Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    pomoć

    Del Cap

    Posts : 6144
    Join date : 2019-11-04

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by Del Cap Sat Jul 08, 2023 6:57 pm

    dobro, epub je prilagođen ekranu i okviru, pdf je nekako statičan pa preglednost zavisi direktno od izgleda pdf-a i načina kako ga zumiraš na kindlu. ja ga obično čitam popreko, pa dobijem prikaz dela jedne strane, tj klik za narednu stranu zapravo "spušta" pogled na drugi deo već otvorene strane. čini mi se da je to nekako rutina, meni bolje i lakše nego da se drndam sa pravljenjem epubova.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Sat Jul 08, 2023 9:18 pm

    Педееф је снимак стране за штампу, или већ одштампане, он је прилагођен папиру а не екрану. Епуб, лит, и слични формати су у суштини компајлирани хтмл, дакле веб стране стилски удешене да личе на књигу и приближно имитирају штампану страницу, али без зајебанције са страничењем итд. Наравно да боље лежи екрану.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Del Cap

    Posts : 6144
    Join date : 2019-11-04

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by Del Cap Sat Jul 08, 2023 11:14 pm

    ja svakako više čitam "stručnu" literaturu pa mi je straničenje* ponekad jako bitna stvar.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Sun Jul 09, 2023 9:26 am

    И ја сам у младости читао и стручну и „стручну“, ал' тад није било на екрану.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Fri Aug 25, 2023 11:05 pm

    Kako se preko laptopa povezati na otvoren net koji ima onaj pop up...

    Na telefonu iskoci, na laptopu ne. I samo pise connected i no internet.

    Imam jos da radim, pustam net sa telefona (ovo inace super radi) al veceras raspad, iako imam pun signal za mob

    edit: preveliko zezanje.. Skrpicu se nekako sa netom preko telefona. Ionako je veliko pitanje da li bi hotelski radio bolje.

    https://zapier.com/blog/open-wifi-login-page/


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Tue Oct 03, 2023 8:29 am

    Не знам да ли је квар, али да му треба поправка, треба му.

    Пошто ми је породица раштркана по часовним зонама, некаква чантара нам свакако треба. За то смо годинама трошили Скајпа и радило је одлично, држали смо видео састанке у три па и четири камере, и сити се испричали кад нам падне на ум. А онда је то купио Мали мекани, и ствар је прешла из раме-у-раме везе на везу преко сервера, и квалитет слике је отишао у курац.
    Последњих година је дошло дотле да се видимо два-три минута и онда гасимо камере, јер сјебе и звук, звучи као да се разговарају два артудитуа, и то у разговору са само две камере, групни више ни не покушавамо. Онда смо прошле године најзад одјебали Малог и прешли на Телеграм, ал' оно исто - ради савршено десетак минута и онда почне да штуца слика. Мислио сам да је до лоше везе, ја сам био на дееселу и то на граници домета, брзина је дизана само двапут по двоструко за последњих 13 година (било би нормално да је 4-5 пута), ал' јок. Ево сад смо ми на оптици, ћерка у Београду на каблу, и опет исто. Десет минута хај фај све, и онда крене да кркља.

    Јел то услужбе секу? Оно можеш имати ту брзину али не тако дуго? А што онда не пада брзина кад се гледа видео, ту пичи само звони. Или то серу сервери скајпови односно телеграмови? Ако је ово последње, која чантара још користи раме-у-раме умрежавање (где сервер само доставља позиве али не држи везу) а да ради и на линуксу и на андроиду и на меку и на пенџерију (да, имамо све то)? (пробао сам „жици“, ака јитси, ал' њему је тај сервер Гугао)


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 543
    Join date : 2020-12-04

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by Hans Fri Dec 22, 2023 10:09 am

    Mogao bih i sam da nađem, ali ako bi mi neko uštedeo jedno dva sata pipkanja, isprobavanja i slično.

    Treba mi, poželjno open source, email klinet za android koji će mi slati notifikacije čim mi pristigne mejl, a da uf... kako se to objašnjava, pop3/ IMAP... da mi ostane mail kad uđem u gmail, a ne da ga skine celog na telefon, a izbriše iz gmaila.

