Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Beogradski restorani

    bela maca

    Posts : 11017
    Join date : 2014-10-28

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by bela maca Tue May 22, 2018 8:39 pm

    To sam joj i ja rekla Beogradski restorani - Page 14 1844795956


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Tue May 22, 2018 9:38 pm

    Tri sesira basta se naslanja na jos jednu, koja zalazi u deo Jevremove ka Skadarliji, tako da tu tuku 2 orkestra na metar dva razdaljine, s tim da je u jednom harmonikas bas virtuoz i cesto naginje slobodnim jazz pasazima u nekom francuskom stilu rasviravanja. To ume da proizvede razne efekte, ukljucujuci i iluziju da prisustvujete koncertu na Ring Ring festivalu. Ja bi im preporucio da sidju kod Skocica na Bajloni, nakupuju rjevosa cevapa, telecih kotleta i recimo pilece dzigerice i sa tom kutijicom sevap rostilja i par somuna sednu negde na kaldrmu gde im je zgodno, tj svira muzika koja im prija. Mislim da bas prekoputa ova 2 orkestra ima neke klupe za sedenje ili sam poludeo. Od harmonikasa.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    mstislaw

    Posts : 1040
    Join date : 2015-01-26

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by mstislaw Wed May 23, 2018 2:58 am

    Kondo wrote:gde jedete kobaje u gradu a da nije cvece zla? ubiven rusmir.
    zapravo ima dobre dole u onom pubu u gavrila principa pored ferdinand knedli ali mi daleko da se spustam.

    Zašto se Rusmir upokojio i kada? Inače, te u Gavrila Principa su prilično dobre, bio sam nekoliko puta, svaki put zadovoljan izlazio.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Wed May 23, 2018 6:24 am

    Davno se upokojio Rusmir, cenim jos pre ili negde u vreme proslog leta. Zasto, ne znam.
    Taj pub dole u G.Principa je ozbiljno dobro mesto, izvrstan a ne fensi izbor točenog piva (Kozeli razni, Maisels pšenično), kobaje su fenomenalne, još kad bi imali pomfrit od svežeg krompira a ne iz smrznute vrećice, ljubio i ih u kurast. Danas ću da odem da se založim!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40074
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Wed May 23, 2018 7:42 am

    Kondo wrote:
    Danas ću da odem da se založim!

    Причај после како је било у залагаоници.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by katamaran Thu May 24, 2018 2:10 am

    Kondo wrote:igrom cistih slucajnosti veceras otkrih jedan solidan fast food obrok na zelenjaku ulica jug bogdanova 7-9

    u pitanju su neki turci koji se kriju u picerija fast food biznisu, koji je nista da se pise kuci. prepoznaju se po tome sto medju kiflama i pitama u izlogu imaju onaj turski flat bread posut crnim susamom

    unutra isto nema nista ali u meniju otkrivate merčimek, genijalnu tursku corbu od sociva i nane sa limunom, i lahmačun, tursku tortilju premazanu paradajzom i mlevenim mesom koja se sluzi sa salatom koju stavis u ovo koje onda zarolas i dobijes nesto bas fino. 1+1 je dovoljna kolicina za nekog ko nije mnogo gladan, u suprotnom dodavajte lahmačune dok se ne zasitite. salata je vrh kvaliteta i ovaj kompet obrok vredi realno mnogo vise od ovih 280 dinara.

    seticu se sutra kako se zovu neko glupo genericko italijansko ime. vrata pored njih nize je neka napucanija picerija ali tek ona nije za ulazak.
    Verovatno Pizza Roma. Isao sam nocas u izvidnicu al nisam provalio da prodaju bilo sta osim pica i palacinki.

    Usput nalateo na pozar par lokala iznad.

    edit: il sam ja ipak gledao tu napucaniju, posle nje je samo neki pab. Nisam provalio nista pored al sam uleteo u sred neke guzve kad su gasili pozar par lokala iznad.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu May 24, 2018 9:04 am

    nije pizza roma. pored nje, zapravo pre nje kad dolazis iz pravca pijace. mislim prvi lokal do.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by katamaran Thu May 24, 2018 5:36 pm

    Videh posle po opisu da ne moze da bude Roma. Ovaj mi je promakao. Mada se otprilike tu negde desavao akcioni film pa sam brzo morao da brisem da me ne zgaze vatrogasci.

