnosa osoblja, nego zbog hrane. imali su one biftek rolnice, koje su se originalno služile u ABC u Zemunu, koje baš volim, i dobre su.

    Kontragrey klopa bila OK, ali samo OK.

    JaM je bio odličan, sa odličnim biftekom koji su davali za tu cenu i za predjelo neku punjenu testeninu - kako vojvođanski tašci, ali okruglo, punjeno mesom i u nekoj koncentrisanoj supi.

    i pokušao sam da rezervišem Byblos, jer su imali ludilo meni, sa bar 15 onih zalogaja, namaza, salata... ali bezuspešno. Oni su se preselili baš 1. oktobra, čuo sam naknadno i gde, ali niko se nije javljao na telefon koji su ostavili.

    Hteo sam i u Little Bay zbog junećih obraza, ali nije bilo vremena.


    Last edited by dimitrije iz čakova on Tue Oct 09, 2018 12:22 pm; edited 1 time in total


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Oct 09, 2018 12:21 pm

    ti juneći obrazi su najbolja stvar u Little Bay.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue Oct 09, 2018 12:23 pm

    uspeo sam da omašim taj Little Bay svaki put kad sam hteo da odem. jednom moram.


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Oct 09, 2018 12:28 pm

    dimitrije iz čakova wrote:uspeo sam da omašim taj Little Bay svaki put kad sam hteo da odem. jednom moram.

    znaš šta je fora sa tim mestom? to je novelty restoran u kakav ćeš ići ako odeš na hedonistički vikend u Prag ili Budimpeštu, i pri tome nisi bogataš. konzistentno visoka ocena na TripAdvisoru, dodatni sadržaj (klasična muzika i enterijer), neveliki, a pametan meni, dosta velike porcije i baš, baš opušteno i ljubazno osoblje. da sam nekakav prosvećeni milenijalac iz Zapadne Evrope koji skita po Beogradu išao bih u LB bez razmišljanja. mnogo je dobar koncept tog restorana, nekako "tongue in cheek" lažno pretenciozan.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 1:19 am

    I
    Posle zatvaranja "Jablanice", izvečeri i mučki, osoba iz kraja sada ima sužen izbor za jeftinu klopu na "kockastim stolnjacima". Najpre - šugavo "Mirijevo" za aperitiv (tu nema klope), odmah kad se popnete od zamandaljene "Jablanice", to jest viljamovku i hlafno Nikšićko. Otkako je umreo Laka tapetar, dežurni šahista a i pređašnji vlasnik, koji je ličio na Grgamela uiz Štrumpfova, mesto se zaisza ofucalo, ne pomaže ni što su obnovili WC. 

    Znači, ako se hoće baš jeftino, da su stolnjaci progoreli, onda se ide dolosvno prema Mirijevu od "Mirijeva", to jest u "krivu Drinu" u Mite Ružića, nagore čim zevrnete posle Radio Moskve, pokojne. 

    U jebote, sad vidim a je Kriva Drina izgorela u požaru! A tu sam u avgustu još dolazio. Jeftine i prejeftine ćorbe i dobra gurnanska pljeskavica, simšatična "keva", koja očiigledno pati od šećera, čim je morala da nabavi laneno seme za lek i još ne zna ni kako da ga upotrebi. Kak ose dogodio taj požar?! Greota. Radio Moskva liči na pokojno mesto, tu su umetnuli El Lesko nešto u tom stilu. Urbana mafija podmeće požare kud stigne, u Kozaru, u Park, u Krivu Drinu, u jadnu romsku naseobinu poed pozorišta na Krstu...  Beogradski restorani - Page 18 2952840586

    No dobro, ostaje onda Kod večitog mladoženje. Stolnjaci su malo čistiji, "cene malo "skuplje", ali je doživljaj malčice uzvišeniji.

    II
    I kad se već pominju i stranjski restorani - pročešljao am poslednjih desetak stranica - da preporučim neke restorane na Malti i  u Hagu. Znači "Ta Kris" u Sljemi nudi gulaš od puževa na južnofrancuski način, znači nisu onako pojedinačno poređani kao oči od Osmog putnika pa da morate ginekološko-kozmetičarskim mengelama za veštačke trepavice da vadite puževe kao da ih ubijate, već je sve kao stew. A ja i inače kada vidim puža posle kiše na trotaru, podignem ga i premestim u žbun kod drugara, kao da će mu to pa produžiti život. 
    Eto to preporučujem, kao i pohovani malteški sir, i salatu od hobotnice.
    A u Hagu u ulici Stevinstraat, ima jedna od milion palačinkarnica u Nizozemskoj, i zove se "Gamba"
    Odlične palačinke, tosti i tako dalje. U istoj ulici ima jedna picerija "O Sole Mio", pravi Italijani, ne znaju holandski, samo italijanski i malo nešto engleski, imaju fenomenalni hausvajn. A pice su prave, znači nisu istanjene kao keks - premda ih prave pravi pravcati Italijani, a to je, kako je pokazao Burden, laž da "prave puce iz hlebnih peći" treba da budu keksaste - već krštene i izdašne, i ona s karamelizovanim lukom je nenormalno dobra, jedna je malo.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Mon Oct 15, 2018 1:49 am