    Zaboravio sam gradivo iz protokola.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Fri Dec 22, 2023 10:34 am

    У Тандртици, а претпостављам и у сваком другом клијенту, имаш негде у подешавању налога да остави поруке на серверу на одређени број дана или заувек. Мени је нека освежишка то разјебала (први пут за последњих 25 година) па су ми исте поруке стизале по двадесет пута... Док се нисам сетио, методом главе и најближег зида, где се то гаси.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 543
    Join date : 2020-12-04

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by Hans Fri Dec 22, 2023 10:58 am

    Aha, gledam da li su napravili Thunderbird za Android (nisu još), ali u istom tekstu vidim da je K-9 klijent popravljen, pa posredno dođoh do odgovora. Hvala. pomoć - Page 26 1143415371
    Ranije sam koristio neku виљушку tog K-9 klijenta.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Fri Dec 22, 2023 12:12 pm

    Hans wrote:Aha, gledam da li su napravili Thunderbird za Android (nisu još), ali u istom tekstu vidim da je K-9 klijent popravljen, pa posredno dođoh do odgovora. Hvala. pomoć - Page 26 1143415371
    Ranije sam koristio neku виљушку tog K-9 klijenta.

    Рекло би се рачва, или чак пре грана, ал' свиђа ми се како размишљаш...

    pomoć - Page 26 Samo_v12


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 543
    Join date : 2020-12-04

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by Hans Fri Dec 22, 2023 12:19 pm

    pomoć - Page 26 1399639816
    Znao sam da postoji pogodnija reč, ali sporo radi mozak!

    Thunderbird bi bio žar-ptica, recimo. Mada mi je simpatičnije Munjoslav.
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Fri Dec 22, 2023 12:42 pm

    Жар-птица је онај авион, ово би била грмитица pomoć - Page 26 1143415371.

    Аналогно томе, Грмослав.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Sat Feb 03, 2024 2:49 pm

    Jel postoji ovako nesto?

    Neki smart osigurac preko kog bih mogao da palim i gasim komplet struju na vikendici. Ruter bi samo morao da ostane ispred njega da bi osigurac imao internet da mogu i da upalim.

    Bas bi mi dobro doslo ovako nesto


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Sat Feb 03, 2024 3:46 pm

    Ако имаш трофазну, искључиш оне друге две фазе. Не кошта ништа а ради посао, углавном.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Sat Feb 03, 2024 10:59 pm

    Imam trofaznu...

    https://www.wifioprema.rs/

    ovi imaju pametne osigurace...  Fino bi mi pravilo posao.


    _____
    Belaj Boy
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Tue Apr 16, 2024 10:08 pm

    Nije kvar, al mi treba savet..

    Mislim se da menjam internet provajdera.

    Yettel mi izgleda pravi posao ali vidim da neki kazu da im je intenet NAT-ovan.

    Sta to konkretno znaci? Nema torenta?

    MTS optika navodno nije...

    Al njih mrzim ko Nemce. Mislim da bih losiji uslugu za vece pare od konkurencije koliko mi ovi idu na nerve

    Plus je malo kompleksnija prica... By plus vikendica, a yettel ima onaj mobilni internet


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Tue Apr 16, 2024 10:40 pm

    katamaran wrote:Nije kvar, al mi treba savet..

    Mislim se da menjam internet provajdera.

    Yettel mi izgleda pravi posao ali vidim da neki kazu da im je intenet NAT-ovan.

    Sta to konkretno znaci? Nema torenta?

    MTS optika navodno nije...

    Al njih mrzim ko Nemce. Mislim da bih losiji uslugu za vece pare od konkurencije koliko mi ovi idu na nerve

    Plus je malo kompleksnija prica... By plus vikendica, a yettel ima onaj mobilni internet


    Узео сам управо Јептел јесенас, преко емтеесове оптике. Ваљда емтеесу усфалило пара, па распродали део капацитета овима. Још ме држи промоција (не рекоше у које звање) па ћу тек од наредног месеца да плаћам 3100 за 500 мегабита. Емтеес је у међувремену звао шест пута да ми понуди то исто...

    Торент ради, пробао.

    Додатни плус за Јептел је што су ми опростили опрему што је изгорела у пожару, дао сам им папир што сам добио од инспектора у ватрогасном и то је било то. Истина, морао сам два-три пута да цимам момка кога сам питао за то, ал' све се лепо средило. Немам примедби.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Tue Apr 16, 2024 11:19 pm

    Procitah posle jos neka iskustva...

    Neko kaze torent radi, al mubtreba malo vremena da uhvati zalet.

    To mi je skroz prihvatljivo. Skoro nista i ne skidam, al ako mi nesto zatreba....

    Tv im je cujem ocaj, al tek tv ne gledam.

    SBB cu da otkacim u BG posle 20+ godina jer im je ponuda zs produzetak ugovora idiotska ( da ostane ista cena + neki besmisleni dodatak brzine neta)

    MTS na vikendici mi je danas stigao 30 posto uvecan. Migrirali me na skuplji paket a infrastruktura im je takav krs da ni stari nisu mogli posteno da isporuce.