    Ici cu ovih dana tuda do Ade pa cu usput da svratim. Jos kad bih mogao i corbicu da ponesem...(tacno cu da ponesem neku posudu od kuce)


    Ako me oni ispale utesicu se uZvezdi.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Thu May 24, 2018 6:45 pm

    nisam odavno zalazio Kod Đane u Kineski TC, i danas sa ženom svratim na ručak

    tamo je uvek bilo vrlo dobro, ako znaš šta naručuješ, ali sad je level pro. za-ki-va i to za smešne pare. bolji izbor nego ikad pre, izgleda složenije, organizovanije, čistije. i nekako, više azijski.

    u onoj vitrini dole izloženo, imali su svega i svačega. ta vitrina je zapravo real thing, dok su oni prženi rezanci, piletine sa kikirijem i ostala evropeizovana jela sva iz papirnog jelovnika. dakle, ne gledati u jelovnik, nego prstom po vitrini:
    - "Šta je ovo?"
    - "To je svincki ctomak, vllo lepo, secuanski, luto. "
    - "Može, i dajte tetive, i salatu od algi, i tanjir povrća, i pirinač.."

    a bilo je i kolenice, jezika, krilaca, škembića, nekih prženih stvari, ribe, lignji, pilećih nogica na dva načina, boranije, pak - čoija...

    povrće vrhunsko, puno pečuraka - crne i šampinjoni, brokoli,karfiol, korenasto... tetive zakivaju, ko voli, sa svežim paprikama, ljutkasto. najbolja je bila svinjetina, Entoni Bordejn nivo kvaliteta.

    sve to za dvoje + pivo i voda za 1400 i neki dinar. da nismo alavi i skloni prežderavanju, ručali bismo za manje od 1000

    mislim da treba ići ranije, oko 13 - 14h, dok je vitrina puna, pošto vidim da rade punom parom, samo iznose i raznose po radnjama.

    @kondo - mislim da Rusmir ima malu ispostavu ponovo na Zemunskoj, ravno preko parkinga u odnosu na stari lokal


    _____
    zvona i praporci
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by katamaran Thu May 24, 2018 8:29 pm

    kako mene vuce ta Djana al nemam herca da probam  Beogradski restorani - Page 14 4135669698

    Ne znam kakvi su higijenski standardi kod nje al sam jednom video da za neki restoran seku meso na hodniku trznog centra  Beogradski restorani - Page 14 3405963423 A glavni strah mi je meso nepoznatog porekla. Ne bih bas da pojedem Dzekija.

    Svratio danas u Osh josh. Skroz ok klopa. Uzeo poutine i arancine. Jos mi simpaticna prodavacica pevusila dok sam cekao klopu za kompletan uredjaj.

    Losa vest je da se sele a jos ne znaju gde ce. U Balkanskoj su do pola juna.

    edit: jel ovo Djana?

    https://www.youtube.com/watch?v=MSAXWuLqhg0

    https://www.youtube.com/watch?v=bwWWyPoN11s
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu May 24, 2018 8:54 pm

    Je l to kao autenticna Kina? Po cenu da ispadnem seljanka koja ne zna sta valja, imam da vam ispricam kako me je ovde jos zimus drugar vodio kod nekih autenticnih Kineza, njemu to jedan od drazih restorana u Parizu (WTF), pricao mi nebrojeno puta o istom, i konacno odemo, ja ga pitam u jednom momentu, kako si ti dosao dovde, kaze presedao sam dva put u metrou, ja reko, OK, sigurno vredi, mi otisli tamo, sedeli smo bukvalno za stolom sa jos cetvoro ljudi, ja se sve vreme dodirivala laktovima i levim i desnim sa nepoznatim ljudima, narucila neki pileci paprikas sa pecurkama, na slici izgleda lepo, a dobila sam gomilu pilecih kostiju sa hrskavicom koje plivaju u litri prezaljucenog ulja, mesa ni u tragovima, pecurke dve tri, jedno od gorih restoranskih iskustava u zivotu, a bila sam gladna za popizdeti to vece, na kraju sam pojela tonu pirinca i bila pasivno agresivna do kraja veceri, od sad mislim da cu se drzati ovih evropeizovanih/balkanizovanih Kineza.