    Čoveče!  Beogradski restorani - Page 18 3826186726

    Večiti mladoženja bi bio OK da se ponekad u očaju pojede punjena paprika ali je preveliki rizik da mi je zagorča svojom pojavom gospodin Mrka. Osećaj je pojačan otkako sam saznao da živi u onoj odvratnoj beloj WC zgradi na uglu Krunske i Koče Kapetana, preko puta poslastičarnice Dolci preko koje se i odao...

    Neka javi ko proba gotova jela u Grmeču, nije katastrofa enterijer kako se očekivalo plus je dosta jeftin meni.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Mon Oct 15, 2018 2:21 am

    Да јеботе мени то ретко пада на ум, али стварно постоји тај ризик у БГу, да кад нађеш неко ваљано место тамо будеш виђен у истој просторији са неким с ким не би хтео да се уопште сретнеш.

    Можда је то међу бољим методама за мршављење, прође те апетит...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 7:29 am

    kud_genijalci wrote:

    U jebote, sad vidim a je Kriva Drina izgorela u požaru! A tu sam u avgustu još dolazio. Jeftine i prejeftine ćorbe i dobra gurnanska pljeskavica, simšatična "keva", koja očiigledno pati od šećera, čim je morala da nabavi laneno seme za lek i još ne zna ni kako da ga upotrebi. Kak ose dogodio taj požar?! 

    Vidi čoveka, vratio se   Beogradski restorani - Page 18 3826186726

    Genijalci, Kriva Drina izgorela je u eksploziji plinske boce, 3. septembra, kako pokazuje datum na mojoj fotki. Koliko znam, niko nije povređen.
    Ovo sam fotkao jutro posle požara.

    Beogradski restorani - Page 18 Drina

    Beogradski restorani - Page 18 Drina2
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Mon Oct 15, 2018 7:37 am

    A u našem kraju future shock je uradio svoje. Nema više Horoskopa, Zlatnog brda, Radio Moskve, to je to od staaaaare Zvezdare. A šta ćeš. (tiho huktanje, srk kafe).
    Xexoxical Endarchy

    Posts : 2513
    Join date : 2015-07-20

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Xexoxical Endarchy Mon Oct 15, 2018 8:15 pm

    kakav spektakularan povratak ! Beogradski restorani - Page 18 3137070404


    _____
    Spomen-naplatna rampa "Zoran Babić"
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Tue Oct 16, 2018 2:40 pm

    da prijavim Fat Boys burgere na uglu Tadeuša Košćuška i Strahinjića Bana (dovoljno daleko od gadnog dela te ulice).

    mesto je hipsterluk, ali podnošljiv, s tim da znaju šta rade u kuhinji. imaju regularno burger meso i odležalo, savršeno ga peku srednje krvava i slušaju kad tražiš manje ili više pečeno. brioš zemičke odlične, sosovi i dodaci u par varijanti, nema izdrkavanja, sve ljudski i pošteno. zapravo, nisam jeo bolji burger u Beogradu. izdašno, ali ne preveliko. cene poštene takođe, od 400 do 600 rsd. video da imaju i rebarca i srodnu klopu.

    imaju neko kućno pivo koje im kuva ZeeBrew, i dopalo mi se veoma, iako nisam neki fan IPA stilova (zapravo, prezirem to). iako konobar reče da je IPA, zapravo je mnogo mekše, aromatično, ali umereno gorko.


    _____
    zvona i praporci
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Tue Oct 16, 2018 2:50 pm

    Да пријавим да сам се одвалио од гурманске на Ранчу у Баричу. То ваистину има 350г за 880д. Све како треба, осим безвезне фете у грчкој салати. Млекаџија им је изгледа неки сероња, остало је све цакум пакум. Чак и лебац, оно мало што сам штрпнуо, је изгледа права лепиња а не индустријско ђубре какво протурају другде.