    Uzecu verovatno ovaj yetell hipernet za Bg plus neki njihov mobilni net za vikendicu.

    Em jeftinije, em posle mogu da nosam taj net sa sobom kad se svrtjkam po Srbiji.

    SBB mi se i ne menja previse. Jesu skupi, al sve radi kako valja,

    MTS sa druge strane...   Jedva cekam da im vidim ledja.

    I sa mobilniom sam pobegao od njih na Globaltel, oni uhvate i kupe Globaltel. I tu mozda zbrisem negde...


    _____
    Belaj Boy
    beli listići

    Posts : 377
    Join date : 2022-07-18

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by beli listići Wed Apr 17, 2024 12:20 am

    Efekat NATa na torente je slican kao torentovanje bez otvorenog porta - mozes da razmenjujes podatke samo sa torent klijentima koji su iza otvorenog porta. Prakticno sa nekim seederima neces moci da se povezes i trebace neko vreme da krene dl.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Wed Apr 17, 2024 12:30 am

    Otprilike ko ono sto onaj covek napisa. Radi, al mu treba malo da se zaleti.

    Nije mi to prevelik problem. Minimalno skidam bilo sta...  

    Hvala


    _____
    Belaj Boy
    beli listići

    Posts : 377
    Join date : 2022-07-18

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by beli listići Wed Apr 17, 2024 12:38 am

    Nego, jel kasno da zasadim neke ljute paprike na terasi i jel imas uputstvo za duduke?
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Wed Apr 17, 2024 12:53 am

    uh, otkad nisam u toj prici pomoć - Page 26 1143415371

    Za seme je kasno, al je za sadnice pravo vreme. Seme se koliko se secam sadi nesto pred novu godinu...

    Sadnice sam uzimao od Zike SNS-ovca iz Cuprije dok me jednom nesto nije zeznuo....

    edit:  ovaj lik

    https://www.facebook.com/LjuteChilliPaprike/


    _____
    Belaj Boy
    паће

    Posts : 40077
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by паће Wed Apr 17, 2024 12:57 am

    katamaran wrote:
    I sa mobilniom sam pobegao od njih na Globaltel, oni uhvate i kupe Globaltel. I tu mozda zbrisem negde...

    Исто, ал' смешније, побегао од Теленора (још се тако звао тада). Но, чист добитак, сад имам 3-4 црте на башти, досад сам имао једва три, а чим пробам да зовем оно падне на 2 и то са 2Г. Сад ради како ваља, јер се најзад качи на нов торањ у суседном селу, да нема дрвећа видео бих га, колико је близу.

    beli listići wrote:Nego, jel kasno da zasadim neke ljute paprike na terasi i jel imas uputstvo za duduke?

    Можеш да их гајиш у саксији, држиш у прозору, само заливај, не превише ал редовно. И онда буду вишегодишње биљке. Још ми је жао оног хабанера, био је метар висок и таман је имао двадесетак ситних плодова, страдао у пожару, ни земљу нисмо нашли. Ал' сад имам 1 боливијску, већ цвета.

    Кад те баш буде мрзело да је заливаш, можеш и да изнесеш.

    Иначе оне што смо планирали за напоље још нисмо посадили, рано је. Расад је ту, управо сам га унео.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    katamaran

    Posts : 1341
    Join date : 2015-01-20

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by katamaran Wed Apr 17, 2024 1:01 am

    Visegodisnje...   Znam da mogu, al sam ja bas imao slabo uspeha sa prezimljavanjem. Mozda 10 posto da mi je uspelo.

    A od gajenja papricica sam digao ruke kad mi skoro nista od semena nije isklijalo. Mora da mi je naletalea neka ocajna zemlja, pojma nemam sta je moglo da bude. 

    Sa Globaltelom mi je bas bilo lepo. Sasvim ok ponuda, bez ugovorne obaveze plus nasao nekog decka sto je prodavao kredit ispod cene.

    Onda lepo Telekom uzme Globaltel, raskinu taj ugovor oko reciklaze pa nema vise ni jeftinog kredita...


    _____
    Belaj Boy
    avatar

    Posts : 543
    Join date : 2020-12-04

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by Hans Wed Apr 17, 2024 9:39 am


    SBB cu da otkacim u BG posle 20+ godina jer im je ponuda zs produzetak ugovora idiotska ( da ostane ista cena + neki besmisleni dodatak brzine neta)




    Opcija ovde je da sačekaš neku akciju, ukoliko te ne mrzi da čekaš, a i malo je neizvesno. Pre nekoliko meseci sam kao aktuelni korisnik dobio ponudu za 5 meseci po dinar.

    pomoć - Page 26 Empty Re: pomoć

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Sat Apr 27, 2024 10:03 am