    Last edited by sejlor on Thu May 24, 2018 9:00 pm; edited 1 time in total
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 50027
    Join date : 2017-11-16

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Nektivni Ugnelj Thu May 24, 2018 8:56 pm

    Na Zapadu samo kod sveže doseljenih Pakistanaca i nema da te boli glava. Event. Afgana. Kakvi Kinezi...
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu May 24, 2018 8:59 pm

    Ja obozavam Vijetnamce i volim Koreance ovde. Kineze vise nikad. Kod Pakistanaca nisam nikad bila.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Thu May 24, 2018 10:00 pm

    @sejlor - pa velika je Kina, a restorana kojekakvih koliko hoćeš, ne samo kineskih. pojeo sam i ja gomilu smeća i u balkanskim i francuskim restoranima. mislim, daj im drugu šansu. pogotovo što je Kina ogromna, sa puno regija, gde se kuhinja jako razlikuje. ako voliš Vijetnamce (ja obožavam) dopašće ti se i Kina, bar nešto iz nje. koliko je autentično kod Đane ne znam, ali ceo Kineski tržni jede tamo, odnosno, naručuje odatle. ima jedno još bolje mesto, na terasi TCa, gde se prdaje amo čorba, ali odlična, vrlo slična ramenu.

    @katamaran - to je Đana, a ova dvojica su moroni. samo, malo ti je bezveze učitavanje keretine u kineskoj hrani, da ne produbjujem zašto. što se tiče standarda, da, jeste malo izazov, ceo taj TC, ali ja tamo vodim i decu, i potpuno sam miran i siguran da ih ne izlažem ništa većem riziku od, recimo, obroka u nekoj ćevabdžinici ili piceriji.


    _____
    zvona i praporci
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu May 24, 2018 10:51 pm

    moja žena i tašta živele su u Kini i kažu da je Đana nešto najbliže autentičnom kineskom iskustvu što Beograd može da ponudi, naravno uz neophodne ustupke anglo-kineskoj kuhinji koji se nalaze u papirnom meniju. što se tiče standarda higijene, do sad problema nije bilo posle hodočašća kod Đane. imaju taj magičan način spremanja pečuraka koji sam sreo samo kod Kineza i nigde drugde, i rade sa svim delovima mesa, što je takođe vrlo kineska filozofija nebacanja hrane ni po koju cenu.
    i da - kineska kuhinja ne postoji. to je petina čovečanstva, oni imaju stotine regionalnih kuhinja, od ujgurske jagnjetine, preko riblje hrane portugalskih kolonija, preko modifikovane hrane careva koju danas poznajemo kao pekinški stil kuvanja, do sečuanske ljutine...načeo sam samo površinu površine.

    što se tiče hrane nepoznatog porekla, bezbedniji ste kod Đane nego ispred 90 posto pljeskavidžinica u Beogradu. meso koje se sprema kod Đane može se videti.
    još nešto: Kinezi često spremaju usitnjenu hranu na jako visokoj temperaturi, kako bi 1) štedeli gorivo u zemlji koja prirodnog goriva maltene više i nema u većini zemlje i 2) postigli wok hei, to jest združeni efekat karamelizacije, Majarove reakcije i delimičnog nagorevanja hrane, što daje onaj fantastičan ukus hrani spremljenoj u voku. efekat takvog spremanja nije pasterizacija, već kauterizacija hrane. u njoj bacila više nema, ona je obrađena živim ognjem na temperaturama od 200 do 250 stepeni Celzijusa.


    Last edited by Mr. Ward on Thu May 24, 2018 10:56 pm; edited 1 time in total
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu May 24, 2018 10:54 pm

    autenticno je. ja nisam video kine dalje od shenzena ali to nije bitno evropeizirana hrana. nije to neka gastronomija za nase standarde ali treba reci da djanu zabole ribica za nas belce klijente, ona kuva da raznese rucak po TC a ko pretekne od nas, naruci tanke rezance za poneti, kiselo ljutu supu i piletinu sa kikirikijem, realno je za nju cist car. to je narodska kineska kuhinja, iz vitrine ovo sto dimce pise, ja izbegavam da uzimam bilo sta sto ima meso, iz prostog razloga jer je tu ono sto kinezi vole: sije, vratovi, nozice i slicno. tesko ce tu da naleti nesto sto fine dame i gospoda (odsek: sejlorka) vole, ako ne zaobidju kompletno vitrinu. a la card je druga prica ali generalni filing tog mesta je takav da od zena samo moja najbolja drugarica voli da jede tamo, i zato nosi tu casnu titulu. sejlor moze da se pridruzi kad budemo isli sledeci put ali mora da rascisti sa predrasudama, jer je to pre svega jedna brzinska hrana. ako hoce nesto malo temeljnije onda ono na senjaku, mada mislim da hrana uopste nije bolja a kosta duplo. realno djana je carica, uvek se obradujem kad je vidim na platformama 15-cama minicima hladnim trajnim nekim napicnjacima, ocigledno pare otisle na pravo mesto. u cosku muz sedi i kocka se online, zabole ga.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu May 24, 2018 10:57 pm

    ono na Senjaku je postalo sranje.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu May 24, 2018 11:03 pm