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue Oct 16, 2018 3:05 pm

    dimitrije iz čakova wrote:da prijavim Fat Boys burgere na uglu Tadeuša Košćuška i Strahinjića Bana (dovoljno daleko od gadnog dela te ulice).

    mesto je hipsterluk, ali podnošljiv, s tim da znaju šta rade u kuhinji. imaju regularno burger meso i odležalo, savršeno ga peku srednje krvava i slušaju kad tražiš manje ili više pečeno. brioš zemičke odlične, sosovi i dodaci u par varijanti, nema izdrkavanja, sve ljudski i pošteno. zapravo, nisam jeo bolji burger u Beogradu. izdašno, ali ne preveliko. cene poštene takođe, od 400 do 600 rsd. video da imaju i rebarca i srodnu klopu.

    imaju neko kućno pivo koje im kuva ZeeBrew, i dopalo mi se veoma, iako nisam neki fan IPA stilova (zapravo, prezirem to). iako konobar reče da je IPA, zapravo je mnogo mekše, aromatično, ali umereno gorko.


    Ne priznajem ako nemaju berbernicu i tatoo salon u sklopu grilla!

    Beogradski restorani - Page 18 1727922752


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40195
    Join date : 2012-02-12
    Location : квантни физикалац

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Tue Oct 16, 2018 3:50 pm

    Можда имају брендингРЖ салон, док је решетка још врућа...


    _____
       commented, fermented, demented, mementoed, cemented, lamented.
       анархеологистика: оно кад не знаш где си га затурио, и кад.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Tue Oct 16, 2018 5:13 pm

    Kondo wrote:
    dimitrije iz čakova wrote:da prijavim Fat Boys burgere na uglu Tadeuša Košćuška i Strahinjića Bana (dovoljno daleko od gadnog dela te ulice).

    mesto je hipsterluk, ali podnošljiv, s tim da znaju šta rade u kuhinji. imaju regularno burger meso i odležalo, savršeno ga peku srednje krvava i slušaju kad tražiš manje ili više pečeno. brioš zemičke odlične, sosovi i dodaci u par varijanti, nema izdrkavanja, sve ljudski i pošteno. zapravo, nisam jeo bolji burger u Beogradu. izdašno, ali ne preveliko. cene poštene takođe, od 400 do 600 rsd. video da imaju i rebarca i srodnu klopu.

    imaju neko kućno pivo koje im kuva ZeeBrew, i dopalo mi se veoma, iako nisam neki fan IPA stilova (zapravo, prezirem to). iako konobar reče da je IPA, zapravo je mnogo mekše, aromatično, ali umereno gorko.


    Ne priznajem ako nemaju berbernicu i tatoo salon u sklopu grilla!

    Beogradski restorani - Page 18 1727922752


    ili ono s nogu espreso kafe za popiti i poneti. kako se nekoliko tih perionica para pojavilo u posl vreme ovde, ono 10ak jakih lokacija, glatkomudi momcici sa ulickanim bradama u keceljicama stoje pored aparata za kafu, i niko ziv ceo dan ni ne zastane tu a kamoli da nesto kupi i popije. na kafi  se najlakse zaradi, al se najlakse i propere lova.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Wed Oct 17, 2018 11:24 am

    bili ste, pa serete sa pokrićem, ili tek onako, da još jednom pokažemo ispravan stav, gadljivost i kako smo mi kul, a hipsteri budale?

    dobro, jesu, ali burger zakiva i pivo je dobro

    i ne liči na perionicu para, dobro rade i znaju šta rade. u međuvremenu saznah da je vlasnik jedan od vlasnika novosadskog Tostera, koji mi se, pak, nimalo nije dojmio


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Oct 17, 2018 11:25 am

    dobro ne jedi se, zajebavamo se. ja zamalo sinoć tamo da završim ali nisam imao društvo pa sam morao da izedem burger u BH.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Wed Oct 17, 2018 11:37 am

    ne jedim, taman posla.

    pade mi BH na pamet ovih dana, nisam davno bio, kakav je i pošto je?

    imam krejv za takvom hranom, svaki dan bi jeo, a ne bih smeo morao bih na dijetu


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Oct 17, 2018 11:53 am

    jedem BH na drugoj lokaciji, gore na crvenom krstu
    sta ga znam meso solidno kao i prilozi, samo je klanje ako krenes da zidas burger sa stvarima koje se doplacuju. sinoc sam jeo bez dodataka i dobro je, jedino mrzim mrljavu zemicku koja se razslinavi od sosova i slicnog, sinoc se raspala odozdo, ono nije više pečeni hleb, ono je testo.
    zapravo BH volim zbog pomfrita, plus su od svih IPA sranja domacih uzeli dobar craft - klasičan pilsner ali zakiva, zaboravih ime, pivara im je dole kod dorćol placa u istom dvorištu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed Oct 17, 2018 11:54 am

    standard burger je 360, prilozi su od 50-100 ali blize 100, moze da se jede bez njih, ili dodaš samo čedar... par puta sam se nazido na 600 kinti pa sad pazim
    vrh pomfrit je 150
    gvint se zove pivo, odlični su
    https://www.gvint.rs/nasa-piva/


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

    Beogradski restorani - Page 18 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri May 17, 2024 5:16 am