    +1
    sve pliva u zejtinu nenormalno. ja nikako da odem u ono sangaj nesto u onom trznom centru iza zemuna, mada se bojim da je poskupo. nisam cicija (upravo sam ostavio 8000 u guliju za picu, brancina, tiramisu i jedno 20 casa belog) ali ima indicija da je mesto za tajkunluk iz kine u beogradu.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Guest Thu May 24, 2018 11:10 pm

    inače ko nije čuo Đanu kako polemiše sa drskim gostom (čitaj: nagnava ga na pasja kola dok lokalom odzvanja melanž kineskih i srpskih psovki), taj ne zna šta je blokovski Blejd raner.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Thu May 24, 2018 11:16 pm

    ja nisam Beogradski restorani - Page 14 4135669698
    kod mene je djana vecno nadrkana, svih ovih skoro 20 godina koliko jedem kod nje, i samo se nasmeje ako je pitas za muza.
    sto se higijene tice, hrana tamo ima klasican post-MSG efekat (tako mi reklo). ne zurite sa polaskom iz lokala jer ce vas poterati pre ili kasnije. ja lepo cim zavrsim odmah u WC pa mirno kuci.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40074
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Thu May 24, 2018 11:56 pm

    Kondo wrote:
    sto se higijene tice, hrana tamo ima klasican post-MSG efekat (tako mi reklo). ne zurite sa polaskom iz lokala jer ce vas poterati pre ili kasnije.

    Први пут чујем, а није да сам избегавао натријум глутаминат. Чак сам и читао којешта, у време кад је излазио на лош глас, и нисам нашао да тера у егзил.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    dimitrije iz čakova

    Posts : 374
    Join date : 2018-02-09

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by dimitrije iz čakova Fri May 25, 2018 8:07 am

    Kondo wrote:
    sto se higijene tice, hrana tamo ima klasican post-MSG efekat (tako mi reklo). ne zurite sa polaskom iz lokala jer ce vas poterati pre ili kasnije. ja lepo cim zavrsim odmah u WC pa mirno kuci.

     e sad si im udario reklamu, baš! Beogradski restorani - Page 14 286371741 

    ja, istina, tako nešto nikad nisam osetio, izgleda da sam otporan (ako je stvarno do MSGa)

    interesantno, prošle godine u vijetnamu prvi stomačni problem za dve nedelje imao sam posle kroasana sa doručka u hotelu sa pet zvezdica. pre toga, sve ulična hrana sa improvizovanih štandova i ništa.


    _____
    zvona i praporci
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by kondo Fri May 25, 2018 8:25 am

    pa ne znam, meni je to OK da sve moguce post efekte eliminisem odlaskom u WC, sad da li je do MSG ili ne, tek neko je skoro na FB objasnjavao efekat hrane sa mnogo MSG na belce, doduse u aziji - stond i proliv.

    ja zamalo nisam umro jednom u pondiceriju kada sam posle 2 nedelje jedenja svega sa ulice i iz indijske prasine usao u francusku pekaru i pojeo kis loran koji je bio podgrejan u mikrotalasnoj. najstrasniji grcevi u stomaku i neprestani proliv, bukvalno na 10 minuta, uz dramu da se ta 3 metra do solje prevale bez posledica. cak sam zeni diktirao testament za slucaj najgoreg...


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 40074
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by паће Fri May 25, 2018 8:51 am

    А шта мислиш да по нормалним ресторанима овде не кркају вегету? Ту има глутамината онолико. Сад ми прича госпоја како је видела куварицу како је ставља две супене кашике.

    Пре ће те масноћа протерати, ако ниси навикао на количину. Мада, уме и јогурт. Десило ми се да ме шеф из Белгије одвео у турски ресторан, све рачунајући да ћу знати шта ваља (и био је у праву). Њихов јогурт је нешто сланији и ређи него наш, ал' то је то. Кад смо кренули ка хотелу, другу половину пута смо скоро трчали, њега притерало. А попио је само две чаше од отприлике три деци.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by katamaran Fri May 25, 2018 4:01 pm

    WP_20180525_15_47_56_Pro

    Ne mogu da kazem da sam pao na dupe, al fin i lagan obrok. Odlicno testo, mozda svratim opet u povratku po nesto drugo.


    _____
    Belaj Boy

    Beogradski restorani - Page 14 Empty Re: Beogradski restorani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 26, 2024 12:20 